Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: kreatora » piątek 24 wrz 2021, 01:19

@Katel @Alibali
Wszystkie recoloringi ktore doszly plus fryzury - doszły jedynie do Bazy Game. To byla aktualizacja Bazy game
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 24 wrz 2021, 09:32

Czyli jednak dobrze mi się zdawało, że to tylko do gry bazowej. Ale ja też mam oczopląs od wczorajszego grzebania. I też pojęcia nie mam, co już było a co doszło. Może kilku pozycji mogłabym być pewna, ale większośc to pewnie po prostu nie używałam za często stąd zdawały mi się "nowe" :D Dzięki, Elu za oświecenie :)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 wrz 2021, 15:42

Dzięki Elu @kreatora - wiedziałam, że ty będziesz wiedzieć na pewno :) Ale mogli kurcze zrekolorować trochę pozostałych obiektów :( A może zostawili sobie to na później. Miejmy nadzieję! Czymś muszą nieustannie przyciągać uwagę graczy - wszak Masse z Paralives gdzieś im sapie z tyłu za pleckami A co lepiej przyciągnie uwagę jniż darmowe aktualki mające duże "pole rażenia"

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 wrz 2021, 19:23

Tutaj jest dokładna lista obiektów zrekolorowanych przez EA


https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... -9-21-2021

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 wrz 2021, 19:25

Tutaj jest nieco więcej o tej lotniskowej modzie

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... rivals-kit

A tutaj więcej o tym indyjskim kicie

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... street-kit

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 30 wrz 2021, 12:37

No i chyba mamy tematykę kolejnej kolekcji. Jak pamiętamy - były zapowiadane trzy - dwie modowe już poznaliśmy, trzecia miała być kolekcją budowlaną. Ta nadchodząca wkrótce - nosić będzie prawdopodobnie nazwę - Świątynne klimaty.
Opinie społeczności są podzielone. Dojdą może dwa trzy okna i tapety, może kilka mebelków. W jakim stylu? Nie wiadomo. Ale zważywszy na tematykę tych modowych kolekcji - myślę, że pociągną coś w kierunku kambodżańskich świątyń w rodzaju Phimeanakas albo Angkor Wat... A mebelki pewnie chińskie, bo takowych w grze raczej nie ma jeszcze. Screen dołączony do nowinki nie przedstawia planowanej zawartości - jest to widok z Selwadorady (pewnie dla zmyłki), więc go tu nie umieszczam.
Pełny artykuł jest tutaj

https://sims.arhn.eu/2021/09/24/kolejna ... e-klimaty/

Jako ciekawostkę podam jeszcze info, że Maxis zabrał się ostro za wypuszczenie nowej gry pt Lost Astral

Do tej pory poznaliśmy już kilka informacji na temat produkowanej gry. Na ten moment wiemy, że:

Jest to gra symulacyjna na konsole oraz PC, produkowana lub testowana na silniku Unreal Engine 4. Gra zawiera nawigację w menu 3D oraz ma zawierać jakieś “super możliwości”
Fabułą będą wydarzenia związane z kooperacją graczy przeciwko środowisku. Jakiemu - nie wiadomo.

Maxis posiada obecnie trzy studia, które pracują nad różnymi tytułami gier. Są to:

Redwood – pracuje nad The Sims 4 oraz nową grą z serii The Sim (hehe, pewnie Masse im pogonił kota!)

Austin – pracuje nad nową grą symulacyjną (najprawdopodobniej Lost Astral) oraz nową grą z serii The Sims

Europe – pracuje nad The Sims 4

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 30 wrz 2021, 16:10

Może będzie to cos jakby Spore tylko bardziej nastawiony na walkę o przetrwanie (może na różnych planetach lub jednej bogatej w interakcje i owe środowisko?) a skoro symulacja to może z możliwością tworzenia np bazy kosmicznej lub osady bo takie gry już są i powstają (chyba dziś jest parcie na tematyke kosmiczną).

