Fuszerka

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Re: Fuszerka

Post autor: Marvi » poniedziałek 04 mar 2019, 16:46

Kurczę, Bożenko <3 Bardzo lubię Twoje domki, bo są niezwykle stylowe, minimalistyczne, wywazone i na dodatek nowoczesne. Absolutnie genialne połączenie murowanej, "ceglastej" ściany ze zwisającymi paprotkami oraz z jasnoróżowymi ścianami dookoła. Do tego drewniana podłoga przyozdobiona intensywnie zielonym dywanem - super! Pokój dla dzieciaka ze ścianami w odcieniach zieleni i w połączeniu z jasnymi, drewnianymi mebelkami - też ekstra :D Nie no, wszystko bomba, stonowane, wysmakowane, ja tam jestem fanką Twojej twórczości :) Wejdę aż do gry i lajknę coby nie być gołosłowną :D
Ponadto trud jaki zadajesz sobie w ułożenie ogrodu i dekorację "zewnętrza" - chapeau bas! <3

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 04 mar 2019, 16:58

Beda porady dotyczące dachow.
Jesli masz dwa dachy identyczne dwuspadowe obok siebie to nie stawiasz ich rownolegle , tak ze kazdy stoi osobno. Tak masz teraz po lewej stronie domu.
Nakladasz jeden na drugi. Jedna z krawedzi nusi być wspolna dla obu. Jesli zmieniasz ich wysokosc zmieniasz identycznie dla obu dachów wtedy zawsze bedą idealnie zlewaly sie w calosć. Oczywiscie wtedy jeden z dachow bedzie mial bardzo duzą powierzchnie i dachy sie podniosą i to nie bedzie za dobrze wygladalo ale zawsze mozna nie ciągnąć go az tak dalejko ale podratowac sie dwuspadowym dachem tworzac dach łamany. Generalnie jednak najlepiej jest troche cofnac bryle budynku pod dachem wiekszym i ten mniejszy dach bedzie jakby nad przybudówką. Zeby dachy wygladaly dobrze bryla musi niec te "ustepy" lub wysuniecia. Najlepiej tp wychodzi na 4 kratki . To oczywiscie dyktuje Ci rozkład wnętrz . U mnie zawsze tam wsadzam lazienki.
Co do wnetrz - i teraz jest tak. Pytania. Czy budujesz chate dla siebie w taki sposob jak lubisz grac i tylko chcesz ja przechowac w Galerii i nie zalezy Ci na pobraniach? Czy chcialabys jednak by wiecej osob ja pobralo.
Pobierajacy to tak jak w realu - rynek klientów i musisz wiedzieć co wiekszosc tych klientow lubi.
A oni lubia grac w przestronnych wnetrzach, gdzie latwo zrobic fotki . Salon kuchnia i jadalnia powinny mniej wiecej tworzyc wspolna otwarta dosc spora calosc najlepiej z widokiem na basen i wyjsciem na taras . Takie wnetrze mozesz wydzielic na mniejsze roslinnoscia lub drewnianymi elementami jak to lubisz robic ale to ma tylko sugerowac podzial , a nie oddzielac jedno pomieszczenia od drugiego. Wtedy kiedy im przyjdzie do glowy dostawic fortepian to beda mieli na ten fortepian miejsce. A takze na wyprawienie przyjecia w domu na simow liczba 10 . Dlatego na dzialce parterowej 20x30 ogrod normalnie jest bardzo maly o ile chcesz miec dwie sypialnie. Nalezy unikac korytarzy! Korytarze sa dozwolone tylko na pietrze - o ile masz pietro - i sa dojsciem do sypialni,
Pomieszczenia sa u Ciebie kolorystycznie sliczne i dopieszczone. Otoczenie tez :19-slightly-smiling-face: :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 05 mar 2019, 02:29

