Gry inne niż Simsy

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Re: Gry inne niż Simsy

Post autor: Katel » środa 12 sty 2022, 18:46

Kropeczko, trafiłaś w punkt. Także pogrywam w PlanetZoo i jest to moja najulubieńsza gra po simsach :).
@Alibali, PZ ma polskie tłumaczenie w grze i nie trzeba się trudzić szukając do tego spolszczenia. Wszyściuteńko jest po polskiemu, włącznie z obszerną zoopedią. Na steamie warto sobie ją upolować w jakiejś promocji, podobnie jak rozszerzenia do niej. Czasem żałuję, że system budowania w simach nie jest choć odrobinę zbliżony do tego w PZ, głównie rozchodzi się o mozliwość obracania przedmiotów w dowolnym kierunku, w każdej płaszczyźnie oraz dowolne podnoszenie go i obniżanie ich. W zoo, podobnie jak simsach, zajmuję się głównie budowaniem i urządzaniem wybiegów. Hodowla też oczywiście, bo co to za zoo bez zwierzaków, ale nie mam takich zacnych sukcesów jak nasza Kropka :). Choć dbam o swoje futrzaki najlepiej jak potrafię :D. Mnie chwilę zajęło opanowanie budowania, jednak jak już człowiek ogarnie to jest ono bardzo proste. Potrafi zajmować dłuuugie godziny, ale efekty bywają niesamowite :)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 12 sty 2022, 20:07

Może się skuszę, @Katel Kasiu, ale trochę później. Teraz muszę ogarnąć trochę inne rejony :) Ale jeśli gra ma polskie tłumaczenie to rzeczywiście się zastanowię, bo przyznam, że jeśli coś mnie zniechęca do jakiejś gry, to właśnie bariera językowa. Dużo już rozumiem, ale przede wszystkim w piśmie, bo angielskiego uczyłam się głównie dzięki anglojęzycznym stronom poświęconym The Sims. Trochę też dało mi Hidden City - taka przeglądarkowa gra. Musiałam sobie tłumaczyć co jest co. Teraz dzięki wbudowanym narzędziom przeglądarki google chrome mam łatwiej. Ale przeglądarka nie tłumaczy gry :(
Napisz mi jeszcze (lub Kropesia) - jakie zwierzęta są w podstawce, bo w necie widzę jakieś dodatki typu deluxe, które dodają... trzy zwierzątka... Ile ich jest w takim razie w samej wersji podstawowej? Czy też jak się kupi tę wersję deluxe to oprócz tych z wersji podstawowej są jeszcze dodatkowo te trzy? (miniaturowy hipek, jakaś antylopa i waran z Komodo).

Tutaj jest jakaś zniżka poinad 70% - ale nie wiem czy to nie jest jakaś oszukańcza stronka

https://www.instant-gaming.com/pl/5762- ... ZMQAvD_BwE

a tutaj za samą tę wersję deluxe edition jest tylko czterdzieści zeta więc nie kumam o co chodzi

https://www.eneba.com/steam-planet-zoo- ... gMQAvD_BwE

Zainstalowałam na początek STEAM - to już krok w dobrą stronę? :P

Ale na Steami taka pozycja jak Ultimate Edition "stoi" ponad 400 zeta... A Deluxe Edition prawie 200... To już nie wiem - dlaczego na Steam 200 a na eneba czterdzieści tylko??? O co tu chodzi?

Mam ogromną ochotę kupić stąd tę wersję Deluxe, jeśli to jest podstawka plus te trzy zwierzątka, ale jeśli nie dowiem się od Was, o co chodzi, czy to nie jest jakieś oszustwo, to się wstrzymam :a_sad:

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » środa 12 sty 2022, 21:07

Alutko, w podstawie jest chyba jakieś 50 gatunków + te 3 z wersji dekux, jeśli ktoś się skusi. Oczywiście najwięcej z Afryki, bo ponad połowa to zwierzaki afrykańskie. Są lwy żyrafy, żebry, hipopotamy (te wielkie grubasy), słonie, szympansy, goryle. Są niedźwiedzie, bizony, wilki (te już z innych części świata), pandziaki, krokodyle, garbus wielbłąd, z ptaków pawie, strusie, flamingi. DLC dodają po kilka zwierząt z różnyck kontynentów, ale i bez nich jest co hodować w tej grze. Mnie osobiście urzeka piękna grafika. Bywa, że wsadzę sobie jakieś stworzenie na wybieg (budowanu trzy dni, albo dłużej) i mam zaciesz, obserwując jak się poruszają, jak pojawiają się młode itede :D Pamiętam jak na początku miałam uciechę podsłuchując jak kwiczą pumby i jak sie tarzają w błotku :D Albo jaką miałam radochę jak mi się urodziły czarne jaguary (one akurat z DLC)

