Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: bobas52 » niedziela 09 lut 2020, 11:39

Gram w TheSims od niepamiętnych czasów. Kiedy wychodziła czwórka nie zamierzałam jej kupować, bo zakochana byłam w trójce (pomimo istniejących błędów). Z perspektywy czasu (5 lat) przyzwyczaiłam się do nowej wersji gry. Jest ona niedoskonała pod wieloma względami i przyznam się szczerze, że nawet dodatki, które miały urozmaicić zabawę rozczarowały mnie. Ktoś może powiedzieć, że gdybym miała Wickeda, który urozmaica rozgrywkę, to gra byłaby - ciekawsza :D .
W każdym bądź razie perspektywa zakupu kolejnej części tej gry, zdecydowanie nie jest tym czego oczekiwałabym, chociażby z uwagi na wątpliwości dotyczące jej wykonania. Czwórka też była reklamowana jako super produkcja ... a co wyszło.


Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 14 lut 2020, 08:50

Widzę @bobas52 ,że u ciebie ten sam syndrom co i u mnie :a_grin2: Ja pewnie kupię i sims5 i paralives dla lepszego efektu uzależnienia :P

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 18 lut 2020, 17:51

Ostatecznie jestem dobrej myśli;
Jeśli autor parafolków pokaże ludziki to zapewne będzie to pierwsza w historii presja na twórców The Sims by się faktycznie postarać więc może być ciekawie. Ludziki w Czwórce jak da mnie są super.. ale reszta to jakby niedokończona gra (brak edytowalności świata gry pomiając przestrzeń ustawionych na stałe wybranych parceli). Dzisiejszy klient raczej oczekuje tej edytowalności, powolutku ale wyraźnie rośnie (wreszcie!) nisza z grami dla budowniczych i projektantów przestrzeni .Mamy pierwsze jaskółki nawet samodzielnego projektowania budynków w citybuilderach vide "The Architect: Paris" czy w niektórych strategiach a wiemy już że dużą edytowalność więc i spora frajdę z zabawy w budowania świata zapowiadają autorzy pierwszej gry konkurencyjnej więc wydaje się że sims5... po prostu musi być dobre, lepsze pod tym względem od Czwórki.
jeśli rzeczywiście pojawi się konkurencja to prawdopodobnie i w sims5 uświadczymy ponownie czegoś w rodzaju edytora świata jaki znamy z Trójki lub możliwości przynajmniej przesuwania parceli czy dodawania nowych tak mi sie przynajmniej wydaje bo w ekonomii konkurencja bywa korzystna napędzając wymagania klienta :)
Apropos filmu to możliwe że tryb multi będzie jedynie opcjonalny podobnie jak mikropłatności, innymi słowy powracając do klu... serie uratuje presja konkurencji jeśli tylko Parafolki będą faktycznie dobrym "wypałem" czego chyba każdy z nas powinien sobie życzyć, coby zyskać potencjalnie 2 ciekawe gry (w miarę dokończone przy premierze).
Z wyższymi wymaganiami pewnie będzie trzeba się pogodzić ,autor filmu ma fajny pomysł by światki były otwarte ale nieduże (znaczy tzw dzielnice) to mogłoby dać dobry efekt przy stosunkowo akceptowalnych dla każdego wymaganiach.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 19 lut 2020, 21:17

Zapewne już Drodzy Forumowicze wiecie, że zakończył się trzeci etap głosowania dot. garderoby do nowego pakietu akcesoriów o robótkach ręcznych. Zostały wybrane te oto ciuchy
.
wybrane.PNG

Wyglądają znajomo, prawda?
Na Fecebooku pokusił się więc ktoś o porównanie tych strojów z tym, co mamy już w grze i tak to wygląda:
.
dzierganie.PNG
:a_tounge:

Faktycznie te akcesoria to będzie istny szał :a_rolling: .Sim cały dzień dziergający na drutach toż to istny hardcor , a adrenalina gracza sięgnie pewnie aż po sam sufit ( :a_hatecomp: )

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 21 lut 2020, 12:27

Powinni dodać do tego pakiet rozszerzający - Dom Seniora. Choć lubię robótki, to zdajęsobie sprawę, że druty, włóczka i szydełko to nie jest to, o czym marzą "zapracowane" Simy... W tym paku spodziewałam się nastawienia na jakieś fajne odjazdowe ciuchy w stylu boho, i takoweż ozdoby domu... Cóż EA nie lubi nas mile zaskakiwać...
Ale serio - jeśli to ma wyglądać tak, jak na załączonym porównaniu, to ja... pitolę... :(