Wnetrza - szalowe ponownie ,poprostu miodne, podobaja mi sie te "drzwiczki" do kuchni i praktycznie kazdy zakamrek jest bardzo przytulny i urzadzony ze smaczkiem. Mialem sie czepiac ale nie mam o co (drapie sie po glowie) podobnie z otoczeniem, fajny pomysl z tym przeszklonym budyneczkiem choc chyba pmieszczenie zrobione bezposrednio z samego dachu jest trudniejsze do manipulowania ludzikiem. Bryla elegancka i sympatyczna choc tu za Ela moge powtorzyc, e jakos rzuca sie w oczy polozenie daszku po lewej na froncie, gdyby go przekrecic jak ten po prawej to caly dach bylby bardzioej harmonijna caloscia i nadawaloby to jeszcze fajniejszego charakteru domowi (dachy sa jak wiadomo wazne dla calosci chyba ze budujemy domek z plaskim dachem) tak wiec zgodnie z zyczenuem - czepiam sie, prosze nasteonym razem zwrocic uwage na to c=na ile daszki ze soba wspolgrajom :) Wiecej ueag nie pamietam pozostajac pod wrazemiem niesamowitej przytulnosci i kolorytu wnetrz...
No i niesamowitej cierpliwosci bo jak zobaczylem przekroj (w sensie ile tego jest -0 tych pomieszczen) to japka mi sie roztworzyla ze zdziwienia i tak zostalem do teraz :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 19 mar 2019, 09:17

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony czas na zapoznanie się z wcześniejszą pracą i cenne uwagi :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: . Przyznam się szczerze, że budując w pierwszej kolejności myślę o swoich ludzikach. Galerię faktycznie traktuję bardziej jak magazyn własnych mniej lub bardziej udanych pomysłów. Dzięki Waszej pomocy cały czas się czegoś uczę. Śmiało mogę powiedzieć, że w miarę upływu czasu nie tylko nabieram doświadczenia, ale przede wszystkim kształcę się w nowych umiejętnościach.

Dzisiaj pragnę pokazać najnowszy projekt, który powstał w kooperacji z Kropesią. Zapragnęłam bowiem nauczyć się różnicowania poziomu pomieszczeń. I dzięki temu powstał "Mój sen" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Martusia zbudowała dom w stanie deweloperskim zaznaczając jedynie lokalizację dwóch pomieszczeń: kuchni i pokoju. Cała reszta jest już moim pomysłem, lepiej lub gorzej zaaranżowanym.
moje marzenie1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
oraz widok z góry na całość :
16.jpg

Pozdrawiam we wtorkowy poranek, pozostawiając mały prezent "korupcyjny" :D :
stylowi_pl_inne_18101812.gif

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 19 mar 2019, 12:02

No no korupcja kwitnie :D A tak na serio to brawo za pierwszą zabawe z róźnicowaniem wysokości wewnątrz. Sam to rzadko robię a daje to ciekawe efekty tak jak u Ciebie. Bardzo mi się podoba ,podobnie jak świetne umeblowanie pomieszczeń (a no i dobre wypozarzenie w kuchni ;) ) Cegiełka dodaje surowości i takiej trochę "loftowości" choć osobiście wybrałbym czerwoną (tudziez moja ukochana pomarańczową "pomorską" z podstawki) ale to połączenie szarości z resztą tez wygląda bardzo ciekawie. Świetba łazienka ,podziwiam bo sam łazienki traktuje troche jak zło konieczne a Ty i z tego potrafisz zrobic małe dziełko. Budynku na fotkach widac mało i nie wiem do końca na ile jest Twój więc powiem póki co ,że wygląda przytulnie i chciałbym zobaczyc go troche więcej, może dobrze byłoby też górę cześci fasady z wejściem "pomalować" kamieniem, ewentualnie wcisnąc tam jakies okienko (tak dla ozdoby).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 22 mar 2019, 23:01

Bożenko, przede wszystkim życzę Ci dużo zdrówka, byś mogła z radością tworzyć nowe domki, i gratuluję pierwszego całkowicie samodzielnego projektu. :hearts/heavy-black-heart:

