Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Pablo » poniedziałek 17 cze 2019, 23:24

Wygląda naprawdę świetnie :) ciekawe czy mój sim będzie miał możliwość zamieszkania na tym terenie? Jeśli TAK to przeprowadzam go niezwłocznie gdy talko wrócę do kraju.Tym bardziej że dzięki pewnemu modowi jest trytonem :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 19 cze 2019, 20:43

Jak podaje SimsCommunity, szykuje się nowa aktualizacja po której woda będzie funkcjonalna do pływania dla simów w naszych dotychczasowych światach/miastach (nie wiem czy wszystkich czy niektórych) napewno jak widac na fotach w podstawkowych i w Windenburgu ale także w Wiśniowej Promenadzie czy jak to się tam zwało także jeeej :)

Źródło: https://simscommunity.info/2019/06/19/t ... ake-areas/

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 19 cze 2019, 22:04

@SimDels Nie o pływania a do wchodzenia. Simowie będa mogli na razie "pomoczyć nogi" ale to daje optymistyczne spojrzenie na przyszłość

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 21 cze 2019, 06:56

Dobre i to jak dla mnie i mojego sima. Albo mi się wydaje,albo mój ludzik opanował nowy styl pływania po ostatniej aktualizacji o której wspomniała Ela @kreatora :)

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 21 cze 2019, 10:07

Kochani, pochwalę się, mam. Zakupiłam, pobrałam i pewnie zaraz polecę zmajstrować jakąś syrenkę, albo jakąś przebudowę :).
Jak dotąd mam wszystkie rozszerzenia, aczkowlwiek może to być dla mojego wysłużonego lakpa limit. Zobaczymy, zresztą perspektywa dodatku z magią już mnie aż tak nie kręci, choć może się okazać fajny. Natomiast te zapowiedziane fatałaszki... Cóż, dla kogoś, kto niewiele uprawia rozgrywki to rzecz całkowicie zbędna. I tak jak już gram to moi simowie zwykle przez całą rozgrywkę latają w jednym zestawie ciuchów na każdą okazję :P.
W sumie z dotychczasowych rozszerzeń mam wszystkie tylko dlatego, że te pierdółki w akcesoriach dokupuje córka, więc teraz też, jak sobie kupi to będzie mieć.
No to lecę produkować syrenę z nadzieją, że uda mi się dzisiaj zrobić jej ogon taki jaki mi się będzie podobał a nie taki jaki akurat dzisiać uda się odpalić w recolorach :P
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 21 cze 2019, 14:51

@Katel pochwal się swoją syreną i podeślij nam parę ładnych zdjęć z rozgrywki :27-person-with-folded-hands:

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 21 cze 2019, 17:25

@Karo_Min z przyjemnością :)

Niestety nie pomyślałam, żeby pstryknąć screena w CAS, ale wiele nie tracicie, bo nie przywiązuję zbyt wielkiej wagi do wyglądu moich simów i całe to "tworzenie" sprowadziło się do szybkiego przeglądu nowości i jeszcze szybszego liftingu randomowego sima, którego podrzuciła gra. Simki właściwie ;)

Zabawy z delfinem:
syrena (1).png
syrena (2).png


Pierwszej nocy, śpiąc jak Simbożu nakazuje, w łóżku, nieco mi się syrena przesuszyła, więc cały ranek dnia kolejnego prewencyjnie moczyła się w wannie :D
syrena (3).png


a potem odkryłam, że zamiast w łóżku może sypiać po prostu w morzu, co w przypadku syreny wydaje się całkiem logiczne
syrena (4).png


