Mocne treści w twórczości, a prawo

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Mocne treści w twórczości, a prawo

Post autor: Nisełka » sobota 20 kwie 2024, 17:27

W jaki sposób legalnie pokazywać w swojej twórczości tzw. niektóre rzeczy (nie tylko te dotyczące seksu, ale wszystkie inne)?

Niby wiadomo, że jest przynajmniej pięć wariantów pokazywania ich:
1). pokazywanie, że dana rzecz dzieje się bez niezadowolenia którejkolwiek ze stron (np. kontakty o podłożu seksualnym, ale bez molestowania)
2). pokazywanie, że robienie niektórych z nich w pewnych okolicznościach jest chore, a nawet karalne i zasługują na karę ostracyzmu, a nawet więzienia
3). pokazywanie, że ktoś - świadomie, lub nie - zrobił coś złego, ale potem szczerze tego żałuje
4). pokazywanie ich w celach humorystycznych
5). pokazywanie czegoś w kontekście historycznym, w sensie, że coś miało, lub mogło mieć miejsce

Bazuję tu trochę na pierwszej intymnej scenie między Parysem i Heleną w filmie Troja z 2004r. (ad 1), oraz mnóstwie sytuacji na różnym tle w serialach 13 posterunek i 13 posterunek 2 (ad 4). O ile mi wiadomo, nie było żadnych afer medialnych o treści tych produkcji.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 20 kwie 2024, 19:35

Nisełko, aleś ty się uparła na TE treści. Może po prostu daruj sobie ten temat i będzie po krzyku, skoro masz tyle wątpliwości.
Wspomnane seriale czy filmy - mają określony przedział wiekowy, do jakich widzów są skierowane, a w telewizji obecnie nawet mało krwawe czy mało (na pozór) erotyczne sceny są poprzedzane słownymi komunikatami.

Simsy są dopuszczone do obrotu dla dwunastolatków i wzwyż. W Rosji nawet chyba mają wyższe "Pegi" Więc weź to pod uwagę.

Póki co - z tego co nam napisałaś - nie masz jeszcze tej gry. Myślę, że powinnaś wgrać sobie choćby samą podstawkę, by zapoznać się z mechaniką czwórki i jej możliwościami. Bo póki co tylko teoretyzujesz, a to dość słabe jest... Trudno rozmmawiać z kimś o kolorach, skoro ich nie widzi...
(Samą podstawkę nawet słabszy komputer uciągnie). A po wgraniu sama się zorientujesz, jak wyglądają niektóre interakcje, co jest pokazywane więc dozwolone, a co nie.

Nasze forum skupia bardzo dojrzałych graczy (głównie 40+), więc żadne tematy nas nie szokują, a wickeda ma tutaj chyba 80% simowej społeczności, jednak nikt z nas, jak zapewne zauważyłaś - nie pokazuje tutaj w ogólnie dostępnych tematach bardzo nagich fotek czy filmów zabarwionych erotycznie. Jeśli nagie fotki się pokazuje, to bardzo "strategicznie", że tak powiem. Filmików nagich, czy bazujących na treściach ogólnie przyjętych jako "hardcorowe" - do tej pory tu nie było, i nie wiem, jak byłyby przyjęte. Mamy sporą oglądalność w necie (w niektóre dni jest powyżej setki (w ciągu jednego dnia) odwiedzających naszą stronę, i na bank są to w większości gracze w wieku gimbazy.

