Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: kreatora » piątek 03 gru 2021, 12:32

Skopiowane z artykułu
The Sims Ekspresowa dostawa (TSED)
Tak jest! Pierwsza ekspresowa dostawa jest w drodze do Twojej gry podstawowej.
Przypominamy: The Sims Ekspresowa dostawa (TSED) dostarczy darmową zawartość do gry podstawowej w postaci dodatkowych, spontanicznych paczek, będących młodszym rodzeństwem zwykłych aktualizacji. Więcej informacji znajdziecie w dziale Gorące tematy naszego poprzedniego podsumowania.
Uwaga: Podczas transmisji Inside Maxis podaliśmy błędne terminy ukazywania się kolejnych ekspresowych dostaw, poniżej znajdziecie poprawione daty.
Pierwsza ekspresowa dostawa to przepiękna, falowana fryzura z kucykiem, która pojawi się w grze 7 grudnia 2021 roku.
Obrazek

Całosc infa tutaj
https://www.ea.com/games/the-sims/the-s ... ov-23-2021
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 17 gru 2021, 23:15

Garść ciekawostek z Sims Community :19-slightly-smiling-face:


https://simscommunity.info/2021/12/16/e ... -the-sims/

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 18 gru 2021, 23:39

Czyli jeśli dobże rozumiem to jakiś nowy "system" potrafiący skanować twarz gracza lub całą sylwetkę podobnie psa lub kota. Gra więc sama stworzy sobie obraz z uwzglednieniem nawet takich szczegółów jak nadruk na koszulce i sróboje także odtworzyć animacje na bazie skanu video (czyli w użyciu pewnie niezbedna będzie też kamerka do pc lub w laptopie) . Brzmi to raczej jako Nowinka i wabik do wykorzystania w The Sims5. Bynajmniej nie jest to nowość w wirtualnym światku ale chyba po raz pierwszy znalazłaby sie taka opcja w edytorze rozbudowanej gry tego typu. Może żeby nie było za słodko, gra wyświetli pasujące ciuchy których nie mamy w grze by wlrpic kit lub pojedynczegob ciuszka za kase? Lub to będzie opcją która nie podzielimy się z nikim w grze (taki wariant obstawiam)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 22 gru 2021, 04:19

@SimDels

Chyba niedobrze zrozumiałeś :) -z tego co przeczytam to dotyczy jedynie twarzy gracza :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » środa 05 sty 2022, 18:57

Czyżby szykowały nam się jakieś niespodziewanki na pierwszy kwartał nowego roku 2022? :22-thinking-face: :19-slightly-smiling-face:


https://simsweek.pl/simowe-swietowanie- ... he-sims-4/



...i zajawka z Dotsims


https://sims.arhn.eu/2022/01/05/weselny ... he-sims-4/

Awatar użytkownika
Isari
Felietonista
Posty: 100
Rejestracja: piątek 07 sty 2022, 08:15

Post autor: Isari » niedziela 09 sty 2022, 17:20

@kreatora
Słyszałam jak parę ytberów mówiło też coś o tych koszulkach, więc to raczej nie jest fake news, bo za dużo osób o tym trąbiło.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 16 sty 2022, 21:36

Na dziś z przecieku jakoby kontrolowanego wynika, że w najbliższym czasie otrzymamy ciuchy (znowu :( )



Podaję za DOT-ką

https://sims.arhn.eu/2022/01/12/karnawa ... he-sims-4/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 18 sty 2022, 17:28

Kolejny nius zaprzecza temu powyżej - albo też ślubny pakiet pt Say I Do! - ukaże się równolegle z tym karnawałowym. Na DOTCE wyczytałam bowiem, że zespół The Sims udostępnił na swojej oficjalnej stronie internetowej zapowiedź trzech najnowszych rozszerzeń do gry. Wynika z niego, że pierwszą płatną nowością, która pojawi się w tym roku, będzie ślubny pakiet rozgrywki. Potwierdza to również opis na grafice brzmiący „Say I do” Drugi to byłby ten karnawałowy, a trzeci? Podobno jakaś odjechana niespodzianka. Znając życie (i pomysły EA) nie nastawiam się na rewolucję.

