The Sims: Wilkołaki - (nie)recenzja

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

The Sims: Wilkołaki - (nie)recenzja

Post autor: SimDels » środa 22 cze 2022, 11:08

The Sims 4: Wiokołaki czyli byc może najbardziej krytykowane i dyskusyjne DLC od kilku lat dla tej gry. Osobiście podoba mi się choć nie robi (w moim subiektywnym odczuciu) efektu "Wow!". Nie pokuszę się o szczegółową recenzję, bardziej o pierwsze wrażenia bo byc może komuś przy wyborze (kupić czy nie kupić?-oto jest pytanie) będzie to pomocne.

Plusy w skrócie:
-Świat jest nieco większy niż ten z wampirów i podobnie do niego całkiem otwarty więc to może sprawiać frajdę, wykompiemy się, złowimy rybkę i zawyjemy na szczycie góry.
-CAS jest wzbogacony ,można malować swojego simozwierzaka tak jak psa lub kota (osobiście próbowałem zrobić wilko-pandę ale średnio to wyszło :O )
-Tryb budowy: Klimat post-industrialny może się podobać jako odmiana od kolorowych obiektów z większości dodatków. W debugu znajdziemy dźwig i trochę innych ciekawostek Stare fabryki, cegła, wysypiska... no właśnie, tu przechodzimy
do minusów;

Minusy w skrócie:
-Znów poskąpiono miejsc do budowy; Otoczenie zawiera pięć parceli choć przy swojej wielkości mogłoby zawierać ich choćby siedem.
-Wspomniane śmieci w wielu miejscach są nieusuwalne i nie interaktywne (jak w innych otoczeniach) co niestety psuje ogólne wrażenie mimo, że ostatecznie da się zrozumieć ten
zamysł w kontekście opuszczonego fabrycznego miasta.
-Mało tekstur, rekolorów. Przydałby się w EA ktoś z wyobraźnią umiejący wyobrazić sobie tekstury i kolory używane najczęściej przez graczy do budowy tak by np.ciekawe okienka bez
szyb z tego pakietu łatwiej wkomponować w większa ilość "malowań ściany" choćby w cegle.
-Stosunkowo mało interkacji ze światem; mamy tu jedna unikatowa paprotkę do zebrania, żaby i rybki oraz na szczęście popływamy w jeziorku ale przydałoby się coś więcej jak drzewo
w wampirzym paku. Można odniesc wrażenie , że nie wykorzystano w pełni potencjału tego otoczenia. Szczyt góry aż prosi się o edytowalna parcelę, sprawiło by to frajde graczom no
ale... :)

Neutralnie: Same wilkołaki ,słodkie jak postacie z bajki raczej pasują stylistycznie do tej gry (Właściwie wilkołaczyca w sukience wygląda jak Lisiczka Chytraska z pewnej starej bajki :D ) ale z drugiej strony ciężko byłoby sobie wyobrazić postacie z grafiką z Wiedźmina w tych otoczeniach (mimo, że konkurencyjny Paralives eksperymentuje ostro z zestawianiem różnej grafiki otoczenia i postaci).

Moje bajdurzenie o tym paku na filmie poniżej:




Podsumowanie: Moja ocena to 7/10 lub dokładniej powiedzmy, 6.5/10 czyli nie jest źle (lub przywykłem do braku efektu wow w większości DLC do tej gry) Zyskujemy troche obiektów i otoczenie oraz postacie, które można dla odmiany wykorzystać do np. zabawy w świat nieco bardziej fantasy ale jak to zwykle przy Czwórce bywa, mogłoby być trochę więcej opcji czy parceli. Da się odnieść wrażenie, że twórcom tej gry brakuje trochę tej dawnej pasji lub wyobraźni czyli pomysł dobry ale wykonanie zwyczajowo następuje w pośpiechu "na kolanie".
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 25 cze 2022, 10:05

Najmilsi gracze :14-face-throwing-a-kiss: rozumiem podejście Miszki do nowego dodatku, bo dla kogoś kto dużo buduje, daje on nowe możliwości w temacie post-industrialnym. Natomiast dla osoby, która lubi grać ludzikami, wilkołaki nie koniecznie są tym co tygryski lubią najbardziej :45-confused-face: .

