Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Alibali » czwartek 28 maja 2020, 11:25

O, witaj Gosik! Dawno cię nie widziałam na forum!
Nie mam pojęcia, po co im te ankiety... Z sondaży wynikało, że dostaniemy farmę... Ja tam bym się cieszyła na te świńskie derby :) A dostaliśmy, pomimo miażdżącej ilości zwolenników farmy - nie wiadomo co :( - a w każdym razie nie tego gracze oczekiwali... Może i fajny będzie, nie nastawiam się na najgorsze, choć nie ukrywam, że bardzo mi skrzydła podcięli tym dworcem, który jest, a którego nie ma :( (Po cichu mam nadzieję, że może jednak)
Do końca roku jeszcze trochę naprodukują. Może będzie w końcu i ta farma... Ale ja jestem z tych, którzy uważają, że kto prędko daje - ten dwa razy daje...

Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gosik » czwartek 28 maja 2020, 11:35

Jakoś straciłam chęć grania w simsy i czytania o nich, czasem tak mam raz na jakiś czas.
Ja osobiście cieszę się na te akcesoria z szydelkowaniem, bo póki co zapowiadają się fajnie, Eko życia raczej nie kupię, bo jakoś nie moje klimaty..żałuję, że np.maszyny do robienia soków nie da się postawić po prostu w kuchni (tak jak to było z przetworami w trójce) tylko zawsze robią jakieś ogromne maszyny, których nigdzie nie da się postawić, żeby dobrze wyglądały. Ja doszłam już do tego momentu gdzie wszystkie rozszerzenia jakie chciałam zakupiłam i teraz tylko czekam co nowego, ale przyznaję że też z niecierpliwością czekam na farmę i jakiś pakiet może z górskim miastem, wędrówkami górskimi, jakaś może nowa grupa etniczna, z dodatkiem cztery pory roku jakieś narty, sanki..bardzo mi tego brakuje, ale być może to przez moją miłosc do gór. Podobno w tym roku ma wyjść jeden dodatek, jeden pakiet i akcesoria (chyba że coś źle pamiętam) więc może jest jeszcze szansa.

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » czwartek 28 maja 2020, 12:44

@Alibali ta zapowiedź The Sims5 dotyczy tylko nowej konsoli Sony Play Station 5 która niebawem pojawi się na rynku i dlatego jest lista gier które pojawią się wraz z premierą tej konsoli wklejam link do pełnej listy gier https://www.eurogamer.pl/articles/2020- ... -zaskakuje

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » czwartek 28 maja 2020, 17:53

Ponadto jest napisane, że TS5 pojawi się na PS5 "kiedyś tam", że po prostu jedni z drugimi przybili sobie piątkę, że jak wyjdzie to i na konsole.

Tak to przyznam, że bardzo cieszą mnie aktualizacje, ale dodatek coraz bardziej wydaje mi się po prostu... męczący. Nic mnie do niego nie zachęca, a wręcz czuję się zniechęcona.
Ale cieszy mnie powrót komornika i strażaka. Może za kolejne sześć lat dadzą nam złodziei xD

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 28 maja 2020, 19:17

Rozumiem.. Przeczytałam tę notkę i jakoś tak zniechęciłam się do tych simów piątki... Tak szczerze, to czekam na te Parafolki w lepszym wydaniu, i pewnie na nie się przerzucę... Ale kurcze, no... Sentyment chyba nie pozwoli tak całkiem... Tyle lat...