"Symbioza" to prawdziwie rodzinny i uroczy dom, każdy sim znajdzie tam dla siebie przytulny kącik. Wnętrza są piękne, z tym radzisz sobie doskonale. :cat_yes: Ogród również ślicznie zagospodarowany, zaopatrzyłaś go we wszystko co umila pobyt na zewnątrz. Bardzo ładnie się prezentują te kompozycje rabatowe z drzewem.
Co do porad, to tak jak poprzednicy, proponowałabym zmianę dachu po lewej stronie. Ela już dokładnie opisała o co chodzi, więc nie będę powtarzać. Natomiast doradzę coś na temat elewacji. Wybrałaś pokrycie z tymi bocznymi pionowymi belkami, i nie wszędzie się one uwidoczniły. Przy tym wzorze, ściana musi mieć co najmniej dwie kratki, by to wskoczyło. Jeżeli nie chcesz powiększać powierzchni domu, to taki wystający element budynku (jak masz po prawej stronie) najlepiej pokryć inną fakturą. Druga sprawa to okna, jeżeli znajdują się na samym brzegu ściany, to lepiej wyglądają na gładkiej elewacji, bo wchodząc na belkę tworzą architektoniczne zamieszanie.

"Mój sen" o samej bryle trudno coś powiedzieć, bo niewiele jej pokazałaś na zdjęciach, ale znając budynki Kropeczki, to pewnie jest świetna. Obecnie zrobiłam sobie przerwę od Galerii, i nie chcę się tam ujawniać ponieważ wróciłam do Wiedźmina, więc nie mam możliwości zobaczenia jej w grze. Nadrobię wszystko w późniejszym czasie. :01-grinning-face:
Pomysł na zabawę w zróżnicowaną wysokość pomieszczeń bardzo mi się spodobał, super to wygląda we wnętrzach!!! Jedyny problem stanowią podmurówki, zawsze są jakiejś niebieskawe, ale z tym nic się nie da zrobić. Całość domu prześlicznie urządziłaś, jest przestronny, elegancki i w moich ulubionych kolorach. Świetnie ułożone mozaiki! Najbardziej spodobała mi się kuchnia i gabinet, ale wszystkie pomieszczenia są cudne. Ogród też!

Świetne prace :a_bravo:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 23 mar 2019, 09:29

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jestem wszystkim :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: wdzięczna za cenne uwagi, które już wprowadziłam w życie... a poprawione domki zagościły w mojej bibliotece.

Nowy projekt powstał bardziej z potrzeby serca, niźli nauki. Pragnęłam podziękować bliskiej osobie, która tyle lat wytrzymuje ze mną... i chociaż znamy się jedynie wirtualnie i ze zdjęć, to wzajemna nić sympatii jest wyczuwalna na każdym kroku.

"Dom pod cyprysami" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false jest od fundamentów aż po dachy tylko i wyłącznie moim projektem. Tym razem nie korzystałam z pomocy kooperantów :) . I wyszło to co wyszło:
cyprysy.jpg
cyprysy1.jpg
cyprysy2.jpg
cyprysy3.jpg
cyprysy4.jpg
C5.jpg
C6.jpg
c7.jpg
C8.jpg
C9.jpg
C10.jpg
i tradycyjnie widok z lotu ptaka :P
C11.jpg
Jeśli coś udało mi się zepsuć, to przyjmę to na klatę . Wszelkie reklamacje zostaną uwzględnione :) i w najbliższym możliwym terminie naprawione.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 23 mar 2019, 11:09

