Problem z modami - niedziałające umywalki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Problem z modami - niedziałające umywalki

Post autor: yokonanashima » piątek 16 cze 2023, 21:08

Hej, przychodzę z kolejnym pytaniem, a może nawet bardziej problemem. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Otóż sprawa wygląda tak, że prawdopodobnie od najnowszej, czerwcowej aktualizacji (nie jestem dokładnie pewna, czy na pewno od tej, bo dopiero teraz to po prostu zauważyłam) nie działają mi umywalki. I nie chodzi tutaj o umywalki z gry podstawowej czy rozszerzeń, a te z modów. Dla przykładu dam Simcredible!, której dosłownie ŻADNA umywalka mi nie działa. Nie mogę z nimi wejść w interakcję, działają po prostu jak typowy, dekoracyjny przedmiot. Simy także nie mogą z nich korzystać, lecą do kuchni, do działającego zlewu. Problem nie dotyczy oczywiście tylko jej zmodyfikowanych umywalek, bo też kilku innych twórców cc. Próbowałam pobrać wszystkie niedziałające umywalki od nowa - dalej nic. Wyjęłam wszystkie mody i wrzuciłam tylko umywalki, aby sprawdzić, czy to po prostu nie wina innego moda czy skryptu - dalej nic. Nie można ich kliknąć, po prostu stoją i ładnie wyglądają. Chciałam spróbować to naprawić poprzez Sims4Studio, ale nie jest ono zaktualizowane do obecnej wersji TS4, przez co nie mogę sama zaktualizować zepsutych modów. Czy ktoś, kto oczywiście też używa różnych modów, zauważył może ten sam błąd? :43-face-with-cold-sweat: Pisałam już do wcześniej wymienionej twórczyni, że jej umywalki przestały działać, ale do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi. Zrobiłam chyba już wszystko, co zawsze robię po aktualizacji TS4, aby naprawić swoje mody, ale nic to nie zmieniło. Wie ktoś, jak to naprawić? Czy ja w ogóle jestem w stanie coś z tym zrobić, czy muszę czekać na odezw od twórczyni (o ile jakikolwiek będzie) albo na to, że sama to zauważy i zaktualizuje swoje cc? Czy nie ma ratunku, trzeba się pożegnać z popsutymi cc i poszukać nowych? :45-confused-face:
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 17 cze 2023, 10:34

Spróbuj jescze tego.
Najpierw wyjmij cały folder TS4 z gry i odpal grę - utworzy ci się całkowicie nowy folder TS4 -czyściutki, bez żadnych ingerencji w skryptach i podfolderach, których gołym okiem nie widzisz. Wejdź w opcje gry i sprawdź czy masz zaznaczone okna pozwalające na wyświetlanie zawartości zmodyfikowanej i zezwalające na modyfikacje. Jeśli się same "odhaczyły" - to zaznacz je z powrotem, i nie zapomnij zatwierdzić. Teraz wyjdź z gry, a w oknie EA App kliknij na trzy poziome kreski w górnym lewym rogu - rozwiń okno, wybierz Pomoc - odzyskiwanie aplikacji - czyszczenie pamięci cache.
To oczyści samą aplikację.
Teraz do tego nowiutkiego folderu Mods (w nowiutkim TS4 :) ) włóż jedną (ale tylko jedną!) umywalkę cece (z tych niedziałających wcześniej) i odpal grę.
Jeśli umywalka będzie działać, to oznacza, że nie ona jest problemem, tylko jakiś konflikt pomiędzy pobranymi obiektami i modyfikacjami.

Często nie chce mi coś działać, gdy mam niezaktualizowany UI Cheats Extension, MC Command Center lub T.O.O.L, a nawet WIcked czy Basemental Drugs.
W CAS psuje się widok, jeśli jest niezaktualizowany More Columns in CAS...

Za każdym razem, gdy wkładasz do gry (lub wyjmujesz do tej pory używane) nowe mody lub cece, (powinno się rozróżniać mody i cece czyli custom contents, bo to nie to samo, choć i jedno i drugie de facto JEST modyfikacją gry) - powinnaś wyrzucać z folderu TS4 pliki cache - a przede wszystkim localthumb.cache. Bez tego gra ma trudności z odczytaniem nowej zawartości.
Widać to szczególnie, gdy wyjmiesz z gry używaną skórkę Sima i i uruchomisz grę - na podglądzie w menu głównym SIm zrobi się czarny, sygnalizująć, że brakuje tej skórki. Gdy wyjmiesz plik localthumb.cache - Sim wróci do normalnego wyglądu, bo gra przyjmie do wiadomości, że tej skórki brak, i że zastąpiłaś ją inną skórką.

