Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Tablica codzienna

Post autor: SimDels » niedziela 06 gru 2020, 15:43

Pięknie tam! :) To chyba nawiązanie do prawdziwej (w sensie turystycznym) wioski Mikołaja bodajże w Finlandii? Ps bardzo wzajemnie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 20 gru 2020, 11:02

Zanim Delsu pomyślał, edycyja "Zamlujmy"; https://simtopia.pl/viewtopic.php?f=43&t=996&start=180 przeleciała ale mam cos innego z Waszych fotek jako wyraz podziwu niesamowitej pomysłowości Twórców :a_bravo:
Piękne prace, mega pomysłowe i na każdej jest wielu cichych bohaterów choćby tylko zabawkowych a to dało mi pewien pomysł; mam nadzieje ,że mnie Marvinek i autorzy fotek nie ubiją ,to tak w podziękowaniu za tyle mega prac. Dałem to tu by nie robić tam bałaganu ;)
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 24 gru 2020, 14:36

@SimDels - świetna zabawna kompilacja!

:hearts/heavy-black-heart:
Kochani, życzę przede wszystkim nadziei,
wiary w to, że jeszcze będzie normalnie, pięknie i radośnie.
Życzę własnego skrawka nieba, odpoczynku od trosk i zmartwień,
nabrania dystansu do tego, co wokół.
Życzę również tego, co najważniejsze w tych trudnych czasach - zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia
WESOŁYCH ŚWIĄT roziskrzonych blaskiem gwiazd.
:hearts/heavy-black-heart:
święta.gif

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » czwartek 24 gru 2020, 16:53

Życzę :
Świąt ZDROWYCH, bo to najważniejsze,
Pełnych MIŁOŚCI, bo to sens życia,
WIARY, bo pozwala przetrwać trudne chwile,
NADZIEI, bo wtedy niemożliwe, staje się możliwe.
Pogodnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia
.
choinka.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 31 gru 2020, 20:48

Kochani! Stary Rok w końcu nas opuszcza - chyłkiem i milczkiem! Przyniósł nam mnóstwo cierpienia i łez, (choć niektórzy może go i chwalą...)
Niech ten Nowy Rok, który za kilka godzin zapuka do naszych drzwi - przyniesie mnóstwo dobrych i radosnych dni. Niech przyniesie nam długo oczekiwany koniec tej okropnej pandemii. Niech da nam uśmiech, radość i zdrowie! Tego i wszelkiej pomyślności życzę Wam Moi Mili z całego serca! :hearts/heavy-black-heart: :hearts/yellow-heart: :hearts/green-heart: :hearts/blue-heart: :hearts/growing-heart: :a_bravo: :a_beer:

zyczenia-na-nowy-rok-2021.jpg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 20 sty 2021, 17:11

Cześć :)
Wybieramy Fotkę Grudnia 2020 viewtopic.php?f=45&p=13403#p13403
Zapraszam wszystkich forumowiczów do zabawy, i oddania swojego głosu :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 21 sty 2021, 16:49

Uwaga - dziś mamy aktualizację zapowiedzianą przed nowym stuffpackiem (który jak wiemy ukaże się 26 stycznia)

Cytuję : The prepatch including the new Scared Emotion is coming out January 21st, and the Paranormal Stuff Pack comes out January 26th!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » czwartek 21 sty 2021, 19:32

Jeżeli kogoś rajcuje powrót do gry Kościldy (lub jak kto woli Bonehildy) to polecam do przeczytania artykuł na sim.fandom.com, w którym podana jest geneza powstania i opis tej "pani" w TS1 , TS3 i w TS4 (są też screny)

https://sims.fandom.com/wiki/Bonehilda

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 22 sty 2021, 07:06

INFO dla budowlancow
EA wyznaczyła nowe kryteria i sposob wybierania chat do Maxisa,Wybiera tylko jeden raz na tydzien i dokladne go sprawdza w grze. wprowadzającdo niego sima.
Kazda focia spoza gry czy obraz - dyskwalifiacja,
Pobiera jak zaznacza NIE właczajac MOO wiec jak cos odleci - dyskwalifikacja,
Jesli nie odleci ale na przyklad dany mebel zrobiony MOO bedzie mial takie lekkie gliche (migotanie) - tez dyskwalikacja.
Jeszcze lepiej ze sprawdza w grze takze i pokoje i tez tylko jeden na tydzen.
Dla mnie jak najbardziej te przepisy OK , No moze z wyjatkem tego o tych zdjeciach i obrazach niby CC ale nie CC.

