Gry inne niż Simsy

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Gry inne niż Simsy

Post autor: Silvaborealis » sobota 21 kwie 2018, 19:18

Możliwe , że powtarzam temat z poprzedniego forum, nie pamiętam. Ale przyszło mi na myśl, jeśli gramy też w inne gry, że możemy sobie o nich pogadać, przekazać najlepszy sposób na zdobycie znajdek, skarbów, ubicie bosa, lub umówić się online na raid w Wowie, polecić coś fajnego itp. Czasem szuka się ekipy na wyprawę, więc czemu nie tutaj :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye: .
Mam teraz nieskończone Rise of Tomb Raider, Wiedźmina 3, Fallout 4 i far cry 4 primal, ale tego ostatniego chyba nie dokończę, bo zbyt monotonnie się zrobiło.
Kiedyś zagrywałam sie w WoW, Skyrim, Oblivion, TESO, poprzednie Tomb Raidery, Thief, Alice Madness. Genralnie takie rpgi. Nie grałam w Mass Effect :P .
Więc w co ciśniecie, gdy nie gracie w Simsy?

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 21 kwie 2018, 19:49

Haha, a widzisz... też miałam zakładać podobny temat. :)
Mogłabym napisać elaborat o moich grach (a zaczęłoby się od Commodore C-64 tylko dlatego, że Dragonusa na ZXSpectrum słabo pamiętam...), ale najwięcej pogrywałam w Diablo 1, Ragnaroka Online, WoWa (to już kilkanaście lat będzie) oraz Dota2.

Możnaby nawet zrobić jakie zwiedzanie WoWa bo teraz Blizzard udostępnia trial za darmo. Instaluje się grę na kompa i można ganiać do 20 levelu... potem trzeba zapłacić za konto... :(
Obrazek

Awatar użytkownika
MychQQQ
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 15
Rejestracja: środa 11 kwie 2018, 21:26
Origin ID: MychQQQ

Post autor: MychQQQ » niedziela 22 kwie 2018, 03:28

Nie mam zbyt dużo czasu na inne gry niż Simsy, ale swego czasu bardzo lubiłam pograć w Euro Truck Simulator 2 a później w American Truck Simulator. Obecnie nie gram już w a żadną z nich, głównie ze względu na brak czasu, ale też ze zwykłego znudzenia tą grą, bo ileż można jeździć, jeździć i rozwodzić towar 😂 W każdym razie polecam ją osobom cierpiącym na bezsenność, gwarantuję, że godzinka jazdy uśpi każdego 🤣

Następna grą w jaką grałam i uwielbiam do dnia dzisiejszego jest przygodówka Syberia, która doczekała się aż 3 części. Pierwsza dwie są dość już stare. Grałam w nie jeszcze za czasów szkoły, natomiast ta ostatnia jest z tamtego roku i lubię ją najbardziej, pewnie głównie ze względu na fajny klimat, cudowną muzykę oraz świetną grafikę. Mam nadzieję, że wyjdzie i czwarta część, bo po trójce czuję niedosyt ze względu na jej zakończenie 😉

Próbowałam oatatnio pograć trochę w Life is Strange ale nic z tego nie wyszło, bo tak jak mówię, czasu wystarcza mi jedynie na Simsy i to tylko na budowę 😉

