Koniec Origin

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Koniec Origin

Post autor: Ktosik » wtorek 15 wrz 2020, 19:20

Origin to już przeszłość, w niedługim czasie ma być zastąpiony aplikacją o nazwie EA Desktop.
Potwierdza to Michael Blank z Electronic Arts w rozmowie z VentureBeat. Jednak poza nową nazwą, w aplikacji zajdą zmiany w interfejsie, które mają wpłynąć na wygodę i łatwiejsze przeglądanie jej zawartości. Pojawi się odświeżona lista przyjaciół z uwzględnieniem różnych platform, gry i aktualizacje mają pobierać się szybciej, a samo wyszukiwanie i uruchamianie gier wymagać będzie mniejszej ilości kliknięć myszy.
Mam nadzieję, że poza listą przyjaciół, zostaną również gry, które zakupiliśmy na Origin. :03-face-with-tears-of-joy:

Więcej możecie poczytać w poniższych artykułach.
https://www.cdaction.pl/news-62002/elec ... sktop.html
https://antyweb.pl/origin-ea-desktop-ap ... aplikacja/

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 16 wrz 2020, 01:25

Znając EA to będzie stary "dobry" Origin ze zmienioną nazwą. Czyli opakowaniem. Origin jest okryty niesławą wśród graczy jako jedna z najgorzej funkcjonujących platform gier. I nie dotyczy to wcale Simsów. Dotyczy to wszystkich gier EA . Bo aby grać w cokolwiek wydanego przez EA trzeba się na ta platformę zalogować.
I tu zaczynają się problemy - albo się po kolejnej aktualizacji na Origin zalogować nie da, albo znikają gry w bibliotece, bo Origin nagle oślepł i ich nie widzi , albo na przykład aby w ogóle grać trzeba wyłączyć Origin w grze. Dopóki to dotyczy gry takiej jak Simsy to jest OK, ale są gry EA gdzie gra się on-line z innymi graczami - i bez Origin włączonego grać nie można. I własnie w tym typie gier jest najwięcej płaczu. Bo na przykład widzę znajomego w tak zwanej "loży"wiec go wywołuję, bo chce z nim grac i co? i się okazuje ze gość nawet nie ma włączonego komputera, a w loży jest jego fantom, który tam się zawiesił po ostatniej rozgrywce. W odwrotna stronę - ja się zaloguje a nikt mnie nie widzi.
Nie zapisze się na przykład wygrana gra graczowi - to simsów nie dotyczy ale tam gdzie te wyniki są istotne jak w turniejach Fifa to jest płacz i zgrzytanie zębów.
Juz nie wspominając o padających serwerach - '"Origin chwilowo jest niedostępny"
To jest gigantyczna platforma, bo obsługuje także gry wydane przez inne firmy. Czyli ma chyba ze 20 - 30 milionów użytkowników. no i oni teraz chca to polaczyc w jedno. Origin Acess, no i Origin który my znamy. Wszystko razem pod nową nazwą Już się boję.... Bedzie EA Play czyli gry na steamie i EA Dektop czyli reszta. Dodatkowo konta EA Play i EA desktop to będą konta łączone - jedno konto dla obu platform. Jeśli dołącza do tego jeszcze konta których używają konsole - bo na razie konta konsol obsługuje Microsoft i PlayStation....ale ja myślę ze już kombinują jak to przejąć.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 16 wrz 2020, 18:59

Origin już raz zmieniał nazwę - z EADM (EA download manager - pamięta jeszcze ktoś?). Ciekawa jestem, co tak naprawdę się kryje za tą kolejną zmianą... :cat_huh: :a_sad:

Coś jest Elu na rzeczy z tym przechowywaniem w chmurze postępów w grze... Zapisałam może ze trzy razy domek który sobie przerabiałam (taki nieduży pustostan obok Placków). I co widzę po kolejnym wejściu do trybu budowy = połowa zmian się nie zapisała! Wrrrr!!! Dziś mi się już nie chce sprawdzać czy sytuacja się powtórzy...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 17 wrz 2020, 13:46

@Alibali
Coś źle zapisałaś :) Simsy w ogóle nie korzystają z chmury - wszystko co zapisujesz ląduje twardo w twoim komputerze. Chyba ze komputer sam z siebie bez zgody właściciela przerzuci taki sejf na One Drive , ale w takim wypadku przenosi on cały folder The Sims 4 samowolnie na One Drive i Origin nie ma z tym działaniem nic wspólnego.
Nie ma też żadnej wzmianki w tym komunikacie o tym ze serwery EA udostępnią chmury do zapisywania czegokolwiek oprocz obiektów w Galerii graczom w simsy. Nawet graczom w gry on;line nie zapisują sie sejfy w chmurach tylko w komputerach. W chmurze na Origin moze zapisać sie jedynie osiagnięcie w takiej grze - jak na przyklad ilość punktów czy zdobyty puchar bo za tym leci odblokowanie odznak w bibliotece Origin w dziale Osiagniecia co jest czasem powiazane z odblokowaniem czegoś i w grze ale nigdy sejf. No i te narzekania są na to, ze te osianiecia sie nie zapisują czasem.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 21 wrz 2020, 21:41

Elu - nieważne ...Nie o to mi chodziło... Coś tam faktycznie pomyliłam z tą chmurą - ale generalnie myślałam chyba o galerii pomstując na to niezapisanie i stratę,,,

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 23 wrz 2020, 15:06

Domyslam sie co zrobiłaś - prosto z trybu gry chcałas wysłać chate do Galerii, zamiast zapisać go najpierw do biblioteki i z niej potem wysłać. Przy próbie wysłamia gra sie zwiesiła i kreciło ci sie tylko kółko na ekranie wiec po długim odczekaniu az to g,,,, wreszcie zaskoczy w końcu wyłaczyłas grę i wyszłaś z niej bez zapisu. NIGDY nie nalezy wysyłać chaty z trybu gry bez zapisania jej ajpierw do biblioteki.. Tez raz to zrobiłam i straciłam 5 godzin meblowania.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”