Napisz - jak ci poszlo.

P.S. Co do aktualizowania modyfikacji - powinnaś bardzo często sprawdzać (a właściwie pobrać i wymienić) wszystkie modyfikacje, których używasz. Twórcy czasami coś zmieniają, a "zapominają" o tym poinformować na swojej stronie. Tak jest np w przypadku Basemental Drugs - autor modyfikacji nic nie napisał na swojej stronie głównej, ba, nawet twierdzi, że mod jest aktualny. Tyle, że to nieprawda :) Przekonałam się klikając pobierz - (bo jak wyżej napisałam, mam już taki nawyk sprawdzania wszystkiego "naocznie") - i okazało się, że modyfikacja ma zupełnie inny (nowszy) numer i datę "produkcji" :( Decydując się na granie z modyfikacjami oraz cece bierzesz na siebie odpowiedzialność za sprawność gry, więc kontroluj tę sprawność np co dwa tygodnie. Sprawdzaj szczególnie te obiekty cc, które nie są jedynie dekoracją i wchodzą w interakcje z Simem - jak właśnie umywalka, łóżko, stół, krzesło, oświetlenie, wanna, lodówka, zmywarka, pralka, kuchenka etc... a także okna i drzwi,
Niektórzy twórcy cc, jak np Severinka - informuje na swojej stronie głównej o konieczności wymiany niektórych jej obiektów, jak ostatnio np o konieczności wymienienia łóżeczek dziecięcych. Simcredible należy do tej grupy "porządnych" twórców, ale może siostrzyczki (bo to jest tandem dwóch sióstr z Brazylii) nie tworzą już dla TSR i olały aktualizację swoich obiektów. Ale możesz te obiekty pobrać z ich własnej strony - tam powinny być zaktualizowane na pewno. WIdziałam twój wpis w księdze gości - one zazwyczaj szybko odpowiadają, ale jedna z nich jest dość poważnie chora, i może dlatego nie ma czasu i siły na zajmowanie się swoim kontentem na TSR :(

yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Post autor: yokonanashima » sobota 17 cze 2023, 16:14

Alibali pisze:
sobota 17 cze 2023, 10:34
Spróbuj jescze tego.
Najpierw wyjmij cały folder TS4 z gry i odpal grę - utworzy ci się całkowicie nowy folder TS4 -czyściutki, bez żadnych ingerencji w skryptach i podfolderach, których gołym okiem nie widzisz. Wejdź w opcje gry i sprawdź czy masz zaznaczone okna pozwalające na wyświetlanie zawartości zmodyfikowanej i zezwalające na modyfikacje. Jeśli się same "odhaczyły" - to zaznacz je z powrotem, i nie zapomnij zatwierdzić. Teraz wyjdź z gry, a w oknie EA App kliknij na trzy poziome kreski w górnym lewym rogu - rozwiń okno, wybierz Pomoc - odzyskiwanie aplikacji - czyszczenie pamięci cache.
To oczyści samą aplikację.
Teraz do tego nowiutkiego folderu Mods (w nowiutkim TS4 :) ) włóż jedną (ale tylko jedną!) umywalkę cece (z tych niedziałających wcześniej) i odpal grę.
Jeśli umywalka będzie działać, to oznacza, że nie ona jest problemem, tylko jakiś konflikt pomiędzy pobranymi obiektami i modyfikacjami.

Często nie chce mi coś działać, gdy mam niezaktualizowany UI Cheats Extension, MC Command Center lub T.O.O.L, a nawet WIcked czy Basemental Drugs.
W CAS psuje się widok, jeśli jest niezaktualizowany More Columns in CAS...

