Simtopia City download! - projekt finisz :)

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Simtopia City - Zbudujmy razem miasto!

Post autor: Alibali » czwartek 27 cze 2019, 09:38

Miszka - dzięki - wprawdzie chodziło mi o odwrotność tego, co naniosłeś - czyli do "zbycia" byłaby parcelka obok dworca a nie naprzeciw, ale to wszystko jedno - niech tak zostanie , żeby już nie mieszać. Nawet może lepiej, bo moje bliźniacze kamieniczki stanowić będą kontrast dla dworca i kontynuację "looku" fredziowego starterka.
Cieszę się @Katel że sprawiłam ci radość! W naszej zabawie właśnie o nią chodziło. Czekamy więc na twój domek :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 27 cze 2019, 11:18

Ok ALi ,zostawiam w takim razie jak jest.
Ważne info od Mateusza: Niezabudowana parcela podpisana jako Mattoowy na dole mapy jest wolna więc można ją zająć gdyby ktoś chciał coś zbudować.

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » czwartek 27 cze 2019, 13:32

Dobrze że zostanie jak jest, bo ja już skleciłam z grubsza coniebądź na tę podpisaną dla mua parcelkę. I to nawet w dwóch wersjach. Pierwsza mi się nie spodobała, więc zrobiłam drugą. Też będą to dwie kamieniczki, jak na parcelce obok, więc mam nadzieję, że uda mi się wpasować w styl dzielnicy. Zostało mi meblowanie i urządzenie ogródka, postaram się ogarnąć to w kilka dni :).
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » niedziela 30 cze 2019, 20:20

Melduję że drugi też jest.
Ciężko znów było bo ,chciałam by pasował do domków dziewczyn , a one były z dachami. Znów klasycznego nie chciałam , bo to inna dzielnica.
Nazywa się Rama, bo stoi pomiędzy dwoma wysokimi drzewami. Wnętrza są bardzo surowe, o takie mi chodziło, mam nadzieję że jednak coś w dla Siebie każdy znajdzie.
To na tą działkę od @kreatora Wielki dzięki Elu
30.06.2019_19-23-45.jpg
Widok z góry
30.06.2019_19-43-49.jpg
30.06.2019_19-39-24.jpg
I parter

30.06.2019_19-18-46.jpg
30.06.2019_19-47-52.jpg
30.06.2019_19-53-22.jpg
30.06.2019_20-01-59.jpg
30.06.2019_20-07-36.jpg
30.06.2019_20-07-36.jpg
27.06.2019_23-38-59.jpg
27.06.2019_23-39-29.jpg
Pietro w skrócie
30.06.2019_20-06-35.jpg
30.06.2019_20-00-29.jpg
30.06.2019_20-00-12.jpg

Musze poszukać jeszcze na necie z tym eksportem opis...
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 30 cze 2019, 22:48

Niesamowite te wnetrza ,może i surowe ale fajnie zaakcentowane kolorem., Wrażenie robi sufit z przeszkleniem ,naprawde mega. Bryła ciekawa bardzo eksperymentalna ale wyjasniłaś to dopasowaniem do dzielnicy. Fajne jest to, że intuicyjnie stworzyliśmy dzielnice w różnych ale w miare spojnych stylach choć nie było takiego wymogu w sumie.
Dzięki za Twój wkład Kami i jak tylko podasz sposób na pobranie to dołaczymy tu linki. Jeszcze raz brawo za kondycje architekta simowego po tak długiej przerwie :a_bravo:

I jeszcze małe przypomnienie; parcela nr 18 wciaz czeka na chętnego architekta :)
(jak nie będzie chętnych to autor tego posta sobie ją zabierze ale poczeka jeszcze ok tydzień na nowego właściciela ;) )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 01 lip 2019, 00:12

Swietny! Idealnie skomponowana bryła, a ta kompozycja podkeslona kolorem. Bardzo wyraźnie widac jak studia wplynely na to co powstalo. Jestes o lata świetlne od Twoich poprzednich domów. Wnetrza wyrafinowanie proste , skomponowane kolorem i przestrzenią. Dekoracji prawie minimalnie ale kazda dobrana idealnie do otoczenia. To juz najwyzsza, profesjonalna połka projektanta wnętrz.
Master is back :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » poniedziałek 01 lip 2019, 21:26

dzięki moi drodzy. Fajnie ze misja się udała
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 03 lip 2019, 14:07

Parcele Kamelii gdyby ktos chciał pobrać je osobno popdłanczam pod ten post.

Przy okazji obecny wygląd miasta.
parcelę przekazaną prze Mateusza wstępnie rezerwuję dla siebie ,jednak gdyby ktoś miał ochotę coś tam pobudować to chętnie przekażę tylko proszę o zgłoszenie tego tak do końca tygodnia :)

Obrazek
Załączniki
parcela.zip
(194.85 KiB) Pobrany 334 razy
MKM.zip
(199.67 KiB) Pobrany 320 razy
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » sobota 06 lip 2019, 11:08

Kochani, powolutku robię przegląd Waszych parcelek i kompletuję sobie miasto. Oczywiście ochom i achom nie ma końca, bo wszystkie Wasze domki są po prostu cudne i niepowtarzalne, każdy na swój unikalny sposób :)
A poniżej mój skromny wkład w ten piękny projekt. Takie dwa w jednym. Na parcelce są dwa mieszkania, może posłużyć wielopokoleniowej rodzince, np. młode małżeństwo + dziadkowie :)

front.png
wnetrze1.png
wnetrze2.png

GALERIA

Później wrzucę więcej fotek w moim kąciku na forum. Parcelka jest od kilku dni w galerii, i widziałam, że już ją znaleźliście i dziękuję za wszystkie komentarze i serduszka :)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » sobota 06 lip 2019, 11:50

fajny , nie spiesz się widac że lubisz detale i drobiazgi a w 4 dobrać jest cięzko
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 07 lip 2019, 00:13

