Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: SimDels » wtorek 10 wrz 2019, 16:58

Znając siebie wiem juz że.. napewno go sobie celowo popsuje ;P Zawsze mozna sobie zrobic inny zapis gry by zobaczyc cosię wtedy stanie ,mam nadzieje, że czarodzieja extra klasy da sie zrobić za pomoca dostosowanego mc jednym kliknięciem choc sama nauka może i będzie ciekawa, taka chyba troche szkoła czyli jak pisze Ela to już zaczątek studiów.
Rety no skotro o otwarty (prawie ) duży świat sie dało (wielkie połacie wody i lądu niebo podług zatoczki z podstawki i oazy) to rzeczywiście miejsce dla koniowatych jest.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 11 wrz 2019, 03:47

ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 14 wrz 2019, 10:38

Kolejne spekulacje dotyczące dodatku ze studiami w Sims 4. Znalezione na Twitterze, nie potwierdzone :22-thinking-face:
Info z Dotsim.


https://sims.arhn.eu/2019/09/14/wyciek- ... stopadzie/

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 14 wrz 2019, 13:01

SimVIP ma to samo :) 15 listopada ma to dojsc podobno
https://simsvip.com/2019/09/13/rumor-th ... mber-15th/
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 14 wrz 2019, 20:25

Mnie tam akurat do studiów nieśpieszno. Zwłaszcza, że coś za bardzo się spieszą z tymi dodatkami, i bug bugiem pogania... Wolałabym farmę - to byłoby coś innego niż do tej pory w trójce. A tak - to powielają trójkę tylko.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 15 wrz 2019, 01:04

EEbCfVbXkAAMRTi.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » piątek 20 wrz 2019, 15:36

A ja własnie czekam mocno na studia, bo było nie było nauka jest ważnym elementem życia, a chciałabym by system szkolnictwa w czwórce został usprawniony i by oceny na świadectwie bardziej przekładały się na przyszłość simów :C

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 23 wrz 2019, 08:58

Powiem wam,że też czekałam na studia, ale mam mieszane uczucia, bo w czwórce wszystko jest takie...hmmm...spłycone. Obawiam się,że studia będą kolejnym dodatkiem gdzie wypełniać się będzie tylko kolejne punkty na ścieżce edukacji.
Dodatek czy raczej pakiet z wsią/końmi też pewnie będzie, bo coraz więcej odkrywają w skryptach gry, tyle, że później. Lecą na łeb na szyję z dodatkami teraz, ale cóż zapowiada się,że konkurencja im będzie rosła, nie tylko w formie Paralives, więc chcą się nachapać jak to EA ma w zwyczaju.
https://sims.arhn.eu/2019/09/22/dawny-w ... -the-sims/

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » poniedziałek 23 wrz 2019, 12:41

Tak mało dodatków wprowadzili przez pierwsze trzy lata a i ich dobór był dość dziwny (ile lat po premierze czwórki wyszły zwierzęta czy pogoda? A to są przecież te elementy, które MUSZĄ być w symulacji życia). Za to mieliśmy tonę akcesoriów i kilka pakietów, z czego na przykład spa to raczej bajer a nie integralna cześć symulacji (chodzi mi o to, ze w życiu pór roku doświadczamy wszyscy a ze spa korzystają tak naprawdę nieliczni a na pewno nie chadzamy tam regularnie).
Myślę, że polityka wydawnicza Czwórki była fatalnie nieprzemyślana i teraz mamy tego skutki. Ludzie chcą dodatku z edukacja nie tyle dlatego, ze wcześniej takie były i się podobały. Studia, szkoła, nauka to nieuchronny etap w rozwoju każdego człowieka z naszego kręgu kulturowego wiec musi być w grze naśladującej zycie.
A dodatkowo ja czekam na Uniwerek, bo lubię grać ludzikami i je rozwijać a wierze w to, ze studia w jakiś sposób wzbogaca nasze Simy (może dodatkowy slot na cechę?). I tak jak takie miasto jest fajne, ale jeżeli ktoś nie lubi grać w mieszkaniach i woli domki jest kompletnie nieprzydatne, to z Uniwerku (jeśli będzie przemyślany i dobrze zrobiony) skorzystają wszyscy bo to wpłynie na ludziki. A ludzikami wszyscy gramy.

Co nie znaczy, ze założę grupę protestująca jeśli wyjdzie jednak farma bo jeżeli mamy miasto to czemu miałoby nie być wsi. Tylko że sytuacja będzie podobna - przy ubogich wydawnictwach Czwórki dostaniemy pewnie produkt, z którego znowu skorzysta jedynie cześć graczy (entuzjastów farm i krówek) a rozgrywka raczej znowu będzie powtarzalnym klikerem z dodatkową cechą - lubi wieś i dostaje nastrójnik jak doi krowę.

Twórcy zatracili gdzieś sens tych gier - czyli grę Simami, możliwość tworzeni im historii, interakcje ze światem itd. Ładnie, kolorowo ale pusto i jałowo. :<

@Karo_Min właśnie przeczytałam link z Dotki. No i super! To są ci, którzy pokazali ze można w kwestii symulacji miasta, dlaczego nie mieliby powtórzyć sukcesu z symulacja życia?
Myśle ze to nie jest tak, ze inne studia nie biorą się za simopodobne gry bo nie potrafią. Raczej dotąd Sims było grą na tyle dobrą, że nie warto było robić konkurencji (bo po co?). Jeżeli biegacz jest wybitny i każdego przegoni po co inwestować kasę i ryzykować z takim konkurentem. Obecnie nasz biegacz dostał potwornej zadyszki i już nie śmiga jak kiedyś. Powstaje luka na rynku bo jest zapotrzebowanie, są chętni gracze a tytuł nie spełnia już ich oczekiwań. I producenci gier tez to widza, przecież śledzą rynek. Być może właśnie uznali, że polityka EA jest na tyle słaba, ze czas w nią uderzać. :D
Ja tam się cieszę, może wreszcie ktoś zrobi grę na miarę i możliwości naszych czasów! Prawdziwa symulacje życia z mądrymi, rozwiniętymi botami, skomplikowanymi relacjami społecznymi i wieloma rzeczami, które były choćby w Dwójce a w Czwórce kompletnie je olano. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 23 wrz 2019, 23:46

