Nieśmiałe próby aranżacji wnętrz cd...

Nie budujesz, wolisz urządzać? No to dawaj! To jest miejsce dla Wielkich Simowych Architektów Wnętrz!
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Nieśmiałe próby aranżacji wnętrz cd...

Post autor: kreatora » sobota 29 sty 2022, 19:31

Urocza kawiarenka :) No i ile znajomych amatorów ciasek tam :D
Tylko Delsa tam brakuje bo Gabi @Ktosik juz sie tam zjawila, nie wspominając o Vimesie :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 29 sty 2022, 21:52

Oj tam dyjetę możesz zastapić szybkim zabiegiem w szpi.. w cas znaczy się 😀 A i co się im dziwić skoro pokusiłaś się im taką pokusę pod nosem wybudować 😄 ja już prawie zapomniałem o tym genialnym a przeca zawartym w podstawce wynalazku ,fajnie urządzona ciacharnia a maszyneria dodaje tu nieco steampunkowego odlotu ,super pomysł ,twórca zadowolony i ludziki mają pełne zbiorniczki :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 lut 2022, 21:23

Bardzo fsajny pomysł z tą wypiekarnią i kawiarenką w jednym. Dla amatorów gotowych wypieków i dla chcących zdobyć szybko nieco simoleonów. Nawet nie zauważyłam, że w ogóle toto mam w grze! Ale nie należę do zbyt spostrzegawczych osobników, niestety. I jak mi się nie wyłoży kawa na ławę... :(

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 29 cze 2022, 10:41

Muszę przyznać, że od kiedy dodano nam platformy lubię używać ich do aranżacji wnętrz. Jeszcze nie opanowałam techniki zastosowania ich w terenie :) mimo to nie zniechęcam się i będę próbować do skutku :)

Na potrzeby nowego pomysłu powstał projekt zbiorczego pokoju, w którym mieści się: aneks kuchenny, "gabinet", jadalnia oraz coś co od biedy można nazwać sypialnią. Czyli takie 4 w 1 - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Testerami byli bohaterowie filmu "Szybcy i wściekli " i zapewniam, że nie byli ani wściekli ani szybcy :D

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 29 cze 2022, 21:12

Niesamowicie fajnie operujesz tymi platformami, uświadamia mi to jak mała mam wyobraźnię do wnętrz no ale przynajmniej mam się od kogo uczuć i inspirzyć :)
Piękny pomysł ,nie tylko podest na łóżko ale i cały zróżnicowany poziom.
Ciekaw jestem co to za projekt ,mieszkalno w każdym razie jest poprostu kapitalne :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 02 lip 2022, 21:17

Świetna kawalerka! :) No, bo jak właśnie zajarzyłam, w kawalerce - kawalerowie mieszkają, znaczy się pojedynczy kawalerowie, nie dwóch na raz, i to jeszcze przed poznaniem swojej przyszłej ukochanej, bo potem, wiadomo, że zdobywa się większe lokum, takie w sam raz... dla rodziny. :) Bardzo funkcjonalne mieszkanko, ciekawie zaaranżowane. Mimo niedużej przestrzeni - zmieściło się tutaj wszystko, co potrzebne do życia. Kącik na platformach bardzo mi się podoba, łózko + biurko do pracy fajnie oddzielone pół-ścianką od pozostałej części mieszkalnej. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 05 lis 2022, 12:16

@bobas52

Podest wydziela dane pomieszczenia jako inny pokój - identycznie jak ściany wiec to fajny pomysl oszczedajacy kase (ściany kosztują! ) ale ja unikam platform wewnatrz domu bo mozna chalupe zbugować. Bardzo ladne te twoje combo- pomiedzczenie :cat_lovely:

Krotki przepis jak uzywac platform na zewnatrz domu.
1.Na ziemi ustawiamy duza platforme,
2 Teraz stawiamy na niej druga - tak zeby powstal uskok tworzacy schodek.
3. Na tej drugiej platformie dopiero budujemy chate, zostawiajaczesc cześć platformy (z przodu i z tylu domu) na zewnątrz ścian domu . ( nie wolno uzywac ścian niskich bo okna nie wejda w ścianę)
Od tego momentu juz nie mozemy chalupy przenosic wiec trzeba dobrze wybrac miejsce na ten dom.
4. Teraz do platform z tylu i z przodu domu dostawiamy kwadrat fundamentów (ma się to stykać jedno z drugim) a ze bedzie ten fundament zupelnie plaski , wiec trzeba minimalnie go podniesc o kratke.
I tak mamy dom ze schodami z platformy - ważne przy budowie taniego domu, bo schody kosztują, a z platform i fundamentu są za darmo.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 05 lis 2022, 17:18

Wielkie dzięki Elu, za krótki przepis dotyczący używania platform poza domem - takie poradniki od uznanych architektów są na wagę złota.
Zwłaszcza pkt.4 mnie zaintrygował, bo przyznam się szczerze, że choć obejrzałam sporo filmików instruktażowych to, nadal mam problemy natury technicznej. Dotyczy to również okien dachowych na poddaszu :(

Będę wdzięczna za każdą radę.

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » piątek 10 lut 2023, 16:57

:19-slightly-smiling-face: Bobi na maksa mi się ta kawalerka podoba, platformy widzę pierwszy raz. Długa kazali nam czekac , ale jak widzę ten pokój w takim wykonaniu to uważam że warto. Kolory, meble, wszystko pasuje do siebie. Lokatorzy tez widzę że rozglądaja się z zachwytem
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Projekty”