Fuszerka

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Fuszerka

Post autor: bobas52 » czwartek 24 sty 2019, 17:31

Zacznę od stwierdzenia, że budować każdy możne .... ale nie każdy powinien :01-grinning-face:


Przychodzi bezrobotny robotnik na budowę szukać pracy. Idzie do majstra, a ten pyta:
- Co może pan robić?
- Mogę kopać - odpowiada bezrobotny.
- A co jeszcze może pan robić?
- Mogę nie kopać...


"O matko, ja bym się tego nie podjęła " pomyślałam - a właściwie dlaczego nie ? :22-thinking-face: Nie trzeba od razu zakładać firmy budowlanej, załatwiać tych wszystkich formalności , płacić ZUS-u i podatku - więc może jednak warto spróbować :09-winking-face:
Ostatecznie kobiety współczesne pracują w różnych zawodach. Postanowiłam więc udowodnić sobie, że poradzę sobie z kielnią i młotkiem. Swego czasu było hasło "Kobiety na traktory" :02-grinning-face-smiling-eyes: może być "Kobiety do murarki " :02-grinning-face-smiling-eyes: Nie wiem jeszcze w jaki sposób to zrobię, ale wiem jedno - łatwo skóry nie sprzedam :03-face-with-tears-of-joy:
Zakasałam rękawy, kupiłam potrzebne materiały (kup pan cegłę :D ), poszłam nawet na kurs doszkalający w zakresie murarki (chyba upadłam na głowę, i to z dużej wysokości :35-tired-face: ) ... i zaczęłam budować. W moim przypadku określenie budowanie, jest zdecydowanie określeniem na wyrost :D .
Już przy fundamentach poleciały pierwsze niecenzuralne słowa, bo nijak nie mogłam sobie przypomnieć co "wykładowca" mówił o tym na kursie :oops: . Jak się to ustrojstwo kładzie :a_angry: . Kiedy w końcu udało mi się psim swędem - czyli dzięki szczęśliwemu przypadkowi, położyć tą wylewkę i postawić ściany zaczęły się schody - i to dosłownie :shock: . Potrzebowałam dwóch schodków , no max trzech, a nie całego piętra.
Kombinowałam jak koń pod górkę. Próbowałam nawet skrócić je młotkiem :60-weary-face: , ale okazało się, że nie tędy droga. Kolejny raz dałam upust targającym mną emocjom :68-pouting-face: ... i stał się cud :o
Myślałam, że już nic gorszego nie może mnie spotkać - i tu się myliłam. Najgorsze okazały się dachy (za jakie grzechy) :a_angry2: ... bez dekarza nie miałam szans na położenie tego ustrojstwa. Zaparłam się jednak i choć bolał mnie kręgosłup, mozolnie kładłam dachówki :D

Ten pierwszy dom poważnie nadszarpnął moje zdrowie psychiczne :35-tired-face: , dlatego z przyjemnością oddałam się aranżacji ogrodu. Skalniaczki i fontanna oraz grzebanie w ziemi powoli przywróciły mi równowagę :) Dom zostawię sobie w grze na pamiątkę swoich zmagań z trudną materią.

Budowlaniec, to ciężki i niewdzięczny zawód. Chyba jednak się nie przebranżowię :? , ale nikt przynajmniej nie może mi zarzucić, że nie próbowałam :09-winking-face: .

A oto efekt moich zmagań :
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
oraz wnętrza:
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
10.jpg

I to by było na tyle. Pozdrawiam serdecznie :hearts/heavy-black-heart: :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 24 sty 2019, 21:46

