Nasze (nie simowe) fotografie

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Origin ID: Aschantka

Re: Nasze (nie simowe) fotografie

Post autor: Alibali » piątek 29 lip 2022, 19:03

Tu wkleję ci Delsu dosyć interesujący filmik (mam nadzieję, że jeszcze go nie widziałeś) z Muzeum Uci

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 29 lip 2022, 23:54

@Alibali Dzięki Alicja :hearts/green-heart: Sówka z filmu odleciała dumnie a mi tak się faktycznie porobiło na stare lata ,że lubię to swoje miasto bardziej niż kiedyś (kiedy to byłem bardziej "typowym łodzianinem" co narzeka ,że gdzieś to jest coś a tu... tylko stare domy i fabryki czyli nic ciekawego). Łodzianie chyba ogólnie powoli też zmieniają swój stosunek do miasta ale to powolny proces choć wspomagany chyba przez inwestycje w ostatnich latach (w przypadku Łodzi w której nic się nie działo przez dziesięciolecia, ba nawet nie budowano prawie nic) to jest prawdziwa bomba choć oczywiście nie umywa się do tego rozwoju z przełomu XIX i XX wieku. Usłyszałem ostatnio że budowano w pewnym czasie ok 200 kamienic rocznie i był to oczywiście prawie rekord świata (ciut szybciej rozwijało się tylko Chicagoa na ogonie Uć miała Manchester, który jednak jej nie dogonił choć wyspiarze pewnie sądzą inaczej ;) ).
Film obejrzałem w całości mimo, że już go oglądałem wiele razy (bo wspomniany bzik) ale skoro już gadamy o Uci (fajnie ją nazywasz :) ) toteż wkleję filmik z tej samej stajenki; trochę mnie kiedyś zadziwił i dosłownie poruszył bo łodzianie, trochę pewnie z powodu swojego stosunku do miasta, nie zawsze wiedzą czym jest park Śledzia i dlaczego Ucia nie ma starówki choć ma tzw. stary rynek. Kiedy byłem dzieciakiem słyszałem o tym jak to "żyd śledzie sprzedawał i że stąd nazwa parku się wzieła"; wiem jak to zabrzmi ale dopiero parę lat temu dowiedziałem się o co z tym chodzi bo w Łodzi autentycznie gdzieś zaginęła pamięć o kolebce miasta. Uć zachowała wiele ale...wyrwano jej serducho.

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 05 sie 2022, 22:34

Nowy przyśpieszony spacerek ,zapraszam :)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 11 sie 2022, 22:37

I jeszcze coś oraz fotki coby powrócic do konceptu tematu

Załączniki
IMG_20220807_131221f.jpg
IMG_20220807_193012a.jpg
IMG_20220807_134409v.jpg
IMG_20220807_191955.jpg
IMG_20220807_122202w.jpg
IMG_20220515_082441z.jpg
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 12 sie 2022, 07:49

Bosze jaka ta Łodzia zachwycająca :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Masz z czego czerpać wzorce do swoich cudownych prac. Spacer po ty mieście to czysta przyjemność dla oka i frajda dla miłośników architektury.
Rozkręcasz się Misiaku i coraz fajniejsze filmiki robisz. Tak trzymaj :13-thumbs-up:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 12 sie 2022, 15:52

Dzięki ogromne :) Powoli staram się to poprawiać; nie wygnam się już na ulicy jak manekin tylko szukam miejsc gdzie mogę postawić lub powolutku obracać mój mini statyw, są też takie małe ustrojstewka które służą do obracania w bardzo długim czasie kamerką/telefonem więc mam cichą nadzieje, że z czasem ręcznej roboty będzie jeszcze mniej choć z drugiej strony z tych ujęć robionych "z poświęceniem" siłą rzeczy byłem najbardziej zadowolony :D
Z łodzią mam dziwną historię; jak typowy łodzianin średnio za tym miastem kiedyś przepadałem (bo gdzieś to majo a tu nima... np dużej rzeki albo zabytków gotyckich). Od jakiegoś czasu widać, że łodzianie chyba rekordowo wcześniej nie doceniający swojego miasta (przeciwwagą są chyba najbardziej zakochani w swoim mieście bydgoszczanie i torunianie choć taką statystykę czytałem już dawno temu) doceniają je powoli coraz bardziej. I ja tez dostałem bzika na punkcie swojego własnego miasta na stare lata ,łażę po nim jak turysta :) Ale może to naturalne ,że z czasem widzimy jakoś więcej.
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”