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 23 kwie 2018, 00:17

No proszę, Mycha za kierownica cieżarówy :) Fajny temat bo gry w jakie gramy dają tez odrobinke poznac nas samych przed sobą... zamotałem ale wiadomo o co chodzi :D
Euro Truck miałem sobie sprawić jedynie dlatego, że... podobno da się tam edytowac lub raczej tworzyć nowe mapy (znalażłem kiedyś tutorial po czesku).
Co do mnie to mam takie nietypowe skrzywienie, że nie lubię wypełniac narzuconych choćby bardzo ciekawych zadań, dlatego najbardziej lubię gry w których można cokolwiek tworzyć najlepiej całe otoczenia lub budynki, stąd oczywiście przekonałem sie kiedyś do simsów ale moją największa oprócz ludzików simowych miłością, pierwszą i największą pozostaje.. australijski Trainz - symulator pociągów :D (nie mylić z popularnym train simulator bo to cos inszego) Może brzmi to wesoło ale równiez nie tyle z powodu samego podróżowania pociągami co dużo bardziej dlatego, że Trainz od początku (bodajże rok 2002) daje możliwość tworzenia rozległych (praktycznie nieskończonych) światów, gór, jezior ,miast no i oczywiście linii kolejowych choć przy odrobinie cierpliwości także linii autobusowych ,tramwajowych a nawet lotniczych ;) Oczywiście zabawa jest czasochłonna więc przy tym zarwałem kiedyś nie jedna noc. Stosunkowo niedawno do tego na troche powróciłem tworząc wielką mapę; fikcyjny kraj z różnymi regionami i miastami, który w nazwach nawiązuje niekiedy do... naszego towarzycha ;) Pochwale się ot co ,skoro już taki temat mamy :) Krainę nazwałem Nordlandia a w krajobrazie ustawiłem min pobrane z netu budynki i dworce z polskich miast np kamienice z Poznania (ta gra choć dziś mniej u nas znana nadal ma poteżną scene modderską i "modelarską" pośród polskich graczy). Każde miasto otrzymało nawet swój herb (bo jak Delsowi odbija to na max :D ). Co ciekawe w sposobie wydawania Trainz odrobine przypomina Simsy; kolejne wydania gry są jednak do siebie jeszcze bardziej podobne i jest ich więcej (nie licząc strzelę ,że ok 10 już wyszło ) jednak co na wielki plus te odsłony często są ze soba po cześci kombatybilne (da się przenieść stare linie kolejowe do nowszych odsłon gry i ewentualnie zniknie część obiektów). Gdyby tak jeszcze dało się w łatwy sposób projektować budynki bez użycia programów 3d to brakowałoby już chyba tylko radosnych ludzików w mega wielkim świecie gry (może kiedyś ktoś takową gre wymyśli ale pewnie nie szybko i nie na kompy, które sa dzisiaj).


Obrazek
(region Gór Skalistych)

Obrazek
(Zamek niedaleko stolicy)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
(stolica całego landu czyli Norda City)

Obrazek
(ponownie Góry Skaliste)

Obrazek
(No i mapa całości; jeden kwadrat to domyślny teren w grze, można dokładać nieskończoną ilośc kwadratów i o dziwo nie wpływa to znacząco na obciażenie kompa, bardziej ilośc użytych obiektów)

Dla całości stworzyłem oddzielny blog na pamiątkę :) Oczywiście zdazyłem juz odinstalować grę i pozbyć się wielu użytych tu dodatków (brawo ja...).

Bardzo jestem ciekaw w co gracie i jak wygląda wasza rozgrywka ,tego Eurotrucka to chyba sobie w końcu sprawię :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
M3lcik
Pisarz
Pisarz
Posty: 52
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:57
Lokalizacja: MMz
Origin ID: M3lcik

Post autor: M3lcik » poniedziałek 23 kwie 2018, 22:04

Szczerze to prócz Simsów nie gram w żadne inne gry :D Nie mam czasu. Jak mnie nudzą Simy to sięgam po książki do poczytania. Kiedyś jednak z kolegą namiętnie żeśmy grali w Aiona i uwielbiałam tą grę. Niestety różne godziny pracy u niego i u mnie nawet tą przyjemność mi odebrały (praca jest buuu :D)

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 26 kwie 2018, 12:50

Delsik pokazał świetne screeny z gry, to i ja zaprezentuję moim zdaniem jedną z najpiękniejszych gier, w jakie grałam... cóż, świat jest tam potężny, całkowicie otwarty - można pływać w głębinach, szukać ukrytych pieczar (do tej pory gracze odnajdują poukrywane lokacje), latać (zarówno na smokach, śmiesznych helikopterach, magicznych koniach jak i... zamieniać się w ptaki)...


