Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1798
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: bobas52 » sobota 13 lip 2019, 11:22

Wielkie dzięki dziewczyny za wszystkie informacje. Oby takich pocieszających wiadomości było więcej. Czyżby nowa szata graficzna wskazywała, że będą Studia :22-thinking-face:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 13 lip 2019, 11:37

Bobi, raczej to pod nowe akcesoria i karierę fotografa.

Nie chcę się już nastawiać bo będzie zawód. Jak czegoś bardzo chce to jest odwrotnie. :(

Ta opcja z CAS to lipa jednak. Taki bajer na jeden, dwa razy bo potem i tak jest normalna rozgrywka. Równie dobrze można sobie cechy wylosować a pracę, umiejętności i dodatkowe pieniądze przyznać Simowi kodem lub MC. „Budowanie historii” to zaledwie klika zbędnych informacji w CAS typu „twój sim nie ma pracy, otwierają się przed nim możliwości bleble”. Trochę strata czasu twórców bo na dłuższa metę nikt tak nie będzie tworzył Simow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 13 lip 2019, 12:33

Muszę przyznać, że okładki wyglądają koszmarnie. Takie, nie wiem czy EA nie stać nagle na grafików i wzięli pierwszego lepszego studenta grafiki komputerowej, któremu obiecali w zamian obiad i ciepły napój, ale, no... MOJE OCZY KRWAWIĄ, OK?

Plumboba jeszcze zniosę. Niech sobie będzie błyszczący, chociaż matowy bardziej mi pasował do czwróki jako całości (ciekawe czy w grze tez plumbob ulegnie zmianie czy to tylko ikonka na zasadzie "bo tak").
Menu główne jest dziwne, bardzo przypomina jedno z pierwszych czwórkowych, ale kurde, wywalić ten niebieski ._. I z jednej strony rozumiem, dlaczego zdecydowali się na jeden kolor dodatków (a bardzo podobają mi się różnokolorowe ikonki), ale nie mogli wybrać koloru, który bardziej różni się od pakietu?
Dla kogoś kto ma problem z kontrastem w jednym oku, jest to dosyć męczące. Jakby nie mogli dać pomarańczowego czy coś...
No i jeszcze np. na okładce podstawy są simowe ubrani w cichy z dodatków i uczesani w takież same fryzury. HALO, MILICJA? ZGŁASZAM OSZUSTWO.

To z historią sima zanim się go wypuści w świat? Mi się podoba.
To, że uwolnili 1k przedmiotów z debug i ogłaszają je jako "nowe obiekty"? Śmiech na sali.

Ogólnie mam takie mocne "UGHHHH"

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 13 lip 2019, 12:55

Tokus, ale tak w sumie to co to zmienia? Przecież istota Simow było tworzenie własnego ludzika z historią wymyśloną przez gracza - takie było założenie Willa Wrighta o ile pamietam.
Jakby to pociągnęli dalej i informacje z początku miałyby wpływ na losy Sima to jeszcze ok. Ale to jest po prostu losowanko na początku, ubrane w szatki niby ze psychozabawy, np. na pytanie o przyjaciół zaznacz odpowiedz „jakich przyjaciół?” to możesz spodziewać się cechy samotnik. :D takie skomplikowane, pieruńsko sprytne, cały zastęp psychologów to rozkminiał.
No kto tak będzie Simow tworzył? Raz czy dwa wypróbują i tyle.

Kolory ikonek faktycznie niepraktyczne. Dotąd wystarczył mi rzut okiem na symbol koło itemkow żeby rozpoznać dodatek, teraz będzie to męczące.
No i menu jest w stylu: „patrz ilu jeszcze dodatków noe masz, szare są, biedaku, kupuj szybko!”.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 13 lip 2019, 13:14

Nie no, mi się to akurat przyda w bawieniu się podczas dodawania simów do miasta. Poza tym hej, przynajmniej jedna rzecz z całej tej aktualizacji mi się w miarę podoba.
Takie, wiesz, mówiąc brzydko-
Pokażesz komuś wejścia do pokojów: w pierwszym na talerzu czeka na ciebie gówno i masz je zjeść, a w drugim czeka na ciebie cukierek, który smakuje najzwyczajniej na świecie, no ale przynajmniej nie jest gównem. Tak to widzę.

A tak to no, menu Ts4 już od dłuższego czasu polega na "PATRZ, TEGO NIE MASZ", ale teraz już przesadzili :/ Jak do tej pory jest to na białym tle i nie bije tak mocno po oczach, tak jasne ikonki na ciemnym tle? "Najsuper".