Za każdym razem, gdy wkładasz do gry (lub wyjmujesz do tej pory używane) nowe mody lub cece, (powinno się rozróżniać mody i cece czyli custom contents, bo to nie to samo, choć i jedno i drugie de facto JEST modyfikacją gry) - powinnaś wyrzucać z folderu TS4 pliki cache - a przede wszystkim localthumb.cache. Bez tego gra ma trudności z odczytaniem nowej zawartości.
Widać to szczególnie, gdy wyjmiesz z gry używaną skórkę Sima i i uruchomisz grę - na podglądzie w menu głównym SIm zrobi się czarny, sygnalizująć, że brakuje tej skórki. Gdy wyjmiesz plik localthumb.cache - Sim wróci do normalnego wyglądu, bo gra przyjmie do wiadomości, że tej skórki brak, i że zastąpiłaś ją inną skórką.

Napisz - jak ci poszlo.

P.S. Co do aktualizowania modyfikacji - powinnaś bardzo często sprawdzać (a właściwie pobrać i wymienić) wszystkie modyfikacje, których używasz. Twórcy czasami coś zmieniają, a "zapominają" o tym poinformować na swojej stronie. Tak jest np w przypadku Basemental Drugs - autor modyfikacji nic nie napisał na swojej stronie głównej, ba, nawet twierdzi, że mod jest aktualny. Tyle, że to nieprawda :) Przekonałam się klikając pobierz - (bo jak wyżej napisałam, mam już taki nawyk sprawdzania wszystkiego "naocznie") - i okazało się, że modyfikacja ma zupełnie inny (nowszy) numer i datę "produkcji" :( Decydując się na granie z modyfikacjami oraz cece bierzesz na siebie odpowiedzialność za sprawność gry, więc kontroluj tę sprawność np co dwa tygodnie. Sprawdzaj szczególnie te obiekty cc, które nie są jedynie dekoracją i wchodzą w interakcje z Simem - jak właśnie umywalka, łóżko, stół, krzesło, oświetlenie, wanna, lodówka, zmywarka, pralka, kuchenka etc... a także okna i drzwi,
Niektórzy twórcy cc, jak np Severinka - informuje na swojej stronie głównej o konieczności wymiany niektórych jej obiektów, jak ostatnio np o konieczności wymienienia łóżeczek dziecięcych. Simcredible należy do tej grupy "porządnych" twórców, ale może siostrzyczki (bo to jest tandem dwóch sióstr z Brazylii) nie tworzą już dla TSR i olały aktualizację swoich obiektów. Ale możesz te obiekty pobrać z ich własnej strony - tam powinny być zaktualizowane na pewno. WIdziałam twój wpis w księdze gości - one zazwyczaj szybko odpowiadają, ale jedna z nich jest dość poważnie chora, i może dlatego nie ma czasu i siły na zajmowanie się swoim kontentem na TSR :(
Jedna z sióstr mi już odpisała, wie o problemie i zajmą się tym w wolnym czasie! :10-smiling-face-smiling-eyes:
Twórcy nie nadążają z aktualizacją swoich modów/cc przez fakt tego, że Maxis, zamiast zrobić jedną, dużą aktualizację, robią 20 małych w krótkim czasie. W szczególności ci, których mają ich od zawalenia, tak jak np. Simcredible!. Pamiętajmy, że modowanie dla większości twórców nie jest środkiem zarobku, a jedynie zwykłym hobby, które wykonują w wolnym czasie. Do tego 90% twórców to dorosłe osoby, które mają po prostu prywatne życie i nie siedzą 24/7 przed komputerem zajmując się modami/cc. Ja to jak najbardziej rozumiem i inni również powinni mieć ten fakt na uwadze. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Jeśli chodzi o czyszczenie głównego folderu z cache oraz usuwanie tego pliku z localthumb - za każdym dodaniem nawet małego modu to robię, słuchaj. :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes: Po każdej aktualizacji wszystko czyszczę, jak gra jest zepsuta, to wyciągam cały folder Mods, tworzę nowy, i choć siedzę potem ponad godzinę nad tym, każdy podfolder w tym folderze wrzucam osobno i przeglądam, co nie działa. :02-grinning-face-smiling-eyes: A wyobraź sobie, że mam 57gb modów/cc (i prawie 200 podfolderów) XD
Jeśli mowa o ciągłej aktualizacji modów, sprawdzania, czy coś się zmieniło - robię to codziennie, na bieżąco. Jednakże wiadomo też, że mając ok. 15 tyś plików w Mods - nie da się wszystkiego ogarnąć. Niektóre rzeczy są też po prostu już stare i ich twórcy się nimi już nie interesują, bo mają na głowie nowe projekty i to coś całkowicie zrozumiałego. Dlatego też z takimi się po prostu żegnam, natomiast metodą opisaną wyżej szukam uszkodzonych i sprawdzam, czy jest do nich jakaś aktualizacja. Jak nie i nie ma co liczyć, że będzie, to trafiają do kosza, logiczne.
Najczęściej grę psuje mi właśnie UI Cheats Extension. Jednakże aktualnie (odpukać w niemalowane) działa bez zarzutu. MC CC nigdy w życiu mi gry nie popsuł, T.O.O.L'a nie używam, bo to dla mnie czarna magia. Wicked mam zawsze na bieżąco aktualizowany, natomiast BG muszę pobrać od nowa, bo mam przestarzałą wersję. Duży problem właśnie mam też z kolumnami, ale teraz też jest z nimi wszystko okay, oraz z modyfikacjami związanymi z cechami simów jak więcej cech w cas, czy nowe cechy. Po aktualizacji z bobasami tak mi grę zepsuło, że musiałam się ich pozbyć z folderu Mods na ten czas, gdy twórcy będą je aktualizować, bo nic nie było tak, jak powinno :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:
Wiem też o tym, że większa część twórców ma swoje strony internetowe lub siedzą na np. Patreonie. Tam też zawsze zaglądam, przeszukuje, zwłaszcza, jeśli np. na TSR nie ma aktualizacji danej rzeczy. Unikam pobierania rzeczy z innych źródeł, jak jakieś pseudo zbiorowiska modów/cc czy podejrzane strony, bo w większości są one całkowicie nieaktualne i zepsute. Siedzę tylko na TSR, SimsFinds i na prywatnych stronach danych osób lub wspomnianym Patreonie. :02-grinning-face-smiling-eyes:
Przetestuję sobie twój sposób, może to coś zmieni, jednakże przejrzałam cały folder i mam wrażenie, że to po prostu wina aktualizacji gry. Bo wszystko inne działa, zero problemów, nic się nie buguje, gra nie crashuje, a umywalki robią za dekoracje, połowa tych, co mam pościąganych - nie działa. Po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż twórcy w wolnym czasie wszystko zaktualizują, bo to przecież nie jest od nich zależne. Oni też używają jakichś programów do tworzenia swoich modów/cc i do ich aktualizowania, nie. Te programy też muszą być na bieżąco aktualizowane do najnowszej wersji gry, a jak nie są, to co oni mogą zrobić? No nic.
Biorę się za ponowne przeczyszczenie gry i wrzucę jedną z zepsutych umywalek. Dam Ci znać, czy zadziałało, czy jednak nici z tego. :10-smiling-face-smiling-eyes:
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Post autor: yokonanashima » sobota 17 cze 2023, 17:37