Te 40 zeta za delux, to jak masz podstawke a bardzo chcesz mieć jeszcze te trzy, to trza dopłacić. To nie jest cena za podstawke tylko za samą wersje delux i jeśli byś chciała grać to i tak potrzebujesz podstawy. Dodaje trzy zwierzęta i o ile pamiętam to chyba jeszcze jakiś mjuzyk i tapety. Spokojnie da się bez tego zyć ;)

Co do samego zakupu, to nie mam pojęcia jak jest z innymi stronami. Sama kupowałam na steamie i w jakiejś promocji też łapałam. Warto sobie poczekać i wyhaczyć po taniości, bo jak pewnie sama wiesz trafiają się tam okazje o 50% mniej i czasem nawet 70%. Na DLC też są zniżki trzeba tylko pilnować, albo jak masz tam konto, to wrzucić sobie na listę życzeń i powiadomienia o zniżkach i wyprzedażach przychodzą na maila.

A propos zniżek to właśnie przegapiłam tę na Originie na batuu, więc pozostaje mi czekać na kolejną, bo za pełną cenę za nic tego nie kupię. Po zniżce to jeszcze jakoś przełknę tę żabę ;)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 12 sty 2022, 23:31

Dzięki za odpowiedź. Coś zacznę działać :)

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 13 sty 2022, 09:30

Alutku, @Alibali, w podstawce, w wersji premierowej, jak wynika z opisu, jest 76 zwierząt (nawet sama nie wiedziałam :?) i z każdym DLC dochodzi zawsze kilka nowych. Zamieszczam linka, z którego możesz dowiedzieć się więcej :)


https://www.global-esports.news/pl/gene ... Planet_Zoo


Swoją drogą, najlepiej poczekać na obniżki na Steam i wtedy kupić ;) Na Steam obniżki i promocje są dość często, a ta platforma jest bezpieczna i sprawdzona. Sama mam gry wyłącznie na Origin i Steam'ie.
Pozdrawiam serdecznie :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 14 sty 2022, 19:53

No więc mam te PlanetZOO :) (Marvi - dziękuję!) Od czego zacząć - nie wiem, ale właśnie jakiś samouczek znalazłąm i zamierzam się podszkolić. Jeszcze tylko jutro muszę mieć za sobą (szczepienie) i mogę powiedzieć, że wrócę do świata graczy :) Dziękuję wszystkim za porady, wsparcie w trudnych dla mnie momentach i całą waszą obecność :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 14 sty 2022, 19:54

Podziękowanie było tak gorące, że aż dwa razy wysłałam :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 15 sty 2022, 02:40

Trzymaj się dzielny wojowniku i czekamy na Twoją relację z pierwszego zoo :) żałuję że nic nie podpowiem może się na to kiedyś słyszę wszak domki też budować się da ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

asia_bere
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2023, 10:57

Post autor: asia_bere » wtorek 21 lut 2023, 09:44

Cześć!

Chciałabym Wam pokazać naszą grę, którą tworzymy z naszym zespołem - Espresso Tycoon.
Niektórzy mówią, że to takie simsy, tylko o kawie :D Myślę, że nazwa tłumaczy wiele - bo chodzi o prowadzenie kawiarni, w różnych lokacjach. Mamy bardzo rozbudowany system dekorowania, różne kawiarnie, w różnych lokacjach (nie zawsze oczywiste - np. kawiarnia w pociągu, kawiarnia pod wodą). Mam nadzieję, że się Wam spodoba! Mamy demo, a pełną wersję wydajemy wiosną tego roku.

To pierwsza gra wydawana przez nasze studio :) Jakbyście mieli jakieś pytania, to dajcie znać :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 21 lut 2023, 16:40

Czekaliśmy na twoje pojawienie się na forum Asiu @asia_bere I już co niektórzy wypróbowali demo i twierdzą, że zapowiada się fajnie. więc pisz tu o tej grze - jak najwięcej i często. Gramy nie tylko w Simsy - mamy fgraczy - forumowiczów zainteresowanych różnymi grami, np PlanetZOO,City Skylines, różnymi symulatorami etc. A wszyscy w napięciu czekamy na pojawienie się Paralives :)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » czwartek 23 lut 2023, 19:25

@asia_bere Gratuluję, zapowiada się ciekawie, gra pewnie znajdzie swoich miłośników. ;)

A co do tematu, to chociaż żaden tam ze mnie gracz pełną gębą, musiałam po prostu tu zajrzeć! Mam tendencję do okresowego zagrywania się w trupa przy różnych pykadełkach, po czym odpuszczania (z Simsami też tak jest).

