Delsowe eksperymenty fimowe ;)

Lubisz podglądać swoich simów? A może podstępnie nagrywasz ich życie? Podziel się z nami swoimi nagraniami!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: SDW video czyli delsowe eksperymenty fimowe ;)

Post autor: Alibali » niedziela 27 sty 2019, 00:49

Delsu - to ja jestem jeszcze lepsza - mając mc nawet nie wiem, ile i jakich opcji jest ukryte w komputerze, a o skrzynce pocztowej pierwsze słyszę! Brawo ja! A właśnie strzeliłam głęboki wykład (Eli) nt wyższości świątbożegonarodzenia nad świętamiwielkiejnocy czyli UI nad MC :)

Delsu - na twoją odpowiedzialność pobrałam ten zachwalany przez ciebie photoscape - kurde - olbrzmi jest - ponad 300 mb! Odpowiedzialność - bo nie ma j.polskiego, i jak coś sknocę, to !!!! Teraz będziesz mnie prowadził za rączkę, bo zamierzam nauczyć się komiksować!
Aha - sims4studio i wtyczkę pobrałam, bo zamierzam zrobić czapkę kapitańską (ale nie jakąś wymyślną tylko z białą główką - taką współczesną). Na potrzeby komiksu rzecz jasna - z Hastingsem i Poirotem w w rolach głównych.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 27 sty 2019, 10:18

@Alibali w głównym menu z tym kółkiem opcji zwróć uwagę na... a zresztą pokaże na obrazku poniżej :)
Załączniki
IMG_20181124_112207.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 27 sty 2019, 10:46

No jest tam nawet japoński, ale polskiego nie widziałam.... Delsuu - ale mój photoscape wygląda inaczej niż twój :( Pobrałam z tego linku który umieściłeś, ale chyba nowszą wersję mam...

PhotoscapeX wersja Pro. Cholera jasna! Co ja pobrałam! Ma tyle opcji, że pogubiłam się już po 1% przeglądania!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 28 lut 2019, 23:45

@Alibali no to masz pewnie jakąs bardziej wypasiona tą wersje progsu. Co do komiksowania to zaintrygowałas mnie tym pirackim pomysłem, chętnie poprowadzę w razie potrzeby (daj łapkę tzn mów czego nie wiesz) :) Do dymków można użyć praktycznie prawie każdego programu do edycji fotek lub do rysowania choc wiadomo-menu będzie w każdym różne. Do swobodnego komiksowania fajny był zawsze fotofiltr ale obecnie z nim jest taki problem, że krażą różne wersje i ciężko zdobyć starszą ,prostsza bardziej czytelną choć i w nowszych można sie rozeznać. Photoscape za to przyda ci sie do bardzo szybkiego masowego przerabiania fotek na inny format czy wielkośc tak by np. łatwiej było wrzucic na forum. Jak cos to popiszemy/pogadamy a póki co czymie kciuki także za czapkę.

Na tyle na ile pozwala The Sims 4 stworzyłem "nowy" światek czyli miasto udające stylem Meksyk. Przy okazji naumiałem sie troche tamtekszego stylu kolonialnego i choć miasto ma oddzielny temat z linkiem do pobrania to pomyslałem, że i tu pospamuje i podziele się swoim "dziełem" filmowym, które powstało przy okazji. W filmie są chyba 2 timelapsy ale prawdopodobnie za mocno je przyśpieszyłem bo szybko umykaja oku ,musze popracowac nad wykorzystaniem przyśpieszonych ujęć bo inaczej simowa doba czekania (nie przyśpieszam czasu coby gra sie nie tła) zamienia sie w niewidoczne w filmie kilka sekund (za szybko, przekombinowałem i to nie pierwszy raz). Nie mniej sie podzielę i tu a potem już nie będe dublowac filmów, ta wypocinką poprostu wyjątkowo chcę se podzielic wszak wyprodukowanie tego miasta czyli przebudowa Oazy zajęła mi grube tygodnie a dokłądniej ponad 3 miesiące (to i tak dużo szybciej niż zakładałem).