Link miedzyinnymi dla @Wafl la do tematu z nominacjami
https://forums.thesims.com/en_US/discus ... t_17789002

I dodatkowo link dla budowlancow do postu Wiki tutaj o modzie TOOL lepsza wersja MOO -( nie oznacza klucykiem chat - jak na razie. Ale moge sie załozyc ze w EA juz myśli jak go jednak móc wylapać) Link do najnowszej wrsji modu tez Wiki dał tam.
viewtopic.php?p=13435#p13435
Ostatnio zmieniony środa 27 sty 2021, 05:09 przez kreatora, łącznie zmieniany 3 razy.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 27 sty 2021, 04:35

Zdublowal mi sie post @Marvi help :27-person-with-folded-hands: Usun to
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 31 sty 2021, 16:04

Moi drodzy - żarty na bok!
Wreszcie odchodzi ten najokropniejszy miesiąc - na styku światów, na styku starego i nowego. Najdłuższy, i zawsze ciągnący się jak flaki z olejem!
Uroczyście ogłaszam pogrzeb STYCZNIA!

break.gif
Nawet orkiestrę zamówiłam!
pogrzeb.gif
Kto się przyłącza do ceremonii?

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 31 sty 2021, 19:43

Jeszcze tylko pożegnamy luty i powoli ku lepszemu, bo zima to jest ze wszech zeł najźlejsze zło >.< A marzec już psychologicznie brzmi jak preludium wiosny, a wiosna jest dobra, śliczna i radosna i w'gle słońca, słońca i słońca w tych dziejach ciemnych nam trzeba (nie mylić ze słońcem narodu, bo to już solnyszko raz księżyc zechciało skraść, a jako żem jest srebrnego globu fanką, to rozsierdsza mnie to wspomnienie niepomiernie i bezwzględnie).
Zatem ja ostrożnie na ten moment poloneza rozpoczynam o tyle radośniejsza, że jutro ma do mnie przybyć paczka z bibliami nihilizmu xD Na srogą zimę jak w sam raz! Ale hołubce brykać rozpocznę dopiero po tym miesiącu co jak idzie, to trza podkuć buty xD Bo jak mam wybierać, to już wolę siedzieć w garncu (wszak trza się przyzwyczajać do piekielnych kotłów xD).

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 31 sty 2021, 20:09

Mariczu Marvikito! Ja żem jest dziecię Słońca i Ognia! Smoka, Koguta i Barana majęca w herbie rodowym! I tako ci rzekę - ognie mie piekielne niestraszne, z ukontentowaniem wielkim wraziłabym cztery litery do twojego garnca, chocia ciasno by było! Wszelako gotowam poświęcić wygody wszelakie, oby tylko owo Słońce wyhynęło z czeluści, w których zapewne je trzyma inne samozwańcze Słońce Narodu! A które - jako rzekłaś prawdziwie - już raz powzięło haniebny zamiar wprowadzony w czyn - i ukradło Glob nasz Srebrny. Owóż Słonko nasze trzymając więc gdzieś w zapchlonej willi na Żoliborskim Wygwizdowie - kradzieżca bezwstydny a karłowaty - myśli zapewne, że co jak co, ale Słoneczko (to na Niebiesiech), będące złotem najszczerszym, (jak powiedają najstarsi górale, a oni jak wiemy najlepiej się na "dutkach" wyznają) - lepiej mu się opłaci!
Ale my się nie damy! Odbijemy szablą i krupnikiem! Tym z butelki, rzecz jasna :) Aż nastanie zwiesna! I utopimy szubrawca... Znaczy się ... Marzannę!
Ostatnio zmieniony niedziela 31 sty 2021, 22:29 przez Alibali, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 31 sty 2021, 20:36

Jam jest wiatrem i powietrzem smagana jako ten lotny lekkoduch, co fruwa pomiędzy jasnym a zimnym Merkurym, syczy jako wąż obślizły między bliźniąt członkami i ku złemu je kusząc. A chociażem nie herbowa, to z tarczą ruszę i kopię skruszę, coby mroźność wrażą na umiarkowaną ciepłotę zamienić! I choćby ta bryza wiosenna miała mi konwalii zapach spod nosa skradać, to nie ulęknę się jej, bo barwy kolorowe niesie wiatr! (zaręczam, Pocahontas tak śpiewała głosem Górniak przed laty)
Zaś niechby tam z kotła para niech buchała - wartko struchleje, bo raz rozwiana na wiatry cztery jedynie okalać będzie a nie smazyć. Dlategoż owa sauna nie jest mi straszna, bowiem jeden bliźniak kocioł będzie okupować, a drugi będzie go ostudzać do warunków życiu służących :D
Zatem lej ten krupnik (choć dla mnie może być sok pomarańczowy o barwie słońca) i stypę po zimie powoli uczcijmy!

