Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Tablica codzienna

Post autor: kreatora » czwartek 08 sie 2019, 00:49

Hurra! Alutek @Alibali jest back!!! :champagne: :champagne_glass:
Regeneruj sie kochana po tym "urlopie" :hearts/heavy-black-heart: Nawet postaralam sie o lody dla Ciebie :ice_cream: choc nie wiem czy te emotki tu sie wyswietlą :cat_mwaha:
Wnuki to utrapienie! Mozna to zniesc w małej iosci dawkowanej , choc są kochane i w ogole .. ale preferuje kochać ich zdalnie :cat_huh:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 08 sie 2019, 00:57

Teraz, Alu, pora na urlop! :catlol:
Najlepiej w Sulani. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 09 sie 2019, 11:05

Odpoczywam - nareszcie! - jak się da i ile się da. Oczywiście - najlepszy odpoczynek na Sulani! Ale tylko z doskoku, bo całe zrujnowane chałupsko muszę przywrócić do stanu używalności - przynajmniej pobieżnie :P
Jednak do Simów ciągnie, że hej... No więc po cichutku, pomalutku...
Na początek postanowiłam wyemigrować na Kretę - zamarzyło mi się przerobić te Sulani :)
Namęczyłam się co niemiara, ale greckie białe domiszcze dzielnie postawiłam (na działce pośrodku - tam gdzie mieszka staruszka szamanka z wnuczką). I postanowiłam wprowadzić tam rodzinkę, którą onegdaj stworzyłam, a która niespodziewanie mi się rozmnożyła (trojaczki! :a_grin3: :a_beer: :a_angry2: )
Wywaliłam więc babcię z wnuczką i wprowadzam swoją rodzinkę - (trojaczki w międzyczasie "podrosłam")- a tu - bums! Wszystkie meble znikły! I kurcze - tyle pracowitego meblowania na nic!
Trza było najpierw rodzinkę z trojaczkami wprowadzić do babci, a potem babcię wyprowadzić (pewnie już bez wnuczki, bo dwójka nastoletnich chłopaków - pochwalę się - bardzo udanych - na pewno zakręci się koło dziewczyny). A meble zostałyby na swoim miejscu. A tak - w popłochu musiałam wyjść z gry bez zapisywania i do teraz jeszcze nie wiem, jaki efekt końcowy tych przeprowadzek, bo właśnie aktualizacja mi wyskoczyła!

Aż wkleję fotkę z tą moją rodzinką. Spodziewałam się, że trojaczki będą do siebie podobne, więc gdy chłopaków podrosłam - zdziwiłam się, bo okazało się, że jeden z braci to cały ojciec (widoczny wraz z żoną i najmłodszą pociechą - bo dziewczynki nie postarzyłam), a drugi - wypisz, wymaluj - mamuśka! Dziewczynka póki co jest mała, więc nie wiem - na pewno ma dużo jaśniejszą karnację. W oryginale dostała fryzurkę kudłatą z opaską, ale że mi się nie podobała, więc jej te kudełki zmieniłam na inne, ale o tym samym kolorze.

rodz.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 09 sie 2019, 21:06

Wrzucam tutaj, bo może kogoś z pobliża zainteresuje. Jak co roku w Lublinie będzie Jarmark. W odróżnieniu od dominikańskiego - najbardziej znanego - ten nazywa się Jagielloński. W tym roku będzie trwał od 16 do 18 sierpnia. Cuda można kupić i obejrzeć. Nie tylko starocie, i nie tylko wyroby rzemiosła... Mnóstwo muzyki różnorakiej, artyści także z pobliskiej Ukrainy i Białorusi... Barwnie, kolorowo i wesoło. Zapraszam!

https://jarmarkjagiellonski.pl/

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 10 sie 2019, 08:00

Skoro wrócił z urlopu Alutek :14-face-throwing-a-kiss: , to jesteśmy już w komplecie :D
Wszystkim, którzy jeszcze nie byli na urlopie (tak jak ja) albo dopiero wybierają się w podróż dedykuję ten skromny widoczek z miasta, które jest mekką turystów oraz słonecznie pozdrawiam .
wenecja1.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 10 sie 2019, 12:19