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 01 mar 2019, 00:20

Miszka jak zwykle filmik wyszedł Ci wspaniale :) Czasami się zastanawiam jak tworzysz te filmiki gdzie prezentujesz swoje wypociny,bo mnie jakoś to nie wychodzi kompletnie.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 02 mar 2019, 08:41

Michale @SimDels - filmik wyszedł świetnie, są owszem miejsca, gdy chciałabym troszkę dłużej zawiesić oko, ale wtedy po prostu przyciskałam pauzę, by omieść wzrokiem ten lub ów szczegół. Przyznaję - nader często oglądałam na pauzie nie tylko z powodu zbyt szybko przesuwającego się obrazu. Przyjrzałam się wnętrzu kościoła, który wyszedł zachwycająco. Nie wpadłabym na to, by użyć tych hiszpańskich okien z barierką w taki właśnie sposób - jako barierki na pięterku nad nawami. Jest i ołtarz, i ławeczki. Czy świątynia ta ma jeszcze jakieś inne przeznaczenie? Jak pamiętasz - w moim kościółku - tym w Windenburgu - urządziłam w podziemiach bibliotekę.
Pobrałam twoje miasto, ale jeszcze nie miałam okazji go zwiedzić, bo - jak pisałam w innym temacie - musiałam szybko oblukać w grze dodatki z nowego pakietu. Ale nadrobię to - rzecz pewna.
Fajne smaczki odkryłam po drodze. Budynki jak hiszpańskie koroneczki - niby zakrywają - a odkrywają tak naprawdę. Zauważyłam piękny, ten udekorowany światełkami dom - mieszkalny, czy komunalny?
I ten ogień w świątyni, i tajne lochy pod piramidą, z groźnym posągiem w tle. Czy ukryłeś tam jakąś tajemnicę?
Kolory miasta typowe dla Meksyku, i pięknie współgrające wieżowce...i samolot przelatujący nad Los Simos (naprawdę tam widać te odrzutowce nad miastem? Myślałam, że tylko nad Newcrest i w tym Del Sol mamy aerofłot :P ).
I wreszcie Sim przemykający z parasolem (troszkę właśnie zbyt szybko umknął).
Fajnie, że widać, że tam mieszkają ludziki i miasto żyje. Ciekawa jestem jak ty to zrobiłeś, że w mieście wieczorem zapalają się światła jak na komendę. Nie jestem obeznana z takimi trikami więc dla mnie to czary mary.
Świetna ta twoja "wypocinka", :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: jak @Pablo łaskawie raczył zauważyć :a_rolling:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 02 mar 2019, 10:13

@Pablo dzięki serdeczne :) Wszystkie wypociny są zaś np na moim YT :) Także z inszych gier PC. DZięki!

@@Alibali jestem pod wrażeniem czasu jaki poświęciłaś na obejrzenie robiąc sobie stopklatki, bardzo mi miło, że miałas ochotę tak dokłądniej sobie to wszystko zobaczyć nawet na samym filmie i dzięki, że masz ochotę także przetestowac w grze. Ogromnie dziękuje za takie pozytywy o światku i cora zbardziej jestem ciekaw tego co sama tworzysz skrywając szczelnie łapkami przed światem ,nie skrywaj tak w nieskończoność tych świątyń czy pałacyków :) Co do dekorowania domów to detale detalami, faktycznie "przestudiowałem" sobie trochę kolonializm w Meksyku na fotach w necie i ksiażkach żeby to lepiej oddac (dlatego zabawa w budowanie w simach to dla mnie taka trochę nauka czasami) ale jeśli chodzi o światełka to akurat u mnie gra uporczywie generowała ostatnio jakieś nieokreslone bliżej święta niezależnie od pory roku więc mimochodem wsio wyszło jeszcze fajniej udekorowane przypadkiem co i mi nawet pasuje jeszcze bardziej jakoś wszak kolorów i ozdobników na fasadach Meksykanie się nie boją.Facet z parasolem mnie rozśmieszył ,zdaje się, że te simowe ludziki zakładają parasol także na upałki. Co ciekawe jak pamiętam powinna byc tylko jedna parcela z parasolami ale może jakis npc miał to w wyposarzeniu.
Tamten budynek to willa mieszkalna i chyba jedyne rzecz na mapie zrobiona tylko w podstawce gry a katedra jak pamiętam jest poprostu jako muzeum ale zdaje się, że nie tylko tam bo chyba w każdym z 3 kościołów dałem łuk trumfalny choc weselisko warto odprawiać już na innych publicznych parcelach np w restauracji ,która stoi w tej dzielnicy wiezowców z samolotem. Apropos, sam dopiero przy okazji zauwazyłem jak wiele samolotów lata nad Oazą. Coprawda niektóre znikają w akcji bo EA / Maxis chyba jeszcze nie dopracowały wtedy szczegółów, dalekobieżne samoloty leca cały czas nie znikają a "awionetki" juz różnie ;) Jest tego sporo na tamtym niebie choc nie aż tak jak w simowym Hollywood :)
Piramida wykorzystuje typowe pułapki i zagadki z pakietu z Selvadoradą. Kiedyś popełniłem ciekawa parcelę ze świątynią w stylu japońskim gdzie w podziemiach jest zawarta opowiesć - zagadka w fomire zapisów w treści książek, które można znaleźć w owych podziemiach rozrzucone w wielu miejscach aczkolwiek ten patent ma swoje wady bo prawdopodobnie inne ludziki owe ksiazki mogą automatem zwinac lub szukac na nie półki coby "włożyć je na miejsce".
Światełka zapalą się wszystkie które wstawisz na parcelę po zmroku i na tej zasadzie jak się wstawi latarnie uliczne przed fasady budynków plus jakies dyskretne podświetlenia fasad to efekt jest rzeczywiście ciekawy. Gra zapali wsio sama w odpowiednim momencie choć jeszcze fajniej byłoby gdyby gra zapalała te światła w szybkim tempie ale pojedyńczo lub seriami tak jak to często ma miejsce w rzeczywistości pozawirtualnej (zapala sie ulica z palatrniami, potem kolejna i przy okazji w mięszyczasie podświetla się jakiś zabytkowy budynek co tworzy zywą grę świateł zanim wszystko będzie "się palić" na dobre. Swoja drogą, bardzo lubie światło w tej grze i to, że fasady są "gładko" oświetlone. Jeszcze raz ogromne dzięki <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 08 kwie 2019, 21:12