Bobinko - powiem ci szczerze - jak to ja. domek z zewnątrz jakoś szczególnie mnie za serce nie złapał. Ale to twój pierwszy domek, jak się z opisu doczytałam. Ale ma wszystko, co potrzeba do szczęścia.
Wnętrzami mnie olśniłaś. Są przepiękne! I tymi wnętrzami domek obroni się przed najbardziej wymagającym klientem.
Jesteś mistrzynią malutkich form - malutka kuchenka i malutka łazienka to już pewnie twój znak rozpoznawczy :)
Łazieneczka jest cudna - pięknie dobrałaś ten oranż szafek do umywalki, której użycie w takim zestawieniu dodało jej polotu (zawsze zastanawiałam się, kto używa tego brzydactwa). Na podłodze pasujący dywanik. Sypialnia też utrzymana w tej zdecydowanej tonacji, za przesuwnymi przeszklonymi drzwiami, żeby właściciel nawet w czasie snu nie tracił kontroli nad resztą pomieszczeń :). A kuchenka - to prawdziwa perełka! Z oranżem świetnie się komponują zielone akcenty saloniku, a zgrabne wydzielenie przepierzeniem od części kuchenno-jadalnej nadaje intymności wypoczynkowi. Na ścianie w saloniku dwie śliczne buźki - czyjego autorstwa te obrazy - cece nie cece?
W ogródku zmieniłabym tylko odległość roślin od ścian domu - rosnące tuż przy ścianie tracą trochę na urodzie. Daj im więcej przestrzeni.
Nie rzucaj ani kielni ani kielnią. Dobrze ci idzie!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 sty 2019, 21:53

No i brawo! :a_bravo: Nie tylko za odwagę bo sam domek jest naprawde ładny i estetyczny, trudno byłoby mieć większe zastrzeżenia, wsio pasuje a biorąc pod uwagę to, że to pierwszy projekt to jeszcze raz należy Ci się tylko duże :a_bravo: ! Otoczenie piękne, skalniaczki bardzo pomysłowe, wnętrza ponownie godne rangi prawdziwego Bobinatora jak Cię już tu ochrzczono :) Dobra bryła, świene wnętrza i pomysłowy ogród innemy słowy naprawde świetny start tylko mam nadzieję, żę jednak pierwsze problemy z kielnią nie zniechęcą cię na dobre do takiej zabawy bo w końcu co może zastąpić frajdę z zabawy w otoczeniu (na parceli) stworzonym przez siebie zupełnie samodzielnie? :)
Tworząc piękne i już doceniane przez wielu wnętrza masz praktycznie połowę trudu z głowy (tej łatwości do pomysłowego tworzenia fajnych stylów we wnętrzach zresztą zazdraszczam niezmiennie) a pierwszy budynek potwierdza, że poradziłaś sobie bardzo dobrze a nawet świetnie.
The Sims 4 daje dużo ułatwień w trybie budowy więc taka zabawa może sprawić frajdę ale co do np szukania fundamentów to ekhm... po ostatniej "wielkiej aktualizacji" chyba mnóstwo ludzi miało problem z tym jak dodać fundament bo z jednej strony uproszczono to a z drugiej opcja znikneła z menu budowlanego a zatem i ja słynnej "kulki" w ścianie nie znalazłem od razu a przypadkiem po pewnym czasie a dla Ciebie cały temat budowlany był nowością więc jeszcze raz wielkie :a_bravo: i baw się, twórz dalej jesli tylko masz ochotę bo po takim starcie ,który fuszerką wbrew nazwie tematu dla mnie nie jest ,nie podziewam się takowych a wzamian conajmniej równie fajnych projektów.
Załączniki
carpenter-1453880_960_720.png
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » sobota 26 sty 2019, 09:25

