7 metrów pod ziemią

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

7 metrów pod ziemią

Post autor: Wikki » piątek 24 sty 2020, 01:25

"7 metrów pod ziemią" to tytuł bloga na YouTube, którego oglądanie, a raczej słuchanie, bardzo polecam. Program jest niezwykle ciekawy, a ja osobiście jestem pod jego dużym wrażeniem, dlatego ośmieliłem się go zareklamować na Simtopii (żeby nie było niedopowiedzeń - nie mam nic wspólnego z twórcami programu, jestem tylko internautą, który chce się z forumowiczami podzielić swoim odkryciem).
Otóż w podziemnym garażu jednego z warszawskich biurowców (właśnie na głębokości 7 metrów) dziennikarz Rafał Gębura przeprowadza wywiady. Nie z celebrytami czy osobami z pierwszych stron gazet, lecz ze zwykłymi-niezwykłymi ludźmi. I tak możemy posłuchać (a także przeczytać, bowiem są czasami napisy) np.
- spowiedzi policjanta, typowego krawężnika, jak również opowieści byłego gangstera lub włamywacza, albo też pełnej pasji opowieści strażaka ochotnika czy ratownika TOPR:
- zwierzeń homoseksualisty-seniora lub młodego geja, który próbował wyleczyć się z tej orientacji, jak również pełnej werwy pani, która żyje w "tęczowej rodzinie", a także dowiedzieć się, że istnieje coś takiego jak BDSM, o którym opowiada jedna z niewielu w Polsce Domin, a z drugiego bieguna posłuchać jak wygląda życie aseksa oraz jak to jest z korektą płci:
- dowiedzieć się na czym polega zawód "yachtie:, praca oficera ochrony statków, marynarza, nurka Straży Pożarnej, operatora numeru 112 czy ratownika medycznego w karetce;
- możemy przeżyć chwile "grozy" z byłym Gromowcem, medykiem na misjach w Afganistanie, człowiekiem służącym w Legii Cudzoziemskiej albo byłym komandosem;
- poznać problemy ludzi borykających się ze swoimi ułomnościami, a jednak mających nadzieję na lepsze jutro, jak np. pełnej optymizmu młodej kobiety walczącej z rakiem, nastolatki pokonującej depresję, realizującego swe marzenia mężczyzny z padaczką, kobiety przezwyciężającej ataki paniki, bardzo energicznego młodzieńca na wózku inwalidzkim, rubasznego pana, mającego tylko 128 cm wzrostu czy subtelnej pani, która nie widzi od urodzenia;
- dowiedzieć się, co obcokrajowcy, których los skierował do Polski, myślą o naszym kraju i właściwie od nich, np.Czeczena, Hindusa, Syryjczyka nauczyć się umiłowania naszej ojczyzny. Takie postrzeganie przez nich Polski i Polaków to jednak miłe uczucie (wyjątkiem wśród tych wywiadów jest wypowiedź Ukrainki, typowej nacjonalistki, niezwykle roszczeniowej, rozmowa z nią mnie - i chyba nie tylko mnie - po prostu wkurzyła);
- może nas przerazić wystąpienie (zresztą aktorskie) baletnicy, opowiadającej na jaką traumę są narażone dziewczynki w szkołach baletowych, ponadto jak żyje się w rodzinie patologicznej, dlaczego trudno odejść od męża oprawcy, jakie doświadczenia wynosi z domu dziecko alkoholika lub też dlaczego bezdomni nie garną się do pracy;
- warto posłuchać opowieści pana sprzątającego polskie domy (zresztą bardzo ciekawej mimo wydawałoby się nieciekawej tematyki) lub innego mężczyzny też sprzątającego domy, ale po zgonach, jak również człowieka zajmującego się balsamowaniem zwłok czy rzeczowej relacji właściciela krematorium lub opowiadania pełnej samouwielbienia pani będącej mistrzem ceremonii pogrzebowej.
Zresztą tematyka poruszana na tym blogu jest różnorodna. Z większymi lub mniejszymi emocjami czy tez zainteresowaniem słucha się wypowiedzi zaproszonych gości, tym bardziej że prowadzący jest bardzo taktowny, wykazuje szacunek wobec rozmówców, nie przerywa ich wypowiedzi, naprowadzając jedynie rozmowę pytaniami na właściwe tory.
Tak więc, jeżeli ktoś ma chwilę czasu to na pewno warto ją spędzić 7 metrów pod ziemią
https://www.youtube.com/channel/UCwz-vp ... FAw/videos

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 sty 2020, 09:05

Dzięki Wiki - warto wiedzieć, że coś takiego istnieje w polskiej przestrzeni internetowej.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 24 sty 2020, 15:42

Jak wygospodaruję trochę czasu między wizytami u lekarzy i badaniami, które zlecili; to z pewnością zajrzę. Przekonałeś mnie tym stwierdzeniem, że prowadzący umiejętnie i inteligentnie prowadzi wywiady (to sztuka, która ostatnimi czasy jest w zaniku). Pozdrawiam i dziękuję za informację.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 28 sty 2020, 11:21

Natrafiłem już kiedyś na ten kanał YT i faktycznie ciekawą sprawą jest poznać świat jakby z drugiej strony np oczami tzw obcokrajowca czy też (niestety) dowiedzieć się o prawdziwej naturze różnych instytucji i ludzkich poczynań. Fajnie, że o tym wspomniałeś.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 29 sty 2020, 21:53

@Wikki znam, świetny kanał! Oglądałam kilka wywiadów, na pewno z byłym księdzem i z eks-świadkami Jehowy. Bardzo lubię wyszukiwać na yt takie treści, słuchać prawdziwych historii, nieograniczonych przez czas antenowy czy interesy danej komercyjnej stacji. Pełno tam, oczywiście, świrów dowodzących, że UFO regularnie podjada im z plantacji pomidory, ale od czego jest mózg, wyszukiwarka i osoby takie jak Ty, które sprawdzą i podadzą dalej. :)

Od siebie dodam, że warto takich twórców nagradzać "subskrypcją" i "lajkiem". Oni maja z tego jakieś pieniądze (czasem niemałe) ale w końcu pracują i dostarczają wiedzy i rozrywki. :)
Sama tez mam kilka ulubionych kanałów, ale to może w innym wątku podam linki. Zresztą, ostatnio słucham sobie w czasie gry historii o duchach i demonach. Tego nie polecam, bo głupie. ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 01 lut 2020, 21:29

Dzięki Wiki za link do kanału. :)
Chyba kiedyś w wiadomościach Onetu czytałam coś autorstwa tego dziennikarza.

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » poniedziałek 13 kwie 2020, 22:34

@Wikki, przepraszam że się podepnę, ale skoro to temat o ciekawych filmikach z youtube, to chciałabym polecić ten tu oto twór. Młodzieniec zwykle nieco prześmiewczo recenzuje filmy ale tym razem wziął się za poważniejszy temat, czyli zajął stanowisko wobec wyśmiewania ludzi w Internecie. Uważam, że to dobry i potrzebny materiał i świetnie, że popularny wśród nastolatków chłopak zwraca uwagę na wielki problem. Powodem bezpośrenim jest lawina memów (śmiesznych obrazków) i ogromna krytyka tzw. "nauczycielek z TVP".


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”