Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Karo_Min » piątek 11 cze 2021, 08:37

Dla mnie też wszystko na plus!. Super, że będzie można budować stawy!! :a_jumping: Rodzinne gotowanie mnie zachwyciło :hearts/heavy-black-heart: i tak jak zauważyłam będą domowe przetwory :a_rolling: Jest nawet sporo elementów trybu budowania,wystroju i casu, zauważyłam dwie nowe tapety, a wydawałoby się,że ten dodatek może mieć tego mniej,bo dopiero co dostaliśmy bogaty w meble pakiet rozgrywki. Mam kolekcję wiejskiej kuchni i już się cieszę na możliwość urządzania wiejskich domków :a_jumping:
Generalnie jaram się jak Cintra na ten dodatek!! Już widzę oczyma wyobraźni te cudne fotki z gry na simtopii, opowieści Eli jak kolejne pokolenie Vimesów duma nad uprawami dynii (pewnie będą najlepszymi hodowcami warzyw we wsi) , widzę jak Delsu tworzy kolejne totalnie zaskakujące budowle z nowymi elementami architektury wygrzebanymi z czeluści Debugu, widzę urocze,pełne magii,bajkowe,wiejskie domki Gabi, przepiękne simki Alutki w tych uroczych sukienkach i fartuszkach i wiele,wiele jeszcze mi się marzy. Jak gram w simsy od 1 części tak pierwszy raz od lat cieszę się jak dziecko na ten dodatek :a_jumping: :a_jumping: :a_jumping: :a_jumping: :a_jumping: :a_jumping:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 11 cze 2021, 09:11

Podobno te lamy odganiaja dzikie lisy,
Na minus u nie bedzie ze krowę czy lamę na 100% dodajemy do gry kupując standartową szopę (lama czy krowa , czy kura bedzie dodatkem do niej). czyli tych stajni, kurnikow, czy obory nie budujemy sami ale kujemy z 'żywzym wyposazeniem" i znajac Maxisa nie będą to cudne' budyneczki, a jedyna interakcja z krowa czy lamą bedzie "wydoj" - jesli bedzie alo "ostrzyż wełne"Zwierzaki maja ograniczany czas "uzycia" a potem zdychają Roznica miedzy krowa a kura bedzie taka ze kury moga sie romnazac wiec pewnie na start z kurnikiem kupujemykurnik tylko z kure i koguta a potem mog a one mieć 6 pisklaków, Nie bedziemu widziec wnetrz tych "budyneczków" no i interakcji z kurami nie bedzie - chyba tylko "nakarm"alo "sprzątnij" Praktycznie wszystko to działac na zasadzie ula :) inne interakcje ale zasada ta sama. lepiej zaprzyjaźnieni" z oborą - ktową , stajnia - lamą , kurai -kurnikiem bedziemy otrzymysac lepsze mleko, nabial czy wełnę. Wiele os=ób więc się rozczaruje bo to troche jak bysmy kupili kilk ainnych uli - tylko grafika i interacje inne - Laama pewnie "wyczesz" krowa - pogłaszcz. kura 'spztnij kurnik i nakarm"
Spekulacje tsą ze nowy rodzaj śmierci sima (zapowiadany) to bedzie "zadziobany przez kurczaki" :cat_mwaha:
Z lisem niesety nie ma zadnych interakcji - tylko z ptakami i królikiem
Grafika (zwirzaki) jest a'la Disney i na moje nastepnym pakietem rozgrywki będzie cos w rodzaju "Alicji w krainie czarów" Przeciez nie bedą chcieli zmarnowac tego królika.. :cat_mwaha:
A akcesoria to chyba bedzie tak jak podejrzewalismy koń i jazda konna - nic poza tym a i tak kazdy to kupi.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 11 cze 2021, 10:35

Teraz wydaje się możliwe że faktycznie tego kunia rzucą... potrzymają w napęciu i rzucą zimą lub w przyszłym roku a w międzyczasie pokaże się w aktualizacji obrazek z konikiem coby podtrzymac zaciekawienie (ciekawe czy zgadnę).
Samo DLC faktycznie obiecujące, nie zdziwiło mnie że mogą być gotowe szopy itd bo sie właśnie zastanawiałęm czy to aby nie zbyt wiele jak na EA by dac kilka gatunków i co za tym idzie edytory CAS do nich jednak z drugiej strony ,są ubranka i na zajączkach i chyba nawet na kurach a krówka mlekodajka jest kolorowa więc ten cas chyba musi być... a może zamiast tego rekolorujemy te szopy i zwierzątki wychodzą w różnych kolorach zależnie od "pomalowania" szopy? :O A to ci dopiero rozkmina :D :61-shocked-face-exploding-head: Zobaczymy jak to rozwiązali. Dla mnie 12 parcel w chyba rozległym i dość otwartym otoczeniu to dobra wiadomość, może będzie gdzie śmigac rowerkiem ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » piątek 11 cze 2021, 12:31