Alibali pisze:
sobota 17 cze 2023, 10:34
Spróbuj jescze tego.
Najpierw wyjmij cały folder TS4 z gry i odpal grę - utworzy ci się całkowicie nowy folder TS4 -czyściutki, bez żadnych ingerencji w skryptach i podfolderach, których gołym okiem nie widzisz. Wejdź w opcje gry i sprawdź czy masz zaznaczone okna pozwalające na wyświetlanie zawartości zmodyfikowanej i zezwalające na modyfikacje. Jeśli się same "odhaczyły" - to zaznacz je z powrotem, i nie zapomnij zatwierdzić. Teraz wyjdź z gry, a w oknie EA App kliknij na trzy poziome kreski w górnym lewym rogu - rozwiń okno, wybierz Pomoc - odzyskiwanie aplikacji - czyszczenie pamięci cache.
To oczyści samą aplikację.
Teraz do tego nowiutkiego folderu Mods (w nowiutkim TS4 :) ) włóż jedną (ale tylko jedną!) umywalkę cece (z tych niedziałających wcześniej) i odpal grę.
Jeśli umywalka będzie działać, to oznacza, że nie ona jest problemem, tylko jakiś konflikt pomiędzy pobranymi obiektami i modyfikacjami.

Często nie chce mi coś działać, gdy mam niezaktualizowany UI Cheats Extension, MC Command Center lub T.O.O.L, a nawet WIcked czy Basemental Drugs.
W CAS psuje się widok, jeśli jest niezaktualizowany More Columns in CAS...

