Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Alibali » wtorek 15 gru 2020, 16:39

Wszystko wskazuje na to, iż najnowszy 11 dodatek do The Sims4 będzie zawierał jednorożce. Być może będzie to życie na wsi, a jako postać nadnaturalna przypisama do dodatku (każdy dodatek jakąś ma) to będą rzeczone jednorożce. No cóż - Alutka już tak ma. Jak se zażyczyła mieć domek z własnymi schodami, to Ktoś, kto tego gdzieś tam w Niebiesiech wysłuchuje - walnął jej domek na prawie bezludziu, w plugawej mieścinie... A jak se zażyczyła farmę, to dostanie... jednorożce. I wot abarot!

https://sims.arhn.eu/2020/12/11/jednoro ... otwierdza/

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » wtorek 15 gru 2020, 20:18

Jednorożce? To może tak to pojawią się też zwykłe konie :22-thinking-face: Tylko ciekawe jak bardzo będą grane, bo TS4 nie ma otwartego świata, za bardzo miejsca dla koni tam nie ma. Chyba, że kolejny świat zrobią naprawdę bardzo grywalny

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 06 sty 2021, 16:51

Na kontach SimGurus na twitterze pojawiły się dziwne gify jako zapowiedź nowego pakietu, którego treść zostanie ujawniona 12 stycznia br.
Oto, co możemy tam zobaczyć, na przykład u:
- SimGuru Graham

- SimGuru Popcorn

- SimGuru Bat


Natomiast jeden z twitterowiczów złożył wszystkie gify ujawnione przez twórców TS 4 i całość prezentuje się tak:


Czyżby pakiet poświęcony łowcom duchów? A może innym zjawiskom nadprzyrodzonym?
W każdym razie społeczność graczy już jest podzielona. Jedni są zachwyceni tematyką związaną z duszkami, inni wręcz przeciwnie - narzekają.

Edit:
Czyżby SimGuru Ninja się wygadał? Stwierdził bowiem, że to będzie "Amok dziwności". czy więc chodziło mu o pakiet, który kiedyś był poddany głosowaniu:
duchy.JPG
Przekonamy się 12 stycznia 2021 r.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 06 sty 2021, 23:33

Ooo nieeee! Po Batuu to chyba będzie kolejne coś, czego nie kupię!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » poniedziałek 11 sty 2021, 10:54

Nie kupiłam Batuu, czy jak sie to tam zwie, wygląda na to, że "tfórcy" szykują kolejne byle co, którego też nie kupię. Generalnie, to w tej chwili tylko użycie modów trzyma mnie w grze i tryb budowy. Chyba czekam już na kolejną odsłonę simów z ogromną nadzieją, że 5 to jednak pójdzie trochę w inną stronę, nieco oderwie się od przedszkola i wróci do choć kilku rozwiązań z trójeczki. Ogółem, jak dla mnie 4 to najsłabsza odsłona ze wszystkich jakie dotąd wyszły pod względem rozgrywki. Ratuje ją jedynie przyjemna grafika i tryb budowania.
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » wtorek 12 sty 2021, 01:06

A ja jestem zaciekawiona i chyba kupię akcesoria w dniu ich wydania! Kariera łowcy duchów? Nawiedzony dom? Tablica ouija? Dla mnie brzmi dobrze!
Obrazek

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 12 sty 2021, 18:19

Pojawił się zwiastun najnowszego pakietu z akcesoriami. Według mnie pakiet jest zabawny i dodaje kilka fajnych rzeczy z trybu budowy i CAS (chociaż po bliższym przyjrzeniu się meble są to głównie recolory).


Natomiast, jeżeli ktoś chce się bliżej przyjrzeć, co pakiet oferuje, to na Sims Community znajdzie 60 screnów z tego zwiastuna
https://simscommunity.info/2021/01/12/t ... e-trailer/

Proszę zwrócić uwagę na ten scren - wróciła pokojówka Kościlda, hura!
kościlda.JPG

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 15 sty 2021, 13:13

Na amerykańskim forum The Sims SimGuruConor, odpowiedzialny za "paranormalne" akcesoria, opowiada trochę o nowy pakiecie. Mówi o nawiedzonym domu, nastrójniku "przestraszony" i zmianach z nim związanych itp. Jest tam także wywiad z twórczynią audio, która przygotowała ścieżkę dźwiękową do paranormalnych zjawisk

https://forums.thesims.com/en_US/discus ... 0652630441

Jest to część pierwsza opowieści o pakiecie. Druga zostanie wkrótce również opublikowana.
Natomiast w dniu 22 stycznia br. o godz. 19:00 odbędzie się transmisja na żywo z gry, zaś akcesoria ukażą się 26 stycznia 2021 r.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 20 sty 2021, 14:17

SimGuruConor na amerykańskim forum opublikował kolejną część opisu dot. nowych akcesoriów. Tym razem podał kilka informacji na temat stołu do seansów, o karierze badacza zjawisk paranormalnych oraz przedstawił również Kościldę :)

https://forums.thesims.com/en_US/discus ... og-part-2/

Można także poczytać o pracy dyrektora artystycznego, z którym SimGuru przeprowadził wywiad.