Ależ absolutnie nie zgadzam się na to abyś się przebranzowiła! Przecież to byłby cios dla polskiego budownictwa! Kurs był dobry, materiały solidne a i dachóweczka wyrychtowana co się zowie!
Bardzo przyjemny, niewielki domek! Podoba mi się w szczególności malutka, ale funkcjonalna kuchnia otwarta na jadalnię. Bardzo fajnie wygląda też oszczędny, ale przytulny salon. Zresztą połączenie bieli z zielenią to jest +100 do wystroju: żywa zieleń, która łamie surową biel -- klasycznie, a zarazem "witalnie". Ogólnie podoba mi się to jak zręcznie ocieplasz te zimne kolory, bo jasno niebieska sypialnia z białą "stolarką" ocieplona jest pomarańczowym łóżkiem i takimż dywanem; czarno-białe płytki w łazience "ożywia" skromny, ale intensywnie pomarańczowy dywanik (szczerze mówiąc tak się rzuca w oczy w tym połączeniu, ze dopiero później zwróciłam uwagę, ze mebelki też są jasnopomarańczowe + patent z lustrem, który też bardzo lubię - pominąwszy oczywiście fakt, ze nigdy nie mogę "namacać" odpowiedniego lustra xD).
Na osobną etiudę zasługuje ogród i całe "zewnętrze" domu. Zwłaszcza skalniaczek przed domem mnie urzekł - do tego jest ładnie wyeksponowany przez odpowiednie oświetlenie. Basen z tyłu też zasługuje na pochwałę, bo ma fajny, niecodzienny kształt. Do tego patent z wyśprejowaniem ścieżki i kamyczków wokół basenu szanuję i być moze pozwolę go sobie podkraść (tudzież, eufemistycznie to ujmując, podpatrzeć i zastosować).
Podsumowując: skromne, ale eleganckie wnętrze! Bez rozpasania, kiczmeństwa - siła tkwi w prostocie. No i to mi się podoba :) Poza tym mieszkanko ma swój styl (no i umiesz cos takiego, czego ja nie umiem, a mianowicie potrafisz konsekwentnie poruszac się w obrębie jednego stylu :D) i jest on konsekwentnie realizowany! I jak już pisałam: podoba mi się ocieplanie wnętrza dodatkami w intensywnych kolorach (z powodzeniem mozna by było nazwać tą chałupę Chłodny witalizm, Przedwiośnie czy Przebiśnieg - w takie ramy skojarzeniowe mi to wszystko wpada :P).
Buduj dalej! Stalker będzie stalkował :>

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 26 sty 2019, 17:44

Serdecznie dziękuje wszystkim za rzetelne opinie. Dzięki temu przy następnej pracy, wyłapanych niedociągnięć już nie zrobię ... za to na bank pojawią się inne :01-grinning-face:

Uspokoiło mnie stwierdzenie, że dachóweczki zostały wyrychtowanie co się zowie :09-winking-face:. Spodobały mi się także skojarzenia związane z nazewnictwem tego budynku - zwłaszcza Przebiśnieg, który jak wiadomo tylko z pozoru jest delikatny i wiotki, a w gruncie rzeczy zgodnie z nazwą, jest w stanie przebić się przez resztki zalegającego śniegu. :)
Przesyłam każdemu po :hearts/kiss-mark: :hearts/kiss-mark: :hearts/kiss-mark:


P.S Kielni i młotków ci u mnie dostatek ... ale i za te dziękuję serdecznie :09-winking-face: .

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 30 sty 2019, 08:10

Od kiedy dziewczynki (Kropesia i Ela) postawiały sobie za punkt honoru zrobić ze mnie budowlańca, nie miała innego wyjścia jak ...uciekać z forum, albo poddać się sile perswazji :) .

Postawiona praktycznie pod ścianą :? , zaczęłam od aranżowania domów, które zostały oddane graczom w stanie deweloperskim ;) . Przy okazji podpatruję jakie triki stosują uznani budowlańcy.
Na chwilę obecną korzystam z projektów Cypriano3, które dają spore pole manewru w dziedzinie aranżacji,a dzięki różnorodności stylów, pozwalają także zrozumieć tajniki budowy.

Przedstawiam jeden z nich (już po wejściu ekipy budowlanej na teren budowy) : https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
1c.jpg
2c.jpg
3c.jpg
4c.jpg
5c.jpg
6c.jpg
7c.jpg
8c.jpg
9c.jpg
10c.jpg
11c.jpg
12c.jpg
13c.jpg
14c.jpg
15c.jpg
16c.jpg
17c.jpg

W tym projekcie nie ustrzegłam się również przed błędem (leżaczki przy basenie :52-disappointed-face: ), ale jak mówią tylko ten się nie myli, kto nic nie robi.
Spokojnego dnia wszystkim życzę i cierpliwości przy oglądaniu wszystkich zdjęć (przepraszam za ich jakość). Serdecznie pozdrawiam.

