Dodatki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
marianek2938
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 12 sty 2021, 15:01

Dodatki

Post autor: marianek2938 » wtorek 12 sty 2021, 15:05

Cześć :) zamierzam kupić dodatek i mam problem. Nie wiem który wybrać :22-thinking-face: Zastanawiam się nad: zostań gwiazdą, uniwersytet i życie Eco. Jak myślicie który z tych jest wart zakupu?

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 12 sty 2021, 16:44

Cześć i czołem! Szczerze powiedziawszy wszystko zalezy od tego co jest dla Ciebie ważne w rozgrywce. Prościej by było też wiedząc jakie dodatki już posiadasz :D Ale opierając się na tych, które wymieniasz to tak:

* W "Zostań gwiazdą" masz nowe otoczenie, które jest bardzo ładne (taki bulwar w stylu Hollywood), dostajesz "interaktywną" karierę aktora (przez "interaktywną" mam na myśli tutaj kolejny zawód, który wykonujesz nie w "mysiej dziurce" tylko sam sterujesz simem podczas pracy - podobnie jak w przypadku kariery detektywa, lekarza czy naukowca), masz możliwość rozwijania poziomów sławy, którą możesz poprowadzić w kierunku sima o dobrej bądź złej reputacji, dodatkowo sim otrzymuje również pewne natręctwa (np. może odczuwać niechęć do nadmiernego spoufalania się ze strony fanów albo "uzależnić się" od telefonu komórkowego) oraz możesz rozdać punkty sławy w pewne atrybuty (np sim gromadzi wokół siebie fanów albo może promować różne produkty i zyskiwac z tego dodatkową kasę). W tym dodatku zyskujesz także kilka nowych stanowisk typu konsola do tworzenia własnych utworów muzycznych czy stół do nagrywania wirali czy tam videoblogów. Także dodatek w sumie wnosi pewne zmiany do samego gameplayu.

* Jeśli chodzi o "Uniwersytet" to mnie (i z tego co wiem nie tylko mnie) rozczarował. Wprawdzie otoczenie kampusu jest bardzo ładne, w dodatku dochodzą fajne, młodziezowe ciuchy, ale samo studiowanie wydaje mi się dość nudne i nieatrakcyjne: dochodzi kilka karier (zdaje się, że nauczyciel, inżynier i prawnik - ale są to zawody "nieaktywne", w sensie sim udaje się w "mysią norkę" i nie masz nad nim kontroli), sam proces studiowania polega na "znikaniu" na zajęciach, odrabianiu lekcji, pisaniu pracy zaliczeniowej i/lub robieniu prezentacji (tutaj ewentualnie odsyłam do wątku dotyczącego efektywnego uczenia się na zajęcia). Z fajnych rzeczy, które dochodzą z dodatkiem na pewno nalezy wymienić stanowisko do robienia robotów i mozliwość stworzenia "sługusa", czyli simo-robota. Oprócz tego można poruszać się rowerem, co wpływa minimalnie na prędkość podróżowania po parceli, ale i tak jest to opcja wolniejsza od miotły czy turbo-biegu wampira ;P Można też mieszkać w akademiku, co znacząco wpływa na szansę zostania świadkiem zabawnych sytuacji - ostatecznie masz na parceli wielu simów naraz :P Warto też wspomnieć o możliwości dołączenia do kółek "zainteresowań" (np koło dyskutantów, tajemnicze zgromadzenie czy koło fanów robotyki), ale tego nigdy jakoś nie przepracowałam do konca (wiem, ze zdobywa się tam jakieś punkty za wykonywanie zadań, ale co daje awans w owej społeczności nie wiem). Ogólnie niby jest co robić, ale żmudne odrabianie prac i latanie na zajęcia mnie odebrało chęć na eksplorowanie tego dodatku.

* Zaś co się tyczy "Życia eko" to tutaj znowu masz do dyspozycji nowe otoczenie, kilka nowych "machin" (np. stól do robienia świec, saturator do robienia napojów, maszynę do recyklingu), a gameplay można nakierować na misję ratowania świata - czyli im bardziej jesteś ekologiczny, im bardziej dbasz o środowisko, tym bardziej otoczenie staje się przyjazne i ładne. Pozwolę się tutaj wyręczyć wątkiem o dodatku eko, bo nie ma sensu tego przepisywać, a dodatkowo są tam screeny, więc możesz sobie zerknąć jak to wygląda.