Alutek wrócił Bobinko @bobas52, ale mocno nieodpocznięty. Urlop mam właśnie teraz - od weków póki co, wnuków i trosk większych. Pogoda troszkę się psuje, więc bez większych zgrzytów sumienia będę urlopować przy Simach...
Piękna Wenecja... Nawet trójkowa - a oko cieszy. Swoją drogą - kto się podejmie odtworzyć Wenecję - na Sulani? Woda jest. Domki można zbudować imitując wenecką zabudowę. Ja zajęłam się na razie Santorini albo jakąś Kretą - marzy mi się ciepełko z prawdziwego zdarzenia, żadnych deszczy i w ogóle wody w nadmiarze.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 10 sie 2019, 13:04

Ładnie, full realistiś ,oczywiście myślałem o Wenecji paczac na wodne parcele ale póki co stanęło na słomianych chatkach nic okazałego to nie będzie ale przyda się do story (chyba) ;) bardzo jestem ciekaw tek alutkowej Krety mega pomysł
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 10 sie 2019, 15:14

Spieszę z wyjaśnieniem Wenecja jest jak najbardziej czwórkowa i stoi w Windenburgu :D Teraz będę oczekiwać Krety, no w ostateczności może być Santorini :D

Awatar użytkownika
nolca
Roznosiciel kawy
Posty: 12
Rejestracja: środa 07 sie 2019, 21:43
Origin ID: nolcanol

Post autor: nolca » sobota 10 sie 2019, 15:46

Tak sobie dzisiaj siedzę na YT i trafiłam na takie coś, jak poniżej:
Bez tytułu.jpg
Są to pokoje stworzone przez kogoś tam i dostępne do wstawienia w pokojach w grze. Ktoś mi powie jak to zrobić? Bo to jakaś czarna magia jest dla mnie :61-shocked-face-exploding-head:

PS. Nie wiedziałam w jakim dziale o to zapytać :22-thinking-face:
Obrazek
Instagram Galeria

Awatar użytkownika
nolca
Roznosiciel kawy
Posty: 12
Rejestracja: środa 07 sie 2019, 21:43
Origin ID: nolcanol

Post autor: nolca » sobota 10 sie 2019, 19:43

Dobra, już ogarnęłam, że to ta aktówka to zapisane pokoje :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Nigdy tego nie używałam, albo kiedyś tam zajrzałam i zapomniałam, że to istnieje :08-smiling-face-open-mouth-closed-eyes: (blondynka... :a_bravo: )
Obrazek
Instagram Galeria

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 10 sie 2019, 19:56

Kochani, odkryłam bardzo ładną pracę w Galerii niejakiej Uskrzydlonej Lamy. Jak nic pasowałaby do naszej Simtopii gdyby nie założenie, że wszystko w Simtopii tworzymy sami. Ale pooglądać można. To jest budynek komunalny - biblioteka zdaje się

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 13 sie 2019, 08:47

@kreatora Elu, czyżby pamięć mnie zawiodła :( ... wydawało mi się, że swoje święto obchodzisz 18 ... a tu dzisiaj wyświetliło się że masz urodziny. W takim razie :
życzenia urodzinowe dla Eli.jpg
Przy okazji muszę skorygować swoje zapiski :D Udanego świętowania :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1495
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 13 sie 2019, 18:51

kartka dla Eli.jpg
Buziaki :hearts/kiss-mark:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 13 sie 2019, 21:29

