"Agapios"

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

"Agapios"

Post autor: bobas52 » czwartek 09 lut 2023, 15:18

Najmilsi przyjaciele, nie jestem tak pomysłowa jak Gabi, ani tak konsekwentna jak Ela, ani tym bardziej tak ambitna jak Perci. Nie posiadam takiej dbałości o szczegóły i wysmakowania jak Ala, ani kreatywności jak Kropesia, daleko mi do Misiaka, który w każdym stylu potrafi odnaleźć się znakomicie. Nie potrafię też tworzyć budowli w stylu Marvicza, którego prace mogą stanowić idealną scenografię do filmów grozy lub fantastyki. Więc to co buduję (dla własnej przyjemności) jest takie niewyszukane, zwyczajne - moje.

Nadmienię, że należę do pokolenia dla, którego symbolem nowoczesności była meblościanka, której historia w Polsce sięga lat 60. Wyrosłam na tym kultowym meblu i na fakcie, że ściany malowało się, a nie tapetowało. Praktycznie do lat 80-tych w łazienkach podłogę i ściany, pokrywały kafelki z często spotykanym motywem kratki. Innym powtarzalnym elementem była umieszczona wysoko spłuczka do toalety, uruchamiana za pomocą zawieszonego pod sufitem szarego sznurka. Szare, ciasne wnętrza rzadko posiadały okno, na sznurkach pod sufitem wisiało pranie, a przybory do golenia stały na umywalce. Dopiero po roku 2000 trendy w aranżacji łazienek coraz bardziej zaczęły przypominać te, które obowiązują obecnie.
Nowoczesne pomysły na wnętrza to sposobność dostosowania każdego pomieszczenia do wymagań poszczególnych domowników, ale również wysokie walory estetyczne. Pozwalają wprowadzić większą funkcjonalność i przytulność do mieszkań lub domów.

Na tym kończę ten przydługi wstęp... czas przejść do "Agapios" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false domku, który do greckich posiadłości Ali nawet się nie umywa. Nigdy nie byłam w Grecji i raczej już nie będę, może dlatego chciałam przybliżyć sobie w grze jej klimat.

agapios.jpg

front od prawej.jpg
front.jpg
ogródek.jpg
tył domu.jpg

a tak umeblowałam pomieszczenia (parter):

aneks kuchenny.jpg
salon.jpg
wejście głowne.jpg

oraz (piętro) :

gabinecik.jpg
przejście z gabinetu do sypialni.jpg
sypialnia.jpg
sypialnia1.jpg

na koniec łazieneczki z lotu ptaka, bo są malutki i zrobienie zdjęć było niemożliwe oraz rzuty parteru i piętra:
obie łazienki.jpg

rzuty z góry.jpg

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i równocześnie dziękuję za słowa wsparcia (w galerii), które są zachętą do dalszej - nauki w dziedzinie budowlanej. :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 09 lut 2023, 16:52

Kochana Bobi, za to posiadasz niesamowity zmysł budowlany, który mało kto ma. A poza tym... umiejętności i wiedzę, do których mnie daleko.:)
Wpisuję się tutaj (czyli na forum, w wątkach i nie tylko) pomiędzy obowiązkowymi zadaniami z pracy, sprzątaniem chałupy i gotowaniem dla rodziny. Czyli w taki dziki, dość dziwny, chaotyczny sposób. Ale zawsze z ogromnym zaangażowaniem i przyjemnością. Agapios - brzmi dla mnie bardzo grecko, kojarzy mi się z imieniem Agaton (chyba dobry?) oraz ze słowem Agape, oznaczającym najwyższą formę miłości, zwłaszcza miłość braterskiej, dobroczynności, miłości Boga do ludzi i ludzi do Boga; życzliwość, szacunek dla innych. Czyli, jakże piękne idee.

Meblościankę wspominam z rozrzewnieniem. W mieszkaniach rodziców i babci - tego typu mebelki stanowiły podstawę "dużego pokoju". :) Ja również nigdy nie byłam w Grecji, ale mam cichą nadzieję, że jeszcze za tego życia, uda mi się tam pojechać. :)

Bobi, Twój domek jest prześliczny, i bardzo kojarzy mi się z Grecją, nie tylko ze względu na sposób budowy. Wnętrza domku, proste, nieskomplikowane, ale za to urocze. Prostota, co zresztą widać w "Dysku olimpijskim" Parandowskiego i nie tylko - była u Hellenów podstawą. Ser i oliwki - jako danie. Nagość - jako strój podczas pierwszych Olimiad.

