Znudzenie Czwórką

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Znudzenie Czwórką

Post autor: Aericia » środa 01 lip 2020, 10:55

Kochani, straciłam serce do Czwórki. Wczoraj włączyłam grę i gapiłam się jak w czasie burzy dwa Simy siedziały przy stole i bez sensu gadały i doszłam do wniosku, ze nie mam w niej nic do roboty. Opuszczanie parceli i latanie po klubach jest dla mnie nudne bo tam jest niewiele spontaniczności, boty są zaprogramowane przez grę do kilku określonych czynności i niemalże nie robią nic ponad to. :(
I tak od kilku dni. Nie chce mi się nawet rozpoczynać nowej rozgrywki bo wszystko wydaje się łatwe i wtórne. :(
Dziś się jeszcze zmuszę, spróbuję... Może potrzebuje przerwy od gry. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 01 lip 2020, 14:28

@Aericia
Wtorne - moze ale łatwe juz na pewno nie po dodaniu Eko do gry.
Pierwszy raz gra trwala przeszło 200 simowych dni nim cokowlwiek udalo mi sie zmienic w otoczeniu. No dobra pomyslalam teraz bedzie z górki bo juz wiem co i jak. Zaczęlam nową grę w Sulani po czym sie okazało ze nawet jak cos wiedzialam, to nie do końca. Zrobienie tam forsy jednocześnie dbając aby ślad ekologiczny był zielony - to chyba rok simowy mi zajmie mimo ze mam głosowania NPC w opcjach gry wyłaczone.
Aby slad ekologczny był zielony potrzebujesz uzyc eko czesci do ulepszeń, choc mozesz uzyc i zwylych ale uzycie zwyklych nie zmieni twojej lodowce sladu przemyslowego chocby nawet na neutralny, a prysznic pozostanie neutralny i nie zmieni swego sladu na zielony. Aby stworzyc eko czesci potrzebujesz smieci albo jak ich nie masz to przepuszczasz przez maszynę do recyklingu czesci zwykle i to duzo tych czesci zwyklych, ktore kosztują. Po drodze sie odkrywa jakie cechy dac parceli w okolicy aby te smieci sie na niej zjawily. Jednak pacela w okolicy - park czy Centrum spoleczne ze smieciami skutecznie ci zlikwiduja sllad zielony w twojej dzielnicy. Ok teraz sie nauczysz aby wywalic z chaty zmywarke i zlew, pod chata postawic smietnik i tylko tam wrzucac talerze i resztki po posilkach, Niestety smieci z Sulani ani te z wody ani z plaż nie ladują w wyposazeniu sima jako smieci... Duze rozczarowanie przezylam.. Mozna przepuszczac ryby ale tych szkoda boto dobry nawóz
Dobra masz juz te cholerne smieci nazbieralas forse z ogrodu - tu niestety debug sie kłania - zadnych ogrodow z Galerii nie nalezy uzywac bo sadzone roslinki musza byc w stausie normane o ile nie chcesz bugów stulecia w ogrodzie, Wszystko musi byc po bozemu.
O obrazach zapomnij- wydasz na plotno 100 dolcow a twoj sim stworzy dzielo za dolcow 70 - od razu masz 30 dolarów w plecy.
No dobra masz stworzone ze smieci mini czesci do fabrykatora - kupilas wydajac sie prawie do zera ten fabrykator - pora na eko czesci . I co? Nawet jesli za pomocą podrecznika masz juz poziom 4 Wytwarzania fabrykator prędzej ci obleje farbą albo doslownie pobije po glowie twojego sima zanim ci wyprodukuje czesc drugą. Jedną tak - drugiej nie, Czemu? bo musisz miec najmniej 4 poziom Majsterkowania też zanim te ustrojstwo łaskawie sie zgodzi z tobą wspolpracowac... Czyli najpierw zwykle ulepszenia a potem ekologiczne...
A roslinki stana na amen poziomie wspaniale i ni cholery nie przejdą ci na poziom wyzszy o ile parcela nie ma śladu zielonego mocnego pomimo ze bedzisz je nawozic samymi rybami. Jak ktoraś sie zapomni i ewoluje wyżej niz wspaniale, to nastepnego dnia cofnie sie znów do stanu wspanialego. Malo tego jesli twoja parcela ma slad neutralny a nie zielony, to nawet wspaniale nie beda tylko stana na poziomie "niezle", na wieki. Dobra - masz troche kasy to ja zainwestujesz w panele sloneczne .. Odpowiednia ilosc tego zapweni ci staly status parceli na poziomie zielonym i twoje rosliny dadzą sie ewoluowac. Ale twoj slad zielony jest jeszcze bardzo slaby i powolutku sie zmniejsza o ile nie zmieniasz wciąż tego co masz w chacie na bardziej ekologiczne. Jak tego nie bedziesz robic to po obudzeniu sie mozesz stwierdzic ze parcela juz nie jest zielona a w ogrodzie masz rosliny znów o jakosci niezłe... Aby sie wyrobic finansowo sim musi zaczac prace bo z malasrstwa juz nie wyzyje - najlepiej jako Planista bo to fajna kariera - praca z domu i mozna dorobic na tworzeniu projektow komunalnych i ekowynalazkach. To jak kariera ekologa tylko bardziej ciekawa. Cykanie tych zdjec przez ekologa doprowadzalo mnie do szalu.
Czyli -nie nudze sie ani minuty, choc czasem jesem totalnie wsciekla jak wtedy gdy odkrylwm ze koszt wyprodukowanego napoju na poziomie 2 wytwarzania napoi dwukrotnie mi przekroczyl zysk. Troche trwalo zanim sie nauczylam, ze sztuki wytwarzania napitków najlepiej uczyc sie na 1 lisciu szpinaku bo tam chociasz zarobie 2 dolary na tym a nie strace 60 dolarów i ze najlepiej zarabia sie na napitku wytwarzanym z soji. Przebitka jest gigantyczna jak juz ma sie 4 poziom wytwarzania i mozna wysylac wyroby via mailbox.

Czyli czesc graczy moze byc toalnie wsciekla bo nie jest juz latwo milo i przyjemnie zostac milionerem...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”