Pakiet Wystrój wnętrz [recenzja]

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Pakiet Wystrój wnętrz [recenzja]

Post autor: Alibali » środa 02 cze 2021, 17:43

Od 1 czerwca możemy cieszyć się pakietem Wystrój wnętrz, który co prawda nie zawiera nowego otoczenia, ale wg mnie i tak jest dość bogato wyposażony. Odżałowałam więc całe 89,90 zeta, bo oprócz znanej niektórym starszym graczom kariery projektanta wnętrz (The Sims3), zawiera jednak bardzo dużo mebli, dekoracji oraz kilka zawsze mile widzianych nowych fryzur i całkiem sporo ubrań.

Zacznijmy od męskiej garderoby. Przybyła panom dość fajna odzież z kategorii casual.

Doszło sześć górnych części garderoby - dwie koszule, z których jedna może służyć przy odrobinie uporu jako górna część piżamy :), dość fajna koszulka polo z kamizelą, wdzianko z t-shirtem założonym za pasek spodni oraz coś w rodzaju krótkiego fartucha (ochraniacza) przy malowaniu farbami - w domyśle - podczas wykonywania pracy dekoratora. Szóste ubranko można odblokować na siódmym poziomie kariery dekoratora. Z dolnych części garderoby doszły trzy sztuki - luźne spodnie do fitnesu lub domowego wypoczynku, dość zgrabne krótkie spodnie, i trzecie - do odblokowania na 6 poziomie kariery dekoratora.

0.jpg

01.jpg

1.jpg

8.jpg

3.jpg

2.jpg

7.jpg



Są też dwie nowe fryzury męskie, które prezentuję na wszystkich fotkach (oprócz pierwszej) Sorry za niezbyt urodziwego modela, ale w pośpiechu "złapałam" pierwszego, który mi się nawinął w CAS :P


6.jpg


Panowie otrzymali co prawda tylko jedną parę butów traperek, za to w ładnych kolorach skóry -od bieli i szarości do naturalnych brązów, od nubuku po skórę glansowaną.


16.jpg


Koszulę, o której wspomniałam wyżej - przy odrobinie uporu można potraktować jak górę od piżamy. Niestety - spodnie pasujące do góry można znaleźć w damskiej garderobie.


4.jpg

5.jpg
Ostatnio zmieniony czwartek 03 cze 2021, 09:59 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 02 cze 2021, 18:06

Panie zostały wyposażone w cztery nowe fryzury, w tym jedna w dwóch wariantach - zaplatane warkoczyki z tzw babyhairs i bez


11.jpg

17.jpg


Doszło też sporo nowych ubrań ( w tym do odblokowania), a także trzy pary butów


12.jpg

10.jpg

14.jpg

15.jpg

18.jpg


Z ozdób doszły nowe długie za kolano skarpety i trochę biżuterii


13.jpg

9.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 02 cze 2021, 18:09

W meblach ozdobach, oświetleniu, armaturze jest tyle elementów, że można oczopląsu doznać. Całe mnóstwo elementów do poskładania mebli modułowych - w 12 wariantach i dwóch wzorach każdy!
Doszły dwa nowe wzory szafek kuchennych stojących i wiszących, dwie płyty kuchenne do zastosowania na blacie szafki (indukcja i gazowa), dwa piekarniki wolnostojące, dwie kuchenki - (ale jedynie do połączenia z szafką kuchenną - coś na zasadzie zmywarki), siedem lamp (wiszących, naściennych, biurkowych i podłogowych). Do tego kilka wzorów krzeseł, taboretów, dwa fotele, dwa wzory sofy modułowej, dwie sofy zwykłe, otomana, czyli pufa, dwa lustra wiszące z szafką, nowe (i ładne do tego) zasłony w trzech długościach, kilka wzorów biurek, stołów, stolików, szafek nocnych, stolików pod telewizor (wreszcie!), dwie wanny, dwie umywalki, trzy dywany w wielu wariantach kolorystycznych, nowy laptop (a właściwie nowsza wersja starego), i mnóstwo szpargałów (kartonów, pudeł, butów i ubrań do umieszczenia w garderobie), a wszystko ma od 10 do 16 wariantów barw i wzorków... Po macoszemu potraktowano zwierzaki, bo nie ma dla nich żadnego nowego posłania ani nawet misek, czy zabawek. Dla dzieci do zabawy jest tylko namiot. Zaszaleli natomiast w kategorii łóżek - jest szesnaście nowych wzorów, w tym wiele łóżek piętrowych z możliwością zabudowy przestrzeni pod górnym łóżkiem.
Z roślin dekoracyjnych zauważyłam wazon z trawą pampasową - dość ładnie wykonaną, oraz dekoracyjną zawieszkę z roślinami. Ubogo zaś w tapetach - tylko jeden wzór w kilku wariantach i żadnej nowej podłogi.