A tu fanowski teledysk, parodia I need a hero, bardzo fajnie zrobiony:
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 27 kwie 2018, 10:51

M3lcik - też się próbkowałem w Aiona ale bardzo krótko, znałęm zapaleńca tej gry, któy praktycznie żył ta grą niemal dosłownie :)
Wow - Piękna gra faktycznie (!) i bardzo fajne filmiki zwłaszcza ten pierwszy z prezentacją świata gry. Dawno temu bawiłem się w Neverwinter Nights a włąściwie głównie w tworzenie nowych map do tej gry bo taka zabawa zawsze kręci mnie bardziej niż samo granie (zwłaszcza wykonywanie ustalonego scenariusza). W sumie to jestem ciekaw w jakich grach ogólnie występują edytory otoczenia choćby w formie modów bo słyszałem o tym, że w Truck2, Aion chyba takiej mozliwości nie dawał. Jesli znacie jakieś gry w których można się tak pobawić znaczy w tworzenie świata/światów to też dopiszcie ;)

W ostatnim czasie spośród gier będących tak naprawde narzędziami do tworzenia furorę robi Planet Coaster,niestety dostęony tylko na platformie Steam.
Gra ,która daje kapitalne możliwości edytowania niemal wszystkiego właśzcznie z rzeźbieniem (dosłownym) w terenie na zasadzie zupełnej dowolności (możemy zrobić np słynny pomnik prezydentów USA w skale) i przedewszystkim dochodzi do tego budowanie dowolnych struktur, budynków i projektowanie środków transortu ; oczywiście docelowo ta zabawa służy kreaowaniu lunaparków bo jest to symulator takowych jednak w rzeczywistości można się pobawić zupełnie inaczej, np stworzyć żywe miasto w którym każdy budynek zaprojektujemy sami czyli trochę podobnie jak w Simsach zwłaszcza w Sims 3 ale tu z dużo większą jeszcze swoboda manipulacji zaróno wysokością jak i terenem. "Choruję" sobie na ta gre od dawna i trochę szkoda, że nie istnieje póki co wersja pudełkowa mimo chybadośc sporego sukcesu tej gry. Ciekawą opcją jest widok z oczu ludzika na świat ,który stworzymy, oczywiście jeśli zaprojektujemy kolejkę górską, trase zwykłego pociągu czy postawimy karuzelę to wszystko to będzie fajnie wyglądać z widoku pierwszej osoby, No i ...ujeła mnie także ta wesoła muzyczka w grze ,która kojarzy mi się z pewnym zespołem (ocztywiście tradycyjnie juz skleroza daje mi się we znaki, więc nazwy nie przytoczę ;) )
W podobnym czasie po latach zastoju w temacie powstały jednocześnie 2 gry symulujące budowe i działanie parków rozrywki; Roller Coaster Tycoon World i właśnie Planet Coaster.
Tu nastąpił paradoks; pierwszy tytuł choć miał być w zamyśle kontynuacją wcześniejszej serii Roller Coaster Tycoon (1/2/3) nie daje tych samych narzędzi i swobody tworzenia aż w takim stopniu natomiast wydawca dawnej serii ,studio Frontier zajęłoł się omawianą gra Planet Coaster, która pomimo innej nazwy jest faktycznym następcą RCT3.

Przykładowe dzieła tworzone w tej grze to najlepsza jej reklama, mam cicha nadzieję, że Planet Coaster jest taką trochę zapowiedzią ery gier zupełnie kreatywnych choć oczywiście to nie pierwsza gra (obok naszych simsów) tego typu. Niby jest to symulator lunaparku ale tak naprawde poteżne narzędzie kreowania niekoniecznie lunaparków bo tu podobnie jak w starym RCT3 z większą jeszcze dowolnością możemy projektować dowolne elementy i składać z nich elementy otoczenia no i teren oczywiście. Zwróćcie uwage na realizm ostatniego z dzieł na filmiku.