Może troszkę jednak bredzę, boć nad zimą wciąż się biedzę, a to wszystko mrozu wina - otumania mnie gadzina rozsrożona, rozsierdzona: klina klinem - baśń skończona.
A na karku stają wstydu włoski - bowiem rym jest częstochowski xD

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 01 lut 2021, 00:56

No cóż... :D Po przeczytaniu nietuzinkowych tekstów Marvikocisza i ALicza a wcześniej do tego ,komiksu Tytus ,odcinka o bzikotykach stwierdzam, że żadne bizkotyki nie sa mi potrzebne choćbym i nawet chciał się czymś dodatkowo rozweselić bo odlot na ta chwile mam zapewniony :D Radości dodaje fakt, że.,.. fakt, luty zleci szybko a w naszym klimacie od paru lat marzec może być juz porządną ciepła wiosna więc i sniegi ,które pewnie i wy widzicie za oknem sa juz na pożegnanie zimy :) I nawet prawie przez was zapomniałewm że jutro poniedziałek ale z takim nastawieniem chyba nie będzie tak źle ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 06 lut 2021, 21:06

Cześć :)
Wybieramy Fotkę Roku 2020, serdecznie zapraszam wszystkich forumowiczów do oddania swojego głosu.
viewtopic.php?f=45&p=13525#p13525

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 09 lut 2021, 04:33

Kiedys zastanawialismy sie w jakiejs dyskusji na czacie ilu gaczy gra w simsy. Ktos powiedzial - nie pamietam kto, ze to niszowy rynek a EA to wcale nie za duza firma,..
Ja obstawiałam ze gra 5 milionów graczy w Simsy a prawda jest taka objawiona w sprawozdaniach :
Na dzis gra tylko i wylacznie w gre The Sims4 33 milionów graczy! Prawie trzy razy wiecej niz w Trójkę swego czasu bo w trojke gralo 12 milionów
I nie ma co sie obawiać EA nie odpusci takiego rynku na 100% wiec Sims 5 bedą. Na pewno.
I Paralives tez bedzie sukcesem bo nawet jesli czesc tych graczy kupi z ciekawosci Paralives to i tak to bedzie duzy rynek dla tej gry.

Inną wiadomoscia jest ze EA zamierza ciagnac dalej Czworke do polowy 2022 roku - czyli jescze poltora roku. Prawdopodobnie wiec doczekamy sie farmy, ale co oni wymysla innego? Farma na pewno, Otwarte szkolnictwo? Pakiet Wilkołaki mocno rozbudowany podobny do Wampirów? Dodatek Podroze w czasie? Musza wydumac 6 dodatków jeszcze , 6 pakietów i 6 akcesorii - no z tymi bedzie im najlatwiej.
Wprowadzenie Edycji Tradycyjnej pokazalo im z gubsza jaki procent graczy ma lepsze komputery i chyba im wyszło ze na tyle duzo graczy z tych 33 milionow takie komputery ma, ze warto wszystko ciagnac jeszcze 1.5 roku.

Jak myslicie o jakiej tematyce najprawdopodobniej bedą te dodatki znając EA?
Ja wytypowalam 4 a na nastepne 2 nie mam pomyslu na dzis. No a te 4 pakiety? Pakiet to prawie dodatek... Gdyby wymyslili fame to na starcie beda tylko kury ,swinie i moze krowy , ale za te krowy juz glowy nie dam, Na pewno jakies nowe rosliny uprawne plus traktor wielofunkcyjny. Pakiet to bedzie Moja Stajnia z końmi, z malym otwartm swiatem aby mozna bylo tymi konmi tam jeżdzić, umiejetnoscia jazda konna i karierą dzokeja, Taki pakiet mogłby funkcjomowac nawet bez dodatku Farma , Dzialka specjalna mieszkalna hodowcy koni bedzie na tyle nietypowo duza ze tylko w tym swiecie taka mozna bedzie umeiscic jesli warunkiem aby konie sie mnozyly bedize obiekt tak duzy ze na inne dzialki w innch swiatach to nie wlezie. No a z konmi nie bedzie mozna podrozowac tak jak z kotem czy z psem - i w ten sposob bedą mieli problem koni w innych swiatach zalatwiony.