Syrena została ekolożką i na razie prowadzi akcję uświadamiania każdego napotkanego sima. Jakoś do roboty jeszcze nie dotarła, strasznie dużo wolnego ma ta kariera. No i póki co całej masy rzeczy jeszcze oczywiście nie odkryłam. Za to simowie z okolicy są wyjątkowo towarzyscy, chyba w żadnym otoczeniu nie są tak namolni z wbijaniem na chatę jak tutaj. Jak ktoś lubi dokuszać swoim simom to znakomitym sposobem będzie dać takiemu cechę samotnik i osadzić go na archipelagu :D.
Ogólnie widoki są w tej okolicy piękne, to jedna z piękniejszych okolic w grze, to nie ulega wątpliwości ;)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 21 cze 2019, 18:26

@Katel Super :)

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » piątek 21 cze 2019, 21:09

Na razie u mnie gra jest zbugowana jak diabli ale trzeba grze oddać co jej, świat jest... rajski.
21.06.2019_18-57-32.png
21.06.2019_21-05-18.png
21.06.2019_18-50-36.png

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 22 cze 2019, 07:44

Tokusy dopiero wczoraj wróciły z wakacji, więc dodatek zainstalowałam pod wieczór. Od razu zaatakowały mnie problemy- mimo zabezpieczania i wyjmowania zapisów i modów podczas aktualizacji i instalacji gry, mój główny zapis wziął i umarł, przez co zmarnowałam miesiąc gry (muszę robić częstsze zapisy). No i póki co mam zabugowaną galerię, bo nie mogę zapisać parceli (pobrać mogę!), a wszystkie ich wartości wynoszą 999999 x 99999. albo 99999999 simodolców.
Welp.

W każdym razie zrobiłam sobie zapis dla pobawienia się dodatkiem. Póki co tylko ubrałam Masahiro i Toudę i wsadziłam ich w jeden z gotowych domków.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólnie smutno mi, bo jest STRASZNIE MAŁO ubrań. I dobijają mnie te kiecki z plastelinowym, płaskim spodem.
Takie, god dammit. Ale ogólnie to co jest nie jest brzydkie. Podoba mi się bardzo fryzurka, którą ma Masiasta. Przypomina mi tą z warkoczem.
I świat póki co wydaje się być śliczny i kolorowy, tak jak lubię.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 22 cze 2019, 19:47

@Tokusa
Masz przeterminowany UIC mod. 99% script modow szlag trafil a UIC w pierwszej kolejnosci. :85-smiling-face-horns:
Na razie tylko jeden mod jest nowy do pobrania MCC nowy
A swiat jest sliczny az sie nie chce z niego ruszac do innych simowych okolic
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 22 cze 2019, 20:18

@kreatora aye, to już rozgryzłam rano. Wczoraj z fredrą pisałyśmy to mi radziła wyjąć UI z folderu mods to wyjęłam, ale chyba jakoś przekopiowałam znów do folderu mods bo dzisiaj znowu tam był i to dlatego tak miałam (z tymi parcelami).

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » niedziela 23 cze 2019, 20:12

Piękny świat. niestety musi poczekać na mnie do Lipca, zazdroszę Wam
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 12 lip 2019, 20:45

Garść newsów z dzisiejszego streamu Maxisa:

- naprawią bugi i dodadzą sporo rzeczy (coś tam gderali i robili sobie jaja więc nie wyłapałam, coś o fryzurze i ubrankach oczywiście było).

- odblokują obiekty wcześniej zablokowane (może już były, nie wiem, ale oni mówią, że wcześniej nie były dostępne). Można ich używać jako dekoracji.

- nowe menu, nowe ikonki dodatków, nie wiem czy będzie reorganizacja galerii.

- nowy plumbob

- nowy loading screen

- nowość w CAS, chyba to opcja do wyboru a nie przymus (mam nadzieję...).
Na początku odpowiadamy na pytania w quizie, np. Co kupisz przyjacielowi na urodziny? I trzy odpowiedzi. Na podstawie tych odpowiedzi gra przydzieli Simowi cechy, aspiracje, pracę i dwa skille (o ile pamietam na poziomie trzecim, że niby coś już umie). Dostanie też więcej pieniędzy na start. Wygląd, płeć i resztę można dowolnie zmieniać, cechy są już zablokowane.

