Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Marvi » środa 06 lis 2019, 08:17

No, to mnie trochę cieszy, bo przynajmniej jest jakis wybor w tych kierunkach! Zaczynam myśleć cieplo o Maxis - mam nadzieję, ze się nie rozczaruje.

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » środa 06 lis 2019, 08:55

Obawiam się, że możemy być rozczarowani budynkami 🤔 chyba, że będzie można budować na szczycie, ale jak reszta budynku bedzke niedostępna trochę lipa.
Zdjecie z Twittera.
Załączniki
IMG_20191106_085130.jpg
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 08 lis 2019, 19:09

Podaję linka do stream'a który odbędzie się na Twitchu o g. 20.00

https://forums.thesims.com/en_US/discus ... livestream

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 09 lis 2019, 14:37

Wszystko co mozna sie dowiedziec o tym dodatku:
Tylko dla doroslych i mlodych doroslych. Nastolatki nie moga sie zapisac na Uniwerek. Lokatorów teraz mozesz dodac do kazdej chaty o ile sa simami bezdomnymi, rowery w calym swiecie, nowy skill - bardzo ciekawy plus trzy nowe kariery z domu - prawnik! Otwarte tereny do plywania w tym swiecie ale pogoda wzorowana na Anglli wiec bedzie albo zimno albo bedzie lało. Roboty nie tylko sprzataja ale mozna z nimi uprawiać Woohoo :cat_mwaha: mozna je tworzyc, uczyc , sprzedawac a nawet kupowac - nowa forma niewolnictwa ? :cat_huh:
https://simscommunity.info/2019/11/09/d ... ivestream/
Prosba
Kto ma cierpliwosc niech przetłumaczy dla nie anglicznych.
W sumie jest tego od metra tam nowych rzeczy. Jestem juz bardziej zainteresowana
Wyglada ze teraz jest duzo lepiej starannie wychowac nastolatka w domu by mial choc troche skilu nim pojedzie na Uniwerek. Dobre wyniki w szkole Sredniej podobno tez ??? sa brane pod uwage. Jak sim ma za malo skilu moze nie zostac przyjety albo zostac płacic, a i tak obleje egzaminy. (To jest typowy system Uniwerku a nie szkoly średniej)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » niedziela 10 lis 2019, 02:56

Po tym streamie mam strasznie mieszane uczucia. tak czekałam na ten dodatek a teraz...

Własnie do mnie DOTARŁO że można sobie zbudować robocika, którym ma uczucia, ROBIĆ Z NIM BARA-BARA a potem sprzedać!SPRZEDAĆ JAK NIEWOLNIKA! czy oni są przytomni???
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 10 lis 2019, 07:02

A skąd Tobie wyszlo ze ma uczucia? Ale idea i tak jest zboczona i juz w Trojce Vimes jak widac na obrazku po ogledzinach ewewntualnej przyszlej. zmechanizowanej pokojowki zdecydowanie ją odrzucil.
P.S.
To ze cholerna leniwa EA nie dopracowala tak cudnych dowcipych dymków w Czworce, ktore sim sam sobie dobierał w Trojce tak jak widać ponizej - w zaleznosci od okolicznosci i w ten sposob niejako komunikowal siie z graczem to nie moge odzałowac. Mam taką super fotke na ktorej gosc jest przylapany z coreczka gospodarzy w wyrze. Na widok mamusi i reszty rodziny ten nieszczedny grzesznik wyprodukowal dymek w ktorym to dymku on klęczy przed prokuratorem. Do dzis wybucham smiechem jak na tą focię spojrzę :cat_mwaha:
18 F plumbot.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » niedziela 10 lis 2019, 12:54

@kreatora No, przesadzam trochę, teraz to widzę. Ale chodziło mi o to, że robot staje się członkiem rodziny (po ożywieniu możemy nim sterować) i można z nim nawiązać romantyczną interakcję. Jeźeli miżna by sprzedać kochanka albo kochankę to słabo. Jeśli jednak po ożywieniu robot jest niesprzedawalny to ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 10 lis 2019, 15:36