sl.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 18 sty 2022, 18:44

Pewnie zawód krawiec do kompletu :D No cóż.. może choć okienko w kształcie serduszka dostaniemy w tym ubrankowym szale 😑 swoją drogą ciekawe czy możliwe jest nowe otoczenie w paku ślubnym
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 21 sty 2022, 10:59

Jeśli pakiet rozgrywki, to niewykluczone, że się skuszę. Szczególnie że ślubno-weselnych obiektów i ciuchów jest w grze żenująco mało. Ciuchowe kolekcje są całkowicie poza obszarem moich zainteresowań, choć na te z gratami jestem już skłonna spojrzeć łaskawie, o ile nie są to... króliczki z kurzu. Ale pomysł na weselny pakiet nawet mi się podoba.

Co do tej "meganiespodzianki". Nie chciałabym wyjść na marudę, ale jak dotąd to każdy zapowiadany przez EA "megahit" do czwóreczki, choć coś tam ciekawego wnosił, to generalnie to było jak w takim starym skeczu radiowym: zapowiadane wielkie, spektakularne BUUM! a wychodziło PSSSSSSS... prrrt i tyle. Poza tym moim zdaniem czwóreczka się kończy. To, co robią, robią wyłącznie po to, żeby utrzymać zainteresowanie zanim oficjanie ogłoszą zbliżającą się kolejną generację simów.

Dlatego chociaż niczego spektakularnego nie wypuszczają, to przed każdym maluśkim, czy nawet mikropakiecikiem, jest wielkie halo. Nadal lubię simsy i nie mam zamiaru ich porzucać, ale nie spodziewam się już niczego, co wyłołałoby u mnie efekt WOW! Przede wszystkim EA musiałaby przyłozyć się do naprawienia samej rozgrywki (sama głównie buduję jeśli już), którą w tej odsłonie skopano totalnie.

/edytowane tylko dla poprawienia błędów, bo aż mnie oczy rozbolały jak zobaczyłam :a_ciiii: /
Ostatnio zmieniony piątek 21 sty 2022, 21:11 przez Katel, łącznie zmieniany 1 raz.
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 21 sty 2022, 19:48

Jeśli chodzi o ciuchy tzw ślubne i ślubne wyposażenie, to jest tego w necie sporo, choćby na Beo creations (kiecki, welony, bukiety, etc), ma też sporo na TSR Colores Urbanos z Paragwaju, albo Włoszka Birba na TSR ... I jeśli tylko ciuchy ten pack wprowadzi, tudzież takie "nowości" jak kolejną wersję łuku weselnego, fontannę na różowo i tort wielopiętrowy, to pakiet osiusiam. Nowa okolica, nowe interakcje, jakąś formę zabawy - to jestem na tak. Wszak kupiłam Batuu dla lepszego "obglądu" Miśkowej Arabii. Ale dla nowego łuku i paru kiecek się nie pofatyguję.

Link do BEO http://beocreations.com/

Link do Colores (przykładowo) https://www.thesimsresource.com/members ... d/1404202/ .
Uwaga - Colores robi sporo rekolorów, więc trzeba uważnie czytać, czy dany ciuch czy akcesorium potrzebuje także pobrania mesha do kompletu.

link do przykładowej kiecki Birby https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1431483/

I jest to wszystko za darmo...