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 13 lip 2019, 17:13

Po opublikowaniu nowości, które EA zamierza wprowadzić, wśród społeczności pojawiły się głosy oburzenia między innymi tym, że na nowym głównym rendenie czwórki:
- simy różnią się i wyglądem, i stylem od tych, których mamy w grze,
- są nowe stroje i fryzury, których nie ma w podstawce (zresztą w dotychczasowych dodatkach również).
Zarzucono więc EA oszustwo.
Na wypowiedzi te zareagowała Lyndsay Pearson - dyrektor generalny The Sims, stwierdzając, iż (w wolnym tłumaczeniu) "Simowie, których umieściliśmy na pudełku, rzeczywiście mają kilka nowych wyglądów. Te style pojawią się w grze podstawowej w aktualizacji, dzięki czemu uzyskasz dostęp do wszystkich tych Simów w aplikacji Utwórz Sima, a ponadto poznasz ich historie".
No nie wiem, mam nadzieję, że nie wszystkie piksele zmienią tak drastycznie wygląd. Mnie osobiście Simy z okładki nie podobają się, są jakieś takie sztuczne, plastikowe.
Podobnie, jak chyba większości simmersów, też mi się nie podoba nowy ekran ładowania - wirujący błyszczący zielony plumbob na niebieskim tle. Oczopląsu można dostać :cat_blink:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 13 lip 2019, 18:41

Simowie ze starej okładki byli w rożnym wieku, czasem niepiękni ale zabawniejsi i chyba sympatyczniejsi.
Ci tutaj to same młodziaki (nie ma żadnego seniora...), ładne i wypicowane. To wyglada trochę tak, jakby chcieli ładnymi ludzikami przyciągnąć młodszych graczy. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 13 lip 2019, 20:20

Zmieniają nam się czasy, zmieniają technologie.
Nie sądzę, żeby simowie w grze tak bardzo się zmienili. Ludziki w materiałach promocyjnych zawsze się "troszkę" różnią od tych, którzy ostatecznie lądują w rozgrywce. Mam poczucie, że interfejs coraz bardziej przypomina ten z aplikacji mobilnych - wszystko jest kafelkowe i aż prosi się o tapnięcie palcem. Nic dziwnego, komórki... ekm, smartfony bebechami często mogą równać się ze starszymi komputerami i stają się popularna platformą do grania.
Współcześnie dzieciaki są bardziej oswojone z graficzną oprawą na swoich telefonach i dużo łatwiej przychodzi im korzystanie z tego medium niż komputera. Jeszcze parę lat temu robienie screenshota telefonem to była siara na maksa, dziś to powszechna praktyka. Wydaje mi się, że w tym kierunku poszli z nowym wyglądem.
Nie mniej, nie jestem fanką.

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » wtorek 06 sie 2019, 20:30

Wyciagajcie piniędze, szykujcie sakiewki, odszukajcie hasła do konta bankowego! Maxis nam daje kolejne bardzo potrzebne akcesoria, juhuuuu!



Lans, bans i orzeszki (nie wiem czemu orzeszki, tak mi się napisało). Czy tylko mnie się wydaje że jestem stara i już nie rozumiem świata? Czy tylko ja mam wrażenie, że trailer jest skierowany do ludzi 12+? A może mam nerwa na Maxisa, bo Alex Masse właśnie projektuje nam nowe typy schodów i ludziki, które ogarniają więcej niz drogę do lodówki i do kibla?

No, jedyny plus to może STOJĄCE ZDJĘCIA, którymi można zapełniać komodę! Tak nisko upadłam, że to mnie cieszy. Jakim bezmózgim konsumentem się stałam... kupię, bo mnie będzie denerwować puste miejsce na akcesoria. BO MUSIELI PRZEROBIĆ MENU TAK, ŻEBY DENERWOWAŁO JESZCZE BARDZIEJ!
O tempora, o mores.
Idę sobie!

Edit. Pocoeszają komentarze pod filmikiem w stylu:
"community: zrobiliście najbardziej niepotrzebne akcesoria, czyli Mój pierwszy zwierzak...
EA: potrzymajcie nam piwo!" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 06 sie 2019, 21:03

Zdjęcia na komodach?! O co za wspaniały nowy pomysł! A nie, czekaj...
Zrzut ekranu (264).png


Mają tupet skur@#*!y

Ładne okna, spoko lampy czyli dwa fajne przedmioty i recolory zupełnie jak w mój pierwszy zwierzak. Studio zerżnięte z Witaj w Pracy, potrójne zdjęcia w ramkach faktycznie fajne, więcej opcji kolorystycznych do ramek też choć to powinna być w podstawie. Podobnie jak studio fotograficzne z dodatku powinno mieć opcje pozowania z małymi dziećmi.
Sedno packu czyli ubrania też raczej MEH, może 1/3 ujdzie ale dupy nie urywa.