Zaznaczam. że nie wypowiadam się w imieniu całej simtopowej społeczności, tylko własnym, i sądzę, że pytanie, co możesz TUTAJ zamieścić - powinnaś skierować do adminów. Na youtube możesz umieszczać co ci się żywnie podoba - najwyżej ci zablokują treści, które przekroczą przyjęte tam granice.
Ostatnio zmieniony sobota 20 kwie 2024, 22:48 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » sobota 20 kwie 2024, 21:57

@Alibali Masz dużo racji, że teoretyzuję. Ale właśnie dlatego, że jeszcze nie mam TS4 (choć może - zanim mój obecny komp się odmelduje i kupię nowy - wyjdzie TS5 z sensownymi rozszerzeniami), chcę wszystko zaplanować. Chcę tworzyć konkretne uniwersa (począwszy od tego Średniowiecza w Polsce), a nie siedzieć bez pomysłu na fabułę (tak improwizowałam w TS2 i rozgrywka była nudna). Poza tym, w tym wątku pytam jedynie o kwestie prawne co do pokazywania pewnych treści. Bo człowiek, który chce popłynąć w wyobraźni, a jednocześnie nie ma narąbane w głowie pod względem moralnym jest w kropce, a przepisy prawa wydają mi się mgliste co do konkretnych przykładów.

Krisek10
Roznosiciel kawy
Posty: 15
Rejestracja: sobota 02 gru 2023, 00:52

Post autor: Krisek10 » sobota 27 kwie 2024, 12:11

Witam , poszukuję modów dodatkowych do Wicked Whims a dokładniej na prostytucję , ewentualnie Good Time Girl i jeśli ktoś posiada to było by super jakby się i trafił jakiś mod na seks w samochodzie/na samochodzie - posiadam auto Ford F150 (pick-up) i jest opcja seksu a właściwie tylko jest interakcja na dotykanie (Teasing) i na dodatek tylko 1 pozycja. Simsy mam starszą wersję gry i gram w trybie offline , chciałem zadać pytanie czy w trybie offline będą te w/w mody działać ale skoro Wicked Whims działa bez problemu to i z tym raczej nie powinno być problemu ? Moja wersja gry 1.94.147.1030


Proszę o odp , będę bardzo wdzięczny :) :) :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 27 kwie 2024, 12:30

Dodatkowe mody rozszerzające zakres tematyki są dostępne w formie płatnej wickeda. W wersji dostępnej publicznie jest tylko to, co możesz pobrać ze strony oficjalnej wickeda oraz loverslab. Na lowerslab musisz się zarejestrować, inaczej nie zobaczysz zakładki download.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 27 kwie 2024, 12:32

Dodatkowe mody rozszerzające zakres tematyki są dostępne w formie płatnej wickeda. W wersji dostępnej publicznie jest tylko to, co możesz pobrać ze strony oficjalnej wickeda oraz loverslab. Na lowerslab musisz się zarejestrować, inaczej nie zobaczysz zakładki download.

Krisek10
Roznosiciel kawy
Posty: 15
Rejestracja: sobota 02 gru 2023, 00:52

Post autor: Krisek10 » sobota 27 kwie 2024, 12:46

Alibali - mam konto na loverslab , mam stamtąd wgrane te mody - wicked whims , mody na zabójstwa , różne stroje itd. są widoczne w grze i działają , natomiast wybierając PROSTYTUCJĘ lub GOOD TIM GIRLS i danego Sima ''kliknę '' i wykonuję interakcje to nic się nie dzieje , no chyba że popełniam jakiś inny błąd ?

Krisek10
Roznosiciel kawy
Posty: 15
Rejestracja: sobota 02 gru 2023, 00:52

Post autor: Krisek10 » sobota 27 kwie 2024, 12:46

Alibali - mam konto na loverslab , mam stamtąd wgrane te mody - wicked whims , mody na zabójstwa , różne stroje itd. są widoczne w grze i działają , natomiast wybierając PROSTYTUCJĘ lub GOOD TIM GIRLS i danego Sima ''kliknę '' i wykonuję interakcje to nic się nie dzieje , no chyba że popełniam jakiś inny błąd ?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 27 kwie 2024, 23:51

Być może potrzebujesz czegoś dodatkowo... Przy niektórych modach jest potrzebny xml injector. Pobierzesz go choćby tu

https://www.curseforge.com/sims4/mods/xml-injector

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”