Aktualizacja z dn 02.08.2023

Informacje o najnowszych aktualizacjach gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3552
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Aktualizacja z dn 02.08.2023

Post autor: Alibali » czwartek 03 sie 2023, 21:28

Jeszcze nie zdążyliśmy dobrze oblukać gry, a już mamy jej naprawę - bo łata naprawia głównie błędy w "Ranczu"


https://www.ea.com/pl/games/the-sims/th ... 08-03-2023


PC: 1.99.305.1020 / Mac: 1.99.305.1220

Konsola: Wersja 1.79.25


Witajcie, Simomaniacy!

Mamy nadzieję, że cieszycie się wspaniałym latem (lub, jeśli mieszkacie na południowej półkuli, cudowną zimą)! Nasz zespół jest niezwykle podekscytowany premierą The Sims 4 Ranczo Dodatek – bardzo nas cieszy widok Waszych wspaniałych koni i domostw!

Nasza koleżanka z zespołu opowiedziała nam o młodym ogierze imieniem Starbuck, którego wychowała. Był nieco zadziorny, a niektórym wydawał się dziki. Jakkolwiek niesforny Starbuck by nie był, naszą koleżankę łączyła z nim niezwykła więź. Nie widzieli poza sobą świata, chociaż Starbuck chętnie brał jabłka od każdego, kto go częstował! Mamy nadzieję, że Wam też uda się stworzyć niezwykłe więzi ze swoimi wirtualnymi końmi!

Wprowadziliśmy kilka technicznych poprawek, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.

-
Naprawione błędy


Gra podstawowa


Strój dla Simek ze składanym swetrem (yfBody_EF18LongPant_RedandWhite) trzyma teraz ręce przy sobie, gdy kamera się oddali.

Okrągłe dachy odzyskały właściwie umiejscowione gonty.

Trójkątny, boczny element schodów w kształcie litery L o szerokości co najmniej dwóch kafelków będzie od tej pory znajdował się we właściwym miejscu.

Nazwy wzorów podłóg i sufitów zostały zaktualizowane – teraz pasują do obu rodzajów powierzchni. Koniecznie wypróbuj je na pomalowanych sufitach!

Lekcje dotyczące sterowania kamerą zostały uzupełnione o obrazy ilustrujące tryb swobodnej kamery. Jeśli do tej pory nie udało Ci się jej wypróbować, zrób to, by zobaczyć personalizowane sufity!


Razem raźniej

Nastrójnik „Mędrkowanie na ekranie”, który dzieci otrzymują za oglądanie kanału telewizyjnego „Domowe przedszkole”, opatrzony jest teraz tekstem we wszystkich językach.Ranczo

Tryb życia

Oszołomione, nowo narodzone źrebięta, którym podano przysmak o działaniu postarzającym, stały się teraz dorosłymi końmi, które trzymają się swojej „koniowatości” podczas przejażdżek i nie chodzą już na dwóch nogach jak Simowie.

Simowie czasami bez końca wpatrywali się w dal, rozpoczynając takie czynności, jak jedzenie lub gotowanie. Okazało się, że mogło to być efektem ubocznym powrotu do domu z innej lokalizacji za pośrednictwem opcji „Przyjedź do domu”. To nie powinno się już zdarzać! Simowie mogą teraz w spokoju przekąsić coś po przejażdżce.

Simowie, którzy siedzą na koniu oraz wybiorą opcję „Praca społeczna” na ranczerskiej tablicy głosowań, pozostaną na grzbiecie w większości przypadków, udając się do miejsca wykonania pracy.

W przypadku nowych gier rozgrywanych na Kasztanowym Grzbiecie Emily proponuje jedynie parcele w przystępnych cenach.

Komitet powitalny nie zostaje już w gościach zbyt długo, ponieważ nic tak nie oddaje hasła „Witamy w naszej okolicy”, jak wypadek z pęcherzem na werandzie.

Teraz po wykonaniu interakcji „Zapytaj o społeczność” na mieszkańcu Kasztanowego Grzbietu konsekwentnie będzie się pojawiać ranczerska tablica głosowań, gdy wybierzemy opcję „Pokaż tablicę”.

Konie, które czują się nieswojo, rzadziej potrząsają głową podczas kłusu lub galopu. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak czuje się koń, najedź na niego kursorem lub spytaj niezadowolonego konia, co się stało.

Konie poruszają się bardziej naturalnie, gdy chodzą, kłusują lub galopują.

Konie, które biegają dla zabawy, obierają teraz konkretne ścieżki oraz unikają wbiegania w bramy.

Konie będą teraz z mniejszym prawdopodobieństwem wpadać w pętle w bramach.

