Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Angel92 » poniedziałek 19 paź 2020, 20:18

Potwierdzone przez Frosta dodatek Pory roku nie bedzie wymagany.
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » poniedziałek 19 paź 2020, 20:45

Szkoda, że ta kolejka, pomiędzy budynkami, to chyba jedynie atrapa :cat_sad:



na simtopię.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 19 paź 2020, 20:48

Nic nie pisałam w odpowiedzi na te powątpiewające posty, ale ja czułam, WIEDZIAŁAM że to nie ściema! Na tę myśl odkrywczą wpadłam gdy zaczęto przebąkiwać o możliwości wspinaczkowej w nadchodzącym dodatku. Bo właściwie to już mamy w grze dodatek wspinaczkowy, więc zaimplementowanie go do nowego dodatku to już dla EA bułka z masłem i połowa roboty. Więc co szkodzi dorobić resztę tej połowy :) I tak myślałam głośno tutaj na forum, że najbardziej logiczne byłoby dodanie właśnie zabawy w górach, bo choć góry niby w grze są, ale "nieużywalne" - bo tylko jako dekoracja! Ucieszyłam się więc bardzo, nawet pomijając bolesność faktu, że nowy dodatek to jednak nie farma ani epoka wiktoriańska :)
Też jestem na maksa zaciekawiona tymi dachami - bo po bliższym przyjrzeniu się widzę, że jednak one bardziej wygięte są, niż możliwości dotychchczasowego wyginania pozwalają. Klimatów chińsko koreańsko japońskich też w grze nie mamy (oprócz budek z jedzeniem), więc tym większa radość. Na obrazku zauważyłam też sporo nowej odzieży, i chyba fryzurkę nową. Jeśli dojdzie saneczkowanie, snowboard, wspinanie i możliwość prowadzenia hotelu, to myślę, że spora część simomaniaków śmiertelnie znudzonych grą - odzyska werwę. Ja już zacieram łapki i mam nadzieję, że może tym razem nie będę rozczarowana. Ciekawa jestem ile sobie twórcy gry zaśpiewają... A Batuu to ja nie kupię nawet za 30zeta :( (Z szydłem czy bez!)

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » poniedziałek 19 paź 2020, 21:27

Już jutro :cat_happy:





Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 19 paź 2020, 22:25

Czyli to byl slynny EA przeciek kontrolowany XD
Ludzie nie zaczeli na to pluc i raczej przyjeli pozytywnie wiec teraz dali wiecej. Jeszcze byly plotki ze to ma byc pack taki z romarycznymi interakcjami nowymi - chyba dojsą w aktualizacji - woly taniec itp. Była plotka ze to mialo sie nazuwac romantyczne wakacje w grach, Na hotele sie ciesze i na kariere własciciela hotelu To lubiłam w Trojce bardzo,
Znaczy mam adzieje ze taka opcja dojdzie XD Jak bedzie hotel to wszedzie go mozna postawic - nawet w Sulani i to by było super!
No i azjayckie klimaty tez dojda - Misiek bedzie w siodmym niebie xd
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 19 paź 2020, 23:17

Mapka tego miasta wygląda ciekawie, i podobają mi się zabawy na śniegu! Nie wiem czy kupię w dniu premiery, ale wreszcie coś logicznego stworzyli. Może dojdą fajne nowe interakcje, to zawsze cieszy!
Batuu nie wezmę nawet za darmo, nie pasuje mi do simsów. XD

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 20 paź 2020, 10:19

I kolejna garść informacji o nadchodzącym dodatku. Do zabudowy nowego świata EA zatrudniła kilku znanych Youtuberów. To oni będą architektami niektórych budynków, co mnie cieszy, bo wszyscy wiemy jak wyglądają obiekty autorstwa EA :cat_mwaha:
Nadal jestem ciekawa, czy EA da nam możliwość prowadzenia własnego hotelu :09-winking-face:


https://simscommunity.info/2020/10/20/t ... -simgurus/

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » wtorek 20 paź 2020, 17:09

Dodatek zapowiada się rewelacyjnie ,sporty zimowe i japońskie klimaty ,wszystko wygląda pięknie ,👍