We wtorek chyba bedzie nowy filmik z prezentacją nowych Simów z obrazka w menu. Nic mi ten obrazek nie mówi oprócz tego, że są młodzi. Studia?
Obrazek

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » piątek 12 lip 2019, 20:50

Ari mnie ubiegła więc wrzucam tylko jako uzupełnienie ^^ :

W najnowszej aktualizacji (16.07) dojdzie około 1000 "nowych" obiektów. Będzie ich tyle pod warunkiem, że posiada się wszystkie rozszerzenia do gry bowiem Guru postanowili dodać do katalogu debug wszystkie obiekty, które widzieliśmy do tej pory jako otoczenia ale z niezrozumiałych powodów były nie do kupienia. Niezmiennie pozostaną jedynie dekoracją ale to zawsze coś i pozostawia otwarte drzwi dla moderów
Ogromna ilość odblokowanych roślin i skał w tym elementy rafy z najnowszego dodatku ♥

nowa szata graficzna:
Obrazek
Obrazek

CAS
Zrzut ekranu (258).png
Zrzut ekranu (259).png
Zrzut ekranu (260).png
Obrazek

transmisja do obejrzenia tutaj:


Ponad to zaczynają pojawiać się pogłoski o nowym dodatku. Tak, dodatku. Ma pojawić się pod koniec tego roku, na razie to wróżenie z fusów ale pamiętam jak Kreatora wspominała coś o plotkach odnośnie życia na wsi - kto wie, może pójda w tę stronę.
Na razie poszukują nowych edytorów głosu (?)
https://simscommunity.info/2019/07/11/t ... d-of-2019/

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 12 lip 2019, 21:01

Super, Fredra! Robiłam screeny z telefonu bo na nim oglądałam filmik i kombinowałem jak je przerzucić na tablet, hehe. :)
O tych Simach z menu coś niby ma być. Są młodzi...
Studia, błagam! (dostała butem!)

Z pierwszego pytania wynika, że nie musisz bawić się w quiz. I dobrze, bo jakoś to do mnie nie przemawia. Kiedy Grant zaczął się podniecać, że będą "personalizować Simów i tworzyć im historie" liczyłam na nowe cechy, więcej slotów, jakieś zainteresowania typu ulubiona muzyka czy kolor i może nowy system pragnień (skoro stary wyłączyli i jest opcjonalny...). Szkoda ale jak widać, coś tam kombinują.

No i nie wspomniałaś o Alexie! Ja zasnęłam ale coś na Alexę ma być! (Alexa to to gadające pudełko, ktore opowiada ciekawostki o Simsach, na przykład to, że gracze używają kodów!)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » piątek 12 lip 2019, 21:55

Alexa ma uaktualnioną bazę muzyki o utwory z Wyspiarskiego życia + jeśli dobrze zrozumiałam to postanowili dodać tryb wyzwania w quizie. Można teraz wyzwać kogoś na pojedynek na wiedzę i śledzić "turniej" poprzez tabelę wyników.
Nie mam googlowego szpiega więc olałam troszkę temat :P

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 13 lip 2019, 01:21

A widzisz... :)
Sorry że tak się wcielam z ta relacja ale przypadkowo dosłownie na nią trafiłam (kilka minut przed) i dopisałam na szybko żeby nie zapomnieć. Naprawdę podziwiam Twoje zaangażowanie w spisywanie nowości i wiadomości! :)
A tutaj przykłady itemków wcześniej ukrytych w grze:
C9678CF7-3A36-423D-A056-AC1F1B89498A.png
E979E29B-6E2B-434F-A098-82D7F9BAB3D3.png
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 13 lip 2019, 08:35

Rewelacja. Teraz brakuje juz tylko edytora światów/otoczeń (poproszę ;P )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 13 lip 2019, 08:57

Oj, to już chyba niemożliwe. Musieliby przebudować całe otoczenia bo to co dookoła to chyba są po prostu płaskie makiety. :(
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”