Szczerze mówiąc zastanawiam sie nad sensem dodatku z farma jesli taki by sie pojawił ,krówek pewnie nie dodadza bo "się nie da" tak jak "nie dało się" małych dziecków basenów i masy innych rzeczy wcześniej ;) więc wyobrażam sobie ładne wiejskie otoczenie aż z 5 parcelami i może gdyby tu dodali konie (pewnie sie da tak jak wszystko) to ok to bym brał mimo, że wiejskie otoczenie jakoś tak... no chyba psokotowo było lepszym pomysłem ale jako dodatek "konny" ok. Chyba że pojawiły by sie jakies kurki i koguciki tylko :)
No jakoś sobie tego wyobrazic nie moge tzn sensu takiego dodatku jeśli nie będzie to otoczenie do jazdy konnej , łatwiej wyobrazic sobie szkolny dodatek, może ponownie jakis uniwersytet w stylu tych amerykańskich co pewnie dałoby nam fajne elementy architektury neogotyckiej więc jeśli wiejski dodatek miałby nie zawierać koniowatych to tez jak najbardziej jestem za uniwerkiem mimo, że sensu uczenia sie ludzikami w trójce i dwójce jakoś nie widziałem ;) Ale jeśli z koniowatymi byłby ten farmerski no to chyba wolałbym farmerski.
Jeszcze ciekawsza wydaje sie kwestia tego czemu tak gęsto teraz od tych dodatkó w sensie , że nagle EA sie obudziło i dodatki sa wydawane cześciej chyba juz można tak powiedzieć.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » wtorek 24 wrz 2019, 16:31

Nadrabiają straty Michaś. W porównaniu z poprzednimi seriami mocno się ociągali przy tej serii a jak wiadomo jedna seria trwa 5 lat. Może już zaczynają prace nad TS 5 :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 24 wrz 2019, 21:34

Pawełku - przecieki już dawno dotarły z wieściami, że ruszyły prace nad TS5... Poszukiwano usilnie nowych grafików i inne "moce" do nowego projektu. W domyśle - do TS5...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 01 paź 2019, 12:18

Jednak chyba farma!
https://simscommunity.info/2019/09/09/s ... he-sims-4/
'...Found by cheescaeks, the new Horse game code reference refers to animations, animation cues, interactions and movements that may haven’t been present in the game code before. There are also references that mention animation cues between a Sim and a Horse.
Obrazek
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 16:55

Nie powiem, że mi smutno :P

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » wtorek 01 paź 2019, 17:20

A mi już tak, bo to znaczy że to, na co czekam, przyjdzie mi czekać dłużej :/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 17:54

Tokusy - ale to tylko gdybania są! Nie smutaj! Więcej szans jest na Uniwerek, a dla mnie radocha, że koników nie zarzucili :)

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » środa 02 paź 2019, 11:32

https://sims.arhn.eu/2019/10/01/ea-ostr ... ych-macow/
Na dotce krzyczą o zakończeniu wsparcia dla niektórych Mac'ów w najnowszej aktualizacji. Ciekawe, czy wsparcie dla systemów x32 też zostanie w niej zakończone, bo z tego co się orientuje, miało jedno i drugie się jakoś w tym samym czasie zakończyć (?).

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 03 paź 2019, 00:31

Nowe prezenta jutro od EA w aktualce. Dwa robo- kostiumy. mam nadzieje ze naprawią takze przy okazji pare błedów
Obrazek
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » czwartek 03 paź 2019, 11:51

Raczej naprawią, chociaż pewnie jak zwykle te bardziej kosmetyczne :V
A tak to o ile roboty nie dojdą w następnym dodatku, to nie wiem co one tu robią. Roboty nie pasują do Halloween.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » czwartek 10 paź 2019, 23:26

A jednak ...
uniwersytet.JPG
już wkrótce prawdopodobnie będziemy cieszyć się tak długo wyczekiwanym dodatkiem, który być może zostanie wydany 15 listopada br. Na razie EA milczy., są to więc nadal tylko domysły, lecz przecieków jest coraz więcej.
Ilustracja powyżej to okładka gry The Sims 4 Uniwersytet (fakt, że zdjątko przypomina bardziej Simów z Trójki niż tych Czwórkowych). Gra jest oferowana w przedsprzedaży sklepu internetowego LiveKaarten.
https://livekaarten.nl/the-sims-4-disco ... b8QAvD_BwE
Co zastanawiające - została podana konkretna data wydania i cena.
Również kolejny sklep internetowy LiveCards.co.uk zawiera listę powyższego tytułu w przedsprzedaży.
Poza tym w innym miejscu, a mianowicie JoyBuggy.dk
https://www.joybuggy.dk/the-sims-4-oplev-universitet
znalazła się informacja o studiach w Simsach. Co prawda zdjęcie różni się od tego poprzedniego i też przypomina uniwersytet z The Sims 3, ale data wydania się zgadza - 15.11.2019.

Powyższe informacje, a raczej spekulacje, podaję za SimsCommunity
https://simscommunity.info/2019/10/10/s ... ar-online/

Szczerze pisząc bardziej wolałbym farmę, ale dodatkiem o studiach też nie pogardzę :a_jumping:

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”