@Aericia W Trojce tez mozna było ozywic robota i nim sterować o ile pamietam. Mozna bylo tez nawiazac z nim przyjazną intrakcje. Jednak tez mozna bylo go w kazdym momencie wyłaczyć aktywnym simem i spokojnie sprzedać. Tu roznica jest taka, ze nie tylko przyjazną, Nie przejmowałabym sie tym zbytnio. Z simową zywą pokojowką tez twoj sim moze nawiazywac takie interakcje ale chyba sie nie przeszkodzi Ci to aby wywalic ją z roboty, gdy uznasz ze wolalabys miec lokaja albo baba Ci sie nie spodoba na dłuzszą metę.
To samo dotyczy pluszaków - choc tam oczywiscie romantycznej interakcji nie ma. Bez skrupułow opylisz Diabła kiedy Twoj sim juz bedzie nastolatkiem. Choc pod postacią Diabła jest tez sim jak sie ostatnio przekonała moja znajoma. Przez jakis bug gry dostała zaproszenie od Pluszaka na spotkanie i kiedy pognana ciekawoscią wyslala tam swoją juz dorosłą simke zastała tam oblesnego staruszka o tym samym imieniu jaki nadala Pluszakowi ktory mial nazwisko jej rodziny. Miala MCC wiec usunela "Pluszaka" z gry z szbkoscia swiatla i tego z chaty i jego ozywione alter ego.
To jest dopiero temat na horror :cat_zombie:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » niedziela 10 lis 2019, 18:56

Osoby zainteresowane szczegółami dot. nowego dodatku, jeżeli chodzi o rzeczy z CAS i trybu budowania-kupowania odsyłam do filmików przygotowanych przez SimsCommunity




Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » poniedziałek 11 lis 2019, 12:48

hey wszystkiim.
Podsyłam listę informacji o dodatku. :02-grinning-face-smiling-eyes:
Listę przygotował EvilEcik z Simholic


❗ Informacje z dodatku The Sims 4 Uniwersytet ❗
🎓 Wydarzenia w kampusie
- Każdy uniwersytet ma swoje własne wydarzenia i imprezy, które się odbywają wokół kampusu. Nasz sim może, na nie trafić przechodząc obok parku czy podczas jazdy na rowerze.
- Nasi simowie również będą powiadamiani o nadchodzących wydarzeniach.
- Będą organizowane różne debaty, a nawet odczytywanie poezji!
- Wszystkie wydarzenia związane są z organizacjami, ale nasz sim nie będzie musiał do nich należeć, aby wziąć w nich udział!
🎓 Organizacje
- Nasi simowie mogą dołączyć do danej organizacji, zaprzyjaźniając się z członkami tej organizacji i prosząc ich do dołączenia do niej.
- Branie udziału w różnych organizacjach może polepszyć ocenę sima
- Kluby i organizacje działają niezależnie od siebie.
- Odpowiednikiem bractw są organizacje i tajne stowarzyszenie.
- Nie będzie cheerleaderek.
- SimGuru podpowiada, aby zbadać maszyny badawcze i sprawdzić dostępne opcje na statuetkach uniwersyteckich, aby dowiedzieć się więcej o tajnym stowarzyszeniu!
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 12 lis 2019, 19:43

Dzisiaj o 20:00 na Twicht rozpocznie się na żywo transmisja livestramu, na której zostaną omówione nowości dodane w najbliższej aktualizacji:


Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » czwartek 14 lis 2019, 17:16

Zapraszam na kanał simholic już pojawiły się przeglądy, gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć :)
Od razu mówię nie jestem jakimś expertem w robieniu, ale jakoś wyszło 😘
Pozdrawiam

ID Angel0992

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 lis 2019, 18:23

Dzięki ogromne teraz już wiemy jakie są obiekty. Sporawo tego całkiem no i jest rower oraz pokazane kolumny ze strzałkami w górę co mnie bardzo ciekawiło.
W CAs tez co nieco nowego choć liczyłem na "krówkowy" okrągły kolczyk do nosa. Tu trochę mało dodano skoro tylko te kropeczki ale za to trochę ubranek doszło. Dzięki serdeczne, wyszło bardzo fajnie, jest wsio pokazane czego można by oczekiwać. Teraz już tylko chciałbym zobaczyć tryb budowy w akcji czyli to co da się zrobić z tymi parcelami uniwersyteckimi (jak rozumiem chyba gotowymi budynkami trochę jak wieżowce w "Myszkowie".
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 07 sty 2020, 19:54

Czy już widzieliście zwiastun nowych akcesoriów? Oto przed Wami "Kompaktowe wnętrza"



Akcesoria te zostaną wydanie 21 stycznia 2020 roku.
A tu więcej informacji o tematyce tego pakietu
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... ing-reveal

Na SimsCommunity zostały zamieszczone screny ze zwiastuna, pozwalające bliżej przyjrzeć się obiektom nowego pakietu
https://simscommunity.info/2020/01/07/t ... l-trailer/

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 08 sty 2020, 00:20

Dziękuje, @Wikki za info! Właśnie dziś zastanawiałam się co z tymi akcesoriami i proszę! Pewnie nie kupie za full ceny chyba ze mnie czyms skuszą (jak Moschino mnie namówiło tymi pięknymi glanami!).