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 29 maja 2020, 01:14

Dodatek Życie eco zawiera funkcję o nazwie Plany działania sąsiedztwa. Dzięki tej funkcji można kontrolować, dostosowywać i nadawać charakter każdej dzielnicy w The Sims 4, nie tylko w świecie dodatku, ale także w grze podstawowej i poprzednich pakietach. W grze można głosować na 20 różnych planów działania w sąsiedztwie, które określą sposób jak sąsiedztwo, w którym aktualnie gramy, zachowuje się i współdziała z innymi Simami.
Szczerze pisząc nie wiem, czy to takie happy, bo np. plan działania obejmuje:
- wolną miłość - Simy mogą flirtować z kilkoma naraz i to w obecności pozostałych "ukochanych" i nikt nie jest zazdrosny (taaa ... jakby do tej pory były zazdrosne);
- kradzieże - nie wiem jak to się w grze będzie nazywało, ale tak to wygląda. Do domu naszego Sima może przyjść ktokolwiek i zabrać co tylko mu się podoba. Nasz Sim też może iść do innego domu i zabrać stamtąd co chce. I nikt nie będzie tym faktem oburzony! (teraz już wiem dlaczego w Czwórce EA nie chce dodać policjantów);
- pijaństwo - Simy mogą pić na umór tłoczony sok. Będąc w stanie wytrzeszczają oczy i zaliczają glebę (to znaczy po prostu zasypiają wystawiając tyłek). Po przebudzeniu znowu szukają soku (stworzenie możliwości simów będących pod wpływem skojarzyło mi się z Paralives. Masse bowiem jakiś czas temu mówił, że parafolki po wypiciu alkoholu lub jak to się inaczej będzie nazywało, będą zachowywać się tak jak odurzone. Plagiat EA?);
- papierowe torby na głowach noszone przez wszystkich mieszkańców (faktycznie, o niczym innym nie marzyłem w grze, tylko o ubraniu simów w worki).
O wielu innych funkcjach opowiada Twórca SimsCommunity w tym filmie (mnie jednak te, o których napisałem powyżej, zbulwersowały):

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 29 maja 2020, 11:14

Nie rozumiem kompletnie... Gra pikseluje nagość, a pozwala na wolną miłość... Uczy braku zasad i poszanowania cudzej własności i godności ( lradzieże, upijanie się czymkolwiek, choć domyślamy się, że sok to eufemizm użyty przez twórców gry) i zaliczanie gleby w obecności innych, w tym zapewne dzieci, bez jakiejkolwiek żenady - a jest oznaczona Pegi 12... Do czego ta gra zmierza? Czy to ma być ten ekstra czynnik mający za zadanie przyciągnąć do gry więcej chętnych? Tylko czekać, jak wprowadzą interakcje związane z zabijaniem z zimną krwią.
Nie mam nic przeciw kradzieżom, lekim obyczajom czy zabijaniu w grze - ale w grze, po której się tego spodziewamy już w momencie kupna - nie w grze dla dzieci, którą stały się Simy po ogołoceniu jej z wszystkich wcześniejszych warstw i smaczków, które zawierała jedynka i dwójka, a nawet trójka. Pijaństwa nie ścierpię w żadnej grze... :(

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 30 maja 2020, 00:32

Kolejne wymuszone zachowania - zamiast zindywidualizować Simów, sprawić aby nastrójniki i przede wszystkim cechy miały większe znaczenie, sztucznie programuje się ludziki na określone zachowania. Simowie nie podrywają się bo chcą (a przynajmniej tak to wyglądało z atrakcyjnością w Dwójce) ale dlatego, że im się to włączy. :/
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 02 cze 2020, 16:57

To fakt z tym wlaczaniem emocji ktore stymuluje zachowanie simow, Ale nawet na festiwalu milosci przymaksymanie dzialajacej emocji "romantycznej' sim jak nie ma ochoty na flirt z dana osoba to zareaguje negatywnie. Przynajmniej w mojej grze. Nie wiem jak w waszych.
Ten brak zazdrosci to poprostu zerzniete z MCC modu ale te jest ograniczone terytorialnie czyli skrypt modu mocno zmieniony bedzie. Czyli jak tam sie sim znajdzie to zazdrosny nie bedzie
No Woohoer padnie na 100%po tej aktualce.
Podejrzewam ze z tymi kradziezami jest podobnie - tez pewnie zerżniete z jakiegos modu.
Ale wpadaniew alkoholizm - tu raczej w soczkoholizm dla mnie jest zabawne - zbliza gre do realu Zawsze mi brakowalo reakcji sima na za duzo drinków.
Pegi 12? zapomnij . Oni wie wlasnie polapali ze to nie dzieci te gre kupuja. Pegi 12 oznaczenie jest tylko dla rosyjskich i chinskich wladz uzyte.
PS
Ale 2 z tych 3 meskich nowych fryzur są boskie!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » wtorek 02 cze 2020, 18:47

