Pierwszy i ostatni loft

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Pierwszy i ostatni loft

Post autor: bobas52 » czwartek 28 maja 2020, 07:10

Popełniłam loft :D . Nazwa MORCUBUS - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false wzięła się od ustrojstwa, które tester wykopał sobie w pobliżu domku.

Zainteresowanie tego rodzaju budynkiem wzięło się od okienek, które doszły z dodatkiem komarowym (chyba). W skrócie powiem, że ten budynek kosztował mnie sporo zdrowia. Jestem Nikiforem budownictwa, dlatego stawiam klocki, które później próbuję jakoś ociosać.

Kiedy ostatecznie elewacja na coś zaczęła wyglądać, zabrałam się za aranżację wnętrz. I tu podzielę się z Wami anegdotą związaną z moim sposobem organizowania sobie placu budowy. Otóż aby nie grzebać stale we wszystkich elementach, wystawiam sobie na parcelę wszystkie elementy, które będą przydatne do wystroju domu. Ponieważ korzystam również z debuga zbieram wszelkiego rodzaju butelki, roślinność oraz przydatne do tworzenia mebli detale. Tym razem nie było inaczej. Wyszukane i wystawione belki przycupnęły sobie na obrzeżach parceli. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że o nich zapomniałam :) i robiąc zdjęcie do galerii - zrobiłam łącznie z przedmiotowymi belkami :( . Oto dowód rzeczowy:
l1.jpg
Podejrzewam, że każdego kto pobrał mój loft zdziwi owa dekoracja i będzie zachodził w głowę ... co budowlaniec miał na myśli stawiając ten dziwny płotek :oops: No cóż tylko ten się nie myli ... co nic nie robi. Biję się w pierś i przyznaję się, że nawaliłam na całej linii.

Tyle tytułem dygresji a teraz czas na zdjęcia, na których przedmiotowego płotu już nie ma, bo budowlańcy zdążyli posprzątać plac budowy :D

l2.jpg
l3.jpg
l4.jpg
oraz wnętrza:
l5.jpg
l6.jpg
l7.jpg
l8.jpg
l9.jpg
łl.jpg
i rzuty z lotu ptaka :
wzg1.jpg
wzg2.jpg
Testerem tego projektu został Jędrek, który zgłosił tylko jedną reklamację - brak sprzętu do ćwiczeń :D . Na pocieszenie dostał barek :a_drink:
testl1.jpg
Który jak łatwo zauważyć z podziwu godną systematycznością opróżnia.

Równocześnie pragnę podziękować Wszystkim za komentarze w Galerii oraz serduszka. :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 28 maja 2020, 16:44

A ja mam nadzieję Bożenko, że to nie będzie twój ostatni loft. Klimat loftu idealnie wpisuje się w twoje zamiłowanie do minimalizmu, i wszechwobecnego porządku. Inaczej loft zamieniłby się prędko w squad albo inną ruderę. I twój pierwszy lofcik prezentuje się uroczo!
Pięknie zagospodarowałaś to malutkie wnętrze, każdy kącik jest wykorzystany. Podoba mi się uroczy kącik przy schodach, który zazwyczaj w pracach jest pusty - a u ciebie - proszę - jaka śliczna maleńka garderoba. Z cegiełką ładnie współgra ta nieco sfatygowana deska na podłodze - gdybyś spojrzała na smugę promieni słonecznych przedzierającą się przez szybki, to zauważyłabyś, jak pięknie wiruje w nim złoty pył unoszony leciutkim powiewem z tych wiekowych desek :) Tak to sobie przynajmniej wyobrażam...
Rozśmieszył mnie niewątpliwy kac twojego Jędrka - po maratonie butelkowym zapadł biedaczysko w taką niemoc i wzięły go takie dreszcze, że tyłek musiał wygrzać aż przy piecu!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 28 maja 2020, 19:11