Inny pakiet to bedzie pewnie nastepny swiat wakacyjny. Bardzo bym chciala zeby to bylo cos a'la Francja z uprawa winorosli i produkcja wina jak w Trojce.. Przy takiej ilosci graczy moga olać wszyskie zastrzezenia bogobojnych dewotek i te wino wprowadzić.
Oby tylko nic a'la wyprawa na Batu bo tego nie kupie! Zadnego kosmosu i tym podobnych bzdur,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 09 lut 2021, 18:29

Elu, @kreatora, oby Twoje słowa ciałem się stały :27-person-with-folded-hands:, przynajmniej jeśli chodzi o Farmę. Niechby to był dodatek, pakiet, cokolwiek, byle Farma. Poza tym, pierwsza kupowałabym akcesoria z konikami i stajnią. Od tego momentu, byłabym chyba najszczęśliwszym graczem :cat_yes: Prawdę mówiąc, trochę zwątpiłam w takie rolnicze rozszerzenie i nawet niedawno mówiłam Ari, że przestałam wierzyć, że EA zdecyduje się na wydanie takiego dodatku, ale wróciłaś mi nadzieję. Co do dodatku z Francją, to też byłaby super świetna rzecz. Teraz pozostaje nam jedynie czekać, co tak naprawdę wymyśli EA i czym, przez te kolejne półtora roku, będzie nas uszczęśliwiać. Pożyjemy, zobaczymy, ale pomarzyć zawsze można :cat_lovely:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 10 lut 2021, 00:25

The Sims 5 juz wystartowalo na powaznie i EA poszukuje pracownikow do tego projektu. Z roznych zrodel dolatuja plotki ze gra ma byc podobno jednoczesnie dla grania w pojedynke i jako multiplayer co sie nie podoba znawcom tematu wśród fanów - bo cala para pojdzie w mutiplajer a gra dla jednego gracza to bedzie bieda z nedzą.
Juz to przerobilismy w bazie game Czworki - gdzie dostalismy szkielet gry zamiast pelnowartosciowej gry, bo EA kombinowala z wersja on line zamiast sie ta czworką zająć.
No chyba ze wydadza dwie wersje tej samej gry, Ten ich Unreal Engine o ktorym trabią to zadne cudo nie jest - bardzo duzo gier kompanii "India" tez go uzywa, wiec to raczej krok wstecz od skryptów Pythona i otwarta brama dla bugów. Znow mysla o wcelowaniu w tanie komputery, chyba biurowe - banda pazernych idiotow.Wiec znow na starcie grafika bedzie do d... Witajcie w Newcrest numer 2!
OMG jak to wszystko czytam to widze ze EA znow pakuje sie w jakies bagno z ta piatka a my przezyjemy nastepne gigantyczne rozczarowanie.
https://simscommunity.info/2021/01/21/m ... al-engine/
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 14 lut 2021, 01:46

Teoretycznie ten unreal to będzie pewnie zupełnie inną grafą, bardziej 3d, jak im to wyjdzie, zobaczymy. Co do systemu pełnego online to trudno nie mieć obaw, choć może być tak że pozostanie to tylko opcją; EA przejechało sie już na zmuszaniu graczy do pełnego online i uzależnienia gry wogóle od aktywnego łącza przy premierze ostatniego Simcity. Pomysł okazał sie totalna klapą, skończył sie bojkotem ze strony graczy -udanym. Szybko okzało sie że DA SIĘ zrobić dla graczy dwie opcje a samo uruchomienie gry uniezaleznić od netu ,pomijając oczywiście to, że będzie wtedy też odciecie od aktualek (do pewnego momentu np do ewentualnej aktualki zmieniającej wymagania czy zasady gry) czyli troche tak jak przy sims4. Troche mnie zaskoczyło, że dali sobie jeszcze tyle czasu na zrobienie The Sims5 bo to, że staruje to niby wiemy i domyślamy się od dawna, czyli pierwsze konkretne "wycieki" typu grafika, zarys świata, postaci itd. pewnie będą zaplanowane powiedzmy dopiero za rok lub nie wiele wcześniej (?) a spodziewałem sie że wsio będzie jednak szybciej.

Z innej beczki, mamy Walentynki więc najlepszego wszystkim a tym bardziej wszystkim niezaleznie od zakochania i niezakochania bo wszak niejaki Św Walenty patronem był ale bardziej od miłości do bliźniego i pomagania chorym by współcześnie ewoluować do roli symbolu zakochanych ,więc w sumie byłoby fajnie gdyby i z tym pierwotnym znaczeniem kojarzyło się to świętowanie.
Załączniki
28.11.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”