Starter do pary

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Starter do pary

Post autor: Katel » środa 10 lip 2019, 18:37

Po przeprowadzce z grą na sprzęt o nieco lepszych parametrach wróciła mi chęć do budlowlanych zabaw w simach :) I na tej fali mam ostatnio fazę na starterki. Ostatnio nawet mi się udaje zmieścić w limicie cenowym tak, by starter był starterem nie tylko z nazwy. Udaje mi się w tym limicie zbudować, umeblować i zachować jeszcze trochę grasza, na obsadzenie posesji odrobiną zielska :05-smiling-face-open-mouth: Nawiasem mówiąc, to te zielone zielsko z najnowszego dodatku, coś jak taka bujna trawa, to po prostu wymiata.
Opstrykałam dwa ostatnio zrobione domeczki, wszystkich raczej nie będę tu wrzucać, zazwyczaj to co zbuduję wrzucam do galerii, jeśli ktoś byłby chętny. Jednak moje domki w większości mają tę wadę, że lista użytych rozszerzeń nie ma końca. Chociaż w tych które dzisiaj pokazuję starałam się ograniczyć do minimum. W domku "Banana" wykorzystałam tylko najnowszy dodatek i bazę, a tym drugim miała być sama baza, ale... No ja nie wiem, dlaczego galeria wskazuje że użyłam tam czegoś z rozszerzenia z kręgielnią. Obszukałam ten domek od fundamentów po szczyt dachu, przekopałam ogródek i nie mam pojęcia co mi się tam spoza basegame zaplątało. Nie znalazłam i dam sobie ręce obciąć, że tam jest wyłacznie baza, ale galeria coś sobie wyniuchała i nie ma mocnych.

Domek wyspiarski Banana Starter - niestety, nie jest to domek na singla, bo jednego sima nie będzie na niego stać, sprawdziłam to. Ale parę simów udało mi się w nim urządzić.

banana (2).png
banana (4).png
banana (5).png
banana (10).png
banana (11).png
banana (12).png
banana (8).png
banana (7).png
banana (6).png
banana (3).png

wiele bym dała za taki widok z okien sypialni :D
banana (9).png

i lokatorzy
banana (1).png


I drugi starterek :)

pikle (1).png
pikle (2).png
pikle (3).png
pikle (10).png
pikle (7).png
pikle (8).png
pikle (5).png
pikle (9).png
pikle (4).png
pikle (11).png
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 10 lip 2019, 20:28

Ma w sobie to coś, niby prosty a jednak dopieszczony w każdym szczególe na max, spójny stylem i poprostu bardzo ładny.
Za sptrawa ułożenia dachó i może tez innych elementów tak mi się jakoś mocno azjatycko skojarzył.
Drugi starterek też fajny jednak pierwszy jakos bardziej mi sie spodobał. Niemniej brawo za ten drugi bo nie tylko fajnie sie prezentuje ale i...jest starterem a samo w sobie to dla mnie trudna sztuka której sie rzadko podejmuję.
Widać, że lubisz ogrody bo wazne było wraz z drzewem nawet w ramach budżetu starterowego.
Super prace, może niedługo spobie cos porwe do gry :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » środa 10 lip 2019, 23:11

Podoba mi się jeden i drugi, choc tropikalny to zdecydowanie moje klimaty. czuć wiatr i bryzę. wlasnie może z powodu tego widoku i otewrtych przestrzeni. Zdecydownie to był dobry pomysł z tym korytarzem bez drzwi, super , też bym sobie poleżała.
bardzo dopracowany koncepcyjnie , brawo
Drugo no cóz - strater, taki prawdziwy choć tez ładnie urządzony
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » czwartek 11 lip 2019, 12:39

@Kamelia , @SimDels dziękuję kochani, za miłe słowa :) Oczywiście jeśli komuś by się, któryś z moich tworków przydał to proszę bardzo, wszystko co jest w galerii można brać. W sumie większość tego, co wykończę tam wrzucam, żeby córka mogła sobie podbierać na drugiego kompa. Ona raczej nie buduje a gra, a ja mam na odwrót :D.

Co do samych domków to, jak gdzieś tam zauważyła @Kamelia faktycznie lubię detale. Czasem mam wrażenie, że aż za bardzo i że strasznie zagracam pomieszczenia :a_angry2: . Generalnie nigdy w pełni nie jestem zadowolona z efektu końcowego, ale człowiek się podobno całe życie uczy, to może kiedyś uda mi się wystrugać coś co się zbliży do ideału :a_pipe: .