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 27 lut 2020, 22:34

To już mogliby szanowni twórcy gry zrobić opcje tworzenia szwalni czy studia mody gdzie możnaby coś z przybliżonych motywów zaprojektować i zarabiać na sprzedaży ,byłby to pak dodatkowy do tego pracowniczego lub gwiazdowego ale... chyba coraz bardziej czekam na te parafolki tak reasumując
😶
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 05 mar 2020, 16:14

Na moje to głosowanie to była lipa na kółkach - tam były zdecydowanie ciekawsze tematy na następny dodatek do wyboru. No ja tego chyba nie kupie chyba ze dojdzie następny świat i jakieś fajne męskie fryzury. Wygląda na to ze większość graczy - bo niby większość zagłosowała na to - to są bardzo staroświeckie babcie, które uwielbiają robótki ręczne...
To ze w międzyczasie EA zmieniła trochę tryb rozgrywki - teraz kazdy sim NPC w grze ma dodane preferencje seksualne (bardzo widoczne jak sie wie gdzie szukać) od momentu wykreowania go przez grę - no padłam jak to odkryłam przypadkowo - i to się nigdy nie zmieni z automatu i powoduje ze simy są bardziej zblizone w zachowaniach do Trojkowych ludzików to i tak juz nie uratuje tego dzieła. A na pewno nie robótki ręczne...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 06 mar 2020, 17:26

O, Elu, a ja myślałam, że dla ciebie czwórka to ever forever the Best... Dla mnie taka będzie trójka! Mimo bugów. Czwórka mi się aż tak nie buguje, choć nie powiem - denerwują mnie te postoje pod lodówką, jakby Sim miał cieżki orzech do zgryzienia - czy ugotować coś wykwintnego, np górę śląskich ze skwarkami, czy też zjeść paczkę czipsów..Wkurza latanie ze zmywaniem garów do ubikacji, choć zlew mają w kuchni pod ręką... Denerwuje mnie też utrata ręki albo nogi, albo latanie bez biustu z dziurą w brzuchu. Albo utrata pracowicie i ciężko zbieranych kolekcji przy byle przeprowadzce, co moim simom się ostatnio dwa razy pod rząd przydarzyło.
Ale szydełkowanie w skojarzeniu ze starą babcią wypraszam sobie :P Babcia i owszem jestem, szydełkuję dziarsko ale że stara?/ Ekhem ekhem. Toż dopiero pierwsze sześćdziesiąt mam za sobą!


Kochani, możemy własnoręcznie zagłosować, co się ma ukazać w tym zapowiadającym się na pożal sięboże dodatku - tutaj jest ankieta, w której mamy zaznaczyć, co się podoba

https://sims.arhn.eu/2020/03/03/ruszyla ... e-obiekty/

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 19 mar 2020, 23:43

Ciekawy filmik mi wyskoczył.
To nie jest oficjalna zapowiedź a jedynie spekulacje youtuberki.
Czyżby ziściło sie hasło, iż "traktory zdobędą wiosnę"?

Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 20 mar 2020, 18:12

Chcialabym aby to byla prawda.. lubie ogrodnictwo w grze wiec na pewno lubiabym i farming. Ale nie wydaje mi sie - za duzo pracy dla EA - animacje dla koni, simow i na przyklad świń , nowe interakcje miedzy simami i zwierzetami - kupa kasy. Predzej dodadza dodatek niespodzianke typu "świat elfów"- nie za wiele animacji nowych potrzeba... Nie przepracuja sie
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 20 mar 2020, 23:28

A ja mam cichą nadzieję że jednak zdobędą się na taki wysiłek - zwłaszcza w obliczu kryzysu, który dotknie za chwilę cały świat...Czymś muszą przyciągnąć uwagę w dobie totalnej załamki... Nawet siedząc w domu na kwarantannie ludzie chętnie pograją w coś nowego... A farmy - w pełnym tego słowa znaczeniu - w żadnej z odsłon nie było.
Myślę, że te akcesoria robótkowe w jakiś sposób wiążą się z wsią (koło gospodyń wiejskich i jego działalność przwodzą na myśl screeny z proponowanymi obiektami). A jak koło gospodyń, to i wieś - z amerykańska nazywana farmą.
Ja nie mam nic przeciwko wsi, jestem za, a nawet przeciw jak mawiał pewien prezydent... Ale też lubię w simach uprawiać ogródek, robić przetwory, doglądać zwierzątek... Mogłoby dojść sporo fajnych nowych interakcji, a specjalnie dla ciebie Elu i paru innych - bara-bara na sianku w stodole :)Albo w stogu siana.
Za niedługo wnuczki mnie spytają - a co to jest stóg? Trzeba im było w ubiegłe wakacje specjalnie krowy na łące pokazywać, kury, kaczki, owieczki i kozy... Żeby nie myślały, że mleko oraz jajka, które widzą w tesco na półkach zbierane są na łące w kartonikach. Dlatego też myślę, że taki dodatek miałby znaczenie choćby edukacyjne.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 04 kwie 2020, 22:15


Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » poniedziałek 06 kwie 2020, 20:02

Nowe wiadomości na blogu pracują nad 3 rzeczami 😁
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 6195334449
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 07 kwie 2020, 18:02

Mam jakieś niejasne przeczucie, że będą jakieś zwierzaki. Na dołączonej do wypowiedzi fotce są same zwierzaki - nawet - brrr - pająk! Jest więc i kot, i pies, i miś, i słonie (na spódnicy!) i latający Sixam nawet! Czyżby po chomikach nadejść miały... papugi? Może planują ZOO? Bo jakoś tak mi się skojarzyło...

Awatar użytkownika
El-żunia
Bloger
Posty: 59
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 17:07
Origin ID: LynnCowel

Post autor: El-żunia » środa 15 kwie 2020, 14:40

The sims 4 życie na wsi

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 18 kwie 2020, 14:37

https://sims.arhn.eu/2020/04/18/the-sim ... pominanie/
^ odnośnik do Dotki.
"The Sims 4 Robienie na drutach przyniesie aukcję, nową opcję CAS i wspominanie"

najbardziej ze wszystkiego zaciekawiło mnie "Co więcej, emeryci dostaną wyjątkową dla nich interakcję z fotelem – wspominanie. Każdy staruszek będzie mógł wspominać dawne dzieje i opowiadać o nich swoim wnukom. Twórcy dodali, że nie wszystkie wspomnienia będą szczęśliwe." a same akcesoria wyglądają na warte zakupu. A przynajmniej ładnie je, póki co, reklamują.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 18 kwie 2020, 15:13

Dzięki za infosa Toku. Co prawda zwykliśmy tak marudzić przy okazji nowych paków do gry ale tym razem no naprawdę..nie porwało mnie :O Chyba tak to będę traktować jak ten paczek z brudnymi gaciami pralkami ale sama opcja dziergania i "robienia kariery" na simsowym allegro pewnie będzie się wielu ludkom podobać. Jedynie ciekaw jestem jak będzie wyglądało to bajanie,słuchacze będą siadać na podłodze w kółku czy na innej zasadzie hmm... Sam pomysł ma potencjał, możnaby zrobić taki dodatek w którym w jakis sposób (w ogranczony liczba domyslnych projektów) projektujemy np także meble czy inne rzeczy ,możnaby na tej zadzie tworzyć sensowne manufaktury, fabryczki.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 18 kwie 2020, 16:06

Fajnie by było gdyby te wspomnienia miały jakiś sens, na przykład oparte były na prawdziwych przeżyciach Sima a nie jako randomowe interakcje, typu, "opowiedz wnukom jak to drzewiej bywało (Simowie nie umieli sami wyjść z basenu)" i do tego animacja z opowiadania historii, którą już mamy. :/
A te wspomnienia to coś na zasadzie "wspominaj członka rodziny". Staruszek się zamyśli a potem ucieszy albo zapłacze. :/
Mam nadzieję, że się mylę, ale to cholerne lenie są. :/
Ciekawi mnie ta opcja z CAS ale na razie na filmik Glossy Gema nie będę wchodzić, nie mogę chwilowo, więc nie wiem czy to jest doprecyzowane.

Te wspomnieńia pewnie będą miały się tak do rzeczywistości jak wtedy, kiedy do mojego Sima dzwoni z czapy jakiś random i mówi, że "fajnie, że się przyjaźnisz z Euronem, on jest taki fajny" a Euron ma najgorszą reputację. Albo jak mi dziewczyna Sima gratulowała zaręczyn z... inną. Albo o! Jak Vlad wampir zły zapraszał mojego Sima na przyjęcie charytatywne dla dobrych Simów! Ja rozumiem jakaś Bella dobra czy ktoś, ale Vlad? Świat w Czwórce prawie wcale nie ma połączenia, akcje dzieją się losowo i dzięki Panie za Wickeda i MCCC bo bym się przeniosła na sapera w Windows. :/
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 19 kwie 2020, 12:23