50075712_132288737800233_6866491050794418176_n.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 30 sty 2019, 13:44

Lezaczki sobie ktoś przestawi - wiec spoko :) Śliczna aranżacja wnetrza i otoczenia. Widziałam, ze Cypriano też się bardzo spodobało jak przerobiłas jej chatę, a to sie liczy bo ona ma fajne domy. Na duzo pobrań liczyc nie mozna bo to ma za wiele akcesorii i dodatków , a Galeria poluje na base game domy - dzieciaki nie maja akcesorii przewaznie a dodatkow tez bardzo czesto tylko 2 lub trzy, ale mialaś frajdę z urzadzania i wnetrza są bardzo piekne, a to najwazniejsze. :hearts/heavy-black-heart:
Jeszcze troche wprawek i wystartujesz z własnymi domami na luzie :)
PS Mały tip - mozesz pomalowac sciany i dno basenu na czarno - wtedy woda wyglada ładniej
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 30 sty 2019, 17:16

Bardzo fajnie przerobiłaś ten dom Bobi,co prawda nie widziałem jak wyglądał przed przeróbką bo do galerii wchodzę bardzo sporadycznie. Ja aktualnie mam wszystkie dodatki i pakiety do TS4 to pewnie bez problemów ten domek by się pobrał do gry. Gratuluję pomysłowości i czekam na dalsze projekty :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 31 sty 2019, 17:31

Piekna aranżacja ,Cypriano znam w galerii napewno była zadowolona a Ty robiąc jej frajde jednoczesnie jak to okresliłas zgłębiłas tajniki i to jest bardzo fajne. Faktycznie i mi zdarzyło się pobrac prace po to by także podpatrzyc o co w tym chodzi, jak zrobić coś co wygląda niezrozumiale na foci w galerii i w taki sposób zaczałem stosować wykusze w starych budowlach choć na swój własny sposób.
Świetny min salon ze ściana świeczkową oraz stylowa sypialnia z nowym mebelkiem zrobionym z szafek, super!. Otoczenie tez idealnie dopasowane nowoczesne minimalistyczne z zupełnie innym pomysłem na fontannę. Świetna chata wyszła Bobi i tez trzrymam kciuki za dalsze zgłębianie tajników oraz własne prodźekty.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 31 sty 2019, 21:18

Świetnie ci wyszło ta aranżacja Bobinko. Przyglądałam się tym wszystkim elementom, których użyłaś, i powiem ci, że w życiu bym nie wpadła na to, że mogą mieć takie właśnie zastosowanie. I zawsze od nowa dziwię się, jaki w twoich domkach jest porządek :)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 01 lut 2019, 02:20

Pierwszy domek zawsze jest najtrudniejszy, bo jeszcze nie mamy wprawy w kształtowaniu dachów, czy tworzeniu tarasów. Świetnie sobie z tym poradziłaś, a dom wygląda uroczo. Bardzo mi się podoba skalniaczek i fontanna przed domem. :hearts/heavy-black-heart:
Aranżację wnętrz opanowałaś mistrzowsko, wszystkie pokoje są pięknie urządzone. Fajnie bawisz się kodem MOO, tworząc ciekawe kompozycje, tak jak tutaj
Obrazek
Śmiało możesz uczestniczyć w takich wyzwaniach budowlanych z Galerii, to jest dobre dla wprawy. Myślę jednak, że własne domki dają większą satysfakcję, więc mocno trzymam kciuki i wierzę, że połkniesz bakcyla budowlanego. :02S-grinning-face-smiling-eyes: :14-face-throwing-a-kiss:

Obydwie prace są śliczne! :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 01 lut 2019, 09:31

Jesteście dla mnie zbyt łaskawi :10-smiling-face-smiling-eyes: .

Czytając komentarze, za każdym razem zastanawiam się :22-thinking-face: , na ile są one odzwierciedleniem poczynionych przeze mnie postępów w dziedzinach, które do tej pory uważałam za będące poza moim zasięgiem
wielkie oczy.jpg
... a na ile podyktowane sympatią do mojej osoby.

Może czas najwyższy - uwierzyć w siebie ( na stare lata) :o ... oby tylko sodówka mi nie odwaliła :D


Weekendowo pozdrawiam :hearts/kiss-mark: :hearts/kiss-mark: ... i zabieram się za kolejny projekt :
page.jpg

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 04 lut 2019, 13:19

Bystre oko zapewne dojrzy od pierwszego wejrzenia, jaki projekt przybrał kształt domostwa :09-winking-face: .
Ten projekt jest efektem współpracy z Kropesią :hearts/heavy-black-heart: , której wydatna pomoc przeobraziła pierwotne pomieszczenia w urokliwy domek. Wnętrza już pokazywałam, pozostała do pokazania konstrukcja domu i aranżacja ogrodu.

