Silvaborealis buduje - przegląd starszych prac

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Silvaborealis buduje - przegląd starszych prac

Post autor: Silvaborealis » wtorek 24 kwie 2018, 14:58

Witam w moim kąciku :). W simsach buduję, gdy mam wenę. Czasami rzadko, czasami potrafię naraz całą dzielnicę stworzyć. Lubię niecodzienne budowle, o charakterystycznym stylu. Zwykłe domki z przedmieść nudzą mnie, ale to nie znaczy, że wcale ich nie tworzę. Jestem początkująca w budowaniu, najgorsza jest bryła:P, potem jakoś idzie. Zwykle też mam problem w zatrzymaniu się na jakiejś stylistyce, przeważenie jest misz masz wszystkiego. Moje domki muszą być grywalne, simy wszędzie muszą móc wejść .

Nie mam wielu domków, nie chcę też wszystkiego przyklejać jeszcze raz z poprzedniego forum. Zrobię więc takie ogólne podsumowanie a z czasem kącik zapełni się pełnymi prezentacjami.

Na pierwszy ogień domek Mrocznego i jego ewolucja. W czasie tworzenia historyjek o apokalipsie używałam wielu cc, potem starałam się oddać klimat obiektami z gry. W ogóle to lubię taki zatęchły klimat, ruderki, ciekawe to dla mnie jest pokazać taką brudną kompozycję i szczególny, chropawy urok.

RUDERA MROCZNEGO.jpg
obecne miejsce zameiszkania
DOMKI MROCZNEGO.jpg
ewolucja domku
Ostatnio zmieniony wtorek 24 kwie 2018, 17:28 przez Silvaborealis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Post autor: Silvaborealis » wtorek 24 kwie 2018, 16:30

Dalsze domki - ruderki:

STEAMPUNK OGROD.jpg
Dom steamunkowy
RUDERA DLA RODZINY.jpg
Dom rodzinny
OSIEDLE NAJEMNYCH.jpg
Osiedle dla najemników- mieszkają tam silne babki i twardzi faceci. Pomyślane jako osiedle, tak żeby każdy miał swój dom, ale żeby byli razem na parceli.
DLANAUKOWCA.jpg
Zaprojektowany dla naukowca samotnika- ma wszystko co potrzeba do badania świata.

Awatar użytkownika
severuska
Pisarz
Pisarz
Posty: 47
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 13:15
Origin ID: eyvee

Post autor: severuska » wtorek 24 kwie 2018, 16:34

O to ja już wiem, gdzie będę zaglądać :D Jak ja się naszukałam jakichś w miarę klimatycznych domów w tym stylu...nic mi się nie podobało, a tu proszę xD Rach ciach i jest! Powiedz mi tylko, gdzie mogę lub jak znaleźć te oto domki? Bardzo podoba mi się domek dla naukowca i ten steampunkowy <3

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Post autor: Silvaborealis » wtorek 24 kwie 2018, 16:53

Miło czytać, że się podoba. Te domki mam u siebie w galerii, mój id SILVAbOREALIS .
Przedstawiam jeszcze jeden domek, bardziej w stylu wiktoriańskim, ale dalej śmierdzi parą :P

steampunkwiktorianski.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 24 kwie 2018, 21:55