No butelki to normalka na placu budowy i tylko dowód na to , ze budowlancy w pospiechu wasnie opuscili parcelę i dom jest nowiutki. Płotem sie nie prrejmuj - widzialam dwa dni temu lepszy numer z płotem.
Jeden z moich followanych - wcale nie kiepski architekt stworzył sliczna luksusowa parcelke w bieli z tarasem i basenem, lezaczki. kwiatki i.t.p. A potem go chyba coś natchneło ,albo był pijany, bo wlazł do debug i ogrodził to wszystko taka siiatką udekorowaną u gory trzema rzedami drutu kolczastego - ani chybi z zabezpieczeń tajnej bazy wojskowej albo więzienia, Efekt był zabójczy - wierz mi. Taka siatka na piewszej fortce w Galerii lecaca po boku basenu i luksuspwego tarasu ma swoją moc! :cat_bat:
U ciebie ani tego płotu nie widac ani tym bardziej butelek. Ktos musialby z lupa to ogladac aby to zauwazyc.
Bryła jest nowoczena - te okna duzo dodaja na plus, a wnętrzami jestem zachwycona. Otwarty plan , duuuzo miejsca i przestrzeni, nie za wiele dekoracji, elegancja minimalizmu to jest to co tygryski lubia najbardziej. :cat_lovely: Nic dziwnego, ze Jedrek upił sie ze szczescia po otrzymaniu takiej chaty!
Swietna praca! :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 28 maja 2020, 19:47

Z zewnątrz wygląda skromnie ale jest jest pięknie obrośnięty zielenią, podoba mi się tez taras z okratkowaniem na bokach natomiast wnętrze jest po prostu szałowe, loft w takim wydaniu w jakim się kojarzy często w "realu".
Niezależnie od niegrzecznych belek, które utkwiły ci na pierwszym obrazku ,także wewnątrz widać wiele ciekawych elementów konstrukcyjnych fajnie wykorzystanych co widać w świetnie urządzonej kuchni i na pozostałych przestrzeniach. Pomysłowy kominek z siedliskiem, rewelacyjna sypialnia. Wszystko jest spójne, nieprzeładowane, idealne chciałoby się powiedzieć.
Na zewnątrz jak wspomniałem fantastycznie się zieleni, to ujęcie z tarasem bocznym tonącym w zieleni jest mega, gratuluje wspaniałej pracy i przekornie wbrew zapowiedzi ...czekam na kolejny loft :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 29 maja 2020, 00:45

Nie rozumiem dlaczego ostatni? Dom jest całkiem zgrabny (z płotkami nawet oryginalny) w fantastycznym otoczeniu. Natomiast wnętrza to istna bajka. Najczęściej pomieszczenia industrialne kojarzą się z chłodem, minimalizmem, z takim "fabrycznym" stylem. W MORCUBUS z kolei są przytulne, ładne, wręcz eleganckie. I jest fantastyczny kominek! (mam hopla na punkcie kominków :) ).
Mam więc nadzieję, że twierdzenie "ostatni" jest stwierdzeniem na wyrost i jeszcze niejeden loft mniejszy lub większy będziemy podziwiać :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 29 maja 2020, 05:07

Bardzo Wam dziękuję kochani: @Alibali :hearts/heavy-black-heart: , @kreatora :hearts/heavy-black-heart: , @SimDels :hearts/heavy-black-heart: , @Wikki :hearts/heavy-black-heart: za tak życzliwe przyjęcie mojego pomysłu oraz za słowa pociechy i wyrozumiałość dla ofiary losu, jaką zdarza mi się być.

Podziękowania kieruję również do wszystkich graczy, którzy skomentowali ten loft w Galerii :hearts/heavy-black-heart: .

