Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Tablica codzienna

Post autor: Alibali » sobota 22 maja 2021, 20:26

I znów kwitną kasztany... Wiem wiem - trochę późno się ocknęłam, ale tak kocham te drzewa, że nie mogę się nacieszyć... Burzą kwiatów zakwitły moje bzy, i tylko szkoda, że okien nie mogę otworzyć (tak jest zimno), by jak co roku cieszyć się także ich oszałamiającym zapachem. Stawiam więc pod nosem bukiety konwalii. Całe szczęście, że w tym roku wszystko kwitnie później, bo przez te wniebowstępowanie ominęły mnie moje tulipany :( XZa chwilę zakwitną jaśminy, a po nich akacje... I tylko ten ziąb za oknem.... Czy u was też jest tak cholernie zimno?

Wklejam fotkę kasztanowca z mojej uliczki. I piosenkę, starą bardzo, ale taką energetyczną, że od słuchania troszkę mi cieplej

IMG_20210519_143832.jpg


Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 23 maja 2021, 20:34

Super, że masz teraz inne niebo i cuda natury na wyciągnięcie łapki :) U mnie ciepło, właściwie lato choć na chwile padał grad i nawet burza udawała burzę (zagrzmiało dwa razy).

Edit: skusiłem sie na arabskie kity i entuzjastycznie zabrałem sie po długiej przerwie do zabawy w grze (kielnią) i nawet zaczałęm pisac nowy temat o swoich nowych wypocinach inspirowanych tymiżże kitami a tu masz delsu półksieżyc; łuki między kolumnami mi sie chrzanią więc póki tego nie naprawią to pewnie będe sobie radzić inaczej. Ps: czy EA naprawde nie umie zrobic aktualizacji tak by przy okazji niczego nie schrzanić?

Edit2 : się (samo) naprawiło czyli istnieje obawa, że czasem po postawieniu parceli łuki będą się przestawiać ale póki co jest ok
Załączniki
23.05.jpgmaly.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » wtorek 01 cze 2021, 10:39

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim najmłodszym forumowiczom oraz dorosłym,
którzy nadal potrafią odnaleźć w sobie dziecko składam najserdeczniejsze życzenia,
abyście zawsze potrafili dążyć do spełnienia marzeń! :hearts/kiss-mark:
Załączniki
bankomania_misio_big.jpg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 01 cze 2021, 11:39

DD.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 cze 2021, 18:53

Dzięki Gabi i Anime ... My - simomaniacy - jesteśmy tego przykładem, że dzieckiem można się czuć w każdym wieku (w rozumieniu - bawić się jak dziecko) :)
Ostatnio zmieniony środa 02 cze 2021, 15:07 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 02 cze 2021, 08:34

Z głębi serca płyną podziękowania dla obu dziewczyn za życzenia :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: . Każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko, które oby jak najdłużej w nim pozostało.

Budowlańcom zostawiam małą "reklamę" nowego dodatku - wymarzone wnętrza, która pozwoli poszaleć w aranżacji wnętrz.
wymarzone wnętrza.jpg

Dekoratorzy wnętrz będą mieli sporo frajdy :12-ok-hand:. Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 02 cze 2021, 08:48

Ja tez dziekuje za piekne zyczenia :) :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: Jeszcze nie luknełam w panel kupwania aby sprawdzić co doszlo z tym moim nowym dodatkiem ale z tego co widzę wyglada to super!
Na szczeście nie kupilam go wczoraj choc juz bylam na to przygotowana, bo gdy rano otworzylam oczęta okazało sie ze juz mam :a_smile: Takie niespodzianki lubię i jestem szczerze wdzieczna za ten prezent.
Ostatnio zmieniony środa 02 cze 2021, 11:53 przez kreatora, łącznie zmieniany 3 razy.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 02 cze 2021, 11:51

Dzięki :) Prawie o tym zapomniałem więc to miła spodzianka. Bardzo wzajemnie! :)
Segmencik realistik cza przyznać, gdyby skąpcy dorzucili jakies otoczenie i ze dwa okienka to nie miałbym wątpliwości co do zakupu a tak to rozkminiam na ile w zamiłowaniu do "budowlanki bryłowej" potrzebne sa mi te mebelkiPewnie jeszcze troche to porozkminiam choc i mi się te mebelki jak na twory EA całkiem podobają :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 02 cze 2021, 11:58

Ta nowa fryzura z grzywką męska jest super! Nareszcie z grzywką! Moj nowy sim Henry własnie ja zmienia z tej poprzedniej. Cieszę sie bo juz mi sie znudzily fryzury z Eko i Snieznej Eskadady, Ta druga mniej mi sie podoba ale ta jedna jest świetna!
nowa fryzy.jpg
(Sorry za nadruki z CASu ale w pospiechu robilam )
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 05 cze 2021, 15:40

Się skusiłem też po recenzyji Ali i obejrzeniu kilku filmów ale zabawe psuje to, że nadal mam pskudniacki błąd, który zdarza się tak mniej więcej co drugie wejście do gry; łuki międzykolumnowe układają się asymetrycznie lub w linie prostą czyli tak jakby gra nie czytała kolumn. Ktoś miał podobny problem lub mógłby sprawdzić? Chciałem porobić foty z nowych budynków a tu takie kwiatki :61-shocked-face-exploding-head:
Załączniki
05.06.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 05 cze 2021, 15:47