Zawsze byłem fanem ciekawego klimatu jaki tworzysz w grze. Rudera z dzwigiem intryguje, wygląda moim zdaniem bardzej jak stara fabryka, kawałek portu widmo; teraz przypomniała mi się historia o wyschniętym częściowo Jeziorze Aralskim w Rosji gdzie dawne rybackie wioski dziś stoją praktycznie na pustyni z dala od wody.
Steampunkowe klimaty oddajesz świetnie bo nie ma w tym przesady a jest jakiś dziwny realizm ale przeglądając to co tu pokazałaś chyba jednak najbardziej spodobał mi się ten kawałek drewnianego miasteczka, te domy żywcem przypominają jakies takie zakątki typu krańce Rosji (apropos) ,niektóre zakątki Polski czy inny nieco zimny zaniedbany ale i piękny kawałek Europy.
Uwielbiam drewniane kamieniczki w realu może dlatego, że wiele ich sie nie uchowało zwłąszcza jeśli chodzi o zabudowe piętrową, bardzo fajnie to u Ciebie wygląda! Domek "rudera dla rodziny" to taki trochę dziki zachód, wszystko jednak tworzy fajny spójny klimat, rzeczywiście kiedy umie sie patrzeć to nie ma miejsc i rzeczy brzydkich, rudery potrafia zachwycać (nawet ta swoja brzydota czyli zaniedbaniem), twoje zachwycaja napewno.
Zupełnym przeciwieństwiem tego choć tez bardzo udanym jest ta wiktoriańsko-steampunkowa rezydencyja. Świetne oryginalne prace ,nie przedłużając pędzę do Twojej galeryji :) :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 24 kwie 2018, 23:06

Dopiero jak te domku tworza calosc dzielnicy widac jak bardzo sa utrzymane w tym jednolitym indiustrialno-steampunkowym stylu. Jeden "Rudera dla rodziny mi sie nawet z Trojka skojarzyl z takim magazynem z Bridgeport w ktorym byl klub. Tam w Bridgeport bylo sporo takich perełek zreszta. :)
Sa szalenie klimatyczne i oryginalne . Osiedle wybudowane w dalekiej przyszlosci - raczej na Marsie niz na ziemi :02-grinning-face-smiling-eyes:
Natomiast wiktorianski to stempunkowa perełczka . Jest naprawdę uroczy z tym zegarem w szczycie dachu . Nawet te wypolerowanne miedziane rury sugerują ze jest to tu raczej przewrotnie dodana dekoracja, a nie kanaliza. Śliczny jest :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 27 kwie 2018, 17:41

Pamiętam te budowle , nie da się ich zapomnieć, bo są nietuzinkowe. Zawsze lubiłam steampunkowe klimaty, ale jakoś nie mam do nich ręki, za to Tobie wychodzą wspaniałe. :cat_yes: Szalenie mi się podoba, że są takie bardziej surowe, bez udziwnień jakie inni stosują. Kojarzą mi sie z filmami SF nawiązującymi do nuklearnej zagłady, gdzie niedobitki ludzi egzystują w oparciu o pozostałości zniszczonej cywilizacji, starając się przetrwać. :01-grinning-face:
Stworzyłaś swój mały "zatęchły" świat w simsach, który jest CUDNY :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 12 maja 2018, 21:30

Ten ostatni domek jest super! Uwielbiam steampunk ale sama jakoś nie potrafię nigdy zrobić domku, który byłby w klimacie. Za bardzo industrialne mi wychodzą ale widać, że Ty wiesz o co w tym chodzi :D Altanka jest słodka ♥ I uwielbiam wykorzystanie zbiorników jako ozdoby ogrodowej, to taki dobry pomysł! ♥ Jak tylko będę w grze to od razu kradnę do siebie,
Z pozostałych najbardziej podoba mi się Osiedle Najemców, wygląda jak sceneria filmu post apo, zresztą Rudera dla rodziny też jest czadowa. Kurczę, kusi mnie aby podebrac Ci wszystko i przerobić swoją Oazę na klimat nuklearny. Ekstra okolica :cat_lovely:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 31 maja 2018, 07:17

Wstyd się przyznać, ale ten styl budowania domów, był mi do tej pory mało znany :? ... i nie słusznie omijałam je dużym łukiem :oops:
Ich surowy styl faktycznie kojarzy się z filmami o nuklearnej zagładzie. Natomiast osiedle najemnych do złudzenia przypomina mi śląskie familoki.
Chwalowice-1024x768 zm.wym.jpg
Wychodzi na to,że masz dar kobieto do nietuzinkowych a tym samym świetnych budowli :12-ok-hand:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowlane kombinacje Silvaborealis”