Ps: No pogonił napewno ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 01 paź 2021, 01:43

Alutku EA pracuje nad mnostwem nowych gier Wlascie wypuscili Fife 22 - tydzien temu, a rok temu Fifę 21 - faceci to kochają. Jest seria Apex Legends ktora ma duzo wlasnych for takich jak nasze. Wlasnie wyszlo kolejne wydanie piate... Seria gier Command & Concquer tez jest juz numer pieć Seria Dragon Age tez ma duza popularność,
Jest seria gry Mass Effect chyba tez Czworka juz, A oprocz tego inne gierki takie jak seria gier pod wspolnym tytulem TitanFall czy Plants &Zonbies.
EA wypuszcza regularnie nowe wydania Battlefeild - jest juz piatka. A to miliobny graczy - w Polsce tez . A takze Need for Speed -jest juz chyba tez 4 z tej serii. Star Wars ktora to seria ma mn ostwo wielbicieli. jest juz wydanie czwarte tej gry Te gry to są gry da facetow . To jest ogromny koncern z tysiacami pracownikow Gracze kochajacy Apex legendsm, czy Fife nie maja pojecia ze Simsy istnieja nawet XD
Simsy sa wazna seria dla EA ale niemniej wazna jest Fifa ktora ma milony graczy - w Polsce tez :) I wierz mi Masse nie jest w wstanie zaszkodzc EA bna dluzsza mete. Moze uszczuplic jej dochody i to zaboli tak jak szwedzka firma im zniszczyla serie SimCity ale EA przetrwa to na luzie, Mysle ze najwiekszych ich problemem sa poganiani pracownicy ktorzy sie nie wyrabiaja i potem odwalaja byle jak robote, Zatrudnia ich po prostu za malo. Teraz jak sie okazalo ze Sims 4 t wielki sukces to chyba szefostwo pozatrudnialo wiecej kudzi i kazalo in sie lepiej przylozyc do roboty, Ale nie dlatego ze boja sie Masse ale dlatego aby in sprzedaź wzrosla jescze bardziej Dla 38 milionow klientow juz warto sie postarać. Poza tym jesli szykuja Piątke to chca aby gracze nie podejrzewali ze to bedzie taka sama lipa jak premiera Czworki,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 01 paź 2021, 15:59

Elu - każdy z nas ma Origin i widzi, jaką masą gier EA dysponuje, i ile tytułów wypuściła. Nie wiem czy wszystkie są przywiązane do Origina jak Simsy, ale już i tak ogrom tych gier jest widoczny.
Niemniej jednak boli, gdy ktoś ci wytknie nieudolność. A tak właśnie (mam nadzieję) stanie się, gdy Masse w końcu wypuści swój produkt.
I naszłą mnie jeszcze refleksja - co to za pracownicy i ich kompetencja, skoro zwykły moder zrobił coś, co EA od początku negowała, że JEST niemożliwe.
No, ale zaprzeczała też, że w Simsach pojawią się kiedykolwiek toddlersy ;P Kłamią jak z nut na każdym kroku. I to chyba najbardziej graczy wkurza. Bo może uwierzyliby w końcu, że nie ma sensu wypuszczać samnochodów i koni... Robić koła kolorów. I nie mieli złudzeń...
Elu - jeśli zadałaś sobie trud i zajrzałaś na patreon Arniego, to Arnie zrobił również koło kolorów dla Sims4! Nie jest ono doskonałe, ale to przecież do diaska - tylko zwykły moder, a nie żaden specjalista od gier! EA przecież też zrobiła to koło do czwórki - ale ograniczyła się jedynie do kreowania sierści zwierząt. Ale jeśli na obiekcie (i to poruszającym się) mamy możliwość dostosowania własnych kolorów, to w czym problem był, by nie mieć możliwości dostosowania np koloru firanek czy dywanów??? Bo jakoś marnie odbieram tłumaczenia, że gra miała być na zwykłe komputery... Jeśli wypuszczą te wszystkie dodatki, na które przewidziano miejsce, to przede wszystkim z tego powodu gra obciąży komputery tak, że zwykły komp przeciętnego dzieciaka tego nie uciągnie! Sama wiem, bo muszę się żegnać z moimi cecami (częściowo całe szczęście) po KAŻDYM wypuszczonym nowym rozszerzeniu. Jeśli tego nie zrobię, to gra zwyczajnie mi się tnie jak jasna cholera!


https://www.patreon.com/posts/colour-wheel-and-56240618
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 lis 2021, 14:32 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 01 paź 2021, 21:07