Abstrahując od amatorskiej konstrukcji dachów domek jest uroczy z pieknie dobranymi teksturami elewacji, ze slicznym ganeczkiem ktory wrecz zacheca nas do wejscia do srodka. Pomimo ze malutki jest swietnie rozplanowany wewnatrz i dzieki temu maksymalnie grywalny, co tygryski lubia najbardziej :) To ze wnętrza ma elegancko urzadzone i ozdobione to oczywista oczywistość . Ty wnetrza masz zawsze świetne.:)
Na zewnatrz drobny popis zabawy MOO w konstrukcji schronienia dla graczy w szachy czyli mini altanki przykrytej kratą ozdobiona zieleniną. Dlaczego ja tego odobiscie juz nigdy nie stosuje - wytlumaczę:
Krata dekoracja w odroznieniu do kraty tez zawieszonej w powietrzu utworzonej z ogrodzenia nie znika gdy zejdziesz na zerowy poziom. W tym momencie simy pod ta krata widoczne nie są. No a zielenina dodana nawet do niewidocznego ogrodzenia tez nie znika. Tak ze jak kiedys popelnilam takowa konstrukcje to gdy zaczelam grac w tym swoim wytworze, to krata wraz z listowiem poszla won natychmiast gdy zaczełam grać i gdy to przyslonilo mi widok na mojego sima. Dlatego jesli sie chce miec pomieszczenie przykryte kratka to jednak najlepiej utworzyc kratke z najnizszego ogrodzenia - tam mozna nawet znaleźć kolor sugerujący drzewo. No a przykrywanie tego zielenina stosuje wyłacznie tam gdzie wiem ze nie bedzie mi to przeszkadzać w grze - na przyład nad basenem.
Dodatkowo dla gry takie "pomieszczenie" nakryte krata z ogrodzenia ustawionego najpierw na suficie o ile ma fundamenty - nawet zupelnie plaskie , a takowe mozna teraz uzywac w dobudowkach obok głownego domu, to nawet jesli sciany czegos takiego zlikwidujemy poleceniem "usuń ścianę" , a sufit miedzy ogrodzeniem poleceniem "usuń sufit" to dalej według gry, to czesc domu czyli pokój. Sim w takim czyms nie marźnie ani nie zostanie polany deszczem.
Sorry za te lekcje - ale sama chciałas takowych :cat_mwaha:
No nic ale to detal , ten kto pobierze ten sobie zlikwiduje to, a szachy ustawi tam, gdzie simowi na leb woda czy śnieg nie bedzie lecieć jesli pobierajacy ma Sezony. Jako całosc udalo Ci sie stworzyc cos bardzo urokliwego i ładnego a to najważniejsze :) :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 23 mar 2019, 19:34

Czytam chętnie twój kącik Bożenko, i jeśli nie piszę to nie dlatego, że lekceważę. Po prostu chciałabym zostawić obszerny komentarz, a nie zdawkowe kilka słów. I najczęściej jest tak, że w końcu, po "obowiązkach" nie mam czasu na przyjemność :(
Domek zachwyca przede wszystkim wnętrzami. To już twoja marka. Ciepłe, czyste kolory, i porządek na błysk. Podoba mi się urocza sypialnia, i te twoje mini - kuchenki. Jednak patrząc na rzut pomieszczeń - czy Sim ma wystarczająco miejsca by przecisnąć się obok wyspy kuchennej do stołu?
BTW - czemu ty Bożenko budujesz na tak maleńkich działeczkach?
Rozwiń skrzydła, nie bój się, że Simowi kasy nie wystarczy. Ostatecznie zawsze może wziąć kredyt wypełniając formularz kredytowy zaczynający się od motherlode :) Gdy oglądam domy, które cieszą się zazwyczaj dużym wzięciem - są one na działce 40x30. W ostateczności tylko na 30x20... Czekam więc niecierpliwie na twój domek, po którym nawet najgrubszy Sim będzie się przemieszczał bez obawy, że gdzieś się zaklinuje.
Ja wiem co zaraz powiesz. Że tak już masz, że to PRL-owskie nawyki etc... Ale myślę ,że skoro odważyłaś się i zrobiłaś coś własnego od a do zet - to zrób jeszcze ten jeden kroczek!
Co do zewnętrza nie wypowiadam się, bo w tym temacie nie mam żadnego doświadczenia. Ale - na moje oko - to nie użyłaś ani ogrodzenia, ani żadnej wiszącej kratki tylko skrzyżowałaś kilka tych łuków obrośniętych (użyłam tego patentu w mojej szklarni przy villi, do której wprowadziłam Poirota i spółkę.
I - Elu - przy zbliżeniu - a przecież tylko takie ujęcia dają obraz tego, co tam nasz Sim porabia - te łuki znikają wraz z roślinami. Nie wiem tylko czy zniknie to, co jest na nich położone, ale pewnie też. I problem z oglądaniem Sima też nie będzie problemem.
Niemniej z wielkim zainteresowaniem czytam wszystkie porady, i dowiaduję się rzeczy niebywałych. O tej nieprzemakalności pomieszczenia nawet z usuniętym sufitem, i nie marznięciu Sima nawet z usuniętymi ścianami! W trójce jednak śnieg potrafił napadać do wnętrza! To wobec tego rewelacyjna wiadomość! Niekoniecznie dla moich Simów, bo nadal będą mieszkać pod mostem - w pokoju bez ścian i sufitu. Bo budowałam im naprędce jakąś budę, aby nie marzli i nie mokli na deszczu. I próbowałam zebrać kolekcje lub zgłębić tajniki świątynne, budowanie zostawiając sobie na potem :)
Pozdrawiam serdecznie z wiosennego Roztocza!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 23 mar 2019, 20:56