Edit. No i obejrzałam wreszcie... na początku nawet się trochę ucieszyłam bo zobaczyłam na ekranie "relationship gain" ale po namyśle sądzę, że to po prostu oznacza, że "małe wnętrze sprzyja związkom" bo wiadomo, Simowie będą się o siebie ocierać i tu większa szansa na interakcję. Obejrzałam dwa razy żeby wypatrzeć schody kręcone albo chociaż drabinę przysposobioną do wnętrz... ale nie! Schody można dać na zewnątrz, prawda?
Jedyne co jest ciekawe to te składane łóżka, ciekawy bajer ale znowu szkoda, że nie ma piętrowych... i tak dalej...
Straszna szkoda że tak ubogo zawsze w tej Czwórce. Mają fajny temat: małe domki a tak po łebkach go traktują. Jaki problem wykorzystać działające rpzecież drabinki, żeby można je było umieszczać w mieszkaniach? Naprawdę nie da się zanimować kręconych schodów, o ktore gracze proszą od lat? Za 50 zł dostajemy zwykle jeden, dwa bajery a reszta to po prostu nowy design mebelków, które już mamy... dodam, że pewnie i tak ich nie wykorzystam a to dlatego, źe pewnie będą miały góra 4 komfort, więc po co mi takie w grze? Mogliby dodać możliwość ulepszania mebli majsterkowaniem!

No, ale może to robienie na drutach będzie fajne? Moźe coś będzie fajne? Moschino też mnie nie zachwyciło ale jednak w końcu przełamałam się i kupiłam za full ceny...
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 08 sty 2020, 13:55

Meble z tego dodatku to prawie kopia trójkowych Midcentury set ze store, czyli meble lata 60-te ub wieku. Ten sam zamysł i stylistyka - mebelki z tego okresu miały być małe i funkcjonalne, bo po okresie wojennym budowano małe i ciasne wnętrza. Moda na przestronne hale była tylko w USA, których wojna nie dotknęła bezpośrednio. Sama posiadałam sławetne półko - tapczany. I do dziś wspominam je z niechęcią, bo tak jak na tym filmiku - trzeba się było z nimi nieźle naszarpać. Ciuszki w pakiecie też takie ubożuchne jak z lat 60 tych właśnie...
Myślę, że to będzie pierwszy w historii czwórki pakiet akcesoriów, którego NIE kupię. Chyba, że dodadzą coś ekstra, czego nie widać na zapowiedzi.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 08 sty 2020, 15:47

A ja biere, tylko szkoda, ze nie ma tapczanu i jelenia na rykowisku :/ ale taki fortepian do gierkowki by mi sie nadal jak wtenczas, o! Wreszcie cos rozsadnego ^•^

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » niedziela 12 sty 2020, 11:57

Znów będą narzekać, że kilka rzeczy za 50zl. Ja myślę, że to zwesze coś nowego 16 wczesny zobaczymy czy warte tej ceny. Chociaż taki. Mały domek dla samotnego studenta w sam raz 😁 Ja to lubię małe domki przejrzyste.
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 31 sty 2020, 17:51

Uwaga - EA oficjalnie potwierdziło prace nad The Sims 5. Prawdopodobnie powrócą w tej odsłonie do funkcji on-line, nie rezygnując z dotychczasowej formy rozgrywki (off-line).
Więcej tutaj

(ang)

https://simscommunity.info/2020/01/31/e ... ltiplayer/

i tutaj
https://sims.arhn.eu/2020/01/31/szef-ea ... -the-sims/

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » środa 05 lut 2020, 08:57

Wcale mnie nie dziwi zapowiedź piątki,wszak wyciekło im to już jakoś w połowie zeszłego roku tyle,że się wypierali. Teraz jeszcze kilka szybkich dodatków do 4 i można wypuszczać piątkę. Jako,że jestem simowym sado-maso już nie mogę się doczekać czym mnie rozczarują, jakie błędy pojawią się w grze i ile kasy ze mnie EA zedrze :03S-face-with-tears-of-joy:

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”