Hey kochani aktualizacja została przełożona na jutro.
ID Angel0992

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 12 lip 2020, 11:25

Zabawa - tylko dla Amerykanów oczywiscie i nie wiadomo dlaczego pojawiło sie to jako osobny dzial w Galerii
Czyli konkurs na najlepsze video story, najlepszą chate , najlepsze simy - robione na czas w studiu EA Jak mozna stworzyc video story w dosc krotkim zasie jest poza moim zrozumieniem
bo jakos mi wyszło z trajlera ze to jest robione w ograniczonym czasie. Nagroda dla zwyciezcy nie do pogardzenia - 100 tysiecy dolarów płatne do reki po ogloszeniu wyników...
Spark’d | Official Trailer
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 13 lip 2020, 21:05

Jutro!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » poniedziałek 03 sie 2020, 12:13

Odejde na chwilkę od szydełkowania (choć, oczywiście, wypowiadajcie się na ich temat ale widzę, że z grubsza publika szaleje i ludzie się, panie, ZABIJAJO o możliwość wydziargania skarpety.

Otóż ludzie dopatrzyli się na jakimś filmiku simowym nowej ikonki pakietu rozgrywki, która wygląda jak nic.
Ktoś jednak zestawił ilustrację do Gwiezdnych Wojen z owa ikonka i wyszło takie coś:
117076666_1293022127707516_1938684698092939190_n.jpg
co Wy na to, żeby zrobić własnego robota R2D2 czy polatać Sokołem Millenium? :a_laugh2:
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 03 sie 2020, 19:46

No cóż... układałoby się to w całość, jak zasy..zabrudzimy simową planetę to wtedy heja i do przodu na simowego Marsa :D W sumie brakuje w Czwórce już chyba właśnie tylko czegoś na wzór trójkowego skoku w przyszłość więc kto wie. Gdyby nie specyficzne dachy to możnaby domyślać się ewentualnie jakiegoś świata górskiego "ziemskiego" i bardziej przyziemnej tematyki np górskie wędrówki z możliwościa wspinaczki czy coś ale faktycznie to zestawienie jakoś tak zbyt podobnie się układa żeby chodziło tylko ogóry :O
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 03 sie 2020, 21:05

No jest to niewątpliwie nawiązanie do tych Gwiezdnych Wojen... Na DOTce czytałam sporo wypowiedzi hurraoptymistycznych, więc ludziska pewnie czekajo na tego Marsa... Ja nie czekam. ANI razu moje trójkowe Simy nie wybrały się w przyszłość mimo posiadanego dodatku, toteż nie wybiorą się zapewne i w czwórce... Jak nie wydadzą farmy to zalożę strajk - choćby jednoosobowy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 04 sie 2020, 14:02