Moje ulubione gry (prócz Simsów, ever):

Fallout 1 & 2
Fallout Tactics
Gorky 17
Heroes of Might & Magic III (można tu robić mapy! ;)); zresztą Czwórkę też lubię...
Icewind Dale I & II
Knights & Merchants
Need for Speed III

A z przeglądarkowych:

Candy Crush (a co!)
puzzle! (kiedyś na DKM Games, teraz na Jigsaw Planet);
Rebuild I & II
serie Rusty Lake & Forgotten Hill (mimo że ta druga to horror — ale cenię sobie ambitne zagadki)
The Last Stand: Dead Zone oraz The Last Stand I & II

Lubię być zabijaczem zombie, więc co jakiś czas przeczesuję sieciowe pykadła o tej tematyce, lubię też match 3 i escape games oraz różne inne gry logiczne. Kocham pierwsze Fallouty i Herosów, w tę ostatnią grywam też na bieżąco, chociaż akurat nie przeinstalowałam jej sobie na nowy sprzęt. TLS: Dead Zone już nie istnieje, [*]; była to strategiczna gra akcji/RPG o przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie, mocno pay to win, ale udawało mi się uzyskiwać niezły wynik za free. Podzieliła, niestety, los wielu darmowych, przeglądarkowych gierek opartych na flashu. Większość tych ulubieńców to starocie albo darmówki, bo nie jestem jakoś mocno gierczana. Poza tym dochodzą tekstowe gry fabularne (pisanie przygód bohaterów w różnych światach z innymi graczami) — te zajmują mi najwięcej czasu, przeplatane simsami. Właściwie to nawet się cieszę, że większość słynnych tytułów mnie ominęła, bo za bardzo to wszystko potrafi mnie wciągnąć. ;)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 lut 2023, 11:15

Ranyy, jakbym @Marvi słyszała... Czy wy koleżankami aby nie jesteście :) :cat_mwaha: :cat_mwaha: :cat_mwaha:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » piątek 24 lut 2023, 19:44

@Alibali NO PRZEZABAWNE :P

Ale fakt, w Gorky grało się w podstawówce, chociaż akurat wolałam jak starsza kuzynka grała, bo lepiej jej szło, a ja tylko krzyczałam "ej patrz, tam jest jeszcze skrzynka!" :D Ale gra miała klimat niesamowity. No i... była polska :D
W rodzimej stajence zresztą mamy inną świetną produkcję o zombiaczkach, więc jeśli @Frisska nie znasz Dying light, to polecam gorąco :D Zwłaszcza pierwszą odsłonę (która ostatnio była ma promce na steamie). Nie jest to wprawdzie RTG, ale polecam głównie przez wzgląd na fabułę.
Inną grą w klimatach apokalipsy zombie, którą poleciłabym pod względem klimatu i fabuły, to Days gone <3 Dużo nieumarlaków do wysprzątania, świetne widoki i bardzo solidna fabuła.

Natomiast wstyd się przyznać, ale Fallout mnie ominął :< Muszę się wyzbierać kiedyś do ogrania tej produkcji, bo to klasyka gatunku :<

A HOMM III na zawsze w moim sercu xD

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 24 lut 2023, 20:26

W ekspresso chwile się pobawiłem i cóż, szacun bo kawał roboty zrobiliście :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Ludziki dopracowane ,lokacja w demo wygląda fajnie choć jest nieduża. Widać sporo możliwości czyli spora gra. Trzymam kciuki za powodzenie na rynku :15-raised-fist:
Załączniki
Bez_tytułu_1.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » sobota 25 lut 2023, 20:28

Alibali pisze:
piątek 24 lut 2023, 11:15
Ranyy, jakbym @Marvi słyszała... Czy wy koleżankami aby nie jesteście :) :cat_mwaha: :cat_mwaha: :cat_mwaha:
Ha, świat w internetach mały, who knows. :D

@Marvi Hej, tak samo ja patrzyłam, jak brat grał! :D I z tym przeczesywaniem każdego zakamarka też miałam podobnie.

O pierwszym Diablo i ]Wormsach zapomniałam. To Żegnajcie! wypowiadane słodkim głosem. :a_grin2: I komentarze, że dany delikwent pływa jak siekiera. I święte banany... Z kolei muzyczkę z Tristam do tej pory lubię.