Nie przedłużając narracji :09-winking-face: przejdę do zdjęć "Legendy", która jeszcze dziś wieczorem zawita do Galerii ... o ile po wizycie u stomatologa znajdę na to siły :)
1a.jpg
2.jpg
3.jpg
oraz jej nocna odsłona :09-winking-face:
6.jpg
4.jpg
5.jpg
Słowa uznania należą się tu Kropeczce :hearts/heavy-black-heart: , bez której "Legenda" by nie powstała.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 06 lut 2019, 08:01

Bobinko, niedawno napisałam tu historię MM wg Alibali. Chyba jej nie przeczytałaś, albo odwrotnie - za bardzo wczułaś się w MM :)... Czy twoje wahania nie przypominają jej rozterek? Gdy ją chwalono - zawsze się czuła tak, jakby stała za nią jakaś inna osoba, o której mowa właśnie! Więc nerwowo się oglądała - czy te słowa zachwytu na pewno JEJ się należą!

Jak najbardziej piszemy szczere. Przecież czytasz, ze zrozumieniem - a nie zawsze jest tak - ojejejej... Piszę, że np dom bryłą mnie nie ujął, albo - dopracuj ogród... To nie są czcze zachwyty - bo cię lubię - tylko rzeczowa ocena. Więc już nie rozkminiaj dłużej tematu - czy aby to ja... czy aby to o mnie... Twórz, i pokazuj jak najwięcej. Ma to sens choćby w tym, że nie każdy ma dryg (jak choćby pisząca te słowa) - i twoje prace mogą dla innych być inspiracją do stworzenia własnego wnętrza.
Ktoś (chyba Ela) zasugerował, byś zmieniła nazwę kącika i odrzuciła to "nieśmiałe"... Przecież już nawet klęczałaś (byle nie na grochu), i ktoś tu cię pasował na Bobinatora Budowniczego!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 06 lut 2019, 17:19

Alu, ciężko jest zmienić swój charakter na stare lata... ale nie niemożliwe. Obiecuję poprawić się :09-winking-face:

Od kilku dni skupiłam się na kolejnym projekcie Cypriano pod nazwą "Who dares" w wolnym tłumaczeniu "Kto się odważy" :33-hushed-face: -https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

No to się odważyłam, a oto efekty tej przeróbki.
16c.jpg
1c.jpg
oraz niektóre z pomieszczeń :
2c.jpg
3c.jpg
4c.jpg
5c.jpg
6c.jpg
7c.jpg
8c.jpg
9c.jpg
10c.jpg
11c.jpg
tam gdzie pierwotnie zaplanowany był garaż, u mnie powstała malutka kawiarenka :09-winking-face:
12c.jpg
13c.jpg
widok z góry piętra :
14c.jpg
oraz parteru :
15c.jpg
Miłego wieczoru życzę wszystkim i przesyłam wirtualne uściski.

Dla porównania podaje link do oryginalnego dzieła - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 06 lut 2019, 21:36

Kapitalne wnętrza, niesamowita jest Twoja aranżacja dla Cypriano ,segmencik za lustrami, salon ze statkiem i motywy tego typu ciekawie połaczone z modernizmem wnetrz choć zreguły mało to jakoś świadomie łaczymy (taka nowoczesność i stare mtywy statków żaglowych). Bardzo fajne śmiałe i udane połaczenie.
Co do Twojej wspólnej pracy z Kropesia to domek jest mega przytulny, piękny poprostu, wydaje sie cicha przystanią, gdzies daleko do zatłoczonego i pełnego latających bez sensu tu i tam samolotów :) Na zewnątrz tez bardzo przyjemnie, wielgasny basen z którego moje ludziki zapewne za szybko by nie wyszły oraz min niewielka ale ciekawa fonatnna, także łacząca stare z nowym trochę jakby symbolicznie (?) w sensie Twojego poszukiwania tego co da się stworzyć nowego ze znanych w grze rzeczy co wydaje ci się zreszta przychodzić łatwo. Piękna praca, mały, minimalistyczny i kryje w sobie wiele niespooidzianek jak juz wiemy. Wspaniały pomysł miałyście z ta współpracą. Gratuluje Tobie oraz kropesi wspólnego dzieła ,świetna robota <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 13 lut 2019, 22:22