Jestem wkurzona bo tez pewnie się ugnę i za jakiś czas kupię, mam pełną kolekcje i ten jeden brak będzie drażnił ale zdecydowanie poczekam do promocji.

Edit: o cholera... te okna... ŁAŁ ♥
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 06 sie 2019, 21:15 przez Fredra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » wtorek 06 sie 2019, 21:15

Jak mnie ten Grant irytuje... sorry, ale gość działa na mńie jak czerwona płachta na byka. Tylko zatweetuje a ja już pochylam głowę i szukam ściany, bo inaczej rozwalę sobie monitor... :/

Rozumiem że to kolejny trick i że przepraszają? Czy może wreszcie te ramki się pojawią? RANY BOSKIE, TAK TO TRUDNO ZROBIĆ DO CIĘŻKIEJ ANIELKI???

Studio fotograficzne już mieliśmy, ubrania nie w moim stylu (tak serio, to tylko fryzura damska mi się podoba, ta blond ale moze taka już była, nie wiem, męska chyba, idę walić głową w ścianę). Swoją drogą to już ludzie nazywają tę biedną firmę "mosquito" czyli komar. :D i że nie będą za komara płacić tyle, co za chomika (chomik jednak szlachetniejszy zwierzak niż komar).

Dobrze że mamy swoje forum bo teraz to by bany poleciały za obrażę majestatu. Idę na USA forum poczytać dramy, zanim tak ludzi pouciaszją. :D

Tyle wygrać, że sobie choć bluzgi w necie poczytam.
@Fredra ratuj, bo nie uczymie! ;(

Edit. Okna spoko (łatwo z nich wyskoczyć!). Ale serio fajne.
(Tak nisko upadliśmy, cieszymy się z okien które pewnie już dawno jakiś cecekarz ugnietl za darmo, ale spoko).
Obrazek

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 06 sie 2019, 21:21

@Aericia Tweet jest stary, wyszedł zaraz po zwiastunie Strangeville i to własnie wydaje mi się w tym najgorsze. W zwiastunie pakietu rozgrywki pokazali nam coś co musimy sobie dokupić pół roku później.
Też mi się podobają te blond, gładkie włoski.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 06 sie 2019, 23:02

No to już zrobiliby osobny bogaty zestaw ubranek a potem bardziej treściwy zestaw okienek drzwi plus elementy architektoniczne w osobnym paku jak w sims2 no ale lepiej dac okienka na zachęte coby - jeśli dobrze to rozumiem - na siłe zareklamowac jakąs chyba realną ,markę ciuchów. Trik jednak efektowny bo i mnie brak tych okienek będzie męczył (brak ciuszków zdecydowanie nie) zanim się poddam albo raczej zanim ukaże sie w 3paku w sklepach (o ile sie ukaże) czyli mistrzostwo marketingu na zasadzie sprytny mix :X Alex pośpiesz sie z tą swoją grą to ea sie weźnie tez do roboty bardziej na serio ,plis ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1495
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 07 sie 2019, 21:37

Ja się nie ugnę, choć te okna są fajne. Nie dam jednak za głupie okno tyle kasy. :85-smiling-face-horns: Już mi świeci po oczach ikonka z niezakupionego pakieciku chomików, więc jakoś przeżyję i ten brak (albo wybrak) komara. :38-face-stuck-out-tongue:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 08 sie 2019, 01:09

Eee tam akcesoria są po 40 zlociszów a tyle wizyta u fryzjera u nas na dzis kosztuje wiec bez przesady. Mozna raz fryzjera nie odwiedzic a miec te okna. No bo mnie generalnie tylko te okna rajcują. Całą resztą moga sie wytapetować. Bardziej sie martwie ze mi sie juz tak zapcha panel kupowania i CAS tymi ciuchami ( zupelnie niepotrzebnymi) ze komp sie zbuntuje i to sie zacznie tam bugować. Chyba własnie z tego wzgledu nie kupię. Juz i tak z tego co widze u niektorych graczy ( bez modów i CC) sie bugują te panele budowania i kupowania. U ostatniej ofiary znikła opcja kolorkow pod obiektami w budowlance. I ma ściany - wszystkie sciany! - bez opcji zmian koloru. To moze skutecznie odstraszyć od zapychania sobie gry badziewiem. Mnie nieźle wyploszylo :cat_zombie:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 09 sie 2019, 10:56

