Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Re: Tablica codzienna

Post autor: bobas52 » niedziela 04 cze 2023, 08:47

Witam wszystkich graczy z naszego forum i odwiedzających :)

Zwracam się do Was z nietypowym pytaniem, które męczy mnie odkąd w mojej grze zwróciłam baczniejszą uwagę na wiadomości dotyczące relacji między ludzikami. Otóż chodzi o to, czy komuś z graczy (nie budowlańców) trafił się taki przypadek ? :

wyjątkowa para.jpg

Podpis pod ostatnim zdjęciem to dokładnie to, co przeczytałam wchodząc na wzajemne relacje tych dwojga ludzików :? Ponieważ pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego - jestem w lekkim szoku. Czyżby w ich wzajemnych relacjach nastąpił znaczący zwrot ?
Dajcie znać. Łapki w górę wszyscy, którym bliska sercu jest poprawa zachowań simowych.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pogodnej i radosnej niedzieli :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 04 cze 2023, 12:46

Alibali pisze:
środa 31 maja 2023, 00:32
Elu, nie wiem co ty masz za internet dziwny - u mnie gra się zaktualizowała w ciągu niecałych dwudziestu minut! Marviczowi zaś w ciągu 15 minut!

Swoją drogą - nie podoba mi się ta aktualizacja zmuszająca do łączenia się z galerią za każdym uruchomieniem gry!

Więcej o tej aktualce możecie poczytać tutaj

https://www.ea.com/pl/games/the-sims/th ... 05-30-2023
To chyba zależy od tego, kiedy się aktualizuje. Zaktualizowałam czwórkę dopiero dziś, bo od dawna nie grałam, ale zastanawiam się czy nie wrócić do czwórki. I trwało to... niecałe dwie minuty, ale kto dziś aktualizował oprócz mnie? Nikt... Natłoku chętnych nie było, więc poszło błyskawicznie. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 04 cze 2023, 13:19

bobas52 pisze:
niedziela 04 cze 2023, 08:47
Witam wszystkich graczy z naszego forum i odwiedzających :)

Zwracam się do Was z nietypowym pytaniem, które męczy mnie odkąd w mojej grze zwróciłam baczniejszą uwagę na wiadomości dotyczące relacji między ludzikami. Otóż chodzi o to, czy komuś z graczy (nie budowlańców) trafił się taki przypadek ? :

wyjątkowa para.jpg

Podpis pod ostatnim zdjęciem to dokładnie to, co przeczytałam wchodząc na wzajemne relacje tych dwojga ludzików :? Ponieważ pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego - jestem w lekkim szoku. Czyżby w ich wzajemnych relacjach nastąpił znaczący zwrot ?
Dajcie znać. Łapki w górę wszyscy, którym bliska sercu jest poprawa zachowań simowych.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pogodnej i radosnej niedzieli :14-face-throwing-a-kiss:
@bobas52 świetny komiksik! :D Takie niezdecydowanie miewam często. Niby chcą, niby nie chcą... kiedy spisuję relację na straty i przestaję się nią zajmować, nagle znów do siebie lgną, fajerwerki i iskry aż do nieba. A potem... znowu nic!

Jednak tego komentarza/ wiadomości, o którą pytasz: "tych dwoje doprowadza się do szaleństwa, ale także szaleje za sobą..." - nigdy nie miałam. Nie kojarzę w ogóle żadnych komentarzy dotyczących relacji miłosnych w czwórce; no może jedynie standardowe podsumowania zaplanowanych randek. Ale jako, że ostatni raz grałam w połowie marca, to sporo mogło mnie ominąć. Szczególnie, że były aktualizacje, również ta pod "Razem raźniej".

Miałam za to inną sytuację, dotyczącą relacji rodzinnych. Jeden z moich magów, a dokładnie Magnus otrzymał telefon od ojca z prośbą o odwiedziny. I w opcjach były trzy możliwości do wyboru:
- pierwsza: już jadę (wymuszająca natychmiastową zmianę parceli i odwiedziny)
- druga: w stylu "wal się", nie mam zamiaru cię odwiedzać
- trzecia: przyjdę jutro (taka trochę wymijająca :D).