Widzilam to juz a na USA forum jestt juz piecio stronicowy temat o tym, Ludziska spekulują nawet badajac kostke przyszlosci bo tam dodano jakies nowe opcje. kttore wedlug nich zawieaja wskazówki na ten remat, Wedlug mnie to nie wskazówki ale bełkot. Choc rzeczywiscie to świeżo dodany aktualizacją bełkot.
Na razie są rozpatrywane trzy mozliwosci - planeta zamieszkala - tu sa rozne podejrzenia przez kogo - od wrozek do ufoludkow innego rodzaju niz te z Sixham. Niektorzy sugeruja na bazie kostiumów z wojen gwiezdnych ktore sa w grze od dawna ze to jednak beda gwiezdne wojny.
Inna opcja - wakacje zimowe w gorzystym krajobrazie
Trzecia - wilkołaki
A wszystko podsumowane stwierdzeniem jednego z Guru EA ze to co bedzie jeszvze nigdy w simsach nie było. i w ten sposób wszystkie opcje własciiwie są do kitu bo wszystko to co wyzej wymienione juz było. Choc podroz wprzyszlosc a podroze kosmiczne to co innego. Nie mialabym nic przeciwko planecie zamieszkałej przez wrozki - ale wrozki juz byly wiec to nie to. :cat_mwaha:

Tak wiec czego jeszcze w simsach nie było? Ma ktos jakieś ideę?
Ja mam taka : Planeta ktora trzeba pddac terraformingowi aby stala sie przyjazna dla simów. Od cholery roboty dla sima - trzeba wyhodowac rosliny by był tlen, zalesić? Trzeba miec jakies zródła energii -kopalnie? W kopalniach moga zyc krasnoludy XD Krasnoludkow jeszcze nie było XD - Ewentualnie hodowala zwierzat,,choc w to akurat wątpie -jednak jesli będzie tu ci co oczekuja na farming powinni być zachwyceni,,
Wykorzyatana idea z Eko dodatku - planeta zmienia oblicze na "ziemskie" po wprowadzeniu tych wszystkich zmian. Planet jest trzy - odpowiednik trzech osiedli w Eko dodatku.
Oczywiscie aby to nie bylo takie cacy- sim wychodzi do pracy - na przyklad do zalesiania i znika w kroliczej dziurze. Po tygodniutakiej pracy widac wiecej drzew w okolicy. Kopalnie - to samo - tylko urobek jest wykazany i po pewnym czasie na horyzoncie wyrasta zakład pzemyslowy ktory to wykorzysta. Takie połaczenie simsów ze strategiczna grą ekonomiczna. Mnie byto sie podobalo. Oczywiście domy musialyby byc "futurystyczne"i pod kopulami bo na zewnatrz nie ma jeszcze tlenu. Swietne rozwiazanie dla EA aby sie wymigac od otwartego swiata
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 05 sie 2020, 00:19

Tak, wtedy wykorzystanoby nowość czwórkowa czyli automatyczna przemianę elementów świata pod wpływem działań simowych choć z drugiej strony nie było chyba jeszcze także nieco bardziej przyziemnej choć...wysokogórskiej wspinaczki. Oczywiście pytanie czy skoro tak trudno im zrobić schody kręcone i interakcje włażenia po nich to czy nagle...choc w sumie ścianka wspinaczkowa była więc wystarczyłoby to tylko trochę zmodyfikować ubogacić. Obstawiałbym jednak ten kosmos bo takie wspinanie raczej nie byłoby dla większości porywające i nie wiem jak w czwórkowych realiach miłoby wyglądac pokonywanie płaszczyzny wzwyż skoro nawet windy nie działają tu tak jak w ts3. Przy Ts4 EA wyrażnie eksperymentuje ze strategią więc Twoja wizja Elu ma tu sens i kto wie może okażesz się wróżkiem w tym zakresie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 12 sie 2020, 16:40