Tropikalny starterek, jak simy pomieszkały tam kilka dni to oczywiście już wiele się w nim zmieniło. Zaczeło się od łóżka, kiedy simka wstała i cały dzien łaziła skwaszona, że się nie wyspała, bo łóżko było twarde. Trochę kaski mieli to im wymieniełam na lepsze i sprzety w kuchni też. A teraz hoduję miejscowe roslinki żeby sobie zrobić taki magazynek z gotowcami - wyrośniętymi krzaczkamii do biblioteki. Tak... po iluś tam latach gry wreszcie na to wpadłam, że tak mogę zrobić :D I chyba zacznę malować obrazki też do biblioteki, takie z fotek, bo widoki z wysp są po prostu... No grzech tego nie utrwalać. Wczoraj pstryknęłam kilka screenów o zachodzie słońca.
widok (1).png
widok (3).png
widok (5).png
widok (9).png
widok (6).png
:a_laugh: Wiem, że się powtarzam, ale jeśli chodzi widoki to ta okolica zdecydowanie jest w grze numerem 1. I oczywiście dżungla, chociaż w innych też da się ustrzelić ładną fotkę jak się poszuka miejsca :)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 12 lip 2019, 00:28

Banana starter jest uroczym domkiem. Niby posadowiony gdzieś w tropikach, ale sprawia wrażenie takiego swojskiego, wręcz sielskiego. Urządzony jest również przytulnie. Szczególnie podoba mi się pomysł położenia na jednej ze ścian tapety z żaglówkami, sprawia to wrażenie użycia fototapety i przypomina o morskiej bryzie.

Drugi starter to bardziej taki mały domek "w wielkim mieście". Też ciekawy. Ładnie prezentuje się tarasik z grillem.

Ps.
Zdjęcia są cudne!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 13 lip 2019, 10:44

Domek dla par ma zachowany egzotyczny klimat i moją ulubioną pastelową kolorystykę. Jest ciepły i przytulny ( nie tylko z racji niewielkiej powierzchni :) ). Osobiście lubię takie maleństwa, gdzie nie potrzeba wrotek aby przemieszczać się po pomieszczeniach i równocześnie simy się nie blokują.

Pozwoliłam sobie przejrzeć wszystkie Twoje dotychczasowe prace i powiem szczerze z ręką na sercu, że jeszcze jedno maleństwo urzekło mnie od pierwszego wejrzenia, a mianowicie: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false . Zakochałam się w rozplanowaniu dachów :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: .
Pozdrawiam serdecznie i życzę nieustającej weny twórczej równocześnie dziękując za wszystkie dotychczasowe serdeczne komentarze.


P.S Mam tylko jedną uwagę skarbie. Zdjęcia aby nie trzeba było długo czekać aż się otworzą, wrzucaj w formacie jpg a nie jak dotychczas png.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 24 lip 2019, 17:31

Obydwa starterki są cudne, i nie dziwię się, że masz radochę z budowy tych maluszków, bo też to lubię. Nie trzeba długo ślęczeć nad meblowaniem, po prostu wpadnie do głowy jakiś pomysł, i w jeden wieczór chałupka gotowa. :02-grinning-face-smiling-eyes:
W pierwszym zwróciłam uwagę na ciekawy rozkład pomieszczeń, fajny pomysł z tym otwartym przejściem na tyły domu. Jak na rodzinny starter to jest bardzo przytulnie urządzony i świetnie wyposażony. Też bym chciała mieć taki widok z sypialni. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Drugie maleństwo też urocze, taki "babciny mini domeczek na przedmieściach. Świetnie zaaranżowany salonik i miejsce do grillowania. Miałam go w grze, by poszukać winowajcę z kręgielni. :09-winking-face:
Chcąc wybudować coś z podstawki musimy uważać głównie z teksturami ścian i podłóg. Gdy przez pomyłkę użyjemy czegoś spoza bazy, to lubi "przykleić się" do takich elementów, których normalnie nie widzimy. Dopiero gdy odsuniemy poszczególne pomieszczenia, mogą nam się ujawnić. To jest żmudne poszukiwanie. :cat_yes: Poniżej wklejam obrazek, jak to odszukać.
winowajca katel.jpg
Śliczne prace i śliczne widoczki :hearts/heavy-black-heart: Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac budowy Katel”