Prawda jest EA oszczedza na kazdym kroku i nie zrudnia wystarczajaco duzo informatyków aby spelniac wszystkie wymaania graczy. Oczywiscie ze to mnzna wszystko zrobić ale to kosztuje!
Z pazerności EA jest znana a raczej znani są jej akcjonariusze - to spolka akcyjna i akcjonariusze domagaja sie na koniec roku od zarzadu kasy. Nie ma kasy tyle ile oczekuja - Zaząd ląduje na bruku i zatrudnia sie nowy. Nowy oczywiscie zna sie jedymie na finansach a nie na grach i ze strachu zeby tez nie wylecieć cisnie dyrektporów produkcji o obciinanie kosztow. Musi sie przeciez wykazać ze potrafi wiecej zyskow dostarczyc wlascicielom firmy niz Zarzad poprzedni,
I nna tym polega ból EA i dlatego malutkie firmy pofrafia wypuscic konkurencyjną grre duzo lepszą. I dlatego są tak czeste zmiany pracowników tam, Masse tez pracował w EA pzecieź. Pewnie protestował przeciwko oszczedzaniu na wszsytkim wymuszanym przez nosy Zarzad wiec go wywalili.

Ból polega na tym ze firmą EA rzadzi zestrachany Zarzad trzymany za pysk żelazną reka przez banda akcjonariuszy z ogromnymi pakietami akcji ktorzy nigdy w zyciu nie grali w zadna gre i g... ich gry obchodzą.
W sumie dyrektorzy produkcji prawdoposobnie wspinaja sie na szczyty dyplomacji aby wydusic od Zarzadu wiecej kasy na produkcje danego dodatku . Juz widze jak facet od kasy w EA oznajmia dyrektorowi produkcji odpowiedzialnemu z Wiejska sielanke: - Krowa? Nie ma zgody na zadną krowę! I facet sie wije aby przekonać szefa ze jednak krowa powinna byc XD
Oczywiscie ze to jest chore i oczywiscie ze gra była duzo lepsza w poprzednich odslonach w czasach, gdy EA jeszcze nie zamienila sie w cholerny gigantyczny koncern i pracowali ta ludzie pokroju Masse ktorzy kochali to co robia.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 02 paź 2021, 09:45

Ela, ja to wszystko rozumiem. Ale i akcjonariusze - nawet najmniej kompetentni w końcu mają na tyle rozumu, by nie obcinać gałęzi, na której wszyscy siedzą pospołu razem z zarządem. Nie można wiecznie oszukiwać, bo już niejeden wielki koncern się na tym przejechał. Owszem - gracze będą kupować, ale rynek jest na tyle konkurencyjny, że tylko patrzeć, jak młode wilczki - niecierpliwie czekające w startboxach na hasło - rzucą się do gardeł starym wyjadaczom. Jedynie temu, że temat wydaje się już opatrzony (bo co innego można robić w symulatorze życia) - nie zostaliśmy zalani masą podobnych produktów. Ale są już symulatory życia na farmie, są symulatory prowadzenia własnego biznesu, nawet lunaparku czy ZOO... Myślę też, że konkurenci EA czekają na to, jak zostanie przyjęta Paralives - i czy opłaca się skórka za wyprawkę.

Tak czy siak Elu - smutne jest jedynie to, że my - starzy gracze - dajemy się wodzić za nos EA - jedynie przez wieloletni sentyment do The Sims... Ja nie mam żadnej innej gry, bo też zwyczajnie nie mam czasu na naukę i obsługę kolejnej - i pewnie kupię kolejną i kolejną odsłonę Simsów... Przez przywiązanie do tych ludków... Ale widzę, że coraz mniej wiem o tej grze, o jej smaczkach -i sztuczkach... Nawet na temat tej obecnej odsłony młodzi gracze wiedzą więcej! Ale też młodzi gracze nie mają już takich dylematów jak ja... Za kilka lat - jak sądzę - kolejne pokolenie powie - The Sims?? Aaaa... to ta przestarzała gra w gotowanie i sprzątanie... Kto się dziś tym zajmuje! Ha ha...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 14 paź 2021, 21:05

No i mamy zapowiedź kolejnej kolekcji. Ciuchów tym razem. Czas przekroczyć granicę stylów (cokolwiek to znaczy)
To już ostatni element z zapowiedzi planów wydawniczych jakie EA jakiś czas temu ogłosiła. Przypomnijmy, że ma się jeszcze ukazać kolekcja budowlana Świątynne klimaty
dod.jpeg