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 22 sty 2021, 18:54

Dzisiaj 22.01.2021 r. o godzinie 20.00 rozpocznie się oficjalna transmisja na żywo z The Sims 4 Zjawiska paranormalne Akcesoria.
Podczas transmisji twórcy bardziej przybliżą nam pakiet akcesoriów, obiekty w trybie Stwórz Sima, trybie Budowania/Kupowania jak i rozgrywkę jaką zapewni nam przyszłe rozszerzenie.
Twórcy będą również odpowiadać na pytania z czatu (Tylko w języku angielskim).

Oficjalna transmisja z The Sims 4 Zjawiska paranormalne Akcesoria - link:

https://simsweek.pl/oficjalna-transmisj ... yuDpaF9cmI

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » sobota 23 sty 2021, 12:28

Nie oglądałam tej transmisji, ale zerknęłam na kilka firstlooków na yt. Nadal jestem sceptyczna w przypadku tych akcesoriów jeśli chodzi o rozgrywkę, bo duchy w czwóreczce jakoś zupełnie mnie nie przekonują. Chyba jak dla mnie upiory są za mało upiorne, ale... Mebelki i te kilka ciuszków, które dochodzą, są naprawdę ładne. A już całkowicie skradła moje serce nowa tapeta, jest po prostu piękna. Początkowo byłam na wielkie "nie", nadal nie do końca jestem przekonana. O ile jednak tego całego Batuu nie wezmę (no chyba, że za free będą rozdawać), to na te całe "zjawiska" może jednak się skuszę :). Rzeczy nie ma zbyt wiele, jak to w akcesoriach, są jednak na tyle urocze, że pewnie się złamię ;)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » sobota 23 sty 2021, 15:59

Ja na razie wstrzymuję się od kupna wszystkich rozszerzeń jakie dochodzą do The Sims (czekam na nowego lapka z lepszą kartą graficzną plus niestety przestali wydawać już takie zestawy 2 + 1 gdzie można było zaoszczędzić) i jak dotąd przymierzam się tylko do kupna dodatków jednak jestem zwolenniczką klimatów nadprzyrodzonych i uwielbiam takie rzeczy więc mnie akurat to bardzo cieszy :cat_lovely:

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 05 lut 2021, 15:34

Seria The Sims obchodzi swoje 21 urodziny. Z tej okazji Maxis przygotował niespodziankę, którą otrzymamy 25 lutego 2021 r.. Co to będzie? Jak wynika z przecieków będzie to prezent od Społeczności dla Społeczności. Prawdopodobnie chodzi o to, że w jego przygotowaniu Maxis współpracował z 21 twórcami treści niestandardowej tzw. CC.
Zobaczymy więc, czym nas producenci TS4 zaskoczą. Więcej na ten temat tutaj:
https://simscommunity.info/2021/02/05/t ... -4-update/

A swoją drogą ... nie do wiary ... tyle lat z The Sims (zaczynałam bowiem od Jedynki). Wszystko przez tego Pana
twórca Simsów.JPG

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 05 lut 2021, 18:20

:a_rolling: :a_rolling: :a_rolling: Ja już wiem, co będzie! :cat_mwaha: Alutek dostanie cece oficjalnie - przyklepnięte i zatwierdzone jako ORYGINALNE obiekty z gry! Ot, co! A Marvicz zemrze ze zgryzoty, że oto obrzydłe cece rozpanoszyły się w grze i udają oryginałki :P

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 07 lut 2021, 02:46

@Alibali Pif-paf, kowboju! Jak CeCe wprowadzi Maxis, to nie będą już CeCe, tylko Maxisowe zatem godne aprobaty :P Poza tym nawet CeCe Maxis match to mniejszy kaliber zbrodni i warunkowo ich nie potępiam, a nawet się nimi raczę (choć ostrożnie i z umiarem - tak abym nie musiała ich później godzinami segregować :P).
A tak swoją drogą to są dobre wieści wziąwszy pod uwagę, że lenie z Maxisa są już totalnie wtórni i głównie trudnią się rekolorowaniem własnych zrecyklingowanych pomysłów. Może wreszcie zamiast podartych swetrów albo workowatych portków dostaniemy jakieś fajne ciuszki. Zresztą jeśli współpracują z LuumiaSims to w zasadzie cokolwiek by się nie pojawiło, to będzie mega!
Poza tym w ogóle chyba Maxisy, zmęczone tworzeniem atrakcyjnego contentu, wreszcie zaczerpnęły z potencjału kreatywnych twórców, bo domek z nowych akcesoriów jest ŚLICZNY. Toś to siok.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 08 lut 2021, 01:39