Ostatnio zmieniony piątek 27 kwie 2018, 12:52 przez SimDels, łącznie zmieniany 3 razy.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 27 kwie 2018, 11:30

Pewnie jeszcze długo nie pozwole sobie na ta grę ale pomyślałem sobie, że podzielkę się z Wami moimi wypocinkami z gry zwanej RCT3 (Roller Coaster Tycoon 3) wydanej w 2004 roku ; czyli pierwowzoru dla Planet Coaster. Była to jedna z pierwszych gier w pełnym 3d a bynajmniej pierwsza szerzej znana z takowych dająca możliwości takiej zabawy w kreowanie wszystkiego bez utrudnień i kodów. Nadal po niemal 20 latach od premiery gra ma sporo fanów a strony z darmową zawartością do niej tworzona przez graczy mają się całkiem dobrze.
Fajna rzecza jest możliwość importu dowolnych obrazów do gry ,stąd np faktyczne japońskie billboardy i loga w jednym z filmików :)





Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Post autor: Silvaborealis » piątek 27 kwie 2018, 16:13

@Aericia oj, aż zatęskniłam za Wowem, zapomniałam już, jak tam ładnie.. Potrafiłam godzinami zwiedzać lokacje, nawet skradałam się na tereny drugiej frakcji i oglądałam miasta hehe. Niestety nie gram już w Wowa, bo jest dla mnie zbyt uzależniający. Ale czasem mam ochotę założyć sobie konto i połazić. Najlepiej było, jak już mogło się latać, to był dopiero czad!
A teraz też nie bardzo mam czas na granie -praca :( (przeklęta rewolucja przemysłowa pod tym względem ). Teraz najczęściej to Simsy, no i te parę gier, o których pisałam na początku czeka na skończenie. A jak już ciepło jest,to w domu nie chce się siedzieć.

@MychQQQ nie podejrzewałabym Cię o grę symulatorem Trucka :), ale widziałam w sklepach te gry i też się zastanawiałam ,czy by nie kupić symulatora śmieciarki albo autobusu i nie pospełniać się w wymarzonym zawodzie z dzieciństwa :P

@M3lcik Aiona nie kojarzę wcale

@SimDels To co pokazujesz jest absolutnie fantastyczne, takie gry w których gracz kreuje całe światy to niezłe pole do popisu. Dla twórców gry też. Szkoda że w simach ucięli tę namiastkę tworzenia światów. Brakuje mi tego teraz a teraz jak się wakacyjnie zrobiło, to chciałabym aby można było syrenkami grać i pływać i im domki pod wodą robić.
Obejrzałam te filmiki z Coastera i jestem w szoku,ci ludzie to powinni tworzyć gry i levele do nich i Ty Michał także. Myślałeś o zmianie pracy jako projektant poziomów , myslę , że byś się w tym odnalazł :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 27 kwie 2018, 23:00

@Silvaborealis Oj tam zaraz projektant poziomów :D <3 Ale licze na to, że gier mocno kreatywnych będzie przybywać, Simsy w tym kawałku torta odgrywają tez swoją role i coś mi sie zdaje, że teraz na fali gier twórczych możliwe będzie np w Sims 5 (a może The Sims 6 ?) ,że dostaniemy niezłe narzędzia do kreaowania świata bo okaże się, że właśnie to na fali tej mody będzie najlepszym wabikiem także dla tych któym seria się przejadał lub nie byli do tej pory simsami zainteresowani (naturalnie kreowanie światów zostałoby ogłoszone przez EA rewolucja jakiej jeszcze nie było, normalka :D ). Nawet czterokrotnie mniejszy niż w sims3 świat w pełni edytowalny z możliwością dodania choćby udawanego środka transportu jak metro w tej odsłonie byłby niezłym "halo".
A Coaster faktycznie nęci kusi... chyba nie wytrzymałbym gdybym to znalazł na półce sklepowej najwyżej spaliłbym kompa (wymaganiami gry) :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
MychQQQ
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 15
Rejestracja: środa 11 kwie 2018, 21:26
Origin ID: MychQQQ