Być może wielu z forumowiczów oglądało wszystkie części zmagań uczestników w Sparkd i już wie kto został zwycięzcą (teraz tego nie zdradzę).Ja oglądałam i po włączeniu napisów oraz wybraniu w ustawieniach YouTube tłumaczenia automatycznego na polski w ogóle mogłam zorientować się o co chodzi w poszczególnych konkurencjach. Jednak nie o swoich wrażeniach chciałam tu napisać, tylko o tym co ostatecznie EA prawdopodobnie już wkrótce zrobi dla nas graczy.
Ale po kolei ... Jedną z konkurencji było stworzenie różnych typów Simów i różnych stylów. I tu nastąpiła wtopa Sim Guru Ninja, który był jednym (w dodatku najważniejszym i surowym) sędzią. Uczestniczce zadał bowiem pytanie - Czy wszyscy przedstawieni przez nią Simowie są dorośli? O, przepraszam, skoro guru od gry nie potrafi odróżnić nastolatka od młodego dorosłego i dorosłego to chyba coś jest nie tak! Na dokładkę przyczepił się odcieni kolorów skóry modeli. Na co inna uczestniczka odparowała, że w grze są przecież fatalne odcienie. Odnośnie tychże skórek w finałowym wydaniu Sparkd doszło również do sytuacji, w której biorący udział w konkursie mieli odtworzyć swoje emocje i wydarzenia związane z grą. Wówczas czarnoskóra XMIRAMIRA stwierdziła, iż nie może dokładnie odtworzyć siebie, bowiem brak takiego odcienia skóry, ponieważ ciemne barwy mają szarawy odcień, a niektóre jasne tworzą plamy na ciele pikseli. Przy okazji pokazała stworzoną przez siebie paletę wspaniałych różnorakich, wręcz idealnych skórek w wielu kolorach (trochę dziwne, że EA w tym programie tego nie wycięła).
Przechodzę jednak do sedna. Nie wiem, czy to w wyniku totalnej krytyki graczy po konkursie Sparkd odnośnie własnie tekstury skóry i włosów (skoro moderzy mogą tworzyć cudeńka, a twórcy gry ciągle powtarzają, że się nie da), czy w wyniku nacisku znanych yutuberów, w każdym razie EA zapowiedziała, że pracuje nad polepszeniem skórek - odcieni skóry i włosów. Poprawione wersje otrzymamy jesienią tego roku.
Poniżej przesyłam filmik dot. zapowiedzi EA (są napisy, które na You Tube można włączyć oraz w ustawieniach zaznaczyć opcję "Przetłumacz automatycznie", a następnie spośród ukazujących się języków wybrać - polski).


Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 13 sie 2020, 00:53

Kurcze...(nawet pieczone); jakby w taki sposób gracze zaznaczali co im nie gra na różnych płaszczyznach gry to kto wie może owi wielcy "guru" uznaliby to za dobry pretekst by na koniec serii podciągnąć czwórkę jeszcze trochę np dając upragnione kółko kolorów czy inne rzeczy "których się nie da" dopóki nie biora się za to modderzy ;) EA zdaje sobie sprawę, że to już nie czas na to by lekceważyć życzenia graczy (paralives ,"zmęczenie materiału" co do czwórki itd) więc...to chyba zapowiedź tego, że teraz powoli zacznie się robić ciekawie (chyba) ;) dzięki za to info bo chyba jest przy okazji symboliczne.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 17 sie 2020, 23:28

No i co ty na to, Marv? Cece - jak boniedydy - w grze! I oficjalnie przyklepnięte! To prawie tak, jak z cecami wspaniałej Cyclonesue w trójce. EA zmałpowała jej cece i włożyła do gry jak własne (tłumacząc, że wszak meshe, na których oparte są cece niezależnych kreatorów są z ICH gry, a licencja zawiera klauzulę, że EA zastrzega sobie prawo do korzystania NIEODPŁATNEGO z tego, co ktoś mądry - czyli Cyclone i inni - wymyślą). I cece zyskały status oficjalnych obiektów z gry... Tak będzie i tutaj - cecowe skórki i włosy EA potraktuje jak własne.... A zdolni kreatorzy ni grosza nie obaczą - jak poprzednio... Jedyny pozytyw jaki wypłynął z tej przewalanki z trójkowymi cecami był taki, że EA zmusiło TSR do zaprzestania pobierania opłat za wszelkie cece do TS :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”