To sa swietne wiadomosci! Dodatkowo EA prawdopodobnie placi im za te wyjnajecie ich do roboty więc sa najemnikami EA za kasę (na pewno niewielką) Teraz nie bedziemy sie telepać nerwowowo po kazdej nastepnej aktualizacji z pytaniem CO PADŁO bo te Maxisowe CeCeki nie padna. Ci co je bedą tworzyc od teraz dla EA beda musieli je aktualiowac tez i dostarczać wynik tego do EA w zebach jeszcze przed nastepną aktualizacją. ( beda musieli tez testowac je w wersji probnej zaktualizowanej gry dla EA XD)
Dla EA złoty interes, dla nas korzyść a dla tych twórców troszke pieniedzy, Dotąd robili to za darmio - teraz im wreszcie ktoś zapłaci, Nie za wiele ale lepszy rydz niz nic jak mowi staropolskie pzyslowie.
I dopiero teraz po tylu tatach ci idioci z EA na to wpadli! A moglismy miec juz dawno ładniejsze ciuchy i mebelki!
Dodatkowo my to dostaniemy za darmo w aktualizacji!

A przy okazji :
Obrazek
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 25 lut 2021, 17:09

Dzisiaj, tj. 25.02.2021 r. na Twitch o godz. 20:00 odbędzie się transmisja na żywo. Autorzy poinformują nas m.in. o aktualizacji i o tym, co wyszło ze współpracy z moderami.
Informacja o transmisji:


I jeszcze krótki zwiastun tego, co nas czeka

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 25 lut 2021, 22:23

Na zakończenie transmisji na żywo ujawniono, że pod koniec marca 2021 r. do gry zostaną dodane za darmo, tak długo oczekiwane przez graczy, łóżka piętrowe.
Ponadto, oprócz dodatków, pakietów rozgrywek i akcesoriów, EA przygotowało nowe pakiety zwane zestawami. Już są gotowe trzy zestawy:
1/ kuchnia country,
2/ sprzątanie,
3/ stroje sportowe.
Więcej można przeczytać i obejrzeć obrazki na Sims Community
https://simscommunity.info/2021/02/25/t ... type-kits/

No cóż, każdy sposób jest dobry, by z graczy "wycisnąć" jak najwięcej kasy :(

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 25 lut 2021, 23:51

Dzięki @Kirka za info. :14-face-throwing-a-kiss:
O rajusiu, chyba umrę ze szczęścia, że po siedmiu latach dostanę za darmo piętrowe łóżka. :03S-face-with-tears-of-joy:
Zestawy obejrzałam, i zachwytu nie wzbudziły. Jedynie kuchnia może być interesująca, odkurzaczy i dodatkowych ciuchów nie potrzebuję.
Ciekawa jestem ile sobie zażyczą za te "cudeńka".
A tak na marginesie, to powinni takie zestawy dać za darmo na te 21-lecie. XD
Co do upominków wykonanych przez twórców, to najbardziej mi się podobają kolorowe mebelki od @Peacemaker_ic oraz kwiaty w wazonie od @HeyHarrie.
@luumiasims mnie trochę rozczarował tymi mimicznymi zmarszczkami koło oczu, zresztą cały CAS jest powiedzmy średnio ciekawy. Ponieważ "darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda", więc się cieszę. :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » niedziela 28 lut 2021, 12:13

Przecieków o nowym typie pakietów czyli zestawach ciąg dalszy. Co prawda Maxis zapowiedział, że o wszystkim poinformuje graczy 2 marca br., ale "sprytni poszukiwacze" już dotarli do tego, jakie obiekty z CAS i trybu budowania/kupowania będą wchodziły w skład tych trzech zestawów:

- kuchnia
zestaw 1.JPG

- stroje sportowe
zestaw 2.JPG

- sprzątanie (oraz interakcje ze sprzętem i króliczki z kurzu)
zestaw 3.JPG
Nadal pozostaje dyskusyjna kwestia ceny - darmowe czy płatne.

Źródło powyższej informacji i opisy można znaleźć na Sims Community
https://simscommunity.info/2021/02/28/f ... ms-4-kits/

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”