Szkoda mi nie wkleic i tu filmu promującego "nowe" miasto Arisburg dla The Sims4 bo sklecenie tych przysłowiowych kilku ujęc zabrało mase czasu także dlatego, że oświetlenie w oryginalnym Brindletonbay nie należy do najbardziej fotogenicznych :)
Idea Arisburga zrodziła się już dawno temu przy okazji tworzenia komiksu o simowym Delsie i jego pace :)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 kwie 2019, 15:49

Obejrzenie tego filmiku jeszcze raz utwierdza mnie w przekonaniu, że grzeję się w blasku prac najsłynniejszego Simowego architekta :) Konia kują a żabka bezczelnie nogę podstawia :) Kudy mi do twojej maestrii, Miszka!
Zwiedzałam miasto, i wydało mi się piękne, ale filmik pokazał mi jak bardzo nie dorosłam do wydawania takich marnych opinii. Miasto jest nie piękne ale niewyobrażalnie piękne - cudne, bajkowe! Ma swój klimat, brakuje tylko w podkładzie muzycznym bicia dzwonów w odpowiednim momencie, lub mrocznej "goth" muzyki dochodzącej z zamczyska! Zima, lato, wiosna jesień - migawki pokazują, że o każdej porze roku miasteczko nie traci nic ze swojego uroku.
Podziwiam ciągle na nowo twoją niesamowitą cierpliwość Michał i kunszt... Detale, które tylko inny prawdziwy budowniczy potrafi docenić, bo wie, ile pracy i alpejskich kombinacji wymagają! Mignęły mi wysokie schody w publicznej przestrzeni - musiałeś zapewne zrobić tam coś w rodzaju platformy, lub wykorzystać nowe narzędzie edycji terenu... Wiem, że dopiero się za to zabrałeś, że uczyłeś się - i proszę. Mogę podejrzewać, że chyba przez sen się uczyłeś, bo przecież miałeś tyle innych spraw w międzyczasie... Zauważyłam też ową "hacjendę" ze stawikiem, o której podmakanie onegdaj się martwiłam :) I to są takie smaczki, które tylko przyjaciele potrafią zauważyć i docenić, bo niejako byli świadkami "narodzin' idei i jej wcielenia w życie.
Wielkie dzięki Michał za tę wspaniałą ucztę dla oczu i ducha...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 09 kwie 2019, 20:08

@Alibali to ja ci ogromnie dziękuje Alicja za tak wnikliwe pozwiedzanie i tak pozytywna opinię o miachu <3 Samemu wiadomo, nie oceni sie obiektywnie własnych wypocin. Co do konia i żabki ALi bo przeca tworzysz cuda dbając o datale i z nieco większa chyba cierpliwościa niuż ja - wnętrza :) Tak więc z tym blaskiem to ..powiedzmy, że zmotywowałas jednakowoz narcyza a zatem zakasam rękawki do nowego projektu ,pomysł już mam (pomijając wiecznie niedokonczony set miast "japońskich") i ogólnie chyba będe "leciec całymi miastami" bo w takim formacie czuję się chyba najlepiej a dzięki Twojej uwadze odnośnie ściezkidźwiękowej mam pewien pomysł na prztyszłość choć nie wiem na ile mi się to uda zrealizować ;) Dzięki <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » wtorek 09 kwie 2019, 22:52