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 20 paź 2020, 17:29

Trochę fotek z trailera


2020-10-20 (2).jpg
2020-10-20 (1).jpg
2020-10-20 (3).jpg
2020-10-20 (4).jpg
2020-10-20 (5).jpg
2020-10-20 (6).jpg
2020-10-20 (7).jpg
2020-10-20 (8).jpg
2020-10-20 (9).jpg
2020-10-20 (10).jpg
2020-10-20 (11).jpg
2020-10-20 (12).jpg
2020-10-20 (13).jpg
2020-10-20 (14).jpg
2020-10-20 (15).jpg
2020-10-20 (16).jpg
2020-10-20 (17).jpg
2020-10-20 (18).jpg
2020-10-20 (19).jpg
2020-10-20 (20).jpg
2020-10-20 (21).jpg
2020-10-20 (22).jpg
2020-10-20 (23).jpg
2020-10-20 (24).jpg
2020-10-20 (25).jpg
2020-10-20 (26).jpg
2020-10-20 (27).jpg
2020-10-20 (28).jpg
2020-10-20 (29).jpg
2020-10-20.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 20 paź 2020, 17:56

Wygląda to wspaniale! Tyle jest nowych smaczków, że chcieć o czymś konkretnie napisać to trudno pozbierać myśli. Ale tak jak wszyscy przypuszczaliśmy - są wreszcie klimaty azjatyckie - doczekaliśmy się w końcu! Począwszy od strojów (damskie kimona i męska jukata), fryzur, po wyposażenie i wystrój wnętrz (zauważyłam nawet małe naczynko z pędzlem do parzenia herbaty na sposób japoński i tradycyjny czajniczek z kamionki) i elementy budowlane. Są w końcu maty tatami na podłogę. Mamy piękne przesuwne drzwi, i pasujące do stylu okna, jakie do tej pory robiła tylko Mutske na TSR, widzę japoński most, który nie wiem jaką pełni funkcję w tym dodatku, czy można go postawić na parceli - bo na pewno dostępny jest w trybie bb.showliveeditobjects, widzę nowe elementy do stworzenia ogrodu w stylu zen, nowe drzewa i pokrycie terenu... Ale chyba nie ma tych dachów pagodowych :( No i jazda na sankach, nartach, slalomy i skoki, spektakularne upadki. Wzruszyła mnie ta Simka trzęsąca się z zimna i ogrzewająca się przy ognisku, bo mnie też wiecznie zimno :( Nie wiem, czy będę miała rację, ale na moje oko to będzie też chyba coś w rodzaju ukrytej komnaty - tam, gdzie jest coś a la świątynia - Simka chyba wznosi tam modły, ale za tym małym ołtarzykiem (?) jest czarna ściana w skale wyglądająca jak drzwi do Sezamu. Być może po złożeniu stosownych pokłonów i datków drzwi się otworzą, a nasz Sim w drodze teleportacji znajdzie się w czymś na kształt Ukrytej Polany.

download/file.php?id=10468

Ela miała rację co do kolejki górskiej - bo to tylko ruchoma dekoracja, jak tramwaje czy parowiec na rzece w Wierzbowej - ale jaka klimatyczna ta dekoracja! No i wisienką na torcie jest dworzec! Słyszycie? Dworzec!!!! To nic, że pociągi chyba się nie zatrzymują na tej stacji (a mogłyby, kurczę wreszcie!) - ale jest! Może w Sims5 wsiądę w końcu kurka blada do pociągu bylejakiego!

Nic nie piszą ani nie mówią o nowych interakcjach (zaciekawiła mnie ta niebieska kula wyglądająca jak gadający Kwiat). Może w kolejnych trailerach pokażą coś więcej - o tych romantycznych interakcjach, czy też o możliwości bycia hotelarzem... Parcela, na której simowie balują raczej wygląda jak górskie schronisko.

P.S - mało buduję więc nie wiem, czy ta różnica poziomów w jednym z wnętrz - (o jeden stopień) - to nowość, czy już wcześniej było?

download/file.php?id=10473

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 20 paź 2020, 18:38

Różnica poziomów, o której wspomina @Alibali , to faktycznie nowość budowlana :) To są konfiguralne platformy, które będzie można stawiać i umieszczać na nich obiekty. Tak powiedział na ten temat jeden z guru "Nowe funkcje, takie jak drzwi shoji, dachówki i maty tatami, czerpią inspirację z japońskiej tradycji, a idąc dalej, możesz także rozpocząć zabawę z dostosowywanymi platformam"!. Gracze liczą na to, że funkcja budowy na różnych poziomach zostanie wprowadzona w bezpłatnej aktualizacji przed wydaniem dodatku. Jednak tego twórcy jeszcze nie potwierdzili.