U Ciebię tę prostotę, i urodę - widać w każdym pomieszczeniu. I wg mnie to szczególna sztuka stworzyć dom prosty, a jednocześnie piękny. U Ciebie elementy dekoracyjne pojawiają się tam, gdzie powinny. Nie ma ich za dużo... Zresztą, elementem dekoracyjnym mogą się okazać niebieskie drzwi, które swymi rzeźbionymi elementami ściągają uwagę widza. :)

Śliczna praca i nawet z łabędziem w ogródku, który mnie się akurat z Zeusem kojarzy. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 09 lut 2023, 17:55

Bobino, ja cię uduszę za ten wstęp! Twoje malutkie domeczki są dla mnie właśnie niedościgłym wzorem - jak można na tak maleńkiej przestrzeni pomieścić... wszystko! Elegancja, wysmakowanie, czystość i porządek - to twój znak firmowy, twoje hasło reklamowe!
W żaden sposób nie zmieściłabym tego wszystkiego, co masz w tym domeczku. Jest śliczny, przytulny i swojski, mimo całej tej greckości :) Niedalej jak wczoraj mówiłam Marviczowi, że moi nowi greccy chłopacy dostali w celach testowania duży dom - I love Creta, ale wcześniej mieszkali w malutkim Sarti - i dobrze im było - o wiele lepiej niż w tym dużym, choć też nie olbrzymim, bo 30x20!
Małe jest piękne! Pod każdym względem, a już szczególnie simowie lubią pomieszczenia, w których nie ma zbyt wiele gratów :P
-Dałam w tym temacie wykład Percivalowi na czacie (o routingu) , a sama ciągle zagracam :(
Ze zdumieniem odkryłam u ciebie prześliczne niebieskie drzwi. Ja je też mam Bobi? - nie mów, że tak :cat_mwaha:

I też - jak Frisska wstawiłabym coś do sypialni obok łóżka - jakiś malutki stoliczek, żeby móc odłożyć książkę czy postawić kubek herbaty (albo szklankę ze sztuczną szczęką :P )

Muszę zacząć przeglądać moje "dobra" bezcecowe - a także wzorem Eli ustawić sobie wszystkie lampy i zbadać ich możliwości kolorystyczne. Daleko mi do was - ciebie - mistrzyni kompaktów, Eli - mistrzyni starterów, Gabrysi - mistrzyni komponowania struktur i barw. Marvicza - mistrza spelunek, i Perci - mistrzyni budowania nastroju. Ale przede wszystkim - do Miszki - mistrza stylów wszelakich!
Zaparłam się onegdaj na tę Grecyję, i po prostu doprowadziłam to do końca - no, prawie. A zważywszy, ile prac zaczęłam, i nie skończyłam Bobi - to szkoda gadać :) Nie chciałam wyjść tym razem na architekta- gawędziarza :) ale popatrz no tylko, ile ty prac masz na swoim koncie :a_bravo: a ile ja :(
Z czym do ludzi! Znaczy - simów!

Sorry za tę epistołę. Ale wiesz, że ja nie umiem w dwóch słowach :)
Ostatnio zmieniony piątek 10 lut 2023, 16:03 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » czwartek 09 lut 2023, 19:27

Niestety, ja do mojej Czwórki zaglądam na tyle rzadko, że nie udzielam się w Galeriach (chyba powinnam to zmienić i Was bliżej poznać!), ale za to śledzę nowinki budowlane na forum. :09-winking-face:

Też wyłapałam te niebieskie drzwi! No i, rzecz jasna, ogródek! Zawsze cieszy mnie choćby najskromniejszy, bez szczypty zieleni trudno byłoby mi żyć.

Bryła ciekawa, tu niby Grecja i klasyka, a tu nawisy kojarzące się z modernem. Zamiast podpórek, kolumienek — wersja surowa. Oryginalny wybór.
Środek bardzo ciepły, turkusy obok pomarańczu (? — chyba) i drewna, lubiane przeze mnie zestawienie. Podoba mi się schludność, czystość, nieprzeładowanie (ale stoliczek nocny musiałabym dokupić!) i fajne wystrefowanie, gdzie zamiast ścian użyto lekkich przesłon czy mebli. Trochę niepokoi mnie odkryte zejście na schody, na pewno wygląda bardziej elegancko niż takie z balustradą (która też ogranicza przestrzeń), ale sama pewnie bałabym się, że fiknę. :02-grinning-face-smiling-eyes: Zauważyłam też minimalistyczny wystrój łazienek (ale kto wie, czy dekoracje w takich maluszkach miałyby rację bytu? Tu dogadałabyś się z moją mamą, ona też pochowałaby wszystko sprzed oczu do szafek, kiedy ja lubię mieć najczęściej używane rzeczy na widoku) i brak zasłon — to plus. Jeśli nie mamy bliskiego sąsiedztwa, to w zasadzie ich nie potrzebujemy. Spróbowałabym tylko inaczej ustawić lodówkę, bo na zdjęciu wbija się w okno, a szafeczka narożna ma niewiele miejsca na domknięcie (choć to pewnie trudne w tak malutkim aneksie). Zmieniłabym też ściany w gabinecie, ale to już moje spaczenie osobiste, więc absolutnie się nim nie przejmuj (lubię mieć niedzielone w poziomie powierzchnie, jeśli używam dużych okien i stawiam wysokie rzeczy pod ścianami — to à propos tego pasa sztukaterii).
Fajny, przyjemny, funkcjonalny projekt. Krygowanie się na wstępie jest absolutnie zbędne. :09-winking-face:
Ostatnio zmieniony piątek 10 lut 2023, 13:41 przez Frisska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 10 lut 2023, 09:55