Podziwiam twój zapał do tworzenia całych miast Michale a potem to wszystko jeszcze zmontować w formie filmiku :) Zapewne taka praca zajmuje tobie sporo czasu i cierpliwości.
Wielkie brawa dla Ciebie :cat_happy:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 14 kwie 2019, 08:28

Dzięki @Pablo :) Właściwie stała sie rzecz troche odwrotna tzn wizja tego, że moge sklecic fajny filmik tez jakos napędzała do przebudowy "Psokotowa" :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 17 kwie 2019, 12:20

To jest niesamowite! Nie dość, że tworzysz fantastyczne, nietuzinkowe projekty, to na dokładkę swoje prace potrafisz świetnie zaprezentować.
Fajna sprawa, bo można dostrzec wiele szczegółów, które mogą umknąć przy oglądaniu na zdjęciach albo nawet i w grze.
@SimDels podziwiam Twój zapał, zaangażowanie w grę i .. cierpliwość przy budowaniu obiektów i potem przy ich nagrywaniu.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 17 kwie 2019, 16:34

Ogromne dzięki @Wikki fajnie, że miałeś ochote pobrać te parcele i pozwiedzac :) W sumie tu w jakis dziwny sposób napędzała mnie włąsnie wizja stworzenia filmu, powoli zaczynam rozumieć twórców machinim, którzy pewnie najpeierw ogrom czasu poświęcają na scenerię czasami ja tworząc pod włąsne potrzeby. Co do cierpliwości to z bryłami jak najbardziej ale z meblowaniem to juz bywa różnie w tej materii ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 31 paź 2019, 01:29

Pomyślałem, że i tu na pamiątkę pozostawię ostatnie "wyczyny" także te wokalne :X bo trochę zaniedbałem temat. Przy okazji zostawię tu także film dla Simholic. Robiąc go troche wzorowałem się na pomysłach dla Simtopii. Zastanawiam się nad czyms w rodzaju paradokumentu o fikcyjnej cywilizacji typu Majowie ale nie wiem czy ma to sens i czy mojego "sapania" do mikrofonu da się faktycznie słuchać dłużej niż przez minutę (lub krócej) :X

W każdym razie w ramach odkurzania tematu pamiątkowo pare rzeczy zaczynając min. od wspólnego simtopowego projektu :)







Przy okazji zapraszam do subskrybowania oficjalnego kanału forum SimtopiaPLoraz subów dla kanału zaprzyjaźnionego serwisu Simholic;

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 01 lis 2019, 15:26

Wspaniałe filmiki zamieściłeś Miszka,aż przyjemnie się je ogląda i podziwia pracę tylu forumowych architektów :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 cze 2021, 14:56

Edit: coby się za bardzo nie rozmnażać z tym filmikiem to poprosty wkleje linka do znakomitej recenzji paku dekoratorskiego bosz i tego nowe wypocinki dotyczą;

https://simtopia.pl/viewtopic.php?f=9&t=1453
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 25 mar 2022, 20:16

Kilka przyjemnych komentarzy m.in na YT czy tu od Eli na forum sprowokowało mnie do tego żeby dać sobie zielone światło dla osobnego kanału na YT ,który przy okazji mobilizowałby mnie do zabawy w tworzenie filmów (no i budynków tego typu). Przejrzałem galerie pod kontem wieżowców i o dziwo takich budynków nadal jest stosunkowo nie wiele mimo, że zbudowanie wyższych budynków niż standardowe nie jest trudne -tu mały tutorial.
Osobny kanał może pomoże niektórym trafić na wieżowce i tutorial na naszym forum a póki co dla własnej frajdy zrobiłem krótki filmik domyślnie jako swoisty zwiastun kanału choć budynki w nim zostały już w większości opublikowane.

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 14 kwie 2022, 12:37

Piekny fimik Misiu i jeszcze piekniejsze te drapacze chmur :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 18 kwie 2022, 12:33

Wspaniałe miasta, okolice prawie nie do rozpoznania tak te drapacze chmur zmieniają obraz całości. Na pewno widziałam tam Oazę, Wampirowo i Newcrest. I nie jestem pewna co Zatoczki, mimo trzykrotnego obejrzenia filmu. :D Świetne! :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Studio Filmowe”