Aktualizacja z 27 lutego 2024

Informacje o najnowszych aktualizacjach gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Aktualizacja z 27 lutego 2024

Post autor: Alibali » wtorek 27 lut 2024, 22:22

Aktualizacja naprawia głównie błędy występujące w For Rent, ale naprawia też wiele innych uciążliwych bugów. Ciekawe, ile rzeczy się zepsuje po tej dzisiejszej "naprawie" :(

Po zainstalowaniu aktualizacji, w prawym górnym rogu ekranu pojawi się nowy przycisk.Ten przycisk z ilustracją wózka ma wiele funkcji – pokaże Wam promocje na pakiety i informacje o nich oraz poleci te, które mogą się Wam spodobać.

Obrazek


Ten pomysł gracze przyjęłi z mieszanymi uczuciami, czemu wyraz dała DOT-ka w poniższym artykule


https://sims.arhn.eu/2024/02/27/wozek-p ... he-sims-4/



Natomiast kompletnie nie rozumiem tego fragmentu:

...Ważna poprawka dla twórców modyfikacji: modyfikacje będą czasem tworzyć TunableFactory po wczytaniu. Spowoduje to wystąpienie błędu None object, gdyż oczekujemy, że wszystko się wydarzy podczas początkowego ładowania modyfikacji. Nie spodziewaliśmy się, że możliwe jest dynamiczne dostrajanie w trakcie wykonywania kodu (nie licząc ponownego załadowywania, kiedy to całkowicie wyłączamy optymalizację, jeśli jest taka możliwość). Zmiana ma na celu sprawienie, by metoda register_for_cleanup nic nie robiła, jeśli czyszczenie już nastąpiło. Jeśli wydarzy się to po załadowaniu, stworzone TunableFactory i załadowany obiekt zostaną w naturalny sposób usunięte, jako że nie będą już używane ani potrzebne....

Co to za bełkot! Czy jest ktoś, kto to rozumie?

Na wszelki wypadek skopiujcie swoje sejwy, jeśli macie jakiekolwiek modyfikacje typu mc command center czy inne. Nie wiem zresztą, czy o to tylko chodzi.


Pełny opis poprawek zamieszczony jest tutaj https://www.ea.com/pl/games/the-sims/th ... -2-27-2024

pszemoo1
Roznosiciel kawy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 22 lut 2024, 21:33

Post autor: pszemoo1 » środa 28 lut 2024, 19:15

Po aktualizacji z jednym z moich Simów stała się dziwna rzecz, a mianowicie jego interakcje zostały ograniczone. Z innymi Simami nie mogę wykonać żadnych interakcji, jednakże wszystkie inne interakcje mogę wykonać może oprócz skrzynki pocztowej gdzie mogę tylko wziąć pocztę i zapłacić rachunki. Myślałem że to wina modów więc usunąłem cały folder Mods, ale chyba problem nie w tym leży. Nawet naciskając lewym przyciskiem myszy na tego aktywnego Sima nic się nie dzieje. Kod resetSim również nie pomaga. Naprawiałem grę przez EA App ale też nic nie pomogło. Dziwne jest to, że drugi Sim z rodziny nie ma tego problemu i może wykonywać normalnie wszystkie interakcje. Przed aktualizacją wszystko było w porządku. Nie pomógł ani reinstall gry ani powrót do wcześniejszego save'a. Ma ktoś jakieś pomysły?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 28 lut 2024, 20:22

Ten post proponuję przenieść @pszemoo1 do tego miejsca, gdzie pytałeś w innej sprawie, czyli do problemów technicznych. Załóż nowy temat i wklej tam swoje pytanie, a admini usuną ten z aktualizacji, bo ten wątek poświęcony jest tylko aktualizacjom

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 434
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 29 lut 2024, 19:59

Dnia 28 lutego br. ukazała się aktualizacja do aktualizacji z 27.02.br, a właściwie to łatka do niej:

"Aktualizacja 28.02.2024

PC: 1.105.332.1020 / Mac: 1.105.332.1220

Konsola: 1.88

Simomaniacy,

Dzisiejsza aktualizacja jest szybką reakcją na dwa nowe problemy wykryte w najnowszej aktualizacji. Aby przyspieszyć wprowadzenie tych poprawek, aktualizacja jest obecnie dostępna na komputerach PC, Mac i Xbox, a aktualizacja zostanie udostępniona graczom na PlayStation tak szybko, jak to możliwe.

– Zespół The Sims 4"

Poprawki błędów:

1/Rozwiązano problem polegający na tym, że Simowie, którzy osiągnęli określony poziom umiejętności i odblokowali lub stworzyli określone przepisy albo napisali muzykę, nie mogli wybierać interakcji ze sobą, z innymi Simami i określonymi obiektami.

2/Naprawiono przycisk koszyka (dodany w aktualizacji z 27.02.br), aby rozwiązać problem, który powodował dłuższą i częstszą animację (miganie) niż zamierzono".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualizacje gry”