Za każdym razem, gdy wkładasz do gry (lub wyjmujesz do tej pory używane) nowe mody lub cece, (powinno się rozróżniać mody i cece czyli custom contents, bo to nie to samo, choć i jedno i drugie de facto JEST modyfikacją gry) - powinnaś wyrzucać z folderu TS4 pliki cache - a przede wszystkim localthumb.cache. Bez tego gra ma trudności z odczytaniem nowej zawartości.
Widać to szczególnie, gdy wyjmiesz z gry używaną skórkę Sima i i uruchomisz grę - na podglądzie w menu głównym SIm zrobi się czarny, sygnalizująć, że brakuje tej skórki. Gdy wyjmiesz plik localthumb.cache - Sim wróci do normalnego wyglądu, bo gra przyjmie do wiadomości, że tej skórki brak, i że zastąpiłaś ją inną skórką.

Napisz - jak ci poszlo.

P.S. Co do aktualizowania modyfikacji - powinnaś bardzo często sprawdzać (a właściwie pobrać i wymienić) wszystkie modyfikacje, których używasz. Twórcy czasami coś zmieniają, a "zapominają" o tym poinformować na swojej stronie. Tak jest np w przypadku Basemental Drugs - autor modyfikacji nic nie napisał na swojej stronie głównej, ba, nawet twierdzi, że mod jest aktualny. Tyle, że to nieprawda :) Przekonałam się klikając pobierz - (bo jak wyżej napisałam, mam już taki nawyk sprawdzania wszystkiego "naocznie") - i okazało się, że modyfikacja ma zupełnie inny (nowszy) numer i datę "produkcji" :( Decydując się na granie z modyfikacjami oraz cece bierzesz na siebie odpowiedzialność za sprawność gry, więc kontroluj tę sprawność np co dwa tygodnie. Sprawdzaj szczególnie te obiekty cc, które nie są jedynie dekoracją i wchodzą w interakcje z Simem - jak właśnie umywalka, łóżko, stół, krzesło, oświetlenie, wanna, lodówka, zmywarka, pralka, kuchenka etc... a także okna i drzwi,
Niektórzy twórcy cc, jak np Severinka - informuje na swojej stronie głównej o konieczności wymiany niektórych jej obiektów, jak ostatnio np o konieczności wymienienia łóżeczek dziecięcych. Simcredible należy do tej grupy "porządnych" twórców, ale może siostrzyczki (bo to jest tandem dwóch sióstr z Brazylii) nie tworzą już dla TSR i olały aktualizację swoich obiektów. Ale możesz te obiekty pobrać z ich własnej strony - tam powinny być zaktualizowane na pewno. WIdziałam twój wpis w księdze gości - one zazwyczaj szybko odpowiadają, ale jedna z nich jest dość poważnie chora, i może dlatego nie ma czasu i siły na zajmowanie się swoim kontentem na TSR :(
Powracam z update'em sytuacji. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Powiem Ci, że czuję się teraz za przeproszeniem w cholerę głupio, bo sprawdziłam Twój sposób, wszystko wywaliłam na pulpit, wrzuciłam tylko umywalkę z setu "Regenerate" od Simcredible!, na której mi bardzo zależy, bo pasuje do łazienki, którą tworzę w nowym domu dla simów... i działa :62-grimacing-face: A ja już zdążyłam dziewczynom dupę zawrócić, że ich umywalki nie działają... Najprawdopodobnie któreś cc z folderu "Tryb budowania" są całkowicie zepsute (zrobiłam test i wrzuciłam najpierw tą umywalkę - wszystko bangla, simka może korzystać z niej, ja mogę z nią wchodzić w interakcję, a potem cały ten folder - przestała znowu działać)... pewnie nawet tylko jedno na bardzo wiele cc i będę musiała cały folder przewertować w jego poszukiwaniu :? Spróbuję ułatwić sobie robotę i użyję detector'a, ale jak on nic nie znajdzie, to będę musiała po prostu folder po folderze przejrzeć i mieć nadzieję, że znajdę impostora XD
Dzięki wielkie za pomoc! :hearts/sparkling-heart:
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 17 cze 2023, 22:24