Post autor: MychQQQ » niedziela 13 maja 2018, 12:08

@Silvaborealis nom, gra powiem Ci bardzo fajna, kiedy zaczęłam grać w nią parę lat temu bardzo się wciągnęłam, lecz z czasem zaczęła mnie nudzić, bo ile można jeździć i jeździć. Ale dodam od siebie, że rozgrywkę bardzo wzbogacają różne mody, które można dodać, zwłaszcza mapy z cudownymi widokami, można się chwilami zakochać i porobić cudne fotki w trakcie jazdy. Jeżeli nie grałaś to spróbuj koniecznie. ATS też jest fajne, chociaż dawno już w nią nie grałam od dnia premiery, więc nie jestem na bieżąco z nowościami, ale chyba zaktualizuję ją i odpalę haha, bo narazie tylko Simsy i Simsy i na nic innego czasu nie mam :(

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 13 maja 2018, 13:16

WIzualnie mi się bardzo to podobało i w sumie byłem bliski kupienia sobie tej gry z powodu edytora map (chyba w forimie moda choć nie pamiętam) Nie bawiłąś się Mychu może tym edytorem tras ?
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » środa 30 maja 2018, 20:17

*pstryka palcami*

Tokusy grają w takie gry jak (oprócz simsów):

- Dragon Age (Origins, II, Inkwizycja, jest to ogólnie moja ulubiona seria)
- Wiedźmin (1,Zabójcy królów, Dziki gon. Kocham tą serie prawie tak mocno jak DA)
- Pokemony (Posiadam: SoulSilver, White, X, Omega Ruby, Super Mystery Dungeon, Sun. Kiedyś grałam na emulatorze w takie gry jak red, platinum itd. itp, ale pokochałam świat pokemonów na tyle by sprawić sobie ostatecznie 3DS'a)
- Civilization V (biada mi bo na win10 ciężko z tą grą :C )
- Skyrim
- Mass Effect (1, 2, 3, lubię. Szanuję.)
- TYCOONY. Zoo Tycoon, Rollercoaster Tycoon itd. itp. kocham robić parki! Nadal uważam, że absolutnym zwycięzcą jest stary Theme Park World >:C
- STRONGHOLD. (Posiadam Twierrdzę (+HD), Krucujatę (+HD, +Extreme), Twierdzę 2, Twierdza Legendy. Serię znam prawie tak samo długo jak same simsy. I kocham mocno. Nostalgia szaleje.
- Seria Drakensang (mam sentyment, dostałam od siostry).
- Gry Drragon Ball (mugeny, xenoverse 1 i 2)
- SPORE.
- League of legends

I... wincyj i wincyj, i wincyj. Tokus w sumie swego czasu grywała w gry jak szalona, ale po otrzymaniu pracy skończyło się hulanie i zaczęło dawkowanie.
W sumie najczęściej z tego co wymieniłam to gram w inkwizycję, dziki gon, lola i sims 4, ale często nie więcej jak godzinę dziennie bo padniętam po robocie XD"


+ bonus. MY LITTLE PONY NA TELEFONIE.

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Post autor: Silvaborealis » niedziela 03 cze 2018, 18:29

Tokus doskonale rozumiem co praca robi ze szczęśliwego i wolnego człowieka. Ja teraz też tylko simsy , próbuję nową chatę umeblować a Lara Croft i Geralt wciąż smętnie czekają aż do nich zajrzę. Jak mi sie uda ze 3 goddziny w tygodniu pograć to jest dobrze.
Ale tak to niezły przegląd gierek :)

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » sobota 30 cze 2018, 16:53

Ja czasami sięgam do Lola. Zastanawiam się też nad pobraniem Hearthstone'a. A z gier przeglądarkowych ktoś coś może polecić? Swego czasu lubiłam grać w takie gierki jak Ikariam czy jakieś farmy etc. O, kilka miesięcy temu wróciłam do gry, w którą cisnęłam na początku gimnazjum - Transformice. Na czas sesji ją porzuciłam, ale chyba czas wrócić :22-thinking-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 30 cze 2018, 19:52

@pepe co to jest za gra ten - jak rozumiem w skrócie pisany z nazwy - Lol ?
Mnie przesladują ciapągi i kilka innych gier ,wyczekuja az sie tylko osd simsiaków odkleje by niecnie przejac kontrolę nad resztkami wolnego czasu. Czemu dopbra nie trwa 124 godziny ja sie pytam :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » sobota 30 cze 2018, 19:55