Bożenko, zmień tą nazwę kącika, bo to nie są żadne "Fuszerki", wszystko co pokazujesz jest naprawę pięknie zbudowane i urządzone. :14-face-throwing-a-kiss:
Podoba mi się to maleństwo, stworzone przy współpracy z Kropeczką. Super wam to wyszło dziewczyny! :hearts/heavy-black-heart: Lubię małe i dopieszczone domki, a ten jest uroczy. Ślicznie ozdobiony zielenią i z cudnym miejscem relaksu przy basenie. Zerkając przez okno, domyślam się, że to projekt wnętrz z MM dla Ali. Widziałam je w innym temacie, są piękne, ale przy domkach prosiłabym :27-person-with-folded-hands: o rzut całości pomieszczeń, bo wtedy ładnie widać zagospodarowanie przestrzeni. :01-grinning-face:

Przeróbka domu od Cypriano jest znakomita!!! Szalenie mi się podoba ten pomysł z przydomową kawiarenką :hearts/heavy-black-heart: Śliczna elewacja i ogród, a wewnątrz panuje harmonia i elegancja. Świetna praca!!! :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Post autor: Silvaborealis » wtorek 26 lut 2019, 21:21

Hej, podoba mi się bardzo, jak urządzasz wnętrza. Z bryłami widać że się uczysz, ja się nie wypowiadam technicznie dalej o formach i harmonii, bo sama jestem w budowlanej podstawówce. Ale pomieszczenia wychodzą Ci ekstra!
w domku 1 - kuchnia i zielony salon są bardzo harmonijnie zakomponowane, kolorystycznie i meblowo, mogłabym mieć taką strefę relaksu u siebie. Ciekawy jest też pomysł ze szklaną ścianą.
domek 2 - sypialnia i łazienka rządzą, kolorki pasują do siebie i miło się ogląda. Sam domek ma odjechany kształt, trochę ostry a trochę chatkowy. Podoba mi się jak zabudowałaś ścianę z telewizorem w salonie i cały rozkład pomieszczeń, jest przestronnie.
domek 3- wg mnie wygląda słodko i uroczo.
Domek 4 - kolory sypialni : niebiesko-turkusowy oddają wrażenie świeżości, morskiej bryzy :),czyli dobrze wywietrzonej sypialni, w której pachnie wiatrem i w której przyjemnie się śpi. No i oczywiście zielono-szare dywany do białych kanap i wnętrz w odcieniach szarośći-to zawsze wygląda dobrze.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 04 mar 2019, 10:04

Na wstępie pragnę podziękować wszystkim :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: z całego serca za cudowne komentarze w Galerii i tu w kąciku.

Ostatnio jak wiecie miałam sporo problemów zdrowotnych, dlatego musiałam znacznie ograniczyć swoją działalność na forum i w grze. Dzięki opatrzności, która nade mną chyba czuwa, wracam nie tylko do zdrowia, ale również do zabawy.

Dzisiaj pragnę się pochwalić :18-white-smiling-face: swoim pierwszym całkowicie samodzielnym projektem, który nazwałam "Symbioza" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Zajęła mi ona prawie 3 tygodnie, bo tworzyłam ją praktycznie po godzinie dziennie ... i to nie zawsze :44-pensive-face: . Tym razem skupiłam się nie tylko na aranżacji wnętrz, ale także na zagospodarowaniu otoczenia domu. A co mi wyszło, pozostawiam waszej ocenie. Wszelkie uwagi krytyczne - mile widziane.
Nie wszystko mi wychodzi, więc z chęcią przeczytam nad czym powinnam jeszcze popracować.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
Front domku w dwóch odsłonach dziennej i nocnej:
14.jpg
w nocy.jpg
oraz widok z góry rozmieszczenia pomieszczeń, których z uwagi na rozmiar, nie udało się sfotografować przy podniesionych ścianach.
widok z góry.jpg

Pogodnego i radosnego tygodnia Wszystkim życzę :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: i ... zostawiam Was z moją Symbiozą.

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 04 mar 2019, 10:38

Pełen podziw z mojej strony dla twórczyni i jej dzieła. Jak widzę z grania przeszłaś do budowania i wychodzi Ci to naprawdę dobrze Bobi :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”