W moim odczuciu brak możliwości zapanowania nad furią, która towarzyszy wilkołakom podczas inicjacji i za każdym razem kiedy czują się one zagrożony (obecność wampira w otoczeniu), brak nowych interakcji poza wszechobecnym sianiem zniszczeń oraz zanieczyszczaniem i tak brudnego otoczenia, zdecydowanie obniża "walory" tego dodatku na 3/10.

Ktoś może powiedzieć, że nie powinnam zabierać głosu odnośnie czegoś, czego nie posiadam. Owszem, ale po obejrzeniu tego filmiku, sami zrozumiecie dlaczego nie jestem entuzjastką wilkołaków.




Eksperymentalna rozgrywka, którą pokazał w nim Kosmo, ostatecznie przekonała mnie do rezygnacji z zakupu ... tym bardziej w takiej cenie.

P.s to jest tylko moja opinia bez jakichkolwiek sugestii. Ostatecznie każdemu podoba się coś innego, a jak wiadomo gust nie podlega dyskusji (mam nadzieję, że tym komentarzem nie narażę się nikomu).
Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 26 cze 2022, 20:50

@bobas52

Mnie sie napewno nie narazisz Bozenko :)

@SimDels
Kochany Misiu :)
To jest pakiet zrobiony przez facetow dla inych facetów takich jak ten Kosmo autor filmiku co wyzej - ktorych bawią bójki. sikanie na podlodze i zdemoloeane sprzety - bo oni dokładnie czują ze to tylko gra.Wiekszość rodzaju zenskiego przywiazanegego do tej gry kocha swoje wypieszczone domki , a także nie znosi bałaganu i bójek. Chce by ich simowie zachowywali sie lepiej niz menty spod budek z piwem w realu - bo od takich zjawisk i przemocy uciekaja w grę.
Byłoby więc dziwne gdyby wiekszosc starszej częci zenskich graczy polubiła ten pakiet
Dodatkowo:
To są subiektywne oceny ale w porownaniu do pakietów rozgrywki takich jak Przygoda w Dżungli, czy kraina Magii, Wamiry czy Być rodzicem to ten pakiet laduje u mnie na tej samej wysokości co Ucieczka w Plener i jest tak samo malo potrzebny w grze jak Przygoda w Spa (prywatnie wole w simowym domu wanne z hydromasazem niz wilkołaka w furii nad którym przez pól simwego dnia nie mam kontroli. Wykupiona nagroda "poskrom furie" nie działa i dostajesz info, ze furia jezt zbyt wielka aby ja opanować - nie wiadomo czy smiać sie czy płakać )
Swiaty ktore doszly z innymi pakietami - nawet Granitowe Kaskady, czy japońszczyzna z pakietu Sniezna eskapada są ładne (a Selvadorada i Tartosa są cudne) i pzebijają ten ponury zaśmiecony świat dziesieciokrotnie.

Ten pakiet ma u mne w skali od 1-do 10 punktów 1 - tyle samo co Ucieczka w Plener, a moze nawet ,mniej. A ja go mam i gralam w tym swiecie...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 27 cze 2022, 10:50

Faktycznie Ucieczka w plener też była uboga choć świat mimo wszystko chyba trochę ładniejszy, wyjątkowo nie ma tam makiet domów co mnie zawsze trochę w czwórkowych otoczeniach irytuje (chyba dlatego lubię Oazę z podstawkowych otoczeń bo tam jest to jeszcze mało odczuwalne) choć tam zdaje się z kolei brakowało możliwości wejścia na jakiś szczyt a przeca to nielogiczne by wyjechać na wakacje w góry i nie móc nigdzie wleźć :O
Nie zamierzam jakoś szczególnie bronić tego wilczego dlc; miasto z makietami i śmieciami fajne do określonych klimatów ,ostatecznie można zamienić w świat wakacyjny ,wszak niektórzy twierdzą, że mekki turystyczne jak Neapol też toną w śmieciach i zarabiają na śmieciach :O ale trochę to wszystko "na kolanie" zrobiono chyba w pośpiechu byleby nakarmoć głód postaci nadnaturalnych znanych z ts3 a nieusuwalne śmieci są raczej do hmmm... kitu :cat_bat: więc właściwie mógłbym też i swoją ocenę obniżyć ,może nie do 1 ale powiedzmy minimum 5/10 (bo jakiś potencjał jest a furię zdaje się można wyłączyć, w MC widziałem taką opcję efekty furii czy jakoś tak).

