Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: SimDels » czwartek 07 maja 2020, 18:10

Twórcy The Sims 4 się pogubili bo chyba nie bardzo wiedzą czy ma to być symulator życia czy może prosta strategia lub prosta gra fabularna bo udaje każdy z tych gatunków po trochu ale w żadnym nie jest do końca dobra.
Polubiłem Ts4 za ludziki i tryb budowania i od biedy jestem jeszcze w stanie zrozumieć narzucony na siłę graczowi scenariusz w Strangeville, jednak scenariusz polegający na śmiganiu ze śmieciami itd. jako warunek tego coby niebo w tej okolicy nie było w kolorze... nie powiem czego, wydaje się jeszcze mniej sensowny od narzuconego-bądź co bądź jeszcze trochę intrygującego scenario z kosmicznymi kwiatkami.
Budowanie wiatraczków, panele słoneczne a może nawet zabawa w budowę sortowni śmieci są od biedy jeszcze względnie ciekawe ale to jednocześnie, odnosząc się do słów Ari i Eli; jak powiedzenie graczom przez EA za pomocą tego nieoczekiwanego dodatku "koniki papa!" prześmiewczo poprzez dodatek chyba robiony trochę po łebku. Reakcja tzw simguru nie dziwi,choć pewnie będzie inna kiedy doczekamy się gry konkurencyjnej.
Nie wiem czy kupie te wiatraczki z ciekawości ,na pewno nie szybko bo daje radę bez "tiny coś tam" to i dam radę bez tego przynajmniej do czasu adekwatnej ceny czyli jakiegoś sensownego promo. Sam zamysł ok, eko zawsze na topie ale nie jako narzucony scenario. Scenariusz powinien być opcją, zwłaszcza w grze w której...no sory batory,jednak faktycznie brakuje np.samochodów czy nawet jakiegoś prostego edytora świata bo co to za symulacja życia bez tego? Niedokończona. Wiedzą o tym guru więc pozostaje im się głupio śmiać do graczy (albo z graczy) To niedokończona gra. Narzekać wszyscy czasem lubimy ale tym razem i mimo tego, że sam zawsze trochę interesowałem się ekologią ...zupełnie mnie to nie porwało.

Oni mówią "koniki papa" (wybacz Elu ale to jest dla mnie mega trafiony tekst roku :D ) Edit: więc może i ja powiem "Sims4 papa" a bynajmniej z większą nadzieja będę oczekiwać na coś alternatywnego. Oczywiście mając sympatie do ts4 za wiele rzeczy głównie charakterystyczne postacie z tej gry i sympatyczny trybu budowy.

Edit nr2: ciekawi mnie nadal mimo wszystko to otoczenie jako takie. Widać jakąś tamę za wysypiskiem śmieci. Może mc comanderem da się ustawić podobnie jak na Sulani z automatu poziom tego otoczenia na super eko.Wtedy byłby spokój z "głupotami" i dałoby się jeszcze normalnie w tym światku pobawić.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » czwartek 07 maja 2020, 18:31

Ja w sumie nie powiem "Sims4 papa", bo trochę głupio wywalić na zbity pysk grę, za którą zapłaciło się łącznie około 1400zł (im obojętne czy w grę dalej będziemy czy nie będziemy grać, liczy się że kupione, więc nikomu na złość nie zrobimy nie grając w posiadane gry), ale raczej na pewno przestanę finansować jej twórców.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 07 maja 2020, 18:48

W sumie chyba to miałem na myśli Toku bo faktycznie grac pewnie i będę nadal bo Sims4 ma swój urok ale mam nadzieje, że pojawi się alternatywa i będzie dobra bo bez tego to jak widać dzieje się docelowo tak jak teraz. Monopol powoduje ,że grę lub dodatki do niej sa robione bez pasji.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 07 maja 2020, 20:26

