"Pogodny" nie tylko z nazwy.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

"Pogodny" nie tylko z nazwy.

Post autor: bobas52 » piątek 29 maja 2020, 05:49

Pomysł na stworzenie tego domu zrodził się w momencie ukończenia wyzwania na salon wiosenny. Pomyślałam, że warto byłoby dobudować do niego inne pomieszczenia i tak po nitce do kłębka zrodził się "Pogodny" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Początkowo miał nosić nazwę "Świetlik" od świetlika, który stoi sobie w akwarium na piętrze.

Nieskromnie muszę się przyznać, że po raz pierwszy jestem zadowolona z tego co powstało. Z reguły nawet po wysłaniu pracy do Galerii, mam większe lub mniejsze zastrzeżenia ( z naciskiem na większe) do samego pomysłu lub wykonania. Coś bym zmieniła lub dodała. W tym konkretnym przypadku nie nachodzą mnie takie myśli... i to mnie martwi, chyba nie wpadam w samouwielbienie :? .

Przechodząc do prezentacji pragnę tylko dodać, że domek zbudowany jest na działce 30x30 i jest dla rodziny z jednym dzieckiem:
przod1.jpg
przód.jpg
bok.jpg
ogród.jpg
Mieści 3 sypialnie i jedną maciupką łazienkę. Na parterze mamy wspomniany salom, kuchnię i jedna sypialnię.
salon1.jpg
salon2.jpg
kuchnia.jpg
sypialnia parter.jpg
Piętro to dwie sypialnie, łazieneczka oraz garderoba.
garderoba.jpg
sypialnia piętro.jpg
pokój nastolatka.jpg
Łazienka.jpg
Taras i balkon to już moja wariacja dotycząca relaksu:
taras.jpg
taras1.jpg
weranda.jpg
Na zakończenie rzuty parteru i piętra :
rzut parteru.jpg
rzut piętra.jpg

Wszystkich, którzy dotrwali do końca pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałego weekendu zarówno pod względem pogody, zdrowia i samopoczucia. :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 29 maja 2020, 11:38

Świetny domek - rzeczywiście bardzo jasny i pogodny, dzięki jasnym kolorom i dużej ilości światła. Bardziej niż dół podoba mi się jednak góra domku - zagospodarowałaś ją maksymalnie, i zyskałaś jeszcze miejsce na spory taras. Sim może oddać się niczym nie zakłóconemu relaksowi czyli mniej eufemistycznie - lenistwu :)
Podoba mi się użycie rzeźby przedstawiającej ptaki w locie - dla mnie stanowiącej oczywiste nawiązanie twórców gry do słynnych "Płonących ptaków" Władysława Hasiora, (która to instalacja na stałe znalazła swoje miejsce w bliskiemu mojemu sercu parku im.Kasprowicza w Szczecinie, druga wersja tej instalacji znajduje się w Koszalinie). Dzięki tej rzeźbie umieszczonej w pobliżu leżaczków - relaks zdaje się być całkowitym oderwaniem od trudów dnia powszedniego - tak jak ptaki zrywające się do lotu.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 30 maja 2020, 12:51

Bardzo urokliwy modernik oblepiony zielenią ze ślicznym otoczeniem.
Wnętrza na parterze z otwartym planem , jasne, przestronne, utrzymane w pastelowej tonacji nie tylko ładne ale także maksymalnie grywalne.
Dwie ładne, nowoczesne sypialnie dla dorosłych oraz swietny pokój dla dziecka w błekicie - wszystko idealnie rozplanowane w tak w sumie niewielkiej przestrzeni.
Nowoczesna łazienka idealnie gra stylowo z reszta domu.
bardzo ładny domek Bożenko :hearts/green-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » sobota 30 maja 2020, 17:06

Ach, jak zazdroszczę tobie samouwielbienia! Absolutnie możesz być dumna z tego domu, bo jest z czego. Po pierwsze, to już samo budowanie pod skosem nadaje bryle fajnego wyglądu, po drugie to zieleń otaczająca go z każdej strony, no i detal w postaci numeru domu - do tego akurat mam słabość. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Co do wnętrz, to muszę powiedzieć, że jesteś naprawdę utalentowana w tym fachu, nieraz już to udowodniłaś. Wszystko jest idealnie spasowane, wspaniała robota! Buziaki :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 02 cze 2020, 13:01

Mógłbym powtórzyć za Matim, cyferki od razu rzucają się w oczy ale cała bryła z ta zielenią jest naprawdę świetna, ma w sobie pewną lekkość i kapitalne wnętrza,z których Twój warsztat nie od dziś słynie.
Ciekawym detalem jest tez półokrągły balkonik nad wejściem oraz drugi dodający lekkości bryle taras. Czasami mówi się, że dana rzecz ma w sbie "to coś" i mysle, że Twój projekt właśnie ma "to coś" ,jest bardzo udany, pięknie tonie w zieleni ale tez jakoś ściąga uwagę, myslę że w grze prezentuje się mega fajnie i równiez wydaje sie bardzo funkcjonalny do grania.
Reasumując brawo :a_bravo:
Ps: Ile jeszcze czasu te "fuszerki" w nazwie będą wisiały ja sie Pani architekt zapytowywuję :P
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 02 cze 2020, 20:59