Ja ci nie sprawdze bo nie mam tego pakietu. Gabi chyba też nie ma. Alutek @Alibali ma i jedynie ona moze ci to sprawdzić
Ale ty wywal folder mods na pulpit, napraw grę i sprawdź te łuki i jeśli na czystej grze dalej bedziesz miał ten bład i Ala bedzie tez miała to znaczy ze to bug.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 05 cze 2021, 17:07

Dzięki ELu, tak zrobiłem i... nadal to samo :S Czyli chyba EA coś skrzaczyło ,podejrzewam że to może być niezależne od tego maroka, poprostu (wszystkie także te z podstawki) łuki międzykolumnowe źle działają
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 05 cze 2021, 20:30

Sprawdź @SimDels Miszka przede wszystkim, czy masz WSZYSTKIE posiadane mody aktualne. I cece też sprawdź jeśli posiadasz takowe... Bo to często właśnie wina nieaktualnych modyfikacji.
Ale co do łuków i tych "pach" łukowych to zauważyłam, że trzeba w razie spsucia kształtu łuku - wyjąć kolumnę i na nowo ją włożyć. Czasami trzeba to zrobić kilkakrotnie. Być może że ten sam błąd powtórzył się przy tych moich nieszczęsnych gzymsach.
Co do wspomnianego pakietu to o ile mi wiadomo ma go parę osób na naszym forum, a na pewno Marvi i Bobi... I szczerze go mogę polecić, bo sporo wnosi do urządzania domków naszych simów.
Jeśli nabędzie go więcej osób z naszego grona to może kolejną zabawą -wyzwaniem- byłoby pokazanie, jakie cudeńka można ułożyć z tych puzzli, jakimi są mebelki z tego pakietu.Jest tak dużo elementów, do tego w dwóch wariantach (obłe narożniki i kanciaste) oraz w co najmniej 12 wersjach kolorystycznych, a niekiedy nawet 16, że wydaje mi się, że zbiór możliwych połączeń jest nieskończony... Ja nie mam aż takiej wyobraźni, dlatego bardzo liczę na Was - abyście pokazali, jak można to ułożyć, połączyć, wykorzystać na dziesiątki sposobów!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 06 cze 2021, 11:14

Dzięki Ali, grałem bez modów po naprawie gry z poziomu Orygin i...nic tzn parcela wczytana teraz jest ok ale te obok wyświetlają sie zepsute i kiedy wczytam kolejną to wyświetla sie naprawiona ale te pozostałe obok znów widać że są upsute czyli bardziej jakby błąd wyświetlania. To bardzo przeszkodzi chociażby w pokazaniu fotek całej dzielni ale mam nadzieje że taki problem ma troche ludków i tym samym EA raczy się tym zająć jak już info o tym dotrze. Pakiet ok ale jeszcze się nawet tym za mocno nie pobawiłem ,cena jak zawsze nieadekwatna ale zawartość jest całkiem ciekawa, mocno mi się to przyda do urządzania mieszkanek w blokach i faktycznie kombinować z tym można na wiele sposobów.
Spróbuje jeszcze "odświeżyć" te budynki wyjmując kolumny tak jak to poradziłaś choć obawiam sie że to u mnie jak wspomniałóęm taki bardziej błąd wyświetlania niż realne upsucie budynku na stałe. Zrobiłem na czystej grze tzn bez modów i ceceków nowy zapis i tam wsio ustawiłem ale to na razie dało tylko to że tylko wczytywana w danej chwili parcela jest (na raziue póki co) ok.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 10 cze 2021, 10:26

A to Misiu jest taki bug graficzny, Obraz swiata nie zapisuje stanu parceli. Jak na przyklad budujesz chate i zapiszesz grę z poziomu parceli to tam gdzie zbudowales cos przed chwilą bedie pusta parcela z widoku swiata.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 cze 2021, 14:50

Przynajmniej pakiet dekoracyjny mi się naprawił, może się coś pogryzło z ustawianiem wszystkiego w MC ,tym razem zacząłem grę od zera używając domku twojego hausu Elu i przy okazji się wyprodukowałem filmowo dla Simholic więc i tu się pochwalę (raz Delsu pietruszka).

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 25 cze 2021, 04:55

Swietny instruktażowy filmik Mistrzu!
Oglądnęlam z przyjemnością i oczywiscie polubiony.
Przy okazji dzieki za uzycie mojej chatki, Bardzo fajnie ją urządziłes :hearts/heavy-black-heart: Ja oczywiscie bylam ograniczona budzetem startera i z zalem nusiałam zrezygnować z wielu obiektów tego dodatku, z których większość była za droga dla startera niestety.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 cze 2021, 22:23

Filmik oblukany i polubiony Miszka. Świetne uzupełnienie recenzji, bo można "na żywo" obejrzeć, o co "kaman" :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 29 cze 2021, 12:36

Aktualizacja Simsow dzisiaj o 19 - bedzie potęzna o ile to jest patch pod nowy dodatek, a nie maly naprawiający błedy gry. Jesli to pod nowy dodatek to na 100 % wszystkie script mody padną
Zaraz potem Life stream Maxisa o nozym dodatku :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 29 cze 2021, 21:02

Z tego, co przeczytałam w necie, jest to aktualka wprowadzająca na czas określony do gry nowy typ festiwalu - festiwal muzyczny. Nie wiem czy prawie 480 mb to duża łata - myślę, że tak. Ale na pewno nie jest to łata poprzedzająca farmę. To jeszcze przed nami.
Obecna łata coś tam też naprawia - więcej można przeczytać choćby na DOT-ce https://sims.arhn.eu/2021/06/29/aktuali ... owe-sesje/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”