Kupic to ja to kupie, bo sie zorientowalam ze nie trzeba siedzic w tym smietniku aby cos z tego dodatku mieć.
Robienie dziemów i butelkowanych soków - szkoda ze nie wina ale trudno. Zawsze to jedno zajecie wiecej dla znudzonego sima i znudzonego gracza, ktory i tak bedzie mieszkal w Sulani. No i zdaje sie ze dochodza jakies ustrojstwa do wytwarzania prądu - pytanie tylko jest czy to bedzie dzialac na parceli "off grid" To znaczy jak to postawimy na parceli z taka cechą to bedziemy mieć prąd mimo że parcela nie ma dostepu do sieci elektrycznej.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 09 maja 2020, 11:42

Wszedłem z ciekawości na Twittera by odszukać rozmowy z panem z EA i faktycznie znalazłem info o tym, że niby będzie można wyłączyć tą opcję zmiany otoczenia na gorsze o czym wspomniała Ela w innym temacie.
Jeśli tak będzie to może nie będzie złe choć nie zmienia to fakty, że były dużo bardziej oczekiwane rzeczy w tej grze przez chyba większość graczy;
Jak potanieje to kupie i zbuduje sobie sortownie śmieci, przednia zabawa będzie :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:

Swoją drogą tłumaczenia googla też są de best :D
Załączniki
twitti.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 09 maja 2020, 14:42

Twórcy dodatku ogłaszają jego wydanie, a tak naprawdę nie wiedzą jak będzie działał. Dokładnie było tak z tym zaśmieconym światem, że najpierw nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, czy to będzie tylko ten jeden świat, czy rozgrywka będzie jednorazowa. Dzień później dodali, że zaśmiecone będą wszystkie krainy oprócz wakacyjnych i Strangeville (tak jak pisała Kreatora). Potem znowu zmienili zdanie, gdy ludzie zaczęli się rzucać, że nie chcą grać na globalnym śmietnisku. Któryś tam guru podał, że pojawi się opcja wyłączenia śmieci z innych światów (o tym pisze Dels powyżej). Coś mi się wydaje, że dodatek do końca nie jest przygotowany solidnie.
A tego gifu nie rozumiem. Mięsko będzie rosło na płotach? :cat_zombie:
source.gif

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 09 maja 2020, 15:44

Być może to jest nawiązanie z przymrużeniem oka do ciekawego eksperymentu i w sumie udanego bodajże japońskich naukowców (nie jestem pewien); udało im się zamienić tkankę liścia na komórki ,które zapełniły liść tkanką mięsną (serio!). Niektórzy maja nadzieję, że w przyszłości pozwoli to zaoszczędzić cierpienia zwierząt. Może to taka przesadzona groteskowa zajawka do tego nawiązująca. Faktycznie można odnieść wrażenie chaosu w informowaniu o tym dodatku. Może to ma związek z tym, że jednak gdzieś na boku powoli rośnie konkurencja, możliwe że całkiem poważna dla twórców serii The Sims, którzy na horyzoncie widza powoli koniec epoki rozleniwienia (brakiem konkurencji).
Po wyłączeniu opcji zmiany światów może ten dodatek będzie na swój sposób ciekawy. Czy akurat oczekiwany to już inna kwestia o czym chyba dziś przekonują się nasi kapłani guru w komentarzach (oj dostało im sie jak chyba nigdy, niech to będzie jakąś motywacją do tego by jednak zwracać uwagę na prośby i oczekiwania graczy.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 09 maja 2020, 17:28

No, ale jeśli da się wyłączyć śmietnisko to po co ten dodatek? :(

Moim zdaniem to jest on nawet ciekawy - NAWET, ale pod warunkiem, że pododawaliby do niego mnóstwo ciekawych itemów - auta na prąd (tak, wiem że nie są potrzebne w TS4, ale jako rekwizyty do posiedzenia, robienia dzieci czy po prostu jako coś z Dwójki - Sim wsiada, rusza i tyle - ładuje się nowa parcela), quady do parcel typu Sulani, gdzie samochodem nie wjedziesz ale jednak odległości są spore, motocykle itd. Samo sprzątanie świata jest dla mnie po prostu nudne a kolejne budowanie maszyn to matko i córko, po co? To ma być ekologia, że zbuduj nowe żelastwo żeby usuwać stare żelastwo?
Obrazek

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 09 maja 2020, 19:59

Przedstawiony gif może dotyczyć rozwiązań dotyczących produkcji sztucznej żywności.