Super! Ja się mega cieszę! Zwiastun totalnie mnie zachwycił :cat_happy:
Aż mi się te memy wszystkie przypomniały typu "Pamiętasz te piękne czasy z dzieciństwa gdzie wstawałeś o 12, schodziłeś napić się świeżego mleka u babci na wsi i ganiałeś cały dzień po podwórku?" W końcu będę mogła urządzić taki dzień moim simom! Ahh piękne czasy.. :cat_sad3:
Ogólnie będzie chyba można tworzyć stawiki! Mega to wyglądało, te kaczuszki takie cute :cat_lovely: Jak na razie nie doczepiam się do niczego. Jestem ciekawa jak będzie wyglądała cała rozgrywka. Swoją drogą długo trzeba czekać na ten dodatek.. Ponad miesiąc? Ohh co ja będę robiła przez tak długi czas? Będzie trzeba się czymś zająć żeby o tym nie myśleć :cat_mwaha:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 11 cze 2021, 19:08

Rozgrywka to moge przewidziec z góry jaka bedie jesli chodzi o zwierzaki.
sim wstaje - pedzi do obory i ma na oborze opcje ; sprzatnuj , poglaszcz , nakarm (owiera sie wyposazenie i wybieramy czym karmimy) , wydoj mleko
Nastepni pedzi do lamy i ma podobne opcje jak na oborze
Potem eleci do kurnika i po kuirnika i ma po kliknieciu na kurnik opcje "spatnij' "zaprzyjaźniaj sie z kurami", zbierz jajka
a jak ma jeszce ul i hodowle robaków oraz ogród do uprawiania to pada ize zmeczenia,
I tak w kółko ; nakarm, poglaskaj, zbierz produkt, Czyli tak jakbys miał ul albo insekty/robaki z eko do kwadratu tylko grafika i interakcje inne, to pewnie sie szybko znudzi ale ze 2 miessiace moze bawić a potem bedziemy czekać na konia. :cat_mwaha:

Swoja droga to bedzie wyzwanie zbudowac starter dla parceli 64x64 jesli chodzi o kasę, bo o ile nie chcemy sie przeprowadzać jak nas juz bedzie stac na wieksza pacele to trzeba ten starter od razu postawic na duzej parceli (w wiejskim stylu) a potem go tylko rozbudowywać, I to akurat lubie :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 11 cze 2021, 19:28

Elu @kreatora - krowy będą mogły się poruszać na dość dużym obszarze z tego co czytałam. Ale może to też tak działać jak w trójce - że w sumie były powiązane z tą swoją obórką. Ale znów czytałam, że osobno kupujemy obórkę i (chyba) osobno krowę czy lamę. Kolory sierści będziemy mogli zmieniać karmiąc krowę czy lamę odpowiednimi produktami.

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 12 cze 2021, 11:16

Mnie rozbawił i rozczulił uroczy, wszędobylski króliczek, zwłaszcza w momencie spożywania jakiejś zieleniny, troszkę przypominającej, zwłaszcza z daleka ....pewne zioło :04-rolling-on-the-floor-laughing: Musiałam!!! zrobić zbliżenie, żeby zobaczyć co on wcina :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye:

2021-06-10-crop.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 12 cze 2021, 12:07

Lekka sugestia (według mnie ) ze nastepny pack bedzie zawieral konie, Tu facet stwierdzil ze konie wymagaja duzego wkladu pracy i nie pasują do do tego packu. (prawdopdobnie za mala parcela - na moje chyba zrobia osobno w nowym packu gigant publiczna parcele Stadnina w malym swiecie do kupienia przez sima, ktora bedzie dzialac jak knajpa czy piekarnia

Tam jest osobne jezioro w tym miscie gdzie simy mogą sie kąpać -to było na filmie ale oprocz tego dostaniemy narzedzie do robienia stawow - water tool - moze sie przydac tym co robia park albo krajobraz na parceli. Najpierw robimy dziure w ziemi narzedziem terenu a potem klikamy na to narzedziem wody i to wypełnia staw. Ryby niestety trzeba dodać samemu :cat_mwaha:

Dodatkowo ale nie moge juz zaleść do tego linku bedziemy uprawiac zboze (crops) i to bedzie na innej zasadzie uprawiane - nie tak jak ogród

[attachment=0]konie.png[/attachm
Załączniki
konie.png
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 12 cze 2021, 21:26