@Alibali Alutku mi chodziło tylko o to co jest nad szachami. Reszta jest bardzo ładnie i pomysłowo zrobiona :)
a simy sie przecisna na luzie . To tylko w Trojce sim uzywal całej kratki by sie poruszać. W czworce uzywa pół kratki. W czwórce sie miną spoko nawet na jednobiegowych schodach. W Trojce by sie zacięli na amen.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 05 kwie 2019, 01:10

"Dom pod cyprysami" to kolejne urocze maleństwo. Każdy z nas buduje "jak mu w duszy gra", więc reklamacji nie będzie. :02S-grinning-face-smiling-eyes: Mogę tylko napisać co mi się podoba, a co ja bym zmieniła. Dom z ganeczkiem bardzo ładnie się prezentuje, jedynie musisz jeszcze popracować nad dachami i doborem elementów (okna i kolumny), by całość była w jednym stylu. W ogrodzie stworzyłaś wiele ślicznych zakątków (basen, czy pomysłowy kącik szachowy). Zmieniłabym jedynie altankę, bo obok ażurowej konstrukcji miejsca na grę w szachy, jest zbyt masywna. By zachować dach i by do pomieszczenia nie padał deszcz lub śnieg, można np. zastąpić ściany półściankami. W takie półścianki (jeśli są odpowiedniej wysokości) dla ozdoby można również wstawić małe okna, jak choćby te którymi masz ozdobione dachy. I to już koniec mojego marudzenia i sugestii. :03-face-with-tears-of-joy: Wnętrza tego domu są wspaniałe, każde mnie zachwyciło zarówno pod względem estetyki i dostosowanie przestrzeni. Świetna praca Bożenko :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 06 kwie 2019, 09:14

Bardzo udana praca jednak zgodnie z życzeniem poszukałem także punktów do "uczepienia się" ;)
Czasem próbowałem zrobic "modern po swojemu" tzn w architekturze realnej lubie retrowersje (wszak od bidy lepsze to niż blokowisko kiedy nieobecne są oryginalne stare budynki "z duszą"). Modernizm chyba podzielił si,ę na conajmniej 2 nurty, ten mniej odwazny ,jakby powracający delikatnie do starych form i ten bardziej odwazny wywołujący tym samym skrajnie rózne oceny (jak każda nowość). Kiedy próbowałem zbudowac sobie nowoczesny domek ale z wkrętami typu dwu-lub więcej-spadowy daszek czy tymbardziej wieże itd to zbierałem za to (pewnie słusznie) cięgi bo łaczyć nowe ze starym nie jest łatwo i mi chyba nie zawsze to wychodzi. Mam wrażenie, że tu to tez próba zawarcia tego wszystkiego co ci sie podoba po trochu, połaczenie czegos nowego ze starym bo mamy i okienka nowoczesne i ozdobniki gankowe.
Co do daszków (sama chciałas więc jeszcze chwile udam znafce); fajną metoda na to by daszki współgrały z budynkiem jest synchronizowanie ich z oknami czyli załózmy masz szersze okno na środku fasady i jednomniejsze po prawej. Możesz zakryć np jednym dachem wsio (tak jak zrobiłaś tu) i nad szerszym oknem zrobić poddasze (wstawiając chociażby drugi daszek dwuspadowy frontem jak okno) lub ostatecznie nakryć tak jak zrobiłaś ale na tej samej zasadzie oddzielnymi dachami czyli po lewej stronie budynku spasować daszki do okien. Czyli tak jak zrobiłaś ale z dopasowaniem do okienek (staroświeckie przyzwyczajenia pseudo-znafcy) Jest jednak przedewszystkim ogromny progres. Mniejsze daszki wczepione w ogólny większy dają wrażenie pooddaszy, zawsze (lub zazwyczaj) wygląda to o niebo lepiej niz pojedyńcze daszki.
Fajnie pobawiłas sie łacząc też w jedno różne rodzaje płotu, rzadko to robię a to faktycznie przynosi fajne efekty,można w ten sposób w jakimś sensie zaprojektowac nowe ogrodzenie/barierkę. Podobnie jak Gabi zdecydowałbym się bardziej na jeden kierunek np dając w przeszklonym bocznym saloniku z kanapą albo tylko nowoczesne okna na każdej ścianie albo tylko te nieoszklone łuki bo i jedno i drugie sie tak samo sprawdzi ale z drugiej strony topołaczenie miszmaszowe ma swój urok no i mozna powiedzieć, że to włąśnie |Twoja pierwsza retrowersja (udaje znafce i drapie sie po głowie) Fasada odejmując obecny charakter ganka w sumie bardzo mi przypomina moderny, nie za duzo przeszkleń i nieregularnośc tez sie jakos (dobrze) w to wpisuje. Innemy słowy ciekawy budynek acz staroświeckie prztzwyczajenia delsowatego go tu lekko gryza ale do odwaznych świat należy a tworzenie swojego stylu to zawsze cenniejsza rzecz niz odtwarzanie. Na fotach z galerii bardziej widac całościowo bryłe i preentuje sie naprawde dobrze (dużo daje tez właśnie ten całościowy dach, który tu zrobiłaś).
Ok uff puff na tym kończe marudzenie bo i tak kawał dobrej roboty a wnetrza... :O No to własnie tak mi się znów japa otworzyła, naucz Ty mnie meblować bo nie wiem skąd ta kreatywniosć, pomysłowosc i nieznudzenie meblowaniem po drodze (chyba zbuduje domek na Twoja czesc i nazwe go "pozycz mi troche zapału meblarskiego" oczywiście będzie pusty :D ). Piekne wnętrza, zresztą dziś wieczorem go sobie obejrze w grze na spokojnie jak nie zapomne bo jestem ciekawy.
Świetna praca i piękna dedykacja!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 21 maja 2019, 19:10