A jako, że tatuś raczył zadzwonić w momencie gdy ekipa (w emocjach, naładowana adrenaliną ;) ), szykowała się do ostatecznej walki z rośliną matką, wybrana została ostatnia opcja. :D Następnego dnia przypomniałam sobie o odwiedzinach u ojczulka około godziny 18-tej simowego czasu i błyskawicznie przeniosłam magów na farmę taty Magnusa. I ku mojemu zaskoczeniu mój mag został powitany słowami, które brzmiały mniej więcej tak: "O! Jak miło, że dotrzymujesz słowa i masz trochę czasu dla swoich rodziców. Bardzo się cieszę, że przyjechałeś". ;) Zdarzyło mi się to po raz pierwszy i zastanawiam się czy to któryś z modów, czy może któraś z aktualizacji? A może to już od dawna jest w czwórce, tylko mi się przytrafiło po raz pierwszy. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 04 cze 2023, 14:32

Perci - chodzi raczej o szybkość internetu, nie o porę pobierania.
Ostatnio zmieniony niedziela 04 cze 2023, 17:01 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 04 cze 2023, 14:35

A swoją drogą - Elę wcięło juz jakiś czas temu. Nie pisze, nie pojawia się żadnym temacie.. Na forum zagląda, bo sprawdzałam na jej profilu... Czyżby choroba okazała się poważniejszą, niż sądziła?

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 04 cze 2023, 19:12

Alibali pisze:
niedziela 04 cze 2023, 14:32
Perci - chodzi raczej o szybkość internetu, nie o porę pobierania.
Sęk w tym, że nie mam szybkiego internetu, wręcz przeciwnie - to stara oferta sprzed wielu lat. Dlatego wydaje mi się, że gdy mnóstwo osób pobiera świeżo udostępnioną aktualizację - może być przeciążenie i stąd spowolnienie.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 05 cze 2023, 06:50

Oooo, to grubo, Kati! Coś przeskrobała, że cię zamknęłi w celi :) tzn w szpitalnym pokoiku? A ja się zastanawiałam, gdzie wszyscy wybyli... Ktosik i Ela ciężko doświadczone przez los bo im łapki odjęło, Misiek zawalony robotą ledwie zipie. Marvicz się też kuruje, a jak nie kuruje to gra w co innego :(... Perci chyba zachęcona wróci do swoich magów, bo Bobi im wymyśla przeróżne karkołomne historie :) Tytlko pozazdrościć :)
Kirka zaś trzyma rękę na pulsie, i donosi systematycznie, co w trawie piszczy - na Paralives i Life by you... Ale mogłaby też coś skrobnąć! To ja tu staję na uszach i wymyśłam cuda wianki, jak choćby poradnik do Selwadorady:) Więc wracaj do zdrowia, do żywych czyli na forumi do tworzenia swojego domku:)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 06 cze 2023, 11:58

Niezła para :D Mało gram prawie wcale ale z ciekawości spróbuje pograć w wolnej chwili i zerknę czy u mnie tez te ludziki teraz trchę bardziej "myślą" i czy takie ciekawe sprzeczności cech są możliwe ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 14 cze 2023, 22:26

:hearts/sparkling-heart: Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i życzę dużo zdrowia, zdrówka, zdróweczka, bo ono jest najważniejsze. No i oczywiście sporej dawki dobrego humoru, bo od nastroju też przecież wiele zależy :hearts/sparkling-heart:

Ostatnio, niestety, wręcz mnie odrzuca od gry w The Sims 4, ale kilka dni temu zdecydowałam się jednak grę uaktualnić, a potem zajrzeć, co się dzieje na profilu. Jakież było moje zdziwienie, gdy się okazało, że radykalnie zmalała liczba pobrań moich prac (ilość polubień zresztą też zmalała). Np. park rozrywki DREAMLAND miał około 1.200 pobrań, a teraz niecałe 400. I tak ze wszystkimi wysłanymi pracami. Nie rozumiem, czego to jest wynikiem?
Kolejna kwestia też dotyczy pobrań (bo sprawdziłam, co się z tym dzieje). Otóż po jednym pobraniu jakiegoś projektu, zarówno własnego, jak też innych osób, drugi raz już tychże prac pobrać nie mogę. Wcześniej nie było z tym problemu. Nie wiem, więc o co chodzi. Czy o to, żeby nie nabijać ilości pobrań własnych prac lub znajomych? To bez sensu, bo kto by sobie ciągle klikał na swoje produkty lub znajomych, by zwiększyć pobrania, przecież to nic nie zmienia, czy dany obiekt ma 100 czy 200 pobrań. Nie ma przecież żadnego rankingu w tej kwestii. Nawet jeżeli jednak ktoś swoim pracom nabija ilość pobrań, żeby np. poczuć się lepiej czy podnieś prestiż we własnych oczach, to przecież nikomu tym nie szkodzi. Podobnie z pobraniami prac znajomych. Według mnie to nie jest żadnym problemem, żeby EA musiała z nim "walczyć". Prawdziwym problemem są plagiaty, kradzieże cudzych prac i wstawianie ich jako własne, ale to jest oczywiście zbyt trudna dla EA, by ten proceder ukrócić.