Elu - ale to było do przewidzenia przecież. Będzie tak jak z Psami i Kotami - czy nie można było TAM już umieścić tego chomika? Nie - bo kasę zarobili dodając chomika w osobnym packu, na osłodę dodając parę innych rzeczy. To jest i smutne, i jednocześnie do bólu szczere - liczy się nie to, by zadowolić graczy, ale tylko, ile zarobią... Bo że zarobią, to jest jak w banku. No i niby racja - nikt nie pracuje za friko... Ale czemu jakoś tak... ciągle czujemy się oszukiwani?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 13 cze 2021, 00:34

...bo jeszcze nie wyrosła konkurencja dla tej gry na rynku ale jak wiemy szykują się zmiany w tej materii więc ciekawe co się zadzieje za rok lub za dwa ,wtedy każdą decyzję o dzieleniu potencjalnego dodatku na dwa lub więcej EA będzie musiało nieco mocniej przemyśleć bo gracz będzie mieć wybór. Oby takie uzdrowienie rynku przyszło jak najszybciej wtedy najpewniej w sims5 albo sims6 (?) dodatek ze zwierzakami będzie zawierać więcej niż tylko piesy ,koty i chomiki (razem wzięte) :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » niedziela 13 cze 2021, 15:24

@Kropka ciekawe czy królikowi też da się zmienić kolor w zależności od tego co wcina :22-thinking-face: :03S-face-with-tears-of-joy:
Ja powiem tak.. Nasze kochane EA jak nic opracowuje tylko plany aby wyłudzić od nas jak najwięcej kaski. Nie oszukujmy się, większość ludzi dąży do tego by zarobić fortunę a gra TS jest głównie skierowana dla dzieci, które wydają całe kieszonkowe rodziców żeby kupić kolejny dodatek. My, starsi, już tak nie damy się łatwo oszukać, jednak póki nie będzie konkurencji EA będzie zżerać kaske jak tylko się da. Myślę, że każdy z nas np będąc handlowcem chciałby sprzedać jak najwięcej i jak najwięcej zarobić :09-winking-face: EA widzi po prostu, że dodatki wciąż się dobrze sprzedają więc robi co może by zyskać na tym najwięcej. Trochę tu ludzkiej chciwości się pojawia. Chcą więcej i więcej, stąd rozkładają wszystko na części jak tylko mogą

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 13 cze 2021, 16:28

@SimsoweAnime
Usmiałam sie jak zobaczyłam komentarz jednego fana pod ostatnim video zwiastunem Paralives - tym budowlanym:
"EA zrobiłaby z tego trzy dodatki!"
:cat_mwaha:
Prawdę powiedziawszy jedynymi dla mnie dodatkami wartymi swojej ceny jesli chodzi o rozgrywkę były Witaj w pracy i Przygoda w dżungli. Oba dostarczyły mi wielu godzin grania i do dzis do nich wacam. Jesli chodzi o urode to pierwsze miejsce ma u mnie Wyspiarskie zycie Z tymi trzema dodatkai mozna wcale nieźle grać i dla mnie są warte swojej ceny
Sporo elementów rozgrywki doszło z zyciem Eko, choc specjalnie nie zachwyciło ale OK sim ma wiecej do roboty z tym. Zaś walka z kosztami energii i wody dodała głebi grze (choc to doszlo z aktualizacją - nie powstało by pewnie gdzyby nie ten dodatek) ale tez mozna na to odzałowac kasę aby wzbogacić rozgrywkę

Wszystkie pozostałe cos tam dodawały do gry - Kraina Magii, Zycie w miescie Wampiry najmniej chyba dodała Snieżna eskapada ale gracz mogłby sie bez nich obyć w ostateczności i nawet nie o to chodzi, ze te paki kosztowały - pies drapał kasę, ale chodzi o to ze rozczarowywały i zaden nie był z tym, czym mógłby być gdyby włozono w niego wiecej pracy i pomysłów.

Oby te Sielskie zycie było warte swojej ceny i zachwyciło mnie - tak jak Witaj w pracy zachwyciło nie nowym trybem rozgrywki a Wyspiarskie zycie urodą
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » środa 16 cze 2021, 12:43

@kreatora ja powiem tak, że mam do EA wielką cierpliwość i dopiero z 2/3 miesiące temu wzbogaciłam swoją kolekcję o AŻ 4 dodatki (chodzi mi o te główne dodatki nie żadne pakiety rozgrywki czy inne duperela). Ja zawsze czekam na promki i nie na origin ale w sklepach jak np. Empik czy Media Expert (uwielbiam zbierać pudełka) i była no wtedy przecena, że dwa dodatki za 90zł no to proszę, tyle mogę wydać albo obniżyli, że dodatek kosztował 75 zł. Może i np. to Wyspiarskie Życie wyszło już z 2/3 lata temu ale ja nie żałuję dłuższego czekania. Wszystkim już się znudził a ja ogrywam wciąż na pełnej parze i odkrywam nowe rzeczy :12-smiling-face-sunglasses:
Sorki EA ale mnie tak łatwo z kasy nie obierzecie :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » czwartek 17 cze 2021, 07:38