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Eli, Ali, Gabi i Misiaczkowi :hearts/two-hearts: za cenne rady, które pozwoliły mi skorygować błędy w przedstawionych parcelach.
Nadmienić wypada, że spory udział w mojej edukacji mają także Kropeczka i Matti :hearts/two-hearts: . To dzięki nim poznaję większość skomplikowanych tajników i narzędzi, które do tej pory były mi obce.
Nie chcę zapeszyć, ale być może, kolejny projekt będzie posiadał również piwnicę :idea: , którą poznałam dzięki instrukcjom telefonicznym pewnej pani archeolog :09-winking-face:

Początki z reguły bywają trudne. Na pocieszenie albo wręcz odwrotnie :09-winking-face: powiem, że jeszcze się nie zraziłam, i co jakiś czas będę podejmować próby zbudowania czegoś, co mam nadzieję będzie mogło nadać się do zamieszkania :)

Nie chcąc zepsuć całego projektu dotyczącego zagospodarowania naszego miasta tj.SimtopiCity, zdecydowałam się na malutką parcelę 20x15 - Nr.13 (na przekór przesądom).
Zbudowałam na niej " Little jewel " - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
1.jpg
2.jpg
z góry przepraszam za zdjęcia pomieszczeń, które najlepiej byłoby fotografować z opuszczonymi ścianami, bo są niewielkie :
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
oraz rzut z góry :
13.jpg
Serdecznie pozdrawiam wszystkich graczy a Misiaczkowi, który na potrzeby tego maleństwa, namalował przepiękne obrazy posyłam :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 21 maja 2019, 21:41

Bardzo fajne cudeńko, sympatyczny skromny ale ciekawy bryłą domek ,odważnie pobawiłaś sie róznymi okienkami. Jest łądnie ale i skromne a wewnątrz... :O No że poprostu nie do wiary, że na każdej nawet tak nie wielkiej przestrzeni wyczarujesz taki wspaniałe i bogate przestrzenie. Dzięki po mojej stronie, bardzo ciesza te obrazki w tak wspaniałych wnętrzach. Chyba najbardziej spodobała mi się supialnia z tym przeforsztowaniem ale i wszystkie inne pokazane pomieszczenia (w grze obejrzę sobie niebawem, nie miałem jeszcze przyjemności).
Nie przedłużając - :a_bravo: Super, że pozostawisz w naszym wspólnym mieście taki fajny slad <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 22 maja 2019, 10:07