To jeszcze nie koniec moich dywagacji, ale teraz już bardzo osobista prośba o pomoc. Wczoraj była jakaś drobna aktualizacja i .. nic mi się nie aktualizuje. Mam włączoną automatyczną aktualizację, ale nie wiem, dlaczego nie działa. Kiedyś w Origin była taka opcja, że po kliknięciu w okładkę gry pojawiała się możliwość - zaktualizuj. Obecnie w EA App tego nie ma. Po wybraniu The Sims 4 i rozwinięciu trzech kropek pojawiają się tylko opcje - napraw, zarządzaj dodatkami, odinstaluj i coś tam jeszcze.
Dodam tylko, że z poprzednią aktualizacją też miałam problem, bo się nie pojawiała, jednak gdy zalogowałam się z poprzedniego konta, to już nie było problemu. Aktualizacja się pobrała. Teraz jednak ani tu, ani tam nic się nie dzieje.
Jak mam więc grę zaktualizować?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 14 cze 2023, 22:47

Kirka - wyczyść apce pamięć CACHE - na ekranie apki kliknij na te trzy poziome kreski w lewym górnym rogu, a w nich rozwiń zakładkę pomoc i odzyskiwanie aplikacji. Tam jest ukryte to czyszczenie cache.
Powinno pomóc przy tym problemie.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 15 cze 2023, 09:33

U mnie galeria wygląda tak jakbym nigdy nikomu nic nie zalajkował i nie pobrał więc przepraszam, jeśli komuś zdubluje komenta ,trzymam kciuki za poprawę gry Kirka.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 15 cze 2023, 18:55

Mam ten sam problem co Michaś. Dodatkowo nie mam możliwości komentowania wchodząc do Galerii z poziomu przeglądarki (nie poprzez bibliotekę gry) - nie wyświetla się okno do komentowania.

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 15 cze 2023, 19:17

@Alibali Alicjo bardzo, bardzo dziękuję za pomoc. Zrobiłam wszystko zgodnie z Twoimi wskazówkami i zadziałało, tzn. aktualizacja natychmiast się włączyła. A tak szczerze pisząc, to w ogóle wcześniej nie zwróciłam uwagi na te trzy kreski, a pod nimi kryje się tyle ciekawych opcji!

Narzekając jeszcze na EA App i galerię, to zwróciłam uwagę, że z osób obserwowanych zniknęli mi wszyscy nasi forumowicze, których prace śledziłam. Pozostało tam tylko kilka osób niezwiązanych z Simtopia.pl. Czytałam jednak, że jest to ogólny problem i po naprawieniu galerii wszystko ma wrócić do normy. Zobaczymy czym nas tym razem EA zaskoczy :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 15 cze 2023, 23:13

Ważne, że wszystko działa :)
Zrobiłem taki testowy przegląd naszych forumowych prac to tylko początek planowanej serii (mam nadzieje, że mój "wokal" jest do przetrawienia ale w razie czego zawsze można to robić także bez narracji). Myślę, że w kolejnych częściach ujmę nasze starsze prace bo są jeszcze cuda od Ciebie Kirka czy od Perci i wiele innych wspaniałości, które warto pokazac jak najszerzej ale póki co to tak na próbę i na dobry początek kilka pierwszych a właściwie ostatnich dzieł :)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 cze 2023, 01:04

Cieszę się @Kirka Kirko, że mogłam pomóc. I tak jak napisał Miszka - najważniejsze, że zadziałało... Tego, co się nawyprawiało z galerią nie ogarniam. Myślę, że problemy z EA App przerosły możliwości jej twórców. Kuriozalne jest choćby to, że bez uprzedzenia pozbawiono graczy posiadających starsze systemy operacyjne dostępu do gry, Tym, którzy mają MAC-a jeszcze nie pozbawiono Origina. A najśmieszniejsze jest to, że Origin nawet nieaktywny (bo zaraz po zainstalowaniu i uruchomieniu dostajemy info o konieczności aktualizacji) - naprawia skopaną bibliotekę zakupionych gier!
Naprawiłam swoją grę dzięki @Agusiamal Agusi i z powodzeniem tę jej poradę upowszechniłam na EA AHQ. Dzięki temu przynajmniej kilku graczy odzyskało zakupioną trójkę :)
Pisałam tam wielokrotnie o naszym forum i jedna z adminek (EA_Kalina) odwiedziłą nas i była "pod wrażeniem" - jak napisała :)

Miło jest wiedzieć, że nasze wypociny ktoś jeszcze ogląda poza nami, i niech ta świadomość będzie Miśku nagrodą za twój trud kronikarza naszej twórczości :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 cze 2023, 01:35

P.S. Obejrzałam sobie dokładnie filmik i rozdziawiłam się niepomiernie. Bo żadne wskazówki w postaci albumu fotek nie zasygnalizowały tych pięknych prac. Każda jest piękna! Serce skradły mi już dawno arabskie budowle Michała do Delsahr, i nie zaskoczyła mnie już tak kolejna praca w tym stylu, ale padłam po obejrzeniu pałaców Ktosika, Bobi i Katel, a największe wrażenie chyba wywarła rezydencja Kropesi. Piękne połączenie barw, ślicznie zagospodarowane zewnętrze, i moje ulubione pnącza - wymiatają!

