Dom Weasleyów-jak kolwiek się to pisze :)

Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Dom Weasleyów-jak kolwiek się to pisze :)

Post autor: Gosik » poniedziałek 02 lip 2018, 20:58

Harry Potter- Chyba każdy zna, książi i filmy obiegły chyba cały świat na pewno Polsce, Włochy (nawet najdalsza dziura na której mieszkałam :a_grin2: ) Tezas, Francje, Niemcy i Kanade, tu jestem pewna bo mam tak rozbitą po świecie rodzine, i wszyscy znają i go kochają :09-winking-face:

Postanowiłam, że wybuduje dom rodzine Weasly, zaraz po hogwarcie moja ulubiona budowla z tej seria. Pojęcia nie mam ile go budowałam bo robiłam to na dyżurach a wiadomo jak to bywa, porobisz coś 5 minut...wezwanie i tak w kółko. Też nie zawsze brałam na dyżury laptopa a w domu o tym zapominałam.

Bardziej efektowne byłoby gdybym wyjechała z całym Hogwartem ale pamiętajmy, że to ja, (mój charakter idealnie zdefiniowała moja mama "Gosia może przez 3 dni siedzieć nad papierami i zrobi nic, ale jak sie zaweźmie zrobi zaległości z miesiąca w 3 godziny, ale zawzięcie się zajmuje jej kolejne 3 dni" wbrew pozorom mocno mnie kocha :a_grin2: :hearts/heavy-black-heart: )
Co prawda mam parcela gdzie zaczełam dziergać ten zamek, ale skończe to chyba za rok, tymczasem domek Weasleyów w moim ulubionym stylu, w którym nic do siebie nie pasuje (takie budowanie wychodzi mi najlepiej ;D) powstał już w pełni i przeglądając forum nigdze nie widziałam takiej budowli (chyba, że się przeiwdziałam to mnie poprawcie) postanowiłam, że go pokaże..a co mi tam :09-winking-face:

(A i chałupka urządzona nie jest, to na kolejnych dyżurach :) )
02.07.2018_19-59-45.png
02.07.2018_19-59-42.png
02.07.2018_19-59-39.png
02.07.2018_19-59-36.png
02.07.2018_19-59-32.png
02.07.2018_19-58-57.png
02.07.2018_19-58-43.png
02.07.2018_19-58-22.png
02.07.2018_19-46-49.png
02.07.2018_19-46-17.png
02.07.2018_19-46-06.png
02.07.2018_19-45-36.png
02.07.2018_19-45-21.png
Budowałam głównie z pamięć, a kolory pozmieniałam dosyć mocno

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 02 lip 2018, 21:30

Co fakt to fakt, Ja tez nigdzie nie widziałam takieh - nawet w Galerii , a przeglądam tam setki domów XD
Przeczytawszy to co wyzej znalazłam, a co nizej zacytuję padlam ze śmiechu
"domek Weasleyów w moim ulubionym stylu, w którym nic do siebie nie pasuje (takie budowanie wychodzi mi najlepiej ;D) "
Ja bym nie powiedziala ze tam nic do siebie nie pasuje
Ta zwariowana gora na szczudłach całkiem nieźle pasuje do reszty, nie wspominająć juz ze swietnie oddaje bajkowy klimat ksiązki. Połaczenie realnego swiata ze światem magii.
Powinno jeszcze to dzialac tak , ze w swiecie mugoli jest widoczna jedynie parterowa chatka , a w dopiero ktoś obdarzony magicznym wzrokiem widziałby całosc XD
Ta chatki nie nalezy oceniac wedlug kryteriów sztuki architektonicznej , bo ona nie należy do tego samego swiata w ktorym ustnieja jakies style, czy zasady budowlane, Ona w całosci nalezy do swiata fantazy zaraz obok chatki na kurzych nogach , czy nory hobbita.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gosik » poniedziałek 02 lip 2018, 22:24

I właśnie dlatego uwielbiam ten domek w filmie czy książce. Ma swój urok ale nie jest nie wiadomo jak ładny. Budowanie tego domu było niespodziewanie miłe, nie musiałam się trzymać tego by dachy dobrze wyglądały by tu okna były symetrycznie, tu mi wyszło nie parzyście i okno jest bardziej po lewo niż po środku, trudno! Po prostu siadałam i budowałam. I nawet nie spodziewałam się że tak fajnie wyjdzie. Domek w orginale ma jeszcze bardziej gdzieś sztuka architektoniczną.
W galerii jest chyba tylko jeden taki domek, a na YouTube gdy się wpisze dom Weasley Harry Potter to wyskakuje budowa Hogwartu, no co jak co ale zamek z tą lepianką pomylić?
Chyba powrócę do dalszego dziergania zamku z właczona część Harrego

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 05 lip 2018, 10:03

Niesamowita chałupka ! :O Ja sie na potterach nie znam za mocno jakos nie wkręciła mnie poteromania na tyle by pamiętać jakie były tam budynki poza "neogotyckim" Hogwartem ale ciekawie jest wiedzieć, że są tam i takie cuda. Naprawde niepowtarzalne ,bajkowe i zwariowane. Co ciekawe pierwsze Twoje fotografie z przekrojem budynku z góry nie zdradzają tego co zobaczymy na kolejnych ujęciach z fasadą budynku. Kolorowe wariactwo :) Super!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

harry43
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2022, 23:42

Post autor: harry43 » poniedziałek 18 lip 2022, 23:51

przekozak Ci to wyszlo :)
Gram: GTA 5
Ostatnio oglądane : https://cinemak.pl/film/creed-3
Ulubione auto : Mercedes , BMW
Czaję się na: Nowy serial o Władcy pierścieni

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 19 lip 2022, 06:09

Mnie również ominęła potteromania. Nawet filmów nie oglądałam - no może jeden: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" i do tego sprowadza się moja znajomość tej powieści fantasy.
Natomiast jeśli chodzi o odtwarzanie budynków, to najczęściej budowany był i jest Hogwart. Obejrzałam go już w tylu odsłonach w Galerii, że śmiało mogę powiedzieć, że w jakiś sposób liznęłam Harrego Pottera od strony budowlanej :) .

Tak jak wcześniej zaznaczyła już Ela, ten dom nie można oceniać wg. uznanych kryteriów sztuki architektonicznej. Tu decyduje czysta fantazja i bajkowe podejście do tematu. Swoją drogą trzeba mieć sporo kreatywności, aby postawić coś równie interesującego. Śmiało mogę powtórzyć za Hamletem : w tym szaleństwie jest metoda..


P.S nie jesteś odosobnioną osobą, której zbieranie się do pracy zajmuje więcej czasu niż sama praca.

jackiejack
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: sobota 24 wrz 2022, 20:52
Origin ID: 23

Post autor: jackiejack » sobota 24 wrz 2022, 20:59

Ja to przeczytałem wszystkie tomy Harrego Pottera i fajna przygoda :D + szanuje za budowle :)
Gram: GTA 5
Ostatnio oglądane: Strażnicy Galaktyki 3
Czaję się na: https://filmikino.pl/caly-film/szybcy-i-wsciekli-10/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 24 wrz 2022, 21:35

Domek wyszedł przeuroczo, ale nie mogę go ocenić z perspektywy filmu czy ksiązki, bo - wstyd się przyznać - nie przeczytałam ani nie obejrzałam ani jednej części. Szkoda, że Gosik nie zagląda już na Simtopię, bo pewnie pokazałaby nam także wnętrza swoich domków/ Może jeszcze tu zajrzy, kto wie? Gdzie jesteś Gosiu!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowle Gosika”