Domek podoba mi się bardzo. Skorupka zewnętrzna to rzeczywiście jak Jewel - opal - rzadki i cenny klejnot, który kryje się w czymś, co z zewnątrz wygląda jak zwykły kamień. Handlarze kupują te kamienie w ciemno, nie wiedząc do końca, co kryje się w środku - dopiero otwarcie kamienia (czyli przepołowienie - pokazuje, czy się miało szczęście, czy nie).
Pewnie się powtarzam, ale twoje wnętrza Bobinko jak zwykle zachwycają mnie nieskazitelną czystością. Takim ładem, jaki umieją zrobić wokół siebie osoby niezwykle uporządkowane.
Czego ja niestety - nigdy się nie nauczę :(
Tak jak Michała - zachwyciła mnie sypialenka, z której zrobiłaś całkiem sporą sypialnię, dzięki sztuczce z lustrem w wezgłowiu. Sprytnie wydzielona kuchnia z większego pomieszczenia. i pięknie dobrane kolory szafek współgrające z resztą wyposażenia. Sprytnie majsterkujesz, bo nie marnotrawisz przestrzeni na ścianki i drzwi.
Podziału domku przepierzeniami dopiero się uczę, podpatrując a to u ciebie, a to u Kropesi czy Fredrusi. Jak pomysłowo można dzięki temu zagospodarować przestrzeń!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 22 maja 2019, 10:07

Podwójnie się wysłało :(
Ostatnio zmieniony środa 22 maja 2019, 22:33 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 22 maja 2019, 15:55

Gdybym nie wiedziała to bym w życiu nie wpadła na to, że działka jest tak maleńka! Pomieszczenia wyglądają na dużo większe niż są :)
Zewnętrze domku bardzo zgrabne, niby to tylko dwa klocki ale tarasiki bardzo zgranie spinają je w całość. Zresztą sama jestem noga z budowania, daje okejkę, mi się podoba :D
Jestem pod dużym wrażeniem rozplanowania łazienki, w tym malutkim pokoiku zmieściłaś wszystko, łał!
Doceniam jednolitą i ładnie dobraną paletę kolorów, rzeczywiście nie można oprzeć się wrażeniu wszechobecnej czystości. Absolutnie uwielbiam patent ze zmniejszeniem rzeźby do rozmiarów figurki. Zaskoczyło mnie jak świetnie się prezentuje ♥
Ale! (bo obiecałam, że nie będę wyłącznie słodzić)
Niestety akwarium jest jednym z tych podstępnych przedmiotów, których nie można skalować - tak samo jak luster. W efekcie na biurku zastałam malutkie akwarium i aureolę wody :cat_huh:
Druga sprawa to przestrzenne korytarze i maleńki salonik, który jest ściśnięty na powierzchni równej przedpokoju. Przez chwilę miałam wątpliwości czy simowie w ogóle będą w stanie przejść między fotelem a kanapą. Dali radę :) mimo to nie mogę pozbyć się wrażenia dysproporcji.
Poza tym drobnym czepialstwem, domek pierwsza klasa! :cat_lovely:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 22 maja 2019, 16:26

Bo to tylko kącik telewizyjny Fredrusiu - a kąty jak to kąty - bywają ciasne :)
Ale piszę cała zdrętwiała z przerażenia! JA dałam trzy powiększone akwaria jako całościenną dekorację klubu karaoke. Teraz lecę w strachu pobrać parcelę i zobaczyć na własne oczy porażkę :(

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 22 maja 2019, 17:00

@Alibali No niestety, możesz pomniejszyć akwarium ale rybka i tak będzie pływała dokoła niego w lewitującej wodzie. Z tego co widzę to duże akwaria mają podobnie. Możesz je powiększyć ale rybki zawsze będą pływały tam gdzie był domyślny rozmiar dla wody. Przy pomniejszeniu na zewnątrz wystają i rybki i glony które najpewniej są zakorzenieniem dla rybek :(

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 22 maja 2019, 18:08

@Fredra Fredziu - ale ja powiększyłam nie pomniejszyłam. Nie patrzyłam jakich dodatków (rozszerzeń) i akcesoriów użyłam, więc nie wiem czy prawidłowo się wczyta, ale jeśli masz wszystkie to sprawdź proszę jak to działa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”