Nie powinno ci być głupio, ale popełniłaś podstawowy błąd wyjmując jedynie folder Mods. Niektóre cc a także modyfikacje "sięgają łapkami" głębiej niż do Mods - sprawdź choćby folder Saves - zobaczysz tam "wtyczki" Wickeda i Basementala :) Radykalna naprawa gry polega na wyjęciu całego folderu TS4 i wygenerowaniu nowego. Przenosimy do nowego zawartość starego Saves Tray-a i po dokłądnym sprawdzeniu - zawartość Mods. Jeśli tworzymy historie lub lubimy oglądać różne scenki z simowego życia - zachowujemy także (ale niekoniecznie w grze) - folder Zrzuty ekranu. Ponieważ gra zapisuje zrzuty w formacie mapy bitowej (BMP) - to folder zrzutów potrafi nieźle ważyć. Co jakiś czas robię przegląd "nacykanych" w grze obrazków, złe lub niepotrzebne wyrzucam, a resztę zachowuję na dysku innym niż systemowy.


Mój sposób na sprawdzenie co jest zepsute jest następujący.


Wrzucam połowę cc (bez żadnych modyfikacji typu Mc command center czy UI).
Jeśli ta połowa działa, to znaczy, że coś jest żle z modyfikacjami lub tą drugą połową. Ale najprawdopodobniej to wina cc.

Więc teraz wrzucam drugą część - i jeśli działa, to już wiem na bank, że skoro obie części cc działają - to wina modyfikacji.

Jeśli nie działa coś w drugiej połówce, to też ją dzielę na pół -i analogicznie - wrzucam tylko jedną połówkę (czyli w sumie ćwiartkę cece). I sprawdzam, czy da się uruchomić i czy nie występują błędy. W ten sposób dość szybko jesteś w stanie zlokalizować zepsuty obiekt.
Owszem - są do tego programiki, ale często "oszukują" wprowadzając w błąd co do istoty problemu.

A - i jeszcze jedno - bardzo łatwo jest pomylić pliki czwórkowe z trójkowymi i dwójkowymi nawet w formacie packages. Są strony, na których nie ma wyraźnego podziału i można omyłkowo sobie zaszkodzić pobierając niewłaściwy plik.
Ale tego rodzaju błąd jest od razu sygnalizowany przez grę - w komunikacie podana jest nazwa błędnego lub uszkodzonego pliku i jego lokalizacja.

Cieszę się, że pomogłam.

Nasza mała simtopowa społeczność to sami dorośli (a czasem jak ja i kilkoro innych - baaardzo dorośli) gracze. Zapraszamy serdecznie do zaglądania. Może zechcesz pokazać swoją twórczość. Bardzo jestem ciekawa tej łazienki, do której była ta umywalka "must have" :)
Gdybyś chciała założyć kącik z parcelami lub pokojami - mamy dział Wielkie Simowe Budowle viewforum.php?f=12

Simów możesz pokazać w Simowej Alei Gwiazd viewforum.php?f=14

Gdybyś miała trudności z założeniem kącika - skontaktuj się z którymś z adminów. Na forum najczęściej bywa @Marvi i @SimDels
Pozdrawiam serdecznie - Alicja Alibali

yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Post autor: yokonanashima » niedziela 18 cze 2023, 00:10