Kojarzę jeszcze taką gierkę (nie wiem, czy nie Alien Shooter?, gdzie się biło rekordy w biciu różnych kreatur, walczących również między sobą, od jakichś szeregowych obcych czy zombiaków do wielkich mutantów typu góry mięcha i w końcu teren zamieniał się w krwawą łaźnię (biegało się po prostym kwadracie, z różną bronią). :a_grin3: Brat do mnie, że nie dam rady, ja na to: hold my beer. I pobiłam go, ofkoz. :P

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 04 mar 2023, 12:20

Czyżby zapowiedź konkurencji dla The Sims?

W poniższtk artylule przeczytałam m.inn.

...Współtwórca The Sims 2 i The Sims 3 z nowym symulatorem!

Uwagę przykuwa również opis zapowiedzi, jaką przygotowało studio Paradox Tectonic. W opisie czytamy, że już 6 marca zobaczymy zapowiedź nowego symulatora życia, który został stworzony we współpracy z Rodem Humblem.

Tego newsa podgrzewa fakt, że Rod aktywnie pracował w tworzeniu kultowego już The Sims 2 i The Sims 3 podczas swojej pracy w Electronic Arts.

Oznacza to, że ma na koncie działania przy aż 2 tytułach z głównej serii The Sims.

Po odejściu z EA pracował nad rozwojem gry multiplayer – SecondLife. To właśnie podobiznę Roda możemy spotkać w The Sims 2, kiedy do drzwi naszych Simów puka nieznajomy Sim, zostawiając nam specjalny komputer z zainstalowaną grą The Sims 3.

Poszlaki wskazują na to, że 6 marca możemy zobaczyć zapowiedź konkurencyjnego symulatora życia. Z pewnością będzie to potrzebny nam wszystkim zastrzyk świeżości.


https://sims.arhn.eu/2023/03/01/studio- ... nkurencje/


Tu zaś więcej o Rodzie Humble

https://sims.fandom.com/pl/wiki/Rod_Humble


Tu zaś owa zapowiedź, oraz kanał na YT na którym już w poniedziałek 6 marca dowiemy się, czy powstaje konkurencja dla The Sims



https://www.youtube.com/@paradoxinteractive




Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 06 mar 2023, 19:17

Może nareszcie będzie konkurencja dla The Sims.
LIfe by You od firmy Paradox Tectonic. Oto króciutki fragment:



Więcej dowiemy się 20 marca br. Chyba już przestanę inwestować w Electronic Arts, zbierając fundusze na nowy symulator

Została również m.in. zapowiedziana gra Cities Skylines II. Wow, patrząc na zwiastun, aż chce się w nią zagrać. Grafika bowiem wymiata, jest niesamowita, zresztą proszę zobaczyć:


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 06 mar 2023, 19:44

Tak to wygląda (zrzuty z filmiku) Omal nie umarłam z wrażenia.


Nie, to nie jest zdjęcie z moich wakacji - to JEST otoczenie w tej nowej tajemniczej grze!


ot1.jpg



Widać, że okolica leży nad morzem.
Wygląda ono bardzo realistycznie. Na plaży widzimy rozstawioną siatkę do piłki plażowej, leży chyba deska do surfingu, mały katamaran oraz łodzie.... Nieco później na filmiku pokazano troszkę letniskowego (?) domku przy plaży - ale tylko troszkę - włściwie tylko przybliżono nieco widok.

otocz2.jpg


Pokazano ulicę - zwróćcie uwagę na piękne drzewa, szczegóły infrastruktury (nowoczesnej niestety :( - no ale wiem wiem - nie każdy utknął jak ja w 1900 roku :) )

I jadą ulicą realistyczne samochody - łącznie z autokarem!


ot2.jpg


dom1.jpg



Wnętrze domu

Pokazano w zasadzie dwa ujęcia, ale można zauważyć dwie wielkie nowości - ludzik wchodzi w interakcje ze sprzętem i wyposażeniem, uznawanym do tej pory w simach jako dekoracje!

Mężczyzna coś wyjmuje z mikrofali, wkładając do niej rękę(!), a kobieta (w górnym lewym rogu fotki) właśnie podlewa domowego kwiata w donicy.
Na zewnątrz domu zauważyłam podwieszony fotel - hamak. I ładnie kwitnący duży krzew albo małe drzewko.

Mebelki są jasne, lekkie, super nowoczesne! I jakie ładne, żywe barwy!


Już na wstępie zakochałam się w tej grze! Jeśli Masse nie przyspieszy tempa - Paradox go wykosi!