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 05 lut 2022, 08:33

Prawdopodobnie, 17 lutego będzie miał premierę najnowszy ślubny pakiet "Moje ślubne historie".

https://simscommunity.info/2022/02/04/t ... t-screens/


i jeszcze z Sims Week

https://simsweek.pl/pierwsze-zdjecia-z- ... -historie/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 06 lut 2022, 15:36

Zanosi się jednak na coś więcej niż odnowienie garderoby. Z załączonej do screenów informacji wynika, że jednak dojdzie sporo nowych interakcji, w tym obrzucanie ryżem państwa młodych. Więc chiba kupię :)

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 08 lut 2022, 21:22

No i mamy trailer nadchodzącego ślubnego dodatku :10-smiling-face-smiling-eyes: :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:





Wygląda na to, że będziemy mieć nowe, nadmorskie otoczenie i chyba nareszcie wspólny wolny taniec :48-astonished-face:


2022-02-08.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 09 lut 2022, 11:40

:12-smiling-face-sunglasses: A więc jednak... sa nie tylko nowe okienka ale i miacho więc skusze sie. Co do kolekcji karnawałowej to mało mi się kojarzy z karnawałem, mogłoby to być jakieś Rio, wielkie pióropusze zakładane na głowę itp a nawet nowe otoczenie a/la Brasil ale i tak fajnie że chyba (sądząc po architekturze w trailerze weddingowym) dostaniemy jakas małą Italię ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 09 lut 2022, 18:15

Miasteczko jest śliczne! Takie połączenie Brindleton z Del Sol Valley. Mamy nadmorskie plaże ale i wąskie uliczki tuż przy nabrzeżu, jak w Nicei czy jakimś Monte Carlo :) Podoba mi się. Do tego wreszcie jakiś użytek z tych domków - atrap - przynajmniej w części czemuś służą - nie są króliczą norą, ale połączeniem domku - atrapy z budką z jedzeniem. Pewnie do środka nie będzie można wejść, a aż się marzy, że do takiej cukierenki można wstąpić i usiąść przy stoliku - a nie jeść porcję ciasta na stojąco wprost na ulicy!
Ciekawa jestem też tych nowych gestów, nowych zachowań podczas ceremonii ślubnej. Widzimy bardzo ciekawe zachowania gości weselnych, także dzieci. Mamy też sypanie ryżem, dziecko sypie płatki kwiatów, drugie niesie zdaje się obrączki na poduszce. Jest rzucanie bukietu ślubnego! No i mamy zdaje się chyba po raz pierwszy "mistrza ceremonii" czyli osobę udzielającą ślubu. Do tej pory simy same stawały pod łukiem ślubnym i mówiły sobie tak.
Ciekawie też opowiedziano historię tego ślubu. Widzimy, że w trakcie panna młoda zmienia zdanie i orientację :) Są więc i stosowne do okoliczności ubrania - podoba mi się ten damski garnitur ślubny :) No i zauważyłam kilka fajnych ozdób - przypięte do butonierki róże, suknie dla gości czy też druhen. W tle widzimy fortepian w nowym wydaniu - z ażurową klapą! Krzesełka są ozdobione girlandami, mamy też do dyspozycji namiot ślubny, którym można wydzielić miejsce dla gości specjalnych. Mamy też witrażowe okna, choć ich jakość (wzór) pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z tymi, które już mam w grze (cece). Ale to w sumie drobiazg biorąc całokształt tego, co oferują wraz z dodatkiem. Nie spodziewałam się, że dojdzie całkiem nowe miasto - i to już jest powód dla którego jestem za.

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 11 lut 2022, 19:58

Gdyby ktoś chciał obejrzeć Livestream



Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 12 lut 2022, 14:59

Az się boję ze na wzór Rosji ten dodatek u nas tez zostanie zablokowany przez bigotów i "obrońców moralności". Mam tylko nadzieje ze nikt z nich nie jest świadomy co właśnie pojawi się w serii Simsów,
https://www.ea.com/games/the-sims/the-s ... ent-to-you
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » sobota 12 lut 2022, 18:20

Na powyższy wpis EA odpowiedział prawnik z Rosji (wieloletni gracz w The Sims). Zarzucił on Electronic Arts, że to właśnie EA zbanowała wydanie "Historii Ślubnych w Rosji. Nie rząd, nie żadna rosyjska organizacja tylko właśnie EA, robiąc sobie w ten sposób PR.
Napisał m.in.:

"Porozmawiajmy teraz o prawdopodobnych zagrożeniach prawnych dla EA.
Gry The Sims zostały oznaczone jako 18+ w Rosji od podstawowej wersji gry. Tak więc każda część gry, każda paczka i zestaw są oznaczone jako 18+. Historie ślubne nie są wyjątkiem. Zwiastuny w Internecie – po prostu umieść na początku etykietę 18+, tak jak w kinach, a następnie kontynuuj. Wszystkie rosyjskie zwiastuny The Sims mają etykietę ograniczenia wiekowego w rogu filmu, który pojawia się na początku. To samo dotyczyłoby historii ślubnych.
Zwiastun dekoratora domu Dream zawiera pokój dziecięcy z flagą dumy trans – i nikogo to nie obchodziło. Zwiastun filmu Koty i psy zawierał ślub gejowski – i nikogo to nie obchodziło. Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku historii ślubnych? Właśnie. Umieścić metkę. To wszystko.
Zdjęcia w Internecie – po prostu umieść etykietę 18+ na zdjęciu i stronie internetowej.
Rosyjska wersja wiadomości o Carnaval Streetwear Kit zawiera zdjęcia, które zgodnie z rosyjskim prawem muszą mieć ukończone 18 lat. Nikogo to nie obchodziło. Rosyjska wersja wiadomości o zestawie Modern Menswear zawiera zdjęcia facetów w spódnicach. Nikogo to nie obchodziło. Co roku rosyjska wersja wiadomości mówi o miesiącu Pride i chwali wszystkich sympatyków i Simów LGBTQ+ dopasowanymi zdjęciami. Nikogo to nie obchodziło!
Wszystko w The Sims w rosyjskiej wersji strony EA jest oznaczone jako 18+. Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku historii ślubnych? Właśnie. Umieścić metkę 18+. To wszystko."
(...)
Ustawa jest wykorzystywana głównie do ucisku i usuwania organizacji i inicjatyw praw LGBTQ+. Filmy, książki i gry w tej chwili nie są prześladowane za treści LGBTQ+, dopóki nie zostaną oznaczone. Prawo nie nakazuje cenzurować ani wycinać niczego, co jest prawidłowo oznakowane".

Treść całego listu z Rosji została opublikowana na stronie Sims Community
https://simscommunity.info/2022/02/12/e ... g-reasons/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 12 lut 2022, 18:23

No niestety - wiedzą. Już nie chce mi się szukać artykułu, na który trafiłam - oczywiście w tonacji bardzo zdegustowanej (ojejej, gra dla dzieci, a tu się je seksualizuje i indoktrynuje na wszelakie sposoby!). Cz Cz... (to nie czkawka, ani stare zawołanie harcerskie - to nowa wersja pt Czarnek czuwa!)

Wobec prognoz (niewesołych), i realnie grożącego niebezpieczeństwa wyprowadzenia nas z Unii przez obecną jedynie słuszną i sprawiedliwą władzę może być, że jedyną i słuszną drogą będą tezy głoszone przez pewnego redem...itede... A wtedy wszystko może się zdarzyć... Oznakowane czy nie - co niektórych strasznie razi ta tęcza...
Moje małe zapyziałe miasteczko (no, nie moje, bo ja tu tylko mieszkam od 16 lat), zasłynęło na cały świat ogłaszając się strefą wolną od LGBT i G5... Czy jak to tam zwał. A jednocześnie kolejna śmiesznostka - uroczyście i z zadęciem i aż dwa razy otwierano nowy odcinek luksusowej eski, która pozwoli znacznie przyspieszyć jazdę do Lublina czy Warszawy. Za unijną kasę! Nie muszę dodawać, że w obliczu widma zakręcenia kurka z unijną kasą, radni jak niepyszni odszczekali (tylko bardzo po cichutku) te wszystkie wcześniejsze butne obwieszczenia. Więc jest nadzieja, że nie ogłoszą w naszym kraju mojej ulubionej gry jako strefy wolnej od LGBT i nie poślą najnowszego dodatku na stos...

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”