Więcej niż 4 piętra w górę

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Więcej niż 4 piętra w górę

Post autor: yokonanashima » środa 03 maja 2023, 23:06

Hej, mam bardzo ważne pytanie.
Szukałam już dosłownie wszędzie odpowiedzi na nie, ale nie znalazłam praktycznie nic na żadnych innych forach (czy to polskich, czy zagranicznych).
Czy jest JAKAKOLWIEK możliwość, aby dało się budować więcej niż 4 piętra w górę? Wiem, że w TS2 i TS3 można było poprzez albo kody, albo jakieś większe cheaty i grzebanie w plikach... Strasznie chciałabym wybudować budynek z chociaż 6 piętrami, który miałabym za bazę w rozgrywce o tematyce apokalipsy zombie dla wszystkich ocaleńców, ale twórcy odgórnie narzucili, że tylko można 4 piętra w górę i tyle, cieszcie się ;-;
Podejrzewam, że pewnie trzeba by to było zmienić w jakimś pliku, ale pewnie do tego pliku mają dostęp tylko twórcy, także :"D
Wiem, że twórcy wprowadzili ten limit nie bez powodu, bo nie każdy ma super działający laptop/komputer, który wytrzymałbym np. 8 pięter, w pełni wyposażonych/umeblowanych, z simami itd. Że gra mogłaby się po prostu crashować... Ale moim zdaniem powinna być taka opcja w grze, aby włączyć więcej pięter na odpowiedzialność gracza i jeśli Ci scrashuje, no to twój problem, wiedziałeś/aś co robisz ;-; Jakby, z tego co zdążyłam już zauważyć, nie jestem jedyną osobą, która potrzebuje możliwości zmiany limitu wysokości budynków, ale no jak już wspomniałam - nikt nic nie wie, nigdzie nic nie ma.
Liczę, że ktoś wie coś więcej niż ja i będzie w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie ;-; Podejrzewam, że nie jest to niestety możliwe, bo pewnie tylko twórcy mogą coś takiego ogarnąć, skoro do tej pory nie powstał żaden mod pozwalający na większą ilość pięter w TS4, ale się łudzę .-.
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 04 maja 2023, 12:49

Poczytaj w poradnikach budowlanych - Michał - @SimDels jest specjalistą od stawiania wysokich budynków w TS4. zajrzyj do jego kącika budowlanego

viewtopic.php?f=33&t=1954

i na jego stronę


https://simsdelsworld.blogspot.com/


oraz do galerii


https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 6790AEC172

yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Post autor: yokonanashima » czwartek 04 maja 2023, 14:11

Jeju, dziękuję Ci bardzo :hearts/heavy-black-heart:
Co prawda, sposób wygląda na czasochłonny i nieco skomplikowany, bo dużo manewrowania schodami, fundamentami itd, liczyłam jednak na jakiś skypt czy kod, ale ten sposob to i tak dużo. Pogodziłam się już z faktem, że usłyszę, że nie ma bata na robienie wysokich budynków :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Przetestuje jego sposób i oby mi się udało zbudować dobrą bazę dla ocaleńców. Mam jednak nadzieję, że twórcy może jednak kiedyś pomyślą o tym sami i dodadzą jakąś funkcję, aby ułatwić graczom życie, żeby nie musieli aż tak kombinować (patrząc na to, że umożliwienie tego to dosłownie kilka linijek skryptu ;-;) :24-neutral-face:
Jeszcze raz dziękuję :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Post autor: yokonanashima » czwartek 04 maja 2023, 22:26

Alibali pisze:
czwartek 04 maja 2023, 12:49
Poczytaj w poradnikach budowlanych - Michał - @SimDels jest specjalistą od stawiania wysokich budynków w TS4. zajrzyj do jego kącika budowlanego

viewtopic.php?f=33&t=1954

i na jego stronę


https://simsdelsworld.blogspot.com/


oraz do galerii


https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 6790AEC172
Przychodzę z... uznajmy, że małym update'em.
Pomysł jest naprawdę dobry i ani nie jest trudny, ani czasochłonny, jednakże wymaga cierpliwości :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Nie jest to jednak do końca to, czego oczekiwałam. Niby wszystko fajnie, ale jednak...no właśnie, "ale":
1. Strasznie skacze się między piętrami (gdy próbowałam poustawiać okna na dolnych piętrach, ciągle wywalało mnie w górę i musiałam to robić pod odpowiednimi kątami :"D ).
2. Po ustawieniu ścian dookoła platformy/fundamentu powstaje dziura i trzeba się nakombinować, aby to zakryć, bo to po prostu brzydko wygląda ;-;
3. To dalej nie to, co chciałam. Tylko 4 piętra od góry + dach są użytkowe, a mi zależało, aby wszystko było - od parteru po dach włącznie. Wtedy mogłabym stworzyć mniejszą budowlę, ale wyższą i pomieścić w niej wszystko to, co muszę teraz w o wiele większej wersji ;-;
No nic, zostało tylko czekać na dalszy rozwój TS4 i wersję końcową, i mieć nadzieję, że twórcy zlitują się i dadzą większą swobodę budowania graczom (w tym właśnie możliwość dostosowywania wysokości budynków pod swoje potrzeby (i wytrzymałość laptopa/komuptera :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes: )... Ewentualnie liczyć na to, że znajdzie się jakiś geniusz, który wymyśli cheat lub stworzy modyfikację pozwalającą na to :24-neutral-face:
Pomysł Michała na bank będę od teraz wykorzystywać w swoich rozgrywkach, ale naprawdę tęskno mi za swobodą, którą mieliśmy w TS3, a W SZCZEGÓLNOŚCI w TS2...
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 05 maja 2023, 13:12