Dzieki kochane dziewczyny :hearts/heavy-black-heart: ale prawde powiedziawszy urodziny gdzie otrzymuje sie zyczenia w rodzaju "Czcigodna jubilatko gratulujemy dozycia tak sędziwego wieku i to bez sklerozy - zdumiewajace!" - nie są czymś na co czeka sie z utęsknieniem.
A ja zupelnie z czyms innym. Straszny idiotyzm popełniłam wczoraj. Poniewaz moje chłopaki simowe dorastają postanowilam dla nastepnego zrobic starterek . No i przy okazji wyslac te "dzielo" do Galerii . Nie zeby to bylo arcydzieło - bo zdecydowanie nie jest ale jest idealnie przystosowany do Sulani i maksymalnie grywalny. No i mozna go rozbudowac xo z mojego punku widzenia jest wazne - bo zawsze koncze gre w tum samym domu w ktorym ją zaczęłam, choć on wygląda juz zupelnie inaczej.
No i fajnie - chcialam porobic focie wczoraj wieczorkiem - wysyłam sima na dzielke pusta aby sobie ten dom ściagnąl i chała na czerwono sie wyswietla - ma za malo kasy! :69-angry-face:
Więc zaczęłam sprawdzac co sie stalo. I się okazalo ze działki na Sulani te z dostepem do wody 20x30 kosztują 4.200 dolarow simowych!!!! A przynajmniej ta dzialka na ktorej powstał mial moj dom. i na ktorej chciałam grać nastepną grę. :a-angry3:
Wywaliłam te chate z Galerii - no bo to na pewno nie było starterem dostowowanym do Sulani. Starter "plazowy" na dzielce 20x30 nie moze kosztowac wiecej jak 15.200
Poprawilam przy okazji spieprzony dach XD I wyslalam sobie urodzinowo jeszcze raz.
No i problem powstal - wiekszosc lajkow od friendow polecialo do tego wywalonnego domu a nowy sierotka jest XD :56-loudly-crying-face: Przy okazji dzieki dla Fredzi i Bozenki - jedyne dwa polskie serduszka to są XD
Jak ktos chce mi zrobic urodzinowy prezent to niech kliknie w serduszko tego co mu sie z linku wyswietli. Link dziala dopiero jak sie go raz odwiezy - no bo wiadomo - to EA link :cat_mwaha:
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 8789D8E217
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 13 sie 2019, 22:12

dla Eli.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 14 sie 2019, 01:18

Najlepszego Elu <3 Zmykam pod linka
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 14 sie 2019, 04:51

Elu, grubo po czasie składam życzenia ale ja mam dziwny tryb życia. A tak serii to „zagrałam się”. :(
Wszystkiego najlepszego, żeby dobrze się gralo, skutecznie pomagało, sławę zdobywało i przyjemnie żyło (między wyłączeniem a włączeniem kompa)! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » środa 14 sie 2019, 08:39

Elu wszystkiego najlepszego! 3lata temu 13 sierpnia wyszłam za mąż za mojego cudownego męża i wczoraj obchodziliśmy skromnie właśnie trzecią rocznicę,a 13 września nasz młodszy skończy roczek. 13tka to ważna dla mnie liczba :hearts/heavy-black-heart:
Domek polajkowany, twoje domki zawsze są fajnie grywalne, a że nie mam czasu za dużo budować, to czasem sobie jakiś pobieram od ciebie, właśnie z tego względu, że wiem że będzie idealnie mi pasował.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 14 sie 2019, 10:58

Dziekuje serdecznie za wszystkie życzenia, i sprezentowane serduszka dla tej bis chaty :hearts/heavy-black-heart: . Sierotka juz nieźle sobie radzi, choc rewelacja to nie jest ani baza game. Okropnie nie lubie wywalac domów z Galerii bo to dowód niedbalstwa i lenistwa. Wiadomo ze jakbym chate stestowała od razu to bym wylapala te bledy i z ceną i z dachem. Za to ten bis obejrzałam ze wszyskich stron prawie ze z lupą.
Jednak na dziś wole bardziej grać niz budować i świat Sulani wciaz mi sie nie znudzil. Jest taki piękny choc choruje na maly problem z poziomami. Ryby spacerujace po piasku na jednej z parcel na samodzielnej wyspie - tej widokowej 40x30 dosc blisko wulkanu, to albo normalka Maxisa albo dowod na dzialanie ewolucji. Juz wylazły na brzeg ale jeszcze nie wykształcily sobie nózek. :cat_mwaha:
Ta parcela jest w ogóle nieźle zbugowana. Tabliczka "idz na ryby " jest ale nie działa... Trzeba tam łowic z łodzi bo z brzegu sie nie da. Może ktos to sprawdzic? Czy to w ogóle bug czy tylko u mnie ?
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 14 sie 2019, 12:03

Podaj nazwe tej parceli Elu bo az jestem ciekaw czy i u mnie sie taka ewolucja z rewolucjami kuchennymi zadzieje :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”