Dokładnie zgodzę się z Elą, akcesoria to pikuś, można kupić teraz, można poczekać na promkę,nic się specjalnie nie straci. Cena nie jest aż tak wysoka,dla nas jako graczy starszych,którzy sami zarabiają na swoje małe przyjemności i decydują o wydatkach. Jednak mam wrażenie,że EA szykuje się jednak do wydania Sims 5. Wpychają nam już badziewie, zapowiadają nagle po kilka rzeczy na raz, gdy wcześniej raczej długo się czekało na nowości, mam wrażenie,że chcą jeszcze jak najwięcej zarobić na 4 odsłonie na sam jej koniec. Natomiast mam wielką nadzieję,że jeśli faktycznie ruszą z 5 edycją gry, to Paralives postawi im poprzeczkę bardzo wysoko. I choć mam wielki sentyment do Simsów,gram od pierwszej odsłony, to nawet nie mrugnę okiem przy wyborze gry, jeśli okaże się, że Paralives bije Simsy o głowę.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3501
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 09 sie 2019, 11:32

Jakoś tak się dziwnie składa, że ja tylko tak troszeczkę... Tak tylko popatrzę... Tak tylko pomyślę... I jakoś tak po cichutku do sklepu... I tak nie wiem skąd, i jakim cudem... Ale to przecież TYLKO 40 zeta :P I wyklęte chomiki (no bo okazja zniżkowa), i Upiorności (bo chatka Gabi mi się w pełni nie wyświetli), I w końcu te wspinaczki (no bo już jak mieć to wszystkie)...
Choćbym nie wiem jak wyrzekała się błota - na pewno wlezę po pas :P

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1495
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 09 sie 2019, 18:00

Dziewczyny, w sumie macie rację, bo 40 złociszy to nie jest żadna zawrotna kasa. Tylko wkurza mnie, że za to dostanę jedno okno, które mi się podoba, a reszta to gadżety, które nie są mi potrzebne w grze. W CAS mam sporo ciuszków, a moja simka i tak chodzi tylko w niektórych. :03S-face-with-tears-of-joy: Z fryzurami też szału nie ma, a kolejnych mebli, podobnych do tych z wcześniejszych dodatków, jakoś mi nie żal. Moja babcia mówiła "Nigdy nie mów nigdy", więc może kiedyś zrezygnuję z wizyty u fryzjera. :a_grin2:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 09 sie 2019, 18:47

Chyba 50 zł...
Wiecie, to nie tak, ze żal mi kasy na grę bo w sumie ostatnio tylko to kupuję (chodzę w starych ubraniach bo liczę na to, że schudnę więc nie kupuję nic nowego).
Tak, mam wszystkie akcesoria (nawet chomika wreszcie nabyłam) ale nadal uważam, że to wyciąganie kasy. Jakieś wewnętrzne coś mi przekornie podpowiada, żeby opierać się pokusie kupowania kilkunastu obiektów za pełną cenę. Sześć lat już będzie miała Czwórka a wciąż jej content to chyba połowa tego, co było w Dwójce (a o Trójce nawet nie wspominam) i kiedy po wydaniu chomika nieco przystopowali z akcesoriami naprawdę liczyłam na progres, że grę dopracują albo że zaproponują nam coś naprawdę fajnego (I GRYWALNEGO) - to po Gwieździe, która wprowadziła nowe możliwości dla naszych ludzików, takie jak reputacja i sława.
Do tego dochodzi świadomość, że akcesoria są tak naprawdę płatną reklamą jakiegoś domu mody, którego skórzane ubrania kiepsko (w mojej opinii) wyglądają na animowanych ludzikach. Moim zdaniem lepiej by na tym obie firmy (EA i Moschino) wizerunkowo wyszły, gdyby te ubranka wprowadzili w darmowej alktualizacji.
Wyraźnie widać po historii rozszerzeń do Czwórki, że mnogość akcesoriów i dość jednak ubogie dodatki nie były dobrym pomysłem i przez to firma straciła mnóstwo czasu na produkowanie naprawdę wartościowych packów. No i jest problem, bo po pięciu latach wciąż nie mamy uniwersytetu a Simowie dalej po sikaniu chodzą myć ręce do kuchni... dwa piętra niżej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 09 sie 2019, 21:04

Czasem mam wrażenie,że czwórka to jest dramat. Taki mały horrorek twórców, którzy chcieli zarobić na zmniejszeniu wymagań i im się w sumie udało. Najbardziej brak mi simowych emocji, nawet mimo modów są strasznie spłycone i słabiutkie, ciężko się pisze historie gdy trzeba wszystko reżyserować, bo simy mimo pełnej wolnej woli leją w gacie,gdy nie wydasz im polecenia by skorzystali z toalety. I widzę,że coraz mniej simowych historii się tworzy, choć przecież wszyscy gramy, a tak kochałam je czytać :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”