@SimsoweAnime ogólnie to w empiku często dodatki w czasie premiery są dychę tańsze niż na originie, więc czy czekasz na większe promki, czy akurat chcesz kupić w dniu premiery to taniej kupisz wersję pudełkową. Ja też lubię zbierać pudełka ;)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 17 cze 2021, 23:07

Jesli chodzi o pudelka i dodatki kupowane z Orign. Jak wiadomo powszechnie Origin lubi nawalać i czesto sie spotykam na EA AHQ z naglym okrzykiem rozpaczy ze komuś nagle zniknely gry z konta na Origin - ostatnio rzadziej to sie zdarza ale jednak wciąż sie to dzieje.
Jesli gry były kupione na Origin to nie ma specjalnego problemu po interwencji w polskim supporcie EA z ich odzyskaniem. Jednak w wypadku gier gdzie kod był zgrywany z pudełka juz zaczynają sie schody o ile sie tego kodu nie pamieta, a juz nie chce nawet wspominac jaki potrafi problem wyskoczyc gdy ten kod jest bledny - co sie raz na kilkadziesiat tysiecy przypadkow moze zdarzyć. spotkalam sie ze 2 razy z takim przypadkiem.
Wiec ja wole odzalowac te róznicę w cenie i spać spokojnie wiedząć ze nawet jesli mi gry wyparują nagle z konta Origin to odzyskam je bez problemu.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » niedziela 20 cze 2021, 08:41

Ale do gry z Origin też jest przypisany kod Elu, tylko po zakupie gry online nie jest nam potrzebny. Nie wiem czemu gry miałyby znikać po rejestracji kodu na origin, mi się ani razu tak nie zdarzyło, a wszystkie dodatki mam pudełkowe i niektóre pakiety rozgrywki. Po zarejestrowaniu gry na Origin ten kod i tak znika i nie jest widoczny nigdzie w origin (moża jedynie we właściwościach podejrzeć kod podstawki), a zakupione gry są już na zawsze przypisane do konta na którym je rejestrowaliśmy. Z pudełka za to szybciej się instaluję duże dodatki,bo nie trzeba ich pobierać,w przypadku dodatków gra jest na płycie i instaluje się z płyty ekspresowo. A co do znikających z biblioteki gier to jakiś błąd origin, cyklicznie wyskakują im takie błędy. Ja mam w originie więcej gier, nie tylko simsy i czasem mi pokazuje,że nie mam gier w bibliotece, ale wystarczy odświeżyć wtedy aplikację lub nawet nie, odpalam grę z jej skrótu na pulpicie i wszystko działa,a origin tylko nie pokazuje obrazków. Ale to taki ich ciągły problem z dogrywaniem się aplikacji online, ona jest strasznie słaba i powolna. Ze Steamem nie mam aż takich problemów, choć też bywa upierdliwy.

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » poniedziałek 21 cze 2021, 13:17

@Karo_Min dzięki za podpowiedź :hearts/heavy-black-heart:
Pudełkowcy, łączmy się! Haha :cat_boss:
@kreatora mi jeszcze nigdy żadna gra nie zniknęła z origin a wszystkie z pudełeczka lecą. Myślę też, że jeśli by się zdarzyła taka sytuacja to w pudełku jest kod gry i jak się go poda to odzyskają grę na pewno

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 01 lip 2021, 21:24

TS4 Wiejska sielanka: oficjalny zwiastun rozgrywki


Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 03 lip 2021, 09:27

czyli domki dla zwierzątków będzie można dopasować do prawie dowolnego zwierzaka choć faktycznie będą obowiązkowe. Ciekawe czy będzie je można jakoś obudować by uzyskać własną stodółke czy coś
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 03 lip 2021, 14:13

Nie sadze Misiu - to tak jakbyć chciał obudować ul. Nie wiem czy mozna je bedzie stawiiac na plafotmie cho- ul mozna. Ale i watpie czy krowy z tej platformy zlezą, no chyba ze dostawisz cztery sciany nie zamkniete z jednej strony do konca i przykryjeszto jakims dachem. Ale te oborki - stajenki nie wygladaja tak źle
No i chyba powrót do TS2 - te roslinki chyba sie bedzie kupować w panelu budowannia jak kafelki i z nich ukladac pole
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”