A The Sims WRESZCIE zyskało prawdziwą konkurencję!


paradox.jpg


wn2.jpg


Zwróćcie uwagę na tym obrazku na narzędzia budowlane widoczne w panelu po lewej. Na to, że teren jest nierówny. Przy domu widzimy żywopłot, akację, drzewo przypominające perukowiec (o czerwonawym zabarwieniu liści) albo buk,
Dachy są o dwu różnych teksturach, czyli gra nie wymusza na nas koloru zadaszenia jednakowego dla całej posesji





dd.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 06 mar 2023, 21:53

Właśnie przed chwilą też porobiłem screeny z rozdziabioną japą :) Nareszcie gatunek się rozrośnie a EA mając już konkurencje na serio zapomni o leniwym wypychaniu powtarzalnych dodatków do Czwórki przez nie wiadomo ile lat wypychając pewnie chociażby i trochę niedokończone sims5 (jak sims4 przy premierze) na biegu, może jeszcze w tym roku (zakładam góra pierwsze półrocze następnego choć wątpię żeby to tyle trwało). Zaskakują tez daty, paradox sie nie patyczkuje, wyda też kolejny City Skylines po którym chyba już faktycznie o kontynuacji simcity nikt w EA nawet nie przebąknie... albo i odwrotnie, doczekamy sie ostrej rywalizacji ,która zaowocuje wysypem gier ,nadejdzie czas symulatorów na max. Mam tylko nadzieje że nasze kompy takie nowinki udźwigną :O
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 07 mar 2023, 12:00

Oglądam i oglądam ten filmik i cały czas się zastanawiam, czy to nie aby jakiś fotomontaż.

Bo ten początek filmiku wygląda jak... prawdziwy lasek na wydmach! I ta kobieta czy dziewczyna po lewej przy ręczniku czy kocu na pierwszej fotce - wygląda tak mega realistycznie! Ale trochę inaczej, niż później pokazane postaci... Jednakoż - widzimy ją tylko z daleka i trudno ocenić!

Nie wiem czy nie czepiam się już ze strachu, że jesteśmy wkręcani ...

Zwróciłam też uwagę na kolejne szczegóły - popatrzcie, jak mega wycieniowana jest postać mężczyzny przy mikrofali - jest odwrócony od żródła światła i to widać w całym sposobie oświetlenia postaci.

Kolejny szczegół - widać wreszcie grubość ścian zewnętrznych. Okna nie są płasko doczepione do tafli ściany - widać w kuchni grubość muru - framuga okna jest realistycznie wypracowana.

Co do edycji terenu - zwróć Miszka @SimDels uwagę na ostatnią moją fotkę i w pasku narzędzi przedostatnią ikonkę widoczną na niej. Jak myślisz, co to może być :) Podpowiem, że narzędzie dachu jest drugie od góry :)

Zwróciłam już uwagę na pobocze drogi, po lewej. Jest tam fragment terenu z takimi jakby uskokami- widać na nich schodki, ale nie są one w linii ciągłej tylko z dłuższymi płaszczyznami między nimi.
Wygląda na to, że można będzie schodki dopasowywać do wysokości terenu, a odległości między nimi świadczą, że schodkami tymi zniwelowano różnicę poziomów. Czyli... jak nic edycja terenu! :)

Ciekawa jestem kiedy to wydadzą.

Info w filmiku ( data 23 marca) mówi tylko o kolejnej porcji wieści, a nie o dacie wydania. EA z piątką nosi się jak kura z jajem i zapowiada, że do daty premiery jest jeszcze hoho hooo hoo - albo i jeszczy dłuży... parafrazując niezapomnanego Smolenia...
Masse - jeśli nie przyspieszy, a nie przyspieszy, bo ma za mało środków i ludzi - obawiam się, że zostanie z niczym. Żal mi go, bo podszedł do zadania sumiennie chcąc wypuścić bardzo starannie opracowaną grę. A może po prostu nie może przeskoczyć trudności. W każdym razie widać teraz dokładnie, żę na tym rynku (zresztą jak na każdym innym) nie ma litości dla słabszych!

A Rod Humble - jeśli przyświecała mu chęć zemsty za pozbycie się go z zespołu (jak pamiętam - był przeciwny temu, co EA zrobiła z grą, z całym tym systemem płacenia za byle bzdet) - będzie pewnie lepił się jak ulepek, jeśli prawdą jest, że zemsta jest słodka :)
Ostatnio zmieniony wtorek 07 mar 2023, 21:49 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”