Tak sobie myślę (czasem Delsu myśli) ,że gdyby jakimś cudem gracze otrzymujący dodatki za recenzje od EA jednak odważyli się masowo na totalną krytykę danego DLC jeśli rzeczywiście są ku temu powody to może byłby to jakiś impuls do większego pomyślunku nad kolejna rzeczą (póki nie ma konkurencji) ale wiadomo ,że w praktyce wiele osób preferuje podejście typu "dlc za free ponad wszystko" :cat_oo: choć w tym wypadku i tak mamy rekordowo dużo negatywnych opinii głównie od tych którzy nie otrzymują nic za swoje recki i opinie. Nie wiadomo na ile to wpływa na sprzedaż skoro nie ma wspomnianej konkurencji więc i większego wyboru, ciekawe czy da się znaleźć jakieś wykresy z trendami sprzedaży by np. porównać różne pakiety itd.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 27 cze 2022, 15:29

@bobas52 @kreatora @SimDels - Bożenko, Elu - ja nie mam akurat tego pakietu, ale po obejrzeniu filmiku który Bożenko umieściłaś - póki co mieć nie zamierzam! Nie ścierpiałabym, aby mi Simy waliły po kątach! Żeby bezmyślnie demolowały wnętrze domu czy otoczenie! W furii czy bez furii.
Rozumiem założenie twórców, które pewnie w ich mniemaniu powstało w odpowiedzi na zarzut, że nic się w simach nie dzieje. Ale mam wrażenie, że wylali dziecko z kąpielą tworząc coś tak odrażającego! Przyzwyczajono nas przez lata do myśli, że wilkołaki to szlachetne, choć dzikie ludzkie stworzenia. Filmy i seriale podpierały mit o jch szlachetności i dobru, ukrytym pod skorupą gruboskórności i dzikości. Chyba tylko w ostatniej filmowej wersji "Pięknej i Bestii" pozwolono sobie na przemycenie odrobinki prawdy, gdy książę pod postacią bestii nie je przy stole, zachowując wszystkie zasady savoir vivre'u, a żre jak świnia, rzucając się na talerz, mlaszcząc i pochłaniając jedzenie bez umiaru. Wszystkie wcześniejsze - kreskówkowe czy filmowe wersje- podtrzymywały obraz bestii, ale z manierami. Toteż tym większy szok dla starszego pokolenia graczy. Młodsze, które zostało wychowane w prawie kompletnej ignorancji tego, co nazywamy "manierami" - nie odczuwa aż takiego dyskomfortu patrząc na te zezwierzęcone Simy.
Michał - masz rację - youtuberzy oraz wszelkiej maści moderatorzy mają założony kantar i nie mogą głośno i wyraźnie wyrażać swojej negatywnej opinii. Pozytywne zaś są mile widziane - w ilościach hurtowych. A tych, którzy sprzeciwią się zasadom nawet w najmniej ważnych punktach - usuwa się bez mrugnięcia okiem. Akurat w tej sprawie wiem co mówię :)

Rozumiem, że Wilkołaki mają jakiś potencjał i są alternatywą dla nieco już nudnej i przesłodzonej simowej rzeczywistości. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu... Jednak mnóstwo graczy jest zawiedzionych, czemu dano wyraz żądając nawet odejścia z teamu EA autorki postaci, o czym pisałam w innym miejscu na tym forum. Jeśli idzie o mnie - skusić do zakupu może mnie jedynie baaardzo duża obniżka ceny, i tylko wtedy, gdy zostanę przymuszona koniecznością posiadania tego DLC. W tej chwili - w skali oceny od 1 do 10 - pakiet ma u mnie ocenę minus 1 :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”