Z uwagi na problem głodu, który w przyszłości możne dotknąć ludzkość, firmy pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zastąpić surowce pochodzące z tradycyjnych gospodarstw rolno-hodowlanych produktami wytworzonymi dzięki najnowszym zdobyczom technologii.
Firmy takie jak Beyond Meat czy Impossible Foods oferują produkty, które nie tylko wyglądają jak mięso, lecz także zachowują się jak mięso. Przy krojeniu zobaczymy taką samą strukturę jak w mięsie, mają także taką samą kolorystykę, czyli konsumenci, którzy są przyzwyczajeni do smaku mięsa, nie powinni być rozczarowani.

Mimo wszystko chaos związany z wydaniem nowego dodatku nie napawa optymizmem, poza kolejny raz windują cenę za coś już teraz wzbudza sporo kontrowersji :( .

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 09 maja 2020, 20:04

Poza tym, (bo zgadzam się mocno z postem Aerici) to wszystko to nadal "Zabawa na raz".
Raz włączysz tryb sprzątania świata w rozgrywce, zrobić i luj, z głowy cały "super gameplay", który ma być największym "Wow" tego dlc.
Sam pomysł na dodatek nie jest dla mnie w żaden sposób atrakcyjny. Nigdy nie marzyłam i nie chciałam mieć w simsach ekologicznych wstawek. Te z "Wyspiarskiego Życia" i "Wielkiego Prania" mi serio starczą.
Da, za dzieciaka w czasach szkolnych fajnie chodziło się na sprzątanie świata (ukłon do 'rici), ale jakoś nie oczekiwałam tego w grze.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 09 maja 2020, 22:11

Ta animacja załączona przez Wikkiego kojarzy mi się z widokiem sprzedaży ulicznej kebabu w Turcji czy Grecji - widziałam w Grecji właśnie takie scenki - kręcący się wielki słup mięsa, pieczony na oczach gawiedzi i potem odrzynany po kawałku i ileś tam takich kawałków wrzucane do kartonika. Do tego obowiązkowa porcja frytek lub buła . U nas kebab kojarzy się z gotowym daniem, bo nie widzimy procesu obrzynania tych kawałków.

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » poniedziałek 11 maja 2020, 22:55

Spokojnie będzie dobrze 👍 😂
ID Angel0992

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 15 maja 2020, 18:02

Och bedzie dobrze! Wreszcie uchylili rabka tajemnicy i juz widze tego idiote ktory wylacza caly swiat spod dzialania tego dodatku!
Dlaczego?
Zobaczcie tutaj
viewtopic.php?p=10672#p10672
juz znie moge sie doczekac aby zobaczyc jak nowe New Crest,, czy Wierzbowa Zatoczka albo Oazis po akcji "oczyszczania swiata". Wcale sie nie dziwie ze posiadacze slabych komputerow zostana z wersja Tradycyjna i nie bedą mogli uzyc tego dodatku
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 16 maja 2020, 21:32

Świat piękny, faktycznie. Tylko ludzie znowu się oburzają, że znakiem czystości świata będzie zorza polarna i to we wszystkich krainach. Zorza polarna, która przecież jest zjawiskiem w krajach skandynawskich, a nie w tropikach. Była nawet propozycja, aby to tęcza świadczyła o ekologii, lecz znowu krzyk, że to z kolei może się kojarzyć z LGBT.
Zobaczymy więcej w relacji na żywo, która odbędzie się przed wydaniem dodatku.
Pojawiają się nawet złośliwości w stosunku do EA, że chcieliśmy farmę, no to mamy. Zamiast krów - syntetyczne mięso i mleko w butelkach. Zamiast kurczaczków i kurek - hodowlę robaczków. Zamiast uprawnych pól - ściankę z roślinkami :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 17 maja 2020, 00:04