Jeżeli ktoś lubi lub woli oglądać obrazki to na Sims Community zamieszczono scren po screnie ze zwiastuna
https://simscommunity.info/2020/10/20/t ... r-screens/

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » wtorek 20 paź 2020, 18:49

Na tym obrazku jest Alutko @Alibali kilka nowych fryzur,a w zwiastunie widziałam więcej
Załączniki
original.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 20 paź 2020, 18:56

No i plotki sie powierdzily. Dostaniemu cytuje w wolnym tłumaczeniu "wzbogacenie osobowasci sima i pogłebienie jego zwiazków z innymi simamI" . Jeszcze nie wiadomo czy to dojdzie w aktuaizacji czy bedzie jedynie czescia dodatku. Na moje powinno dojsc w aktualizacji.
Jak na razie dla mnie to rewelacja ten dodatek. Kupie natychmiast w odroznieniu do Batu ktorego ne kupie nigdy XD
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » wtorek 20 paź 2020, 19:38

Szarpnęli się, naliczyłam 10 fryzur :48-astonished-face: Chyba,że któreś z nich już są w grze,ale nie wydaje mi się
Edit: Chyba jednak 11,bo nie zauważyłam tej szczecinki krótkiej,myślałam,że sim jest łysy. Poprawcie mnie jeśli się mylę :P
Załączniki
TS4_EP10_REVEAL_INGAME_EN-US-365.jpg
TS4_EP10_REVEAL_INGAME_EN-US-309.jpg
TS4_EP10_REVEAL_INGAME_EN-US-117.jpg
TS4_EP10_REVEAL_INGAME_EN-US-106.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 20 paź 2020, 20:53

@Karo_Min Karo - takiej szczecinki jak ten gostek w jukacie, składający dłonie to nie było. Sim mógł być jedynie całkowicie łysy. No więc jest tych fryzurek sporo. Może gdzieś w necie znajdziemy też wszystkie elementy budowlane i do wystroju wnętrz, jakie dojdą wraz z tym rozszerzeniem. Bo trochę długo czekać aż do 13 listopada - gdy dadzą ten dodatek . Wydaje mi się, że klimaty są tylko japońskie w tym Mount Komorebi - bo tak ma się nazywać nowa okolica. Niezbyt fortunnie mi się kojarzy ta nazwa :(
Tak sobie myślę, że jak Miszka się pojawi i zobaczy to wszystko, to nam trzaśnie takie Tokyoyo, że zaniemówimy i zapowietrzymy się na długo.

P.S.1 Na jednej z fotek zobaczyłam takiego oto robala łążącego po Simce - wieloszczet czy jakoś tak się toto zowie - ale brrr - juź mię podrzuciło... Ciekawe czemu ma toto służyć, ale jako żywo prxypomina mi robactwo z Podróży trójkowych. Może nie takich rozmiarów, ale obrzydzenie jakie maluje się na twarzy simki - takie samo!

P.S.2 Znalazłam info, że mają być wprowadzone jako nowość style życia i nastroje (chyba 16 jeśli dobrze zrozumiałam, i chyba nie ma to związku z nastrójnikami)
Wkleję cały post

Oto, o czym wspomniano w komunikacie prasowym:

The Sims 4 Snowy Escape wprowadza również funkcje Style życia i Nastroje, dodając głębię osobowości i związkom Simów. Po raz pierwszy do 16 stylów życia przejawi się, w odpowiedzi na działania i nawyki Sima, zmieniając jego zachowania znacznie bardziej niż cechy Stwórz Sima, ponieważ odzwierciedlają one przeżycia Sima. Sentymenty pokazują, w jaki sposób dwóch Simów może różnie postrzegać wynik wspólnego doświadczenia i mieć trwały wpływ na ich wzajemne relacje, wpływając na ich interakcje społeczne.

Style życia przejawiają się w odpowiedzi na działania i nawyki Twojego Sima, odpowiednio zmieniając jego zachowania. Wspólne doświadczenia inspirują uczucia i mają trwały wpływ na wzajemne relacje Simów, wpływając na ich interakcje społeczne.