@yokonanashima Można też zbudować połączenie zwykłego 4piętrowca (lub niższego budynku) z obudowanym fundamentem na którym postawisz więcej. Taki sposób wykorzystałem tu: https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... axis=false
Pełna swobodę dawało chyba tylko sims2 niestety bo w Trójce to tez były niezłe (w moim przypadku nieco podobne choć wiem, że były i inne sposoby) kombinacje.
Połaczenie budynku dobudowanego niżej do tego na fundamencie może da ci trochę większy realizm w rozgrywce.
Apropos schodów to w przypadku gdybyś miała pakiet magiczny "kraina magii" to tam są portale, które można wykorzystywać jak windy, wtedy z kolei budynek nie musi mieć praktycznie żadnej klatki schodowej dobudowywanej na zewnątrz. Skakanie obrazu jest większe przy mniejszych powierzchniach jak pewnie zauważyłaś więc może to nie tak , że warto stawiać przeskalowane powierzchniowo klocki ale na pewno będzie łatwiej przy solidnej powierzchni i chyba lepiej bez zaokrąglonych pomieszczeń mimo, że wyglądają bardzo efektownie przy wyższej wysokości (ostatnio kombinuję taki mały pseudo futurystyczny projekt pełen takich pomieszczeń ale już przestałem się tym skakaniem przejmować).
Mam cichą nadzieje, że teraz kiedy EA ma rozwijająca się konkurencje na karku, limit w nowej odsłonie simsów lub tych grach od innych wydawców będzie wreszcie trochę większy.
Ps: bardzo dziękuję za dobre słowo i cieszę się, że te pomysły na cos ci się mogą przydać mimo wad.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

yokonanashima
Roznosiciel kawy
Posty: 9
Rejestracja: środa 03 maja 2023, 22:52
Lokalizacja: Międzyzdroje, Polska
Origin ID: YokoNanashima

Post autor: yokonanashima » piątek 05 maja 2023, 19:30

SimDels pisze:
piątek 05 maja 2023, 13:12
@yokonanashima Można też zbudować połączenie zwykłego 4piętrowca (lub niższego budynku) z obudowanym fundamentem na którym postawisz więcej. Taki sposób wykorzystałem tu: https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... axis=false
Pełna swobodę dawało chyba tylko sims2 niestety bo w Trójce to tez były niezłe (w moim przypadku nieco podobne choć wiem, że były i inne sposoby) kombinacje.
Połaczenie budynku dobudowanego niżej do tego na fundamencie może da ci trochę większy realizm w rozgrywce.
Apropos schodów to w przypadku gdybyś miała pakiet magiczny "kraina magii" to tam są portale, które można wykorzystywać jak windy, wtedy z kolei budynek nie musi mieć praktycznie żadnej klatki schodowej dobudowywanej na zewnątrz. Skakanie obrazu jest większe przy mniejszych powierzchniach jak pewnie zauważyłaś więc może to nie tak , że warto stawiać przeskalowane powierzchniowo klocki ale na pewno będzie łatwiej przy solidnej powierzchni i chyba lepiej bez zaokrąglonych pomieszczeń mimo, że wyglądają bardzo efektownie przy wyższej wysokości (ostatnio kombinuję taki mały pseudo futurystyczny projekt pełen takich pomieszczeń ale już przestałem się tym skakaniem przejmować).
Mam cichą nadzieje, że teraz kiedy EA ma rozwijająca się konkurencje na karku, limit w nowej odsłonie simsów lub tych grach od innych wydawców będzie wreszcie trochę większy.
Ps: bardzo dziękuję za dobre słowo i cieszę się, że te pomysły na cos ci się mogą przydać mimo wad.
@SimDels, nie mam jeszcze "Krainy Magii", jednakże używam różnych modów, ze wglądu na to, że rozgrywka bez nich jest dla mnie po prostu nudna. Mam specjalne windy z TSR, które można umieszczać w każdym budynku, bez wyjątku, także nie bawię się w klatki schodowe :10-smiling-face-smiling-eyes: Większą zabawę miałam właśnie tylko przy ustawianiu okien na ścianach wokół fundamentu, ale teraz już wszystko działa jak należy :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:
Jeśli chodzi o swobodę w grze to tak, tylko Sims 2 dawało ją w pełni, w Sims 3 bywało z tym różnie i jeśli chodziło o jakieś większe budowle (jak i ogólnie o niektóre rzeczy) to racja, trzeba było się nakombinować :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Do tej pory nie rozumiem, co poszło nie tak, że TS4, które dostaliśmy w 2014 r, jest bardziej ograniczone niż TS2 z 2004 r. :") Twrócy mieli jakiś zamysł...ale chyba nie w tym kierunku, w którym powinni byli go mieć :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Co do zmniejszenia budynku i dobudowania normalnego obok fundamentu - mam zamiar tak właśnie zrobić. Przysięgam, gdy patrzę na tę moją cegłę i myślę o tym, co ja tam muszę wybudować i ile rzeczy będę musiała tam poumieszczać - od razu mi się wszystkiego odechciewa :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:
Twoje poradniki naprawdę bardzo mi pomogły i żałuję, że wcześniej na nie nie trafiłam :10-smiling-face-smiling-eyes:
Osobiście też sama liczę na to, że przez konkurencję, która nie powiem, jest obiecująca, jak tak przeglądam ich projekty, EA zaskoczy nas jeszcze w TS4 albo chociaż w TS5, jeśli wyjdzie. Mamy XXI wiek, wszystko poszło do przodu, gracze mają pewne oczekiwania do gier :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Nanashima Yoko~ :cat_hmm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”