Ukryta jaskinia w Kasztanowym Grzbiecie.

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Ukryta jaskinia w Kasztanowym Grzbiecie.

Post autor: Alibali » piątek 04 sie 2023, 20:46

Czytając wcześniejsze opisy towarzyszące premierze dodatku - zwróciłam uwagę na jeden szczegół - wspominano, że w dodatku znajdzie się ukryte miejsce z tajemnicą.
Oczywiście - w natłoku późniejszych informacji i coraz szerszego eksplorowania tematu koników - ten szczegół jakoś mi umknął.
Ale dziś postanowiłam zbadać temat głębiej, i poszperałam z moją Simką po okolicy. Nie bez znaczenia jest fakt, że eksploracja i tajemnice to coś, co tygryski lubią njbardziej, bo uwielbiam takie smaczki w grze.

Ale po odkryciu tejże tajemnicy - poczułam niesamowitą gorycz zawodu! Owo miejsce jest po prostu króliczą norą! Wejście do niej kończy się serią komunikatów, podobnych do tych, które towarzyszą eksploracji kaplicy na cmentarzu w The Sims3. Komunikaty owe stanowią taką mini gierkę, w której padają pytania, a odpowiedź determinuje dalszy rozwój sytuacji.

Sim ma zarówno wskaźnik zdrowia, jak i wskaźnik postępu eksploracji. Walka z różnymi przeciwnikami daje możliwość przejścia do ofensywy (gdzie ryzykujesz utratę zdrowia) lub defensywy (co daje szansę na odzyskanie części zdrowia). Ataki ofensywne mogą obniżyć zdrowie wroga, a pokonani wrogowie pozostawią łupy. Pokonanie czterech wrogów doprowadzi Sima do końca jaskini, gdzie musi rozwiązać ostatnią zagadkę, aby otrzymać ostatnią nagrodę. Może także otwierać znalezione po drodze skrzynie ze skarbami, chociaż wiążą się one z ryzykiem uruchomienia pułapek, które obniżają jego zdrowie.

Nie będę wam opisywać szczegółowo miejsca, gdzie owa jaskinia się znajduje, zostawię wam temat do samodzielnej eksploracji.

Ale że się naprawdę znajduje, to rzecz udokumentowana moimi fotkami :)

jaskinia1.jpg


jaskinia2.jpg

jaskinia3.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 12 sie 2023, 10:15

No cóż... Zawsze coś nowego...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 15 sie 2023, 10:01

W sumie ciekawe urozmaicenie i fajne jest to, że mozna znaleźć różne rzeczy. Patrząc optymistycznie, również takich elementów pewnie nie będzie w nowych konkurencyjnych grach i być może w sims5
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 20 sie 2023, 20:46

Miszka co prawda umieścił tęfotkę w dziale konkursowym, i nie wiem, czy to był przypadek :P


Coś jest na rzeczy - bo tutaj mniej więcej należy szukać owej jaskini... Idźcie w stronę światla - chciałoby się rzec. Ale tutaj raczej iść należy w stronę wody, a nawet wodą... I rozglądać się na boki uważnie :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1495
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 26 sie 2023, 00:00

Głębokie te jaskinie :03S-face-with-tears-of-joy:
Zrzut ekranu 2023-08-25 232113.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”