Napisano, że to dodatek wprowadza te zmiany, więc nie sądzę, by to wszystko doszło z aktualizacją. Czeka nas więc spore trzęsienie ziemi w zakresie zachowań naszych simów - i już widzę ból zębów Turbodrivera przerabiającego swój mod, tudzież innych modziarzy. Trzeba będzie wymienić wszystkie modyfikacje zawiadujące zachowaniami sima i interakcjami.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 20 paź 2020, 23:39

Wiecej info
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... ape-reveal
Wyrwany cytat dla budowlancow - pierwszy swiat jednoczesnie i wakacyjny i mieszkalny?
Wynajmij jedną z parceli wakacyjnych lub zbuduj własny dom po przyjeździe w okolice góry Komorebi! W miasteczku znajdziesz inspirację do nowych projektów. Jeśli szukasz tradycyjnych rozwiązań, masz do dyspozycji inspirowane Japonią obiekty, takie jak drzwi shoji, płytki dachowe czy maty tatami. Jeśli patrzysz w przyszłość, możesz wykorzystać modyfikowalne platformy! Ale to nie wszystko. Wypełnij swój dom nowoczesnymi lub tradycyjnymi meblami oraz postaw w nim wygodny stolik kotatsu do wspólnych posiłków, takich jak ognisty kociołek.

Livestream on 30th !!!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » środa 21 paź 2020, 18:49

Co wy na to? :22-thinking-face:

simtopia.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 21 paź 2020, 19:04

Elu, przestraszyłam się nieco - bo to może też oznaczać, że to będzie świat wakacyjny... W Granitowych też przecież możesz zbudować domek wakacyjny... Kurde, to nieco studzi entuzjazm. No, ale sporo dochodzi wraz z tym dodatkiem.
Co do współpracy z Gucci - słabo to jakoś widzę. Już nas epatowali w czwórce Ikeą, Moschino czy w trójce Dieslem. Fajerwerków nie było...

Ciekawą informacją jest natomiast wzmianka o możliwości używania wyciągu narciarskiego.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 22 paź 2020, 00:16

Uzywania wyciągu? Wow.. wychodzi na to ,zwłaszcza po rowerach i łodziach wyspiarskich, że jednak da się zrobić różne środki transportu w tej edycji gry.
Skoro pokazany jest też pociąg to być może tym razem to będzie na takiej zasadzie jak rozmawialiśmy na forum i jak pisała Alicja nie jednokrotnie czyli chociażby pojawiania się na stacji sima po przeniesieniu do tego otoczenia, niby nic ale zawsze byłby to jakiś smaczek i także namiastka podróży. Ciekawe co oznaczają te edytowalne platformy bo chyba nie chodzi o pokoje w wieżowcach/apartamentowcach których chyba na tej mapie nie ma (?).
@Alibali nie wiem ale.. powoli ostrze ząbki na przyszłe przebudowy ;P
Gucci pewnie będzie jako mały pack w stylu Moshino a żeby się to sprzedało to może znów rzuca jakieś ciekawe okienka itp.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 22 paź 2020, 15:58

@SimDels
Tu masz platformę a nawet dwe - przynajmiej do takiego wniosku ze to te wzmiankowane platformy doszlo dwoch moich znajomych architektow
Czyli coś w rodzaju tarasu ktory mozna poswtawic na poziomie podlogi aby uzyskac efekt zroznicowania poziomów podlogi w pomieszczeniu, Do tej pory mozna to bylo zrobic tylko w piwnicy usuwajac podłogę. Dodatkowo to bedzie prawdopodobnie tworzyc ossobne pomieszczenie pomimo baku ścian. Tworczo rozwineli idee łamanych schodów bo tam tez miales dodatkowy inny poziom w połowie ściany No to by bylo cos do uzycia przy budowie tarasów wokol basenu bez uzywania narzedzia terenu Mozna a tym staworzyc nawet trybunt wikól stadionu XD Ciekawe czy mozna bedzie ustawic ich wyskosc na dwa schodki zamiast jednego na przykład. Ale nysle ze tylko na jeden -stopien - stała wysokość - przynajmnie tak to wygłada,
Z drugiej stonytu wyraxnie widać ze mozna ustawiac platforme NA platformie czyli mieć trzy poziomy w jednym pomieszczeniu.
Chyba ściagneli pomysł od Paralives, bo pamietam ze Ale pokazywala na screenie w Paralives taką platformę . jesli tak to fajnie znaczy rywalizacja wystartowal a to dla nas tylko na plus.
2020-10-20 (28).jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”