@Aericia Z tego co przeczytalam wspomnienia tworzy sie samemu zapisujac zdjecie w kreatorze wspomnien ktory jest w Czworce. I własnie sie dowiedzialam ze jest taki kreator wspomnień od początku istnienia Czworki ! Cytuje: " klikasz w opcje sterowania kamerą w górnym prawym panelu i klikasz na ikonkę polaroida żeby wejść w kreatora wspomnień. Wybierasz screen, emocję jaką sim ma odczuwać i możesz wspominać"
Tyle lat gram w Czwórce i nie wiedziałam tego!
Edit :
Niezupelnie prawda to co wyzej. Juz wiem jak kreowac pamiec sima. W folderze screenow klikasz zdjecie i masz na dole po lewej opcje "stworz wspmnienie" W zalzenosci jaki moodlet sim mial przy robieniu zdjecia bedzie to wspomnienie albo smutne albo radosne. Jescze nie wiem czy aby wywołac wspomnienie trzeba miec te zdjecie w folderze screen ow w grze. Czy ono jest zapisane w simie jako wspomnienie. Musze to wyprobowac bo dopiero dzis potworzyłam pierwsze wspomnienia.
To miala byc jesli dobrze zrozumiałam według EA namiastka pamieci u sima. Czyli kliknij smierc sima - wywolaj wspomnienie i moolet załoby wróci. Opcja "wspminaj" bedzie do klikniecia na simie jak stworzysz wspomninia w kreatorze wspomnień.
Zdaje sie to co bylo automatycznie w dwojce a nawet w trojce wlaczone do gry i sim umiał wspominać, to teraz gracz ma sam odwalac za EA robote i sam kreowac pamięć sima. Inna sprawa ze mozna zapisywac romantyczne przezycia do wspomnania, albo strachu na przykład spotkanie z rekinem - tego w 2 ani 3 nie było.
Na moje to było cos co miało byc w Czworce nowego czyli automatyczne wspominanie przezyc - ale pomysł porzucono w polowie - zdaje sie ze autor idei wyleciał z pracy. Pozostały narzedzia do kreowania wspomnien i zwalono robote na gracza. Szczatkowaą pozostalosciaą po idei jest opcja "wpominaj czlonków rodziny" - to zdaje sie zaaplikowano grze w pierwszym etapie. Dzyli sim zapamietuje czlonkow rodziny,, Sim zapamietuje swoje życie - juz nie weszlo w etap realizacji i idea zmarła raze z tworca ktory wyleciał z roboty,
Gdyby to byly automatucznie zapiswywane w smie wsponienia - simy czworkowe uzyskalyby cos w rodzaju indywidualnosc. Coś co nawet trojkowe simy mialy, a czego mi tak brak w Czwórxe.. No i to by tłumaczyło dlaczego interakcje miedzy simami sa take nedzne. To miałoby byc wspaniale 2 razy lepsze od poprzednich i nowe ale pomysł legł bo byl pewnie zbyt pracochłonny a tym samym kosztowny, Cholerna skapa EA. Jesli to jest ten sam gosc ktory teraz pracuje dla Masse to Parafolki to bedzie rewelacja...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 02 maja 2020, 10:02

Elu @kreatora - nie chcę cię martwić, ale jedną z wielu - z zestawu porad, ale ważną - jak ratować trójkę przed padaczką, było zaznaczenie opcji - nie tworzymy wspomnień. Wspomnienia bardzo obciązały trójkę, więc na równi z wykasowaniem zawartości plecaka (nienoszenie w plecaku swoich znalezisk, zbiorów owoców etc), wykasowaniem zawartości folderu dc.backup (jeśli nie zamierzało się wysyłać domów i simów na giełdę wymiany), oraz kasowania co kilka uruchomieństarszych sejwów - nie "nosiliśmy" w trójce wspomnień, nie chcąc co chwilę wylatywać z gry lub witać sławetnych błędów numer któryś tam....
Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale myślę, że ten aspekt był powodem ograniczeń nałożonych na czwórkę. Jak zapewne pamiętasz - miała to być gra dostępna nawet na słabsze komputery. Trójka po wgraniu szczególnie Island Paradiso zaczynała wymagać procka i karty graficznej - rakiety... Czwórka w Sulani chodzi pięknie, i zapewne o to chodziło - choć pozbawiono nas podwodnych widoków gwoli sprawiedliwości...

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”