Jak to zobaczyłam w Galerii to od razu wiedziałam ze to inspiracja od Alutka :)
Kolorystyka swietna od zewnatrz do wnetrz. Jest jasno z domieszkami najczęściej blekitu. i jak zawsze u Ciebie elegancko.
Swietna robota :)
P.S.
W komentarzu w Galerii napsalam "klimat śródziemnomorski " a nie Grecki - z premedytacją - bo kolorystyka bryły i wnętrz z Grecji ale ten komin bardzo charakterystyczny dla Hiszpani i architektury kolonialnej. W Grecji to albo kopuły albo płaske dachy, Ja ten klimat Grecji omijałam szerokim łukiem, bo to niestety niełatwe jest do pokazania w architekturze simowej. Pamietam sprzed lat tylko jedna taka perfect grecką parcelę w Galerii Dlatego ta nowa parcela Ali tam mnie zbiła z nóg . Jej sie to też udalo.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 10 lut 2023, 11:02

Frissko, ja też do galerii zaglądam bardzo rzadko, i ze zdumieniem najczęściej odkrywam nowe prace, nowych simów i parcele naszych forumowych twórców, Bo nie zawsze pokazują swoje prace tutaj. A już Eli należy się manto za to, że w ogóle jej się nie chce już nic - prócz wysyłania do galerii, którą żyje.
Ja do niedawna galerię omijałam szerokim łukiem, bo moje domy zawsze tworzyłam z mnóstwem cece i zwyczajnie nie chciało mi się spisywać wszysttkich użytych obiektów.
Pierwszy raz zrobiłam coś bez cc dla naszego wspólnego projektu - nowej Wierzbowej Zatoczki - ów wspomniany przeze mnie dworzec, który trochę przypominać miał zewnętrzem dworzec w moim rodzinnym Wrocławiu. Czy mi się to udało - sama oceń. Zdjęcia dworca są w moim kąciku budowlanym. Potem było kilka innych naszych wspólnych simowych miast (przeróbek tych istniejących), i do tych przedsięwzięć chętnie się podłączałam. Mamy więc na naszym forumowym "koncie" przeróbkę Wierzbowej, Newscrest, Windenburga... Ten ostatni jest jeszcze niedokończony, ale doszły mnie słuchy, że już wkrótce...
Oprócz tego mamy własne, indywidualne wersje okolic - najwięcej oczywiście ma niezmordowany Michał @SimDels - a jego przeróbka Oazy zmusiła mnie nawet do zakupu niechcianych kitów :) Tak zresztą jak i Windenburg :) Zaklinałam się, że Wilkołaków za nic nie kupię! Ale czego się nie robi, by cieszyć oko pracami przyjaciół.
Mamy tu naprawdę taką małąserdeczną oazę - chyba już rzadkość na różnorakich forach...

Elusiu - masz prawo nie lubić greckich klimatów, tak jak ja nie znoszę modernów. Każdy lubi coś innego :)

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » piątek 10 lut 2023, 11:58

Miło mi znów cos skomentować. Pracę obejrzałam uważnie i wiem że w 4 cudów nie ma.:) Nie wiem czy jeszcze się zdecyduje w tej odsłonie coś postawić. Podoba mi się domek, bryła się obroni, zwłaszcza te zewnętrzne schodki są odważnym rozwiązaniem. Wewnątrz najlepsze dla mnie pomieszczenie to sypialnia, jest takie proste i czytelne. Przypomnijcie mi czy w tej odsłonie można pomalować sufit? Bo na pewno dodałabym trochę drewna na suficie . Nadało by bardziej rustykalnego stylu
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 10 lut 2023, 16:00

Niestety - nie można malować sufitu, ale można dodawać legary - takie belki podsufitowe - i to też różnymi sztuczkami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”