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » sobota 30 maja 2020, 17:44

To nie może być ostatni loft, bo po takim pokazie stylowych możliwości, mam poczucie że czujesz się ryba w wodzie - dlatego chcę więcej. Kominek to jest rzecz genialna, nie tylko pod względem designu! Spełnia rolę leżanki, co po skonsumowaniu tylu butelek, zapobiega narażeniu zdrowia i życia związanego z wchodzeniem po schodach do sypialni. :03-face-with-tears-of-joy: Deski nie są w stanie zakłócić piękna tego stylowego loftu, wręcz stanowią jego jakże naturalne otoczenie. Świetna pomysłowa praca Bobi! :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 30 maja 2020, 23:29

Lofcik i jego otoczenie jest śliczne, ale wnętrza przebijają wszystko. :cat_yes: Uwielbiam loftowe klimaty, przymierzałam się do wybudowania czegoś w tym stylu już kilka razy, ale mi nie wyszło. Tobie udało się wspaniale. Zachwyciły mnie wszystkie pomieszczenia parteru, rozplanowanego na otwartej przestrzeni, po cudną sypialnię jakby w antresoli. Kominek z siedziskiem jest świetny! Deseczkami na zewnątrz nie przejmuj się, można je potraktować jak nowoczesną rzeźbę.
Jędrek zorganizował sobie niezłą parapetówkę. :03S-face-with-tears-of-joy:
Super praca :a_bravo: :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 05 cze 2020, 01:02

Mały, zgrabny lofcik w przepięknym otoczeniu :) Wcale nie wygląda na przerobiony z jakiegoś obiektu przemysłowego, tylko jest idealnie zaplanowany, w dodatku tonie wśród zieleni, co tylko zachęca, aby do niego zajrzeć. A zajrzeć na pewno warto, bo chociaż ściany z cegieł różnego rodzaju, to nie wywołują wrażenia "surowości". Wnętrza ociepla drewniana podłoga, puszyste dywany, świetnie i pomysłowo zaaranżowany barek i oczywiście piękny kominek, przy którym można się ogrzać, leżąc nawet na golasa :)
Bożenko @bobas52 bardzo ,ale to bardzo podoba mi się ten domek :a_bravo:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 10 cze 2020, 20:55

Na wstepie chciałabym zakomunikować, że ja myślałam, że te belki są pozostawione w ogrodzie z rozmysłem i ze to taka zmyślna dekoracja, coś a'la bambus xD Wygląda na to, że jesteśmy tak rozpasani w tym postmoderniźmie, tak eklektyczni, że ciężko nam już rozróżnić co jest sztuką nowoczesną a co nie xD (ale to tez moze być kwestia mojego dyletanctwa, więc nie chciałabym stawiać tutaj stwierdzeń uogólniających xD).
Lofcik szalenie mi się podoba, bo w ogóle to lubię lofty i lubię to, z jaką pieszczotliwością swoje domki wykańczasz, więc to już są dwa silne argumenty "na wstępie" XD
Na pierwszy plan wysuwa się na pewno ilosć zieleni, która wspaniale wyeksponowana zostaje na tle cegiełek - to jest w ogóle zawsze fajny efekt (ja przynajmniej lubię): cegła palona, cegła obtarta i *zium* jakiś bluszczyk, pnącze czy inna dżungla :D Zresztą co do tej dżungli to w sumie nie przesadzam, bo postawiłaś raczej na egzotyczny ogródek :D Ale to dobrze, bo gryźć się nie gryzie, a wyrasta ponad sztampę.
Patent z kominkiem w domu bardzo pomysłowy - wreszcie jakiś potężny kominek o surowych kształtach, a nie nuworyszowskie lastrika czy inne marmury.
No i sypialnia na antresoli absolutnie świetna! Jak z katalogów z meblami <3
Świetny lofcik! <3
Sorki, ze tak lapidarnie i tak późno, ale trumna z moimi doczesnymi szczątkami spoczęła ze dwa kilometry pod ziemią i ciężko odemknąć wieko :/
Bobi, to jakie Ty budowlane susy ostatnio sadzisz (mimo odgrażania się, że budowanie nie jest dla Ciebie i ajajajaj, nie umiesz), to jest po prostu potęga konstruktorskich siedmiomilowych butów :o Chylę czoła i czekam na wincyj!

PS: Obiecałam, ze zacznę nadrabiać :P

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 11 cze 2020, 07:05

Stokrotne podziękowania tym razem kieruję do: @Mattoowy , @Ktosik, @Kirka, @Marvi za wyrozumiałość dla wpadek pseudo budowlańca oraz za życzliwość z jaką przyjmujecie te moje "projekty".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”