Pełna informacja jest na oficjalnej stronie EA oraz - jak zwykle - na DOT-ce

https://sims.arhn.eu/2021/10/13/tworcy- ... ice-stylu/

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » czwartek 04 lis 2021, 17:17

Pojawiły się nowe scenariusze do gry.. Coś w stylu TS 2 Historie z życia wzięte myślę. Podoba mi się, że twórcy chcą wprowadzić trochę "życia" w piksele. Jak tylko znajdę czas na pewno ogram a tak tylko widziałam filmiki z YT. Zdania podzielone, jednak ja tam się cieszę. Trochę więcej dram w rodzinkach będzie. Wszystko cukierkowe szybko się nudzi. Jeszcze jakby dodali trochę bardziej realnych zachowań simów to już by było super. Chodzi mi o niespłaszczanie tak uczuć. Żona zdradza męża a co tam. Dwa dni już bajlando a przecież wiadomo, że w realu zdrada tak szybko się nie goi, że gdy spotka się byłego/byłą na ulicy ma się czasami ochotę dać z liścia a tu? Simy jak gdyby nigdy nic witają się :54-face-look-of-triumph:

Swoją drogą muszę wrzucić tutaj ten obrazek, bo bardzo mi się spodobał odnośnie nowej aktualki :cat_lovely:
toomanytoddlersfeaturedplay.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 04 lis 2021, 19:33

Miały ukazać się budowlane świątynne klimaty a mamy póki co jakiś liściowy dodatek pt kwitnące wnętrza. Roślinek nigdy dość, ale mam wrażenie, że rośliny EA zerżnęła żywcem od niejakiej NynaeveDesign z TSR

FC7dGllX0AEkhOD-660x371.jpg
kwitnace-pokoje-1.png



A tutaj sety NynaeveDesign

nyn1.jpg

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1425389/

nyn2.jpg

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1427890/

nyn3.jpg

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1472746/


I teraz sami oceńcie.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 10 lis 2021, 05:42

Juz go mam ale jeszcze nie oblukałam. Ten EA ostatni na dole po prawej i przedostatni w górnym rzedzie faktycznie podobne ale reszta? Trudno ocenić bo te fotki EA roślinek sa za małe. Tych drzewko-podobnych u tej damy nie ma.
Niemniej cieszę się tego pakieciku :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 16 lis 2021, 22:00

Nareszcie! Kit - moda dla facetów! Must have!
Available December 2
Obrazek
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 18 lis 2021, 10:23

Pozwolę sobie dodać najnowsze zdjęcia jakie znalazłam odnośnie nowego Kitu z modą męską :
5.jpg
4.jpg
2.jpg
1.jpg
3.jpg
Kolekcję The Sims™ 4 Nowoczesna moda męska stworzył Stefan Cooke, wspólnie z zespołem The Sims. Kolekcja składa się z 23 elementów, z których każdy jest simowym odwzorowaniem prawdziwych dzieł Stefana. Znajdą się niej stroje zarówno tradycyjne, jak i rewolucyjne, męskie i niemęskie, a także połączenia powyższych. Możemy spodziewać się kurtek, spodni, garniturów, butów, a także niektórych z ulubionych ubiorów projektantów, takich jak wełniany płaszcz akademicki ze spódnicą Stefana Cooke’a – strój, który idealnie obrazuje ewolucję nowoczesnej męskiej mody.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 19 lis 2021, 00:35

Powiem tylko tyle - ło matkobosko kożuchosko! Ja wszystko rozumiem, ewolucja ewolucją - ale jedyną męska spódnica, jaką jestem w stanie ścierpieć to kilt!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 19 lis 2021, 04:40

O Jezu... Chyba tego jednak nie kupię....
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 26 lis 2021, 14:26

Nastepna aktualizacja wprowadzi coś na kształt Story Progression - ale inicjacja zmian i sam rodzaj zmian zalezy od gracza. Czyli próbuja zrobić grę mniej nudną ale jak wiemy nie w braku story progression jest problem ale w braku wiekszej personalizacji simow i stosunków między nimi, Nasi simowie nie maja ani milimetra 'wlasnej pamieci" nie znają smutku, tesknoty ani radosci chyba ze gra z autamatu im nastrojnik dolozy "smutny" ale i tak zachowanie sima bedzie sie nijak mialo do tego nastrojnika no i na mur beton to sie pogryzie z MCC,
Przeczytajcie ten artykul
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... od-stories
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”