Nowy gracz Sims 4 - kilka pytań

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
kosiba
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 29 mar 2020, 18:19

Nowy gracz Sims 4 - kilka pytań

Post autor: kosiba » niedziela 29 mar 2020, 18:22

Witam!
Gram w Sims 4 dopiero kilka dni i mam kilka pytań:
1) Czy można ustawić wolną wolę dla konkretnego sima (lub kilku), a dla swojego nie (i mieć pełną kontrolę), czy opcja ta dotyczy wszystkich lub żadnego?
2) Jeżeli ustawię, żeby sim się nie starzał to dotyczy to wszystkich simów z którymi jestem powiązany, np. ja się nie starzeję, a mam dziecko, to ono też ma cały czas ma ten sam wiek?
3) Czy można mieć wpływ na to czy simka z którą się spotykam i robimy "bara bara" będzie w ciąży, czy nie. Pytam dlatego, że zawsze wybierałem opcję "tylko" bara bara, a nie "postaraj się o dziecko", a mimo to 2 dni później simka odwiedziła mnie z brzuchem?!
4) Czy zatrudnienie niani ma wpływ na rozwój dziecka, tzn. czy lepiej jak mój sim uczy go sam chodzić, mówić, itd. Czy opieka przez nianię ma na to wpływ, np. dziecko nie nabywa umiejętności tak szybko jak ze swoim rodzicem, czy nie ma to znaczenia?

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » niedziela 29 mar 2020, 22:03

Hejka, serdecznie witamy na forum!

1. Wolną wolę możesz wyłączyć dla określonego w opcje - rozgrywka. Tam możesz zaznaczyć, ze wyłączasz wolną wolę określonemu Simowi. Wtedy wszyscy Simowie z rodziny (i NPC, czyli ci z miasta) będą mieli wolną wilę oprócz wybranego Sima.
Od siebie nie polecam, bo zrobi się z niego nudne warzywo.

2. Możesz wyłączyć starzenie wszystkim Simom na świecie albo tylko Twoim rodzinom. Twoje rodziny to te, którymi choć raz zagrałeś (jeśli więc pograsz chwilkę rodzinką Najlepsi Przyjaciele, to oni staną się Twoi. Możesz ich odznaczać w panelu rodzin i przenosić z moje rodziny do innych). Wtedy wszyscy Simowie z Twoich rodzin zatrzymają się na wieku, w którym to ustawiłeś i tak sobie będą. Jeżeli chcesz, aby jednak dorastali, upiecz tort i wsadź w nie świeczki a następnie każ Simowi dmuchać. :)

3. To raczej bug gry albo mogłeś się pomylić i wybrać złą opcję. W grze Simka sama w ciążę nie zajdzie, chyba że masz jakieś mody (darmowe programy "podkręcające" grę.

4. Chyba nie ma to znaczenia, dziecko uczy się nawet gdy jest w przedszkolu. Dobrze jest kupić mu tablet dla małych dzieci i mu dać, jeśli nie chcesz zajmować się maluchem. Pilnuj tylko żeby sadzać na nocnik i karm, bo Ci zabiorą. Ja raz miałam 5 małych dzieci w domu i wyszły na Simy. ;)

Jeżeli jesteś nowy, to polecam dział Mods - znajdziesz tam wiele fajnych programów dodatkowych. Fajny ejst zwłaszcza MCCcommander, który daje Ci władzę nad prawie wszystkim. Lidzie z miasta będą się sami żenić i mieć dzieci, można wyłączać denerwujące czynności (jeżeli Sim w kółko łazi po wodę do umywalki), podkręcać szybkość uczenia się, ustawiać Simom nieśmiertelność a nawet, khem, zrobić tak, źeby nastolatkowie mogli romansować jak dorośli - i z dorosłymi - i mieć dzieci).
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”