"Konwencjonalny"

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

"Konwencjonalny"

Post autor: bobas52 » niedziela 04 sie 2019, 17:18

Nie będzie to wiekopomne dzieło, ale domek, w którym zastosowałam trochę szpargałów z Debuga.

"Conventional" czyli "Konwencjonalny" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false jest typem domu, który najbardziej lubię, czyli parterówką.
Powiem szczerze, że duża ilość rzeczy trochę mnie przytłoczyła i nie zawsze potrafiłam podjąć właściwą decyzję co wybrać. Najbardziej zainteresowały mnie rośliny, których do tej pory nie miałam w swoich zbiorach. Dlatego być możne ten dom będzie miał najciekawszy ogród w okolicy :01-grinning-face:
front.jpg
bok.jpg
bok1.jpg
tył.jpg
taras.jpg
salon.jpg
kuchnia.jpg
oraz rzuty :
rzut.jpg
rzut1.jpg
Nie robiłam zdjęć wszystkich pomieszczeń z uwagi na ich wielkość :( . Jakoś nie potrafię rozwinąć skrzydeł i nadal tworzę klitki :oops:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 05 sie 2019, 02:22

Jakos nie widzę tych klitek. jedyną rzecz ktora bym zmienila w rozkladzie pomieszczeń to z pokoju w ktorym umiescilas barek , tak mi to wyglada na barek z tym bialym dywanem to ja zrobilabym drugą lazienke , a te mini lazienke ze srodka bym wywaliła to akurat bylo dobre miejsce na barek - taki wolnostojacy no i jaka scianke azurową co najwyzej. No i stol jadalny bym umiescila razej na srodku kuchni, a nie jako dodatek do salonu. Sypialnie sa przestronne , salon duzy, tarasik uroczy z basenem i nic temu nie brakuje
Bedzie dygresja.
Naogladałam sie ostatnio najbardziej wychwalanym wnetrzom chat kupowanych z realu w Stanach i kazda dama tam chce miec otwartą kuchnie polaczona z salonem - ewentualnie odgrodzona jednym wazonem z kwieciem i im wieksze toto tym lepiej. Nie wiem czy to styl simsow przerzucił sie na real czy odwrotnie :cat_mwaha: Sypialnia ponizej 36 metrow kwadratowych to wedlug Amerykanow wrecz klitka!!!! Ale lazienki nie za wielkie -takie bardziej simsowe są.

A twoja bryla fajna, modern taki dosc realistyczny - sporo podobnych domkow powstaje w realu teraz wokol nas
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 05 sie 2019, 19:29

Domek, tak jak napisała Ela, ma realistyczny wygląd, i choć bryła jest stosunkowo prosta, to jednak przyciąga wzrok. Poza tym lubię parterówki, bo są wygodne do rozgrywki (nie trzeba szukać simów po piętrach :D ). Nie ukrywam, że kupiłaś mnie tymi panelami na ścianach, bardzo je lubię i sama często je stosuję. Wnętrza ślicznie zestawione kolorystycznie, eleganckie szarości, brązy i beże, gdzieniegdzie przełamane cegiełkami, tworzą wspaniały przytulny klimat. O ciekawym umeblowaniu nie piszę, bo to opanowałaś mistrzowsko. Według mnie tak małą powierzchnie domu rozplanowałaś świetnie, i nie są to klitki. Natomiast co do ogrodu, to rzeczywiście wygląda bajecznie z ta różnorodną roślinnością. szczególnie zachwycił mnie zakątek przy basenie. Śliczna praca Bożenko! :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 05 sie 2019, 21:22

Niesamowioty projekt, zarówno bryła wygląda ciekawie i oryginalnie z powodu "pasiaków" (superowy pomysł) jak i dopieszczone otoczenie zaś wnetrza można kontemplować niczym klocki w dzieciństwie odkrywając wszelakie mkombinacje :) Wspaniały salon mam wrażenie odczuwalnej przestrzenności mimo, że z zewnatrz dom nie wydaje się z byt duży. Chętnie go sobie sprawdze kiedy zajrze do gry a pókli co lece pobrac ten kąsek :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » wtorek 06 sie 2019, 16:31

Poprzez pionowe paski wygląda jak z lat 60/70 ok, fajny, tylko wtedy dach trochę niższy. Ale elewacja i tak super, bardzo stylowa. Świetne ujęcie z salonu, bardzo ładnie rozwiązane kolorystycznie i podoba mi się. W kuchni ta duża zabudowa robi wrażenie , jak i ten barek pod ściana, -niekonwencjonalnie ale ok. Nawet ten rozkład jeż jest niczego sobie, taki podział na cześć nocną i dzienną. Super Bożenko
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 07 sie 2019, 12:17

Wszyscy już dokładnie opisali budynek, więc ja skupię się na detalach. Lubię wyławiać wzrokiem takie drobiazgi, które niby oczywista rzecz - powinny tak wyglądać, jak je umieścił twórca, ale po bliższym przyjrzeniu się dopiero widać, że twórca musiał troszkę pomyśleć.
Nie da się przegapić tej pomysłowej gabloty ze skrzydlicą... Zachwycił mnie ten pomysł, i choć w Simach kurz nie stanowi problemu - jednak od razu pomyślałam o mojej rozdymce (najeżce) przywiezionej znad morza, na której tona kurzu się wraz z nią kołysze w łazience, skutecznie chroniona przez najeżone kolce. A wystarczyłaby taka gablota :)
Zauważyłam "drewno kominkowe" zamarkowane obrazami - ten pomysł wykorzystywany był wielokrotnie, ale ty użyłaś dodatkowo czegoś pod spodem "kominka", co imituje drewno ułożone w ten sposób. Nie przyjrzałam się temu kominkowi w grze, więc nie wiem, czy to drewno tam jest od początku, czy to twój autorski trik.
No i wisteria w twoim wykonaniu chwyciła mnie za serce. Czy ktoś zauważył, że te małe drzewka wiśniowe (?) przykryte z wierzchu kratownicą wyglądają jak wisteria rozpięta na pergoli.
Stara, dobrze rozrośnięta wisteria (glicynia) ma niesamowicie grube, skręcone pnie, a olbrzymie kwiatostany muszą mieć solidną podporę by stworzyć taki kwiecisty "baldachim". Nie wpadłabym na pomysł, by w ten sposób wykorzystać te drzewka!
Wielkie brawa Bożenko za pomysłowość. Mogłabyś dać ten pomysł do naszego działu "wynalazków" Wraz z bramką wejściową. Niedawno wierciłam mężowi dziurę w brzuchu, by mi zrobił taką metalową konstrukcję nad furtką na świeżo zakupioną różę pnącą :)

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 09 sie 2019, 00:42

Bardzo przytulny parterowy budynek o świetnie zaprojektowanych wnętrzach. Mnie urzekło jednak otoczenie domu. Szczególnie aranżacja basenu (stawu). To miejsce jest po prostu śliczne. I jeszcze jedno miejsce sprawiło, że chciałbym tam poleniuchować - to taras z barem. Uroczy. O wnętrzach nie będę się rozpisywał, bo to zawsze jest majstersztyk!
Chcę więcej takich przyjaznych domków!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”