Podsumowując:Wszystko zależy od tego czy bardziej zalezy Ci na rozwijaniu sima czy np na rozbudowywaniu otoczenia. Mimo, że w dodatku eko pozornie jest chyba najwięcej do roboty, to ja chyba najmniej z niego korzystam :P Dodatek gwiazdy w zasadzie "korzysta sam z siebie", bo jak mam jakiegoś malarza czy muzyka, to punkty sławy wbijają się same, więc też nie mogę powiedzieć żebym jakoś szczególnie w tym siedziała - samo się robi ;) Natomiast uniwerek to jest mój bad romance, bo z jednej strony żaden dodatek mnie tak nie rozczarował i nie zmęczył, a z drugiej strony wciąż się łudzę, ze może on wcale nie jest taki nudny, tylko ja nie umiem z niego wyłuskac potencjału ;P

Eee, nie wiem czy pomogłam, ale mam nadzieję, że nie zaszkodziłam ;) Co złego to nie ja, kłaniam się nisko i witam na forum chlebem i sul-sulą :D

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 13 sty 2021, 23:38

Cześć! Właściwie Marvi wyczerpała temat. :) ja dodam od siebie, że najbardziej podobała mi się Gwiazda ze względu na reputację Sima (można zrobić takiego o złej reputacji i to jest zabawne gdy pod domem stoją ludzie i wyzywają Sima). Uniwerek jako drugi, samo studiowanie mnie bawi na swój pokrętny sposób ale jest trochę nudne. Za to dochodzą fajne ubrania i meble. No i jeżeli zamieszkasz w akademiku studiowanie jest ciekawsze niż z domu. Najmniej lubię życie eko, jakoś mnie grzebanie w śmietnikach nie raduje.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 14 sty 2021, 23:49

Absolutna zgoda z tym co Marvi i Aericia napisała.
(Najfajniejszy wciąż dla mnie dodatek ze wzgledu na cudne otoczenie nie jest tu wymieniony - pewnie go masz, to jest Wyspiarskei Zycie ) Z tych rzech wymienionych powyzej to jedyny dodatek z kariera do ktorej czesto wracam bo ja lubie to Zostań gwiazdą. Na Uniwerku nudy na pudy - jak zbudujesz jednego slugusa i gra ci doda do rodziny to odkryhjesz ze to pop prostu inny rodzaj sima - bardzo nudnego sima w grze,
Eco mam i nie zaluje bo dodaje pare opcji w grze ktore mi sie przydają (nie grzebie w smietnikach bo gra tego nie wymaga) ale lubie ekologiczne usprawnienia i zawsze wyrabian napitki bo to fajne jest i daje kase. Ale w dalszym ciagu nie jest to dodatek co powala na kolana.
*Uwaga - dodatek Uniwerstytet i Eco nie uruchomi się na Tradcyjnej wersji gry
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 15 sty 2021, 19:59

Tak jak moje poprzedniczki już wyjaśniły - nie piszesz co JUŻ masz, i co cię najbardziej kręci w grze. sama rozgrywka czy budowanie. A może trochę tego i trochę tamtego?
Mogęci tylko podpowiedzieć, że wg mnie najwięcej do gry (czyli rozgrywki) wnosi Zostań Gwiazdą. W drugiej kolejności - Życie Eko. Ale może chcesz poczuć jak to jest zdobywać wyższe wykształcenie - naprawdę przychodzi z wielkim trudem nawet w simowym świecie. Pod tym względem jest to dla mnie najbardziej realny dodatek w tej bajkowej grze. Napisz co już masz, A może już decyzja podjęta - tak czy siak - chcielibyśmy wiedzieć, czy podpowiedzi wpłynęły na twoją decyzję. Czekam na wieści :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 19 sty 2021, 14:25

Pod kątem rzeczy do budowania (ładne okienka), urządzania (urocze mebelki także "rokokoko" i inne cuda) ,zabawy (można łatwo wymusić ciekawe reakcje przydatne także przy tworzeniu historii w ramach treningu aktorskiego w pojedynke lub innym simem) nawet w różne epoki (mebelki, ubranka itd sprofilowane na grę aktorska także w filmach "historycznych") i zabawy w grze chyba wyvrałbym ten z gwiazdą w tytule :)

A jeśli chcesz pojeżdzić rowerem to szkolny lub eko ;) (dla mnie studiowanie jest nudne natomiast na 2 miejscu wybrałbym eko bo tu jeszcze znajdzie sie pare ciekawych opcji i mebli a grając można narzucić sobie wyzwanie życia ekologiczniej i taniej).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”