Nie usunęłam całego folderu, bo się wystraszyłam, że będę musiała pobierać całe TS4 od nowa, a mój internet działa jakby chciał, a nie mógł, więc zajęłoby mi to lata. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Potem jednak przypomniałam sobie, że "ej, ale przecież cała gra jest zainstalowana w innym miejscu, czego ty się kobieto boisz?", dlatego następnym razem faktycznie pozbędę się całego folderu, oczywiście przenosząc Saves, Mods i Tray na pulpit, aby potem je z powrotem wrzucić (Mods po dokładnym przeglądzie :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:).
Jeśli chodzi o działanie tych całych detektorów itp., to wiem, że nie można im ufać :") Ten, którego ja używam, nie wykrył żadnego problemu w folderze, mimo, że takowy był. Przygód z modami/cc z trójki lub dwójki też miałam wiele, ale teraz stałam się z tym ostrożniejsza i dokładnie sprawdzam, czy na pewno instaluje coś przeznaczonego do czwórki.
Mimo, że mam dość nawet dobrze posegregowany folder Mods...to nie mam go podzielonego na mody/mody ze skryptami i cc...Jakby, zazwyczaj po prostu tworzę podfolder z nazwą twórcy i tam wrzucam wszystko od niego, cokolwiek to jest. Więc twój drugi sposób byłby dla mnie dość ciężki do zrealizowania, aczkolwiek w większości przypadkach, po aktualizacjach, robię podobnie - biorę np. z 5 folderów, wrzucam, sprawdzam, czy działa wszystko, jak działa, to biorę kolejne i tak aż wszystko zostanie sprawdzone. Zajmuje to dużo czasu, bo z taką ilością modów gra czasami załącza się przez 10/15 minut, a save kolejne tyle. :08-smiling-face-open-mouth-closed-eyes:
No nic, najważniejsze, że już wszystko się wyjaśniło i tylko zostało mi znalezienie tego niedziałającego pliku/niedziałających plików, bo nie znalazłam go/ich jeszcze. Nie miałam zbytnio czasu. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Jednakże przejrzałam już chyba 1/2 folderu, także jestem już bliżej niż dalej końca.
Dziękuję bardzo za propozycję tego kącika, ale nie dam chyba rady. Czasu mam wiele i mogłabym go prowadzić, ale mam naprawdę poważne problemy z pamięcią i wiem, że po prostu bym na następny dzień o nim zapomniała :? Gdy skończę tą łazienkę, bo przez problem z umywalkami przerwałam budowanie domu i jego meblowanie, podeślę ją tutaj, abyś mogła zobaczyć, skoro Cię ciekawi~ :10-smiling-face-smiling-eyes: Ewentualnie w prywatnej wiadomości mogę nawet zdjęcia całego domu podrzucić, gdy już go skończę, jak wygląda wszystko z zewnątrz, no i oczywiście wewnątrz. Nie jestem profesjonalistką, jeśli chodzi o budowanie w Simsach, nie znam się zbytnio na tym i zazwyczaj lecę z projektów domów na necie, ale staram się, aby wszystko jednak jakoś wyglądało i przede wszystkim było funkcjonale. Jednakże właśnie między innymi po moich budowlach idzie zobaczyć, jak bardzo mój laptop płacze przez ogromną ilość cc/modów :08-smiling-face-open-mouth-closed-eyes:
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 18 cze 2023, 10:04

@yokonanashima - szkoda, że nie chcesz do nas dołączyć na stałe - ale dziękuję za chęć podzielenia się tym, co już zrobiłaś.
Wśród nas też nie ma samych wybitnych mistrzów kielni, czego dobitnym przykładem są moje prace.
Trafi mi się czasami coś zmontować, z czego bywam dumna, ale niekoniecznie podoba się to pozostałej grupie, zwłaszcza że mam bardzo ograniczony modus operandi.
Utknęłam mentalnie na epoce wiktoriańskiej i takowe miewam prace :cat_happy:

Zastanów się Yoko nad taką ilością modów. :?

Wiem, przygarniał kocioł garnkowi - bo na naszym malutkim forumie to ja jestem tą jedyną, której folder Mods ugina się pod ciężarem ceców. Inni miewają - ale trochę :) I głównie korzystają z modyfikacji, a nie z ceców.
Ale dawno zauważyłam, że wiele możliwości daje korzystanie z tego, co oferuje debug, i niepotrzeba ceców aż tyle. Zwłaszcza, że w większości cieszy to tylko twoje oczy, a Simowi jest obojętne. Gdybyż choć postawienie ładniejszego bukietu niż ten z gry - wprawiło Sima w równie ogromny zachwyt, co i nas! :P Dlatego ograniczyłam ilość ozdób na rzecz wyglądu Sima. Bo na gołe Simy (znaczy bez cece) to patrzeć nie mogę bez oczowstrętu...

Prace naszych pozostałych forumowiczów obywają się bez ceców, a wielokrotnie przewyższają te z mnogością ozdób pobranych z netu i są po prostu zachwycające! Jeśli najdzie cię ochota - pozwiedzaj kąciki budowlane naszych forumowiczów - a jest co oglądać! Podziwiałam swego czasu prace MarmeladArt (są na YT i w galerii), ale przekonawszy się, że wielokrotnie robi coś dla wyglądu, a parcela niekoniecznie jest funkcjonalna - przestałam już z takim przejęciem śledzić dzieła "okrzyczanych" twórców. Sprawdziło się bowiem powiedzenie - nie to złoto, co się świeci... A pomysły na zaaranżowanie wnętrz czerpię często z mojej wiktoriańskiej gry przeglądarkowej Hidden City i podobnych :) Właśnie powstaje biblioteka w Wierzbowej Zatoczce z wnętrzami wzorowanymi na grze "Sherlock Holmes Hidden Match 3 cases" :)