Po włączeniu opcji automatycznego podążania kamery za aktywnym Simem, który jeździ po parceli z ustawieniem ścian „średnie” lub „wysokie”, jeździec pozostaje teraz przytwierdzony do siodła, zamiast wystrzeliwać w powietrze. Bezpieczniej dla wszystkich, jeśli Simowie będą odkrywać światy, siedząc na koniu!

Simowie nie puszczają lejców, gdy ich koń zaczyna samodzielnie się poruszać.

Simowie przyrządzający nektar nie będą już zastygać, gdy inni Simowie użyją wobec nich pewnych pozdrowień lub zażartują na temat owłosienia. To tylko sąsiedzkie pozdrowienie – nie wpłynie na przyrządzany nektar!

Tajemniczy kowboj zapłaci teraz pełną cenę, kupując jednocześnie kilka butelek nektaru.

Wybór opcji „Zatrudnij ranczerskiego robotnika” z ranczerskiej tablicy głosowań, a następnie przełączenie się na dziecko, powoduje teraz wyświetlenie interfejsu telefonu pierwszego z Simów, gdy wybierzemy opcję „Zatrudnij ranczerskiego robotnika”.

Opcje szkolenia konia, na które nie stać Sima, opatrzone zostały opisem z prawidłowo wymienionym imieniem tego Sima.

Simowie niebędący Papciem Mrozem nie wchodzą już do takich miejsc jak centrum jeździeckie przez komin. Transport kominowy nie jest dla wszystkich!

Simowie mogą teraz wziąć udział w jednym konkursie jeździeckim naraz. Zapobiega to dezorientacji koni, co czasami sprawiało, że zostawały one w centrum jeździeckim.

Simowie, którzy stracą konia seniora wskutek śmierci lub będą świadkami jego śmierci, otrzymają teraz nastrójnik „Żałoba po koniu”. Spoczywaj w pokoju, szacowny ogierze.

Podczas skoków przez przeszkody po wybraniu opcji Ćwicz zaawansowane skoki kurz wzbija się teraz w powietrze we właściwy sposób, gdy koń strąci górną poprzeczkę.

W przypadku sprzedaży wielu kóz lub owiec miniaturek w krótkim czasie szansa na to, że któraś zostanie porzucona i stanie się niewidzialna, jest mniejsza. Jeśli jednak ten problem się pojawi, zapis i przeładowanie gry powinny pomóc.

Na parcelach, które możesz odwiedzić, nie będzie już dostępna interakcja „Umieść zwierzę...” .

Interakcje „Powąchaj” oraz „Popchnij nosem” wykonywane przez źrebięta i dorosłe konie nie będą już powodować wykręcenia rąk Simów.

Obornik/kupa działa bardziej wydajnie na poziomie silnika gry. Tak, dobrze przeczytaliście – doszlifowaliśmy kupę.

Znajdujące się w zamkniętych przestrzeniach konie, które nie mogą dotrzeć do granicy parceli, da się teraz z powodzeniem sprzedać.


Tryb budowania

Lampa stołowa „Rdzawy szyk” może teraz egzystować niezależnie od ścian. Można ją zamontować na typowych, poziomych powierzchniach, bez potrzeby montażu na ścianach.

Ogrodzenie „Padok” oraz ogrodzenie ranczerskie „Twardziel” można teraz zbudować z zaokrąglonymi rogami.

Czarna wersja kolorystyczna okna „Ranczo marzeń” jest teraz całkowicie czarna.

Stolik „Cormac” dostępny jest teraz w białej wersji kolorystycznej.


Stwórz Sima

Po wyborze gotowego kształtu głowy konia nie zmienia się już wraz z nim kolor grzywy, ogona ani sierści na pęcinach. Czy wiecie, że wklęsły profil głowy konia arabskiego określa się jako „kształt naczynia”, a jego wypukłe chrapy opisuje się jako „rzymski nos”?

Konie są teraz w pełni widoczne po zdjęciu akcesoriów, a sekcja „Kolory i wzory umaszczenia” jest wciąż podświetlona. Zakaz wstępu dla niewidzialnych koni!

W grach z Ranczem, ale bez Wilkołaków, brakowało gotowych kształtów twarzy. Twarze wróciły!

Opcja „Zaplanuj stroje” dla źrebiąt obejmuje teraz grzywę oraz przód grzywy.

Źrebięta mają teraz lepsze obramowanie w Galerii. Kto się oprze temu uroczemu pyszczkowi?

Angielski strój do jazdy konno (ymBody_EP14RidingDressage_LogoBlueLt) wyświetla się teraz w kategorii „Damskie”.

Kurtka z frędzlami (yfTop_EP14JacketFringed_SolidBrown) jest teraz prawidłowo włożona w dolne części ubioru.

W kategorii „Kombinezony” dla Simów płci męskiej nie ma już kilku topów, które znalazły się tam przez pomyłkę.

Gotowy styl „Kowbojski indywidualista” nie posiada już dwóch błędnych wariantów kolorystycznych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualizacje gry”