Bożenko, każdego po czasie nachodzą myśli, że to czy tamto, można było zmienić w wysłanym domku. Chyba mamy nerw przestrzelony i jesteśmy zbyt samokrytyczni.
Ten "Pogodny" dom faktycznie jest cudowny i masz z czego być zadowolona :cat_yes: .
Wielkie brawa za postawienie bryły po skosie, zawsze to wzbogaca wygląd domku, choć trudniej jest umeblować wnętrza. Ale to nie problem dla takiego mistrza aranżacji jak Ty.
Wszystkie pomieszczenia są prześliczne, i przy okazji wykorzystałaś uroczy wiosenny salon.
Na zewnątrz dominuje zieleń, uroczo okalająca cały budynek, a w środku pięknie przeplata się biel z beżem i zielonymi akcentami. Pełna harmonia!
Wspaniały projekt :hearts/heavy-black-heart: :a_bravo:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 03 cze 2020, 10:16

Mylnie założyłam zresztą, że nic i nikt nie jest w stanie sprawić, żebym zarumieniła się jak nie przymierzając pomidor :oops: , a tu proszę rumienię się po same uszy czytając tyle pochwał.

Jedna jaskółka nie czyni wiosny Misiaczku, aby od razu zmieniać temat przewodni kącika ;) . Może odrobinę się podciągnęłam w budowlance, ale i tak lata świetlne dzielą mnie od mistrzów kielni, poziomicy czy kątownika. Nie to żeby chciała rywalizować z kimkolwiek, ale znam swoje możliwości i jak mówią, wyżej czegoś tam - nie podskoczę :D .

W każdym razie z całego serca dziękuję: @Alibali , @kreatora , @Mattoowy , @SimDels , @Ktosik za słowa wsparcia na trudnej i wyboistej drodze budowlańca. Są one najlepszą motywacją do dalszego rozwoju.
Podziękowania kieruję także do wszystkich, którzy skomentowali ten projekt w Galerii :14-face-throwing-a-kiss: .


Równocześnie pragnę dodać, że na ukończeniu jest kolejny dom, który musiał dojrzeć do zatknięcia wiechy.

trzynastka1.jpg

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 03 cze 2020, 21:30

"Pogodny" - domek o pięknej "aparycji". Budowany po skosie, co jest wyzwaniem nie lada dla budowniczego, zachwyca. Piękne otoczenie i jak zawsze fantastycznie, gustownie urządzone wnętrza. Przyszły domek też zapowiada się ciekawie :)

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 05 cze 2020, 01:18

Przeszklony, a więc słoneczny dom. Ma ciekawą bryłę i pięknie się prezentuje, stojąc wśród zieleni, kolorowych kwiatów i przy stawiku. Zresztą miejsce przy stawie jest bardzo urokliwe. Chętnie rozłożyłabym się tam na leżaczku i oddychała, oddychała, chłonąc świeże powietrze :) A gdyby mi się znudziło leniuchowanie, to potuptałabym na drugą stronę ogrodu i pohuśtała troszeczkę, może nawet skusiłabym się do gry w kosza. Atrakcji bowiem o ogródku jest wiele. Jeżeli chodzi o urządzenie wnętrz to kolejna bajka. Bardzo podoba mi się otwarta przestrzeń na parterze. Kuchnia, salon, jadalnia współgrają kolorystycznie i stylowo. Nic z niczym się nie kłóci, wszystko - meble, kolory, dodatki idealnie dopasowane. Zresztą tak jest w całym domu. Harmonia, porządek, po prostu wszystko w dobrym guście.
Kolejna świetna praca :)
Co do tego nowego projektu - domek już wygląda na sielski i uroczy. Bożenko :a_bravo:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 10 cze 2020, 21:02

Ten pierwszy dom to ja znam i jest on nawet wincyj niz pogodny! Żyje się w nim na swiatowym poziomie, bowiem... jest to liga swiatowa! Nawet nie wiem od czego zacząć, bo domek jest tak przyjemny, tak drobiazgowo udekorowany, tak dopieszczony, ze ojej!
Tu nie ma słabych punktów, a na dodatek jest sporo nowatorstwa (kanapa i stolik w salonie! ej ej! to jest patent do zakoszenia :D). Ponadto zielenie z bielą - bardzo witalnie, swieżo i kojąco :)
A jesli z tego wszystkiego zapomniałam dziękować, to czynię to raz jeszcze z dygnięciem na obie nogi :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 11 cze 2020, 07:13

@Wikki, @Kirka, @Marvi - jestem wzruszona i oszołomiona ilością pochwał do tego stopnia, że zabrakło mi słów, dlatego jeszcze kieruję do wszystkich:
podziekowanie.png

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”