Gry inne niż Simsy

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Origin ID: Katel

Re: Gry inne niż Simsy

Post autor: Katel » środa 12 sty 2022, 18:46

Kropeczko, trafiłaś w punkt. Także pogrywam w PlanetZoo i jest to moja najulubieńsza gra po simsach :).
@Alibali, PZ ma polskie tłumaczenie w grze i nie trzeba się trudzić szukając do tego spolszczenia. Wszyściuteńko jest po polskiemu, włącznie z obszerną zoopedią. Na steamie warto sobie ją upolować w jakiejś promocji, podobnie jak rozszerzenia do niej. Czasem żałuję, że system budowania w simach nie jest choć odrobinę zbliżony do tego w PZ, głównie rozchodzi się o mozliwość obracania przedmiotów w dowolnym kierunku, w każdej płaszczyźnie oraz dowolne podnoszenie go i obniżanie ich. W zoo, podobnie jak simsach, zajmuję się głównie budowaniem i urządzaniem wybiegów. Hodowla też oczywiście, bo co to za zoo bez zwierzaków, ale nie mam takich zacnych sukcesów jak nasza Kropka :). Choć dbam o swoje futrzaki najlepiej jak potrafię :D. Mnie chwilę zajęło opanowanie budowania, jednak jak już człowiek ogarnie to jest ono bardzo proste. Potrafi zajmować dłuuugie godziny, ale efekty bywają niesamowite :)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 12 sty 2022, 20:07

Może się skuszę, @Katel Kasiu, ale trochę później. Teraz muszę ogarnąć trochę inne rejony :) Ale jeśli gra ma polskie tłumaczenie to rzeczywiście się zastanowię, bo przyznam, że jeśli coś mnie zniechęca do jakiejś gry, to właśnie bariera językowa. Dużo już rozumiem, ale przede wszystkim w piśmie, bo angielskiego uczyłam się głównie dzięki anglojęzycznym stronom poświęconym The Sims. Trochę też dało mi Hidden City - taka przeglądarkowa gra. Musiałam sobie tłumaczyć co jest co. Teraz dzięki wbudowanym narzędziom przeglądarki google chrome mam łatwiej. Ale przeglądarka nie tłumaczy gry :(