Tylko pamietajcie ze na tej parceli przy wodzie co Misio proponuje MUSI BYC muzeum! Bo inaczej aspiracji malarzowi nie bedzie zaliczać!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » niedziela 07 lip 2019, 00:21

Drugie jest w Oazie chyba (ja to zawsze modem załatwiam, moje Simy to chamy, muzeum oglądają w tv, jak akurat pomylą sie i zamiast filmu o złodziejach trafia na reklamy), więc Wierzbowa moze ostac sie bez kultury. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 07 lip 2019, 22:44

@Katel parcela jest świetna. Zabudowa przypomina dwa oddzielne budynki w pierwszej chwili a jednocześnie stanowi ciekawą efektowną całość z ładną kopułą i detalami, naprawde super. gęsto zabudowana zagęszcza wizualnie zabudowe dzielnicy i bardzo dobrze tam pasuje. Wnętrza tez podejrzałem, fontanna wewnątrz, przepierzenia, genialne. Ogromne dzięki za Twój wkład architektoniczny no i oczywiście Ciebie i każdego zachęcam do proponowania rodzin dla miasta.
Edit: rodzin naszych tak czy inaczej nie zabraknie bo staram się losowo zamieniac rodziny generowane przez grę w świecie na Wasze ludziki :) To oczywiście nie zmienia faktu, że puste mieszkanka w Simtopia City czekają :)
Parcelę z powodu braku chętnych na razie przygarnąłem i spróbuję coś wymodzić o funkcjonalności muzeum.

Poniżej aktualna mapka oraz parcela zbudowana wspólnie z Kropką , której dziękuje za przeróbki i wspaniałe wnętrza. Tzw nowe cenrtum ma domyślnie funkcjonalność restauracji ,jednak w praktyce po kliknięciu na odpowiednie obiekty uzyskamy opieke stylisty w salonie fryzjerskim ,impreza z Dj-em także będzie możliwa. Działa także kręgielnia (trzeba jej poszukać bo została nieco ukryta ;) ) oraz galeria sztuki z obrazami Kropki oraz Tiya33 i apartamenty mogące służyć za darmowy hotel gdyby ktoś chciał pobyć tu dłużej.
Nie zabrakło także pudełka z różnościami, stanowiska do grania dla muzyków-amatorów i paru innych rzeczy więc mamy z Kropka nadzieję, że takie miejsce także przyda się miastu.

Aktualny stan miasta:

Obrazek

Nowe centrum :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » środa 10 lip 2019, 17:56

Miałam nadzieję, że mimo mojego dyletanctwa, w zakresie stylizowania budynków, uda mi się jakoś dopasować do klimatu dzielnicy. Cieszę się, że zostałam pozytywnie zweryfikowana ;)

Centrum miasta na mojej mapce już stoi i jest fantastyczne. Jeszcze całego nie obejrzałam, tam tyle miejsc do zwiedzania, że sim ma latania i atrakcji na simowy tydzień :D. Prawdziwe city center :).
Wyszperałam i skompletowałam sobie już prawie wszystkie parcelki zrobione przez naszych wspaniałych budowniczych. Brakuje mi tylko parcelek Kamelii, bo ja techniczny analfabeta nie wiem jak takie spakowane zaimplantować sobie do gry. Ale może poszperam na forum, może znajdę jakiś instruktaż jak to zrobić.
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 10 lip 2019, 18:52

Świetnie to wyglada! :) zwłaszcza to centrum! Rewelacja!

Delsiku, czy są już wytyczne w kwestii mieszkańców? Jak to wygląda? Czy po pobraniu miasta domki mają już lokatrów czy trzeba ich sobie samemu dokwaterowywać?
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 10 lip 2019, 19:48

Na razie na zapisie który udostepnię na koniec do pobrania mam Delsowatego z simem Bobi w jej domku oraz Twoja rodzinke Ari w Twim domku.
Położenie rodzin zdradzają zielone kryształki na mapie miasta. Każdy może zaproponować 4 osobową (jedną) rodzinkę i wskazać jej domek na mapie naszego miasta lub pozostawić mi do losowego zakwaterowania.
W przypadku jeśli rodzin będzie więcej niż domów, będziemy łączyc po 2 rodzinki (stąd propozycja by rodzinki miały max 4 postacie w szeregu).

Postaram się przygotowac mapke z lokatorami i aktualizować ją na bieżąco w pierwszym wpisie tego tematu.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 10 lip 2019, 20:44

Tylko zmień Euronowi brwi, prosze, bo mi brązowe wyszły a powinny byc takie jak włoski. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » środa 10 lip 2019, 23:46

tez ma ochotę zrobic jakiś ludzików do zamieszkania. Taką niepełną rodzinę, bo zwykłe sa nudne
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » sobota 20 lip 2019, 12:35

Czy parcela nr 18 nadal jest wolna? Jeśli tak to bym coś wyskrobał.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 27 lip 2019, 00:06

Super, że masz chęć Danielu ale szkoda że nie szkrabłeś wcześniej jednak co się odwlecze to... :) (Bynajmniej mam taką nadzieję). Niedługo zaktualizuje mapkę jak tylko będę mieć dostęp do kompa a póki co nadal można tworzyć rodzinki po 4 simy/zwierzaki max i w razie braku propozycji miejsca zamieszkania taka rodzinka zostanie umieszczona w pierwszym wolnym lokalu (na zapisie do włosów udostępnionym po skończeniu budowy miasta) Przy okazji dzięki za dotychczasowæ wspólną zabawę, finisz już bardzo blisko :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”