1.jpg


Uwidoczniłam na przykładzie jednej szafki wiszącej warianty kolorystyczne mebli modułowych - jak widać jest ich całkiem dużo :)

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Naszła mnie teraz taka "odkrywcza" myśl, że twórcy domów wysyłający swoje prace do galerii - mogą teraz zaszaleć z wyposażeniem domu, z zastosowaniem zasady - base game i jeden, góra dwa dodatki czy akcesoria. Tutaj można użyć bazy i tylko tego pakietu - wystarczy za wszystko. :a_beer: :a_smile:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 04 cze 2021, 17:44

No nasz Wafl juz na to wpadł :D
Szafki mnie jednak rozczarowaly - te z dziurami bo tylko uzywająć MOO mozna w nie coś wstawić, nie da sie na nich tez niczego u góry postawić - w sumie polki z Island Living są bardziej praktyczne.

Szlag mnie trafia ze zadne łozko z zadnego dodatku juz od dawna nie ma dużo energi nawet +6. Z reguly mają +4. Owszem są ladne ale dla mojego sima się nie nadają
Zdaje sie, ze EA uzywa uniwersalnego skryptu +4 do wszystkich nowych lozek bo +8 jest trudniej zrobić. Owszem moznaje upgrajdować dzieki Eko dodatkowi ale nie radze tego robic uzytkownikom pewnego modu. Interakcje znikaja po upgrajdzie

Obrazy i dywany są super
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 05 cze 2021, 15:29

Świetna szczegółowa recenzja po której zacząłem się zastanawiać czy aby napewno jest mi to az tak bardzo niepotrzebne jak sądzę, że jest (niepotrzebne) ale ostatecznie zachęciłaś mnie Ali do tego by jeszcze poszperac i w końcu się skusiłem. Pojawiły się nawet jakies nowe drzwi i okna nowoczesme pasujące do tych mebelkówa same mebelki będa całkiem spoko do urządzania małych mieszkanek blokowych co mam w planie przy czym kuchenki wkładane w szafki podobnie jak płyta blatowa oszcędzają miejsce także no... dzięki za owocną recenzyje :) Swoją drogą chyba po paku z brakiem otoczenia kolejny większy dodatek już musowo będzie mieć jakąś nową simową wioseczkę czy tam inna zatoczkę ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 06 cze 2021, 20:13

Cieszę się więc bardzo, że moja recenzja do czegoś komuś się zdała. Póki co mój entuzjazm jeszcze nie ostygł i mebluję zawzięcie, choć z miernym skutkiem. Muszę pare lekcyj wziąć u Was :P
Zwróciłam teraz uwagę na dwie rzeczy. Ela pisząc o pakiecie w kontekście, że ja mam na pewno i coś podpowiem miała na myśli zestaw marokański zapewne. A ja odpowiedziałam w kontekście posiadania tego wystroju wnętrz nowego... Aleśmy się dogadały!
Orient rzeczywiście niewielu osobom przypadł do gustu a to przez to chyba, że kojarzy się głównie z Baśniami z 1001 Nocy. A ja pod powiekami mam moje Poiroty (tak nazywam w skrócie kryminały Agathy Christie), których akcja dramatu w wielu z nich toczy się w Egipcie. Autorka wyszła za mąż po raz drugi (tym razem szczęśliwie) za badacza starożytności i wiele razy towarzyszyła mężowi przy wykopaliskach - stąd znawstwo tematu. I mam przez tę miłość do Poirotów - także sentyment do Egiptu i starożytności ogólnie pojmowanych :) I umyśliłam sobie wykorzystać te elementy do zbudowania tła "akcji" :) A poza tym - zwyczajnie mi się podobają te drzwi, okna i mozaiki. Tyle tytułem dygresji...

A druga rzecz - opisując elementy dodatku wnętrzarskiego nie dopatrzyłam się nowych okien i drzwi, o których wspomina Miszka, więc muszę to niedopatrzenie nadrobić :)

Edit - znalazłam tylko drzwi - sztuk trzy :22-thinking-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 cze 2021, 14:58

Może i tu wkleje filmik (najwyżej dostane od Cioebie po głowie :O ) Co prawda już się z tym "rozmnożyłem" na forum ale w sumie to chyba najlepsze miejsce by wsio było w jednym miejscu w temacie tego pakietu.

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 25 cze 2021, 04:57

Oglądnięty do końca i bardzo polubiony :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 26 cze 2021, 12:42

@Alibali - świetna recenzja, wszystko bardzo dokładnie pokazane. :)
Natomiast Michał @SimDels , dorzucił do tego świetny film instruktażowy. :)
Moje odczucia związane z tym rozszerzeniem są mieszane :D Mebelki i wszystkie gadżety bardzo mi się podobają, ale kariera projektanta wnętrz jakoś mnie nie zachwyciła. Po kilku przeróbkach simowych mieszkań znudziło mi się to meblowanie. :03-face-with-tears-of-joy:

Dodam jeszcze, że przez to robienie zdjęć pokazowych dla klienta ogromnie mi wzrasta zapis gry (do 20 MB), i za każdym razem muszę je wywalać z folderu "Zrzuty ekranu" i ponownie zapisywać grę. :85-smiling-face-horns:
Ostatnio zmieniony sobota 26 cze 2021, 15:58 przez Ktosik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 26 cze 2021, 15:15

Dzieki :) ciekawym urozmaiceniem byłaby opcja w drugą stronę - SIM dzwoni po takie usługi ,przychodzi do nas postać wylosowana przez grę i ...robi być może równie losowy sajgon w naszym mieszkaniu ,przemeblowywuje wybierając nam kasę z konta a my możemy ocenić jego prace.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”