Co do uczestnictwa w naszej minispołeczności... Nic na siłę :) Zaproponowałam ci kącik sądząc, że jesteś zbliżona wiekiem do naszej grupy a takim dinozaurom jak my - trudno odnaleźć się w obecnej rzeczywistości. Jesteśmy już chyba powiewem przeszlości, bo ta forma - forum - powoli przechodzi do lamusa - ludzie wolą twittery, instagramy czy nawet facebookowe grupy. Ale my jesteśmy wierni tej formie, i choć wielu z nas już rzadko tu zagląda, bo wiadomo - jesteśmy coraz starsi, a i rzeczywistość (czytaj choroby) nas przytłaczają - to trzymamy się razem od wielu wielu lat, bo nasz "rodowód" sięga jeszcze trójkowego oficjalnego forum - dawno zamkniętego!

Jeśli więc kiedyś zmienisz zdanie - to serdecznie zapraszamy.

A tymczasem - sul sul :)

yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Post autor: yokonanashima » niedziela 18 cze 2023, 14:48

Wiem o istnieniu debuga i jego możliwościach, czasami tam zagląda. :10-smiling-face-smiling-eyes:
Kiedy zaczęłam swoją przygodę z serią TS, to byłam możliwe, że 7-letnim dzieckiem i grałam w pożyczone od kolegi z klasy TS2. :02-grinning-face-smiling-eyes: Z TS3 nie miałam tak naprawdę jakoś większej styczności, bardziej oglądałam rozgrywki z niego na YT, jednakże TS4 rodzice kupili mi naprawdę niedługo po jego premierze...i od początku jechałam na modach/cc. Mogę szczerze powiedzieć, że jest to w jakiś sposób uzależnienie od ich pobierania. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Codziennie wchodzę na jakieś strony i codziennie coś trafia do folderu. I szczerze też przyznam, że po prostu rozgrywka dla mnie jest totalnie nudna bez nich. Nie potrafię funkcjonować bez modów/cc, bo po prostu zbyt wielu rzeczy mi zawsze brakuje, które mam dzięki nim. Nie lubię też po prostu Maxis'owych rzeczy, 3/4 tego wszystkiego mi się nie podoba. Jeśli chodzi o simy, to uwierz mi, dla nich mam dwa razy więcej cc, ponieważ też nie mogę patrzeć na simy bez nich. Ale no mniej więcej tak wygląda sytuacja. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Czuję dziwny dyskomfort, gdy mam coś budować bez użycia cc, zwłaszcza Alpha cc, bo Maxis cc mam, ale mało i rzadko używam. Od dłuższego czasu po prostu robię tak, aby moje Simsy były realistyczne (dlatego w mojej kolekcji modów znajdują się te od Sacrificial'a). W szczególności jeśli chodzi o simy, bo tworzę sporo swoich azjatyckich idoli. :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes: Oczywiście realizm się kończy, gdy mój ludzki sim staje się nieśmiertelny poprzez wyłączenie umierania w ustawieniach, ale to tam inny szczegół. :08-smiling-face-open-mouth-closed-eyes: Tak samo wiem, że moich simów nie obchodzi, czy będzie miał kibelek z podstawy gry, czy taki super ładny, jak w realu, ściągnięty z neta...ale tutaj się kieruję tym, że wszystko musi cieszyć moje oko, mu to przecież obojętne. :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:
Dochodzi tutaj też fakt, że nie jestem simsowym weteranem, który gra od początku istnienia serii TS i po prostu przyzwyczajony jest do grania bez modów/cc i właśnie nie wyobraża sobie ich używania. Gdy TS2 wyszło, to miałam dopiero roczek (obecnie mam 20 lat :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:), więc gdy wyszła pierwsza część, to mnie nawet na świecie nie było. :08-smiling-face-open-mouth-closed-eyes:
Tak dla wyjaśnienia sprawy, a co do tego, co napisałam wcześniej, na pewno podeślę na priv zdjęcia domku + pochwalę się tym schronem dla simów w czasie apokalipsy zombie, o którym pisałam w maju, gdy pytałam o budowanie wyższych pięter. Co prawda nie jest jeszcze dokończony, bo o nim zapomniałam :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Ale jestem z niego ogromnie dumna.
Miłej niedzieli~ :hearts/yellow-heart:
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”