Ach ludzie zawsze bedą narzekać - najwiecej ci co maja slabe karty graficzne oczywiscie, bo jest opcja ze im te karty nie wyrobia tak podkreconej grafiki.
Tu najmniej chodzi o ta glupia zorze ale o jakość gafiki we wszystkich dodatkach. A co za tym idzie , jakosc swiatła i jakosc fotek, czy filmow zrobionych w grze.
Zobaczysz jak pokaza sie domy w Galerii cykniete w tych odnowionych swiatach, czy nawet pokoje - bo jakosc swiatla sie zmieni wszyscy co produkuja filmy na Youtube , oraz domy - nie wazne czy do Galerii czy na TSR po prostu rzuca sie na ten dodatek, bo ich fotki, czy filmy zyskaja na jakosci.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 18 maja 2020, 18:26

Jeśli - pomijając oczywiście kwestię zazieleniania się otoczeń nowymi krzaczkami lub opcjonalnie "zasyfiania"- miałaby się poprawić grafika ogólnie, światło ,cienie itd to taka zmiana (jakościowa grafiki) powinna się pojawić jako aktualizacja więc chyba można mieć na to także nadzieję, że coś tam się odrobinę poprawi tak podstawkowo (wraz z aktualizacja poprostu) ?

Dodatek no jakoś ...nadal należę do narzekaczy ale czas pokaże ,może mam etap znudzenia grą ,która z powodu braku edytora nie zmienia się za wiele od premiery choć oczywiście zawsze nowe otoczenie jest namiastka zabawy ,która chciałbym mieć w simsach. Natomiast ciekawi mnie w tym otoczeniu fragment z tamą .
W komentarzach pod tweetem z wierzbową zorza polarną można zobaczyć także wersje "zasyfioną" zatoczki ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » wtorek 19 maja 2020, 17:25

Hey Nowy zwiastun pojawił się na kanale the sims

ID Angel0992

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » wtorek 19 maja 2020, 19:20

Ja nie mogę! Bara-bara w śmietniku! Jednak twórcy to fetyszyści :03-face-with-tears-of-joy:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 19 maja 2020, 20:36

Skoro można będzie robić jakieś wynalazki ze śmieci to może da się zarabiać na sprzedaży tego tak jak np z obrazami czy rzeźbami czyli nowy sposób na hmmm... biznes ;)
A oblechy w śmietniku pozostawię bez komentarza :D Może będzie jakiś trailer szerzej pokazujący otoczenie ,jak na razie ciekawi mnie tak powiedzmy na 50% max. Na razie to co mi się podoba chyba najbardziej to ta tama w tle choć nie wiem czy da się na nią wleźć.
Dzięki wielkie za treailera i info Angel!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » wtorek 19 maja 2020, 20:58

Nom, oprócz upojnych chwil w kontenerze na odpady, w tym te organiczne (próbuje jakoś znaleźć w tym coś zabawnego i za cholerę nie umiem... Przecież to jest obrzydliwe! Rozumiem sprzątanie śmieci ale to jest objaw jakiegoś Bardzo Dobrego Pomysłu Kogoś Mocno Kreatywnego w EA - czytaj: niech oni już tego nie piją, nie pomaga!), możemy sobie hodować owady, jakieś liszki, szarańcze, karaluchy (kurde, z drugiej strony jaki potencjał historyjkowy mi się pojawia - z zaszczurzonej nory pełnej karaluchów w mieście na farmę takiego ustrojstwa!), głaskać je, gadać do nich, a POTEM JE ZABIĆ I ZEŻREĆ! :|

Trailer zrobiony jak dla dzieci, myślałam że dadzą coś ciekawego a tu się okazuje, że mamy praktycznie to samo.
BTW. Kto myśli podobnie jak ja, że to bara-bara dla żuli w kontenerze dodali w ostatniej chwili, żeby jakiś kontent był jeszcze? :D spoko, że animacja jak z bb w trumnie. :D

I tak zupełnie poważnie... Wiecie co? Mnie ten dodatek przeraża... To sztuczne jedzenie kojarzące się z jakimś groteskowym fastfoodem, hodowanie mięsa na ścianie jak grzyba pleśniowego, jedzenie insektów... To mi bardziej wygląda na jakąś grę horror o końcu świata, gdzie ekolodzy z przymusu brodzą w śmietniskach i wyrywają sobie ostatniego szczura, żeby go pożreć! Jeżeli to jest wizja przyjaznego świata, to dla mnie raczej proroctwo o apokalipsie. :/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”