@SimDels Lol - League of Legends ;)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 30 cze 2018, 20:07

Ano faktycznie :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » środa 25 lip 2018, 16:33

A ja wieczorami ostatnio (poza Simsami):
- Northgard (bardzo fajna mini-strategiczna giera, miło jest skopać tyłki kolegom)
- Minecraft (fajnie odmóżdża, czasem wpadają mi fajne pomysły, kiedy "utknę" z czymś w pracy)

Od czasu do czasu:
- Guild Wars 2 (wracam po każde nowe Living Story, lokacje i osiągnięcia do wymaksowania)

Czekam na:
- Fallout 76 (żeby sprawdzić, czy będzie z niego fun czy też nie)
- Monster Hunter: World PC (brakuje mi ostatnio RPGa na multiku do zmulania z jakąś ekipą, zobaczymy co z tego będzie)

No i jeszcze podglądam jak chłopak ogrywa na nowo Wiedźmina 3 :D
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 05 lis 2018, 12:21

W minecraft próbowałem kiedyś ale nie podoba mi się mechanika gry choć sam pomysł na piaskownice w budowanie był świetny i fajnie, że tak się to rozwineło dając (miejmy nadzieję) podstawy pod także inne niekoniecznie podobne graficznie gry w przyszłości a co do projektowania, budowania czyli tego co np mnie zachęciło kiedyś do skuszenia się na pierwsze simsiaki (konkretnie sims2) to niszowy rynek gier kreatywnych ciągle się rozwija, możnaby te gry podzielić na 2 główne kategorie; citybuildery (symulatory rozwijania miast) i zupełne sandboksy w których możemy dowolnie projektować np. budynek lub większy obszar czyli coś co prawdopodobnie jako pierwsze pojawiło się w The Sims (chyba w Dwójce bo w Jedynce chyba jeszcze nie do końca ewentualnie niech mnie ktoś poprawi). Takie dowolne możliwości tworzenia (większe jeszcze niż w simsach) dale
Znalazłem niedawno info o nieco zaskakującej grze nawiązującej do rozwoju Paryża a jej oryginalnosć ma polegać na zawieszeniu mechaniki gry gdzieś pomiędzy ta dowolnościa projektowania budynków jaką znamy z simsów a typowym citybuilderem gdzie planujemy dzielnice stawiając gotowe już budynki przy wytyczonych wcześniej ulicach. Dowolnosc projektowania jest tu ograniczona w jakims stopniu jednak możemy decydowac np o tym ile pięter będzie mieć każdy z budynków osobno ,jaki kolor ,rodzaj okien itd... to pewien faktyczny przełom w świecie symulatorów budowy miast ,który może być zapowiedzią większej dowolności projektowania w całym światku gier symulacyjnych. Gracze tacy jak ja włąśnie na ta dowolność projektowania w grach czekają i w sumie aż dziwne, że wcześniej nie powstawało zabyt wiele gier tak otwartych na zabawe jak RCT3. Planet Coaster, nieco wcześniej The Sims2 oraz nowsze odsłony czy chociażby minecraft. Osobiście czekam nie tyle na sam Paris Architect (bo wolałbym nieukierunkowywanie gry na jedno konkretne miasto czy kraj domyślnie) co na sam impuls jaki ta gra może dać pokazując, że cenione i chwytliwe jest jednak dawanie graczom jak największej swobody nawet w grach gdzie budynków stawiamy setki lub tysiące projektując wielkie światy.

Pierwszy filmik to zwiastun a drugi pokazuje min to "projektowanie" budynków (od ok połowy filmiku), które będą potem cześcią naszego miasta w tej nowej jeszcze nioe wydanej grze. Producentem jest Endo games należące do Focus Home Interactive odpowiedzialne za znana grę XL Cities (i jej kolejne bliźniaczo podobne odsłony). Tamta gra nie wywołała wielkiego aplauzu podobnie jak nieco później nowe simcity przy którym gracze narzekali na zbyt małe mapy ale ta produkcja zapowiada się chyba ciekawie.



Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”