Bobi @bobas52 co prawda zasygnalizowała powstanie swoich prac, ale wymyśłiła dawać maleńkie foteczki wielkości znaczka pocztowego, i nijak nie można rozeznać się na prawdziwej urodzie i wyglądzie domu. Przez te wszystkie wyjazdy przegapiłam ich pojawienie się w galerii i tak naprawdę nie miałam czasu na umieszczenie ich w swojej grze, choć to sobie solennie obiecywałam. Więc na nowo postawię sobie arabskie miasto i będę delektować się każdym detalem waszych ślicznych arabskich perełek!

Jednakoż największą niespodzianką była Nowa Huta i metro w wykonaniu @Marvi Marveusza!!! Ten nasz Marveusz to największy ścichapęk ever! Coś tam bąknęła, że buduje, ale ani słowem, że całą dzielnicę! Przepięknie oddany socjalistyczy klimat ale jednak nie taki monumentalny i ponury jak Pałac Kultury :P Budynki są pełne wdzięku i nostalgii... Jestem wszak z pokolenia, które na takiej architekturze "wyrosło" A Marveusz wchodził wtedy z pieluchą pod stół... I skąd toto takiej wiedzy nabrało, że operuje kielnią jak prawdziwy przodownik murarski z "Przygody na Marienssztacie" wyrabiający 300% normy!
A już metro - to wisienka na torcie. To jest mistrzostwo w budowaniu ruł i różnych zawihajstrów!
Marveuszu - natrę ci uszu! Jak cię tylko dorwę za to, że nie dałaś fotek w swoim kąciku budowlanym!!!

Prace Eli Kreatory to już marka sama w sobie - starterowe domki są tak dopieszczone, że wcale nie wyglądają jak startery. Każdy element sto razy przemyślany tak, by było ekonomicznie, ekologicznie i tanio, a przy tym - ślicznie! I też Ela odpuściła sobie pokazywanie czegokolwiek w swoim kąciku! Co się z Wami dzieje!

Jestem pod wielkim wrażeniem tych prac, i dumna jednocześnie, że znam przynajmniej część ich twórców :) (Konia kują, a żaba nogę podstawia :))

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 cze 2023, 12:26

Kochani - uwaga na aktualizację galerii. Mimo iż NA PEWNO włączałam grę przedwczoraj - info o aktualizacji dostałam dopiero dzisiaj :( Aktualizacja jest jakoby z 13 czerwca. Bardzo to dziwne!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 18 cze 2023, 02:49

@SimDels Misiu, bardzo dziękuję za ten filmik, bo nadrobiłam kawał życia (ostatnio nie śledziłam prac, więc mam zaległości). Dziękuję też za umieszczenie moich nudziarskich prac. I tych moich zdegustowanych debilków w Hucie :D Zadałeś sobie mnóstwo trudu, ale wyszło super :D

@Alibali mowiłam Ci to dzisiaj, ale się powtórzę, bo Centrum Huty jest najbardziej dostojnym dzieckiem socrealizmu, jakie widziałam. Nie mogłam odpuścić. Powołałabym na świadków moich zachwytów @Agusiamal i @Kropka, ale z moją ekspresją kamiennego głazu dziewczyny pewnie nie zauważyły, że się zajawiłam :D
serio było ekstra, a schrony pod Hutą były wspaniałe, choć zdewaluowały moje zdolności budownicze
Ale to była praca, która mnie przerosła.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 18 cze 2023, 18:35

@SimDels Misiaku, filmik obejrzałam i dziękuję serdecznie za "reklamę" aż dwóch (ostatnich) prac. Przypuszczałam, że ze Stodół zostawiłeś sobie wers.2. Najwyraźniej się myliłam :o Bardzo podoba mi się tło muzyczne, które zastosowałeś :23-clapping-hands: .

P.S A tam na marginesie skoro architekci sami nie pokazuję swoich prac, to uważam, że takie "zwiastuny" są ciekawym źródłem inspiracji dla pozostałych graczy ... tym bardziej kiedy Galeria działa jakby od niechcenia.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wkład pracy w filmik :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 20 cze 2023, 08:28

@SimDels
Misiu pięknie dziękuję za pokazanie mojego ostatniego starterka. :hearts/heavy-black-heart:
Opusciłam Galerie po jej pseudo "Naprawie" i nic tam juz sie mojego chyba nie pokaże, bo na dziś wysyłanie prac do Galerii sensu nie ma.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”