"Fregata"

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

"Fregata"

Post autor: bobas52 » sobota 10 sie 2019, 16:35

Uznałam, że najwyższy czas zmierzyć się z terenem :03-face-with-tears-of-joy: . Jedni na początku usypywali pagórki, ja dla odmiany zabrałam się ochoczo za wykopki. Podobno, kto dołki kopie, ten sam w nie wpada. Dlatego bardzo uważałam aby nie wpaść do wykopu :lol:

Jak zwykle idąc pod prąd, kiedy większość graczy buduje w Sulani, mnie naszła wena w PsoKotowie (jak mawia Misiak). I tak powstała "Fregata"- https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false. Od razu spieszę z wyjaśnieniem, dlaczego taka nazwa. Otóż pływać można nie tylko w morzu, ja często pływam w obłokach (no może nie dosłownie) :D ... a zupełnie poważnie, to nazwa wzięła się od żaglowca, który widniej jako ozdoba frontu domu :09-winking-face: . Tak mi się spodobał, że postanowiłam od niego nazwać swój projekt.
F1.jpg
F2.jpg
F3.jpg
łazienka.jpg
pseudo gabinecik :
pseudo gabinet.jpg
Kolejny raz salon, kuchnia i jadalnia mieści się na jednym poziomie i stanowi całość:
salon kuchnia i jadalnia.jpg
oraz sypialnia :
sypialnia.jpg
Goście jak zwykle dopisali, bo bez komitetu powitalnego nie może się obyć - chociaż z drugiej strony nie będzie trzeba piec ciasta :lol:
goście.jpg
Rozwijanie zdolności malarskich w takim miejscu, to czysta przyjemność, dlatego nowa mieszkanka pognała jak na skrzydłach do sztalugi:
w takich warunkach sztalugi mają wziecie.jpg
Kończę obchód domostwa, bo mąż ( realny) wrócił z pracy i trzeba podać obiad. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego zwiedzania :09-winking-face:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 14 sie 2019, 17:51

Fantastyczny pomysł i fantastyczne wykonanie! Super to wymyśliłaś z tą dziurą, domek wygląda jakby lewitował. Po za tym jest malutki, zgrabniutki, nietuzinkowy i ślicznie urządzony, czyli wszystko co lubię. :cat_yes: Rewelacyjna praca Bożenko :a_bravo: :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 14 sie 2019, 22:04

Zdecydowanie praca z górnej półki! Swietny nowoczesny design! Pomysl na umieszczenie chaty na slupkach. a tych slupkóch w dziurze - genialny - pierwszy raz cos takiego widzę w Galerii, a to naprawdę duza sztuka stworzyc cos oryginalnego tam, bo wydaje sie ze wszystko juz zostalo wymyslone w dziedzinie desajnu modernu!
Mozna sobie ustawić dzieki temu idealnie wysokosć bryly a dzieki temu i focie. Moze kiedys podkradnę :)
Przebylas dluga droge od pierwszych modernow do tego slicznego nowoczesnego domku. Bryla ten domku jest tak lekka! :cat_lovely: W dodatku dom jest parterowy! Mistrzowska praca! :hearts/heavy-black-heart: Dobiłas zgrabnie do czołowki w Galerii pod wzgledem designu. Teraz potrzebujesz jeszcze tylko duuuzo followersów. :cat_mwaha: ale to jest juz innego typu problem bo marketingowy.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 14 sie 2019, 23:22

Chyba mi wcieło komenta (i do tego dziś wcina mi polskie znaki za co z góry przepraszam) jednakowoż w każdym, razie to jest naprawdę profesjonal realistik project jak z kataloga. Brawo i dla mnie czołówka (ja takich modernów raczej nie umiem, lekkich realistycznych) bardzo dobra praca ,minimalistyczna i lekka. Kombinacje z terenem to fajna sprawa , w kształcie bryły fajnie prezentuje sie tez "dziubek" na tyle. W netyrza oczywiście mistrzowskie choc do tego nas juz przyzwyczaiłaś ,zwłaszcza kuchnio-pokój mi się spodobał. Do czego by sie tu przyczepić ? No kurcze nie mam do czego mogę sie uczyć już teraz od Ciebie wyczucia w osobliwej sztuce modernu z którą za pan brat pewnie nigdy nie będę ,ewentualnie mogę zagdziekdzić (tak to sie pisze? uwielbiam nasz język) odrobinę bo to superowo że kombinujesz z terenem i tu ta dziura w ziemi spowodowała że budynek jest uniesiony jednak... nie bój się śmielszych kombinacji, można uzyskac fajne efekty a niemtóre roślinki wpinają się w podłoże strome tak (zwłaszcza kwiaty) że można uzyskac fajny żywy efekt terenowyNie mniej jak widzisz czepiam sie na siłe bo nie ma do czego a zatem... weź ty dziewczyno zrób coś coby mi się na dole posta nie pokazywała opcja "powrót do "fuszerki Bobi" - plis :) To nie fuszerka tylko kącik dojrzałego designera i zycze kolejnych równie udanych porjektów zarówno z bryły i z wewnątrz. Mega praca.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 15 sie 2019, 23:00

Niczego nie poprawiła i nadal są fuszerki!
Fajny pomysł na ten "fruwający" domek. Wygląda tak zwiewnie jak papierowy stateczek. Albo jak żeglująca po niebie fregata. Tylko w realu fregata to wredne ptaszysko (i dziwię się, że dostał nazwę od przepięknego żaglowca), a twój domeczek jest taki... muślinowy!
Idziesz Bobi jak burza...

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » piątek 16 sie 2019, 09:37

Super pomysł. Domek jest lekki i taki elegancki zarazem.Lubię niskie wnetrza w simach więc tym bardziej przypadł mi do gustu. Kuchnia i łazienka są super. taki styl z połowy 20 wieku modny zresztą bardzo obecnie. Wszytko takie malutkie ale bez bałaganu. Bardzo dobrze
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 21 sie 2019, 08:46

Kochani :hearts/heavy-black-heart: , pierwszy raz zabrakło mi języka w gębie :? po przeczytaniu tylu pozytywnych komentarzy od architektów, którzy od zawsze byli i są moimi idolami w dziedzinie budownictwa. Dlatego :

poczęstunek.jpg

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » czwartek 03 paź 2019, 00:57

Fregata jest bardzo interesującym domem o niezwykłej bryle. Niby prostej, ale tak naprawdę niezwykle finezyjnej,bardzo oryginalnej sprawiającej wrażenie unoszenia się domu ponad powierzchnią. Oczywiście wnętrze domu to już wyższa szkoła jazdy. Jest elegancko, przytulnie, a przede wszystkim funkcjonalnie. I to jest kolejny ogromny plus projektu. Wielkie brawa :23-clapping-hands:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”