Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Re: Tablica codzienna

Post autor: bobas52 » środa 30 cze 2021, 09:00

Kapitalny instruktażowy filmik Misiaku :a_bravo: . Kariery jeszcze nie próbowałam z uwagi na permanentny brak czasu. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję aranżacji wnętrz, z których klienci byli zadowoleni :hearts/heavy-black-heart:
Wygląda na to, że da się utrafić w gusta klienteli :09-winking-face:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 13 lip 2021, 11:48

Nie tylko my rozmawiamy o nowym dodatku...
12.07.2021_23-50-28 simtopia.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 13 lip 2021, 20:59

Dzięki Bobi! :D No tak dymek z liskiem wyjaśnia wszystko :D Na którymś gameplayu widziałęm jak można zaprzyjaźnić się z kura i tak sobie myśle że fajną opcja byłoby móc zabrać w podróz do innego otoczenia tudzież na wakacje np krówke (ale pewno takich cudów nie będzie bo stodólki)
Co do festiwali to co wlezę do gry by na to poczekac to zajumuje sie czymś innym i zapominam o tym festiwalu ale przekornie nie zainstaluje żadnej aktualki póki tego nie zobacze.
Moje ludziki sa sceptyczne wobec tyrania w polu ale cieszą się i szczerzą na nowe otoczenie, materiały budowlane i krówki z innymi zwierzątkami rzecz jasna ;)
Załączniki
baby piaskowe1.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 15 lip 2021, 14:56

No comments... :a_rolling: :cat_mwaha:
image.png
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 20 lip 2021, 15:50

Zapraszam do głosowania na Fotkę M-ca czerwca :)
viewtopic.php?f=45&t=1481&p=14714#p14714

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 20 lip 2021, 23:08

Uwaga simomaniacy. Dostępna jest aktualizacja, wprowadzająca m.innymi narzędzie stawów. Więcej możemy poczytać tu

https://sims.arhn.eu/2021/07/20/aktuali ... raz-stawy/

Opis napraw, jakich dokonuje owa aktualka:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... owSjPCGB68

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 21 lip 2021, 00:52

Troche naprawia ale niestety raczej drobne bledy. No naprawdę chwala sie miedzy innymi ze bialym skarpetkom nie bedą sie zieleniły koncowki tych skarpetek na palcach! Jakby kyoś sie ty przejmowal! :a_tounge2:
Gorzej ze MCC dopiero prawdopodobnie w poniedzialek będze nowy, o ile będzie bo Dreadpole jest poza domem i dopiero w niedziele bedzie mogł sie zająć tym. Wlasciwie oprocz narzedzi stawu , 2 fryzur, przerzucenie w inne miejsce notatnika i "wypośrodkuj na parceli " opcji która wyladowała po prawej u gory to niewiele widocznych zmian. Mnie osobiście bardzo cieszy ze kiedy pacjent teraz bedie pobierał chate w ktorej uzyto MOO to mu sie wlaczy groźne info "wlącz kod MOO!" XD
To bedzie troche ludzi ostraszać od pobierania takich chat. A ze ja MOO dla zasady nie uzywam...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » piątek 23 lip 2021, 21:00

@kreatora świetny znak!! XD Padłam :cat_mwaha:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 24 lip 2021, 01:31

Uwaga !

Jesli ktos nie dostał bonusowego pakietu "Zajety Gnom" do dodatku Wiejska sielanka to z powodu problemu serwera Origin. Naprawiają to właśnie.
Prosze od czasu do czasu sprawdzać w bibliotece dział Zawatość Dodatkowa i jesli pakiet sie pojawi ściagnąć go i zainstalować
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 09 sie 2021, 03:34

Kogut.jpg
Ten specjalny kogut - twój osobisty bodyguard - moze walczyć i wygrać na luzie z lisem, wampirem i nawet z Wielkim Kosiarzem.
Aby uzyskać takiego koguta trzeba wykluć czarne jajko, a gdy piskle dorośnie poprosić koguta o pomoc. Ryzyko jest takie. że jesli twoj sim nie jest z tym morderczym kogutem dodatecznie zaprzyjaźniony, to wkurzony taką bezczelnoscia ptak zadziobie sima natychmiast, a tobie zostaie nagrobek.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 09 sie 2021, 22:47

No prawdziwy kurzy Predator! Strach się bać! Działa najwyraźniej jak krowokwiat - nie wiadomo, kiedy cię pożre!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 10 sie 2021, 14:14

Serdecznie pozdrawiam i witam wszystkich graczy :14-face-throwing-a-kiss: . Trochę czasu mnie nie było, bo musiałam podleczyć kręgosłup i przy okazji stargane nerwy :09-winking-face: w sanatorium, które dostałam po 3 latach oczekiwania :10-smiling-face-smiling-eyes:
Kiedy się dostaje taki "prezent", grzechem byłoby nie skorzystać, więc zawitałam na całe 21 dni do Ciechocinka... i muszę powiedzieć, że nie żałuję. Pogodna nas rozpieszczała, jedzenie było znakomite. Żal było wyjeżdżać kiedy turnus dobiegł końca.

P.S na rozleniwianie się raczej nie będzie czasu, bo podobno przy wiejskiej sielance człowiek się zastanawia w co najpierw ręce włożyć :03-face-with-tears-of-joy:. Póki co popracuję jako obserwator Waszych poczynań :09-winking-face:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 13 sie 2021, 21:13

@kreatora Elu, ten kogut jest niesamowity, jak z piekła rodem. :cat_ooo: Mój sim wypił to czarne mleko i też miał taki złowrogi wzrok. Spojrzał na dziecięca zabawkę -misia i pluszak stanął w płomieniach XD

@bobas52 - Witaj kuracjuszko, mam nadzieję że zabiegi pomogły i jesteś "jak nowa". :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 17 sie 2021, 00:29

Do Wszystkich - Bardzo wazne
z naciskiem na @Kropka bo widzialam jaki ma kolor roslinek w grze
Natychmiast pobierać ten plik i wrzucac do folderu ConfigOverride
TO NIE JEST MOD
Nie trzeba aktualizowac tykac itp
To wersja poprawionego pliku EA GraphicsRules.sgr ustawiajacego grafike w grze - komus sie chciało zastapić nieudaczników
Obraz bedziecie mieli lepszy, a jesli ktos mial czarne roslinki w grze to teraz bedzie mial zielone
niewazne jakiej firmy macie karte i jaki model
EA bardzo po cichutku akceptuje uzywanie tego - (Glosno nie moze bo jak tu opluc wlasnych programistów od grafiki XD)
https://simscommunity.info/2021/08/03/g ... he-sims-4/
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 17 sie 2021, 09:36

No ja właśnie się zastanawiałam co się stało z moimi roślinami w grze - ale złożyłam to na karb pory roku - rośliny na zewnątrz więc mogły z powodu zimna być nieco przemrożone i poczerniały... Ale część roślin przeniesiona do szklarni była normalnego koloru, a część - dalej prawie czarna lub ciemnoszara.
Dzięki Elu za czujność :) Fajnie, że możemy na ciebie zawsze liczyć, bo jesteś na bieżąco. Już wrzuciłam plik do wskazanego folderu.
Uwaga! Zwróćcie uwagę przy pobieraniu, że tam są (na tym patreonie) dwa pliki do pobrania - i należy wybrać jeden tylko. Ten drugi zawiera poprawkę do rozmywania odległych widoków - jeśli ktoś już korzysta z modyfikacji no distance blure to należy pobrać tylko ten pierwszy, albo też wyrzucić mod no distance blure i wrzucić do wskazanego folderu config override ten drugi. Będzie przynajmniej spokój, i nie trzeba będzie może dbać o pilnowanie aktualizacji tego modu (jeśli rzeczywiście ten pliczek ma poprawić sytuację na "wieki wieków amen" )

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 18 sie 2021, 00:06

Na wieki wieków nie :) Do aktualizacji w ktorej EA wymieni ten spieprzony swoj plik od grafiki na nowy, Najpewniej wymieni na ten gotowy, ktory własnie polecam pobierać. Ale kiedyto nastąpi nikt nie wie,,, Gdyby postanowili to wymienić, to tam wam znać i wtedy mozna bedzie ten co wyzej wywalić.
To byla duza ulga dla moich oczu, kiedy po wrzuceniu tego pliku do folderu gry, krzaki w mojej grze zaczely być znowu zielone i przestaly straszyć czarnymi gałęziami i sczernialymi liścmi.
Ach EA...

@Alibali
Tak u mnie wygladal obraz PRZED dodaniem tego pliku... Po dodaniu wierzby natychmiast sie zrobiły zielone

Obrazek
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 18 sie 2021, 21:06

Elu - to ja nie miałam czegoś takiego. Owszem - POSADZONE rośliny miały jakieś dziwne kolory, ale jak pisałam - złożyłam to na karb zimnej pogody, choć była wiosna. Przeniesienie do szklarni sprawy nie załatwiło, bo rośliny - tylko niektóre - były prawie czarne, a niektóre na zewnątrz - jakieś takie jak popiołem posypane...Ale z upływem gry sytuacja - mam wrażenie - sama się naprawiła - rośliny zaczęły wyglądać co raz lepiej. Włożyłam ten pliczek, i gra raptem zaczęła się lagować (przycinać). Nie mam pojęcia teraz na co to zwalić, bo cece mam (wiadomo, hehe). Modów też co niemiara. I trudno ugadnąć, co zawiniło. Nie uruchamiałam jeszcze dziś gry ale wywaliłam ten localthumb.cache. I wyjmę oprócz tego pliczku także mod no blur distance. Obaczym! Jutro jak będę miała siłę (czeka mnie ciężka przeprawa w wiadomej lecznicy), to wkleję zdjęcia na dowód rzeczowy - przed wyjęciem wsadzonego pliczku i po wyjęciu, a także po wyjęciu no blur distance.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 18 sie 2021, 23:37

Tu wklejam zdjęcia - dziś jeszcze bo jutro może nie będę miała siły.

Bez tego pliku graficznego i modu no blur distance

bez graf i bluru3.jpg

Zdjęcie okolicy bez pliku graficznego i tego modu no blur

bez graf i bluru5.jpg

Wieczorne zdjęcie (nie miałam cierpliwości czekać południa) - po usunięciu także pliku pamięci tymczasowej localthumb.cache

bez niczego.jpg

To są wszystko zdjęcia BEZ tego pliku poprawiającego grafikę.




A teraz z plikiem poprawiającym (specjalnie wzięłam tę samą okolicę żeby było widać czy jest różnica. Są tam wierzby, które u Eli czy Bobi wyglądają na podeschnięte nieźle). Ja nie widzę różnicy u siebie, i zauważyłam, że po wyjęciu pliku i po wyjęciu modu no blur wygląd jest taki sam, a płynność gry znacznie się polepszyła. Ale to u mnie. U innych grafika rzeczywiście może znacznie się poprawić po włożeniu tego pliczku.


graf i mod no blur5.jpg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 22 sie 2021, 19:56

Zapraszam do oddania swojego głosu na Fotkę Lipca :)
https://simtopia.pl/viewtopic.php?f=45&t=1511

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 28 sie 2021, 04:35

Bardzo mi sie podoba ten Loft kit. W sumie nie ma tam ani jednego bubla, Meble do salonu są cudne - najlepszy zestaw kanapa plus fotel skora i drzewo w całej grze,.Zakochalam sie w tym i moglabym ten zestaw miec w realu XD Meble nie sa przesadnie futurysyczne - raczej dobry modern design - i ten designe jest rzeczywiscie dobry,
Do kuchni i lazienki jest zerio obiektów ale wcale sie nie dziwie za tą cene, Obiekty sa "wypieszczone" i rzeczywiscie ładne. Przynajmnie wedlug mnie,
Dekracje tez swietne - cudny dywan i bardzo ladna taka szafka na doniczkiz kwiatami - jedna fajna delikatna kalkomania na sciane - jest bardzo duzo wariacji kazdego obiektu i wreszcie kolory elementow drewnianych w kazdej opcji sa do zaakceptowania bo to realne kolory drzewa. Swietny stół do jadalni ktory moze tez słuzyc za biurko. Czyli za cene 2 paczek lepszych paierosow mozemy to miec, W sumie jest sporo mebelkoe bo jeszcze i komoda i stolik nocny. Z lozkiem jakis palant w EA sie walnął i napisal Energia +1 a jest 5 w rzeczywistosci - juz stestowane, Osobiscie moge to smialo kazdemu polecić w tej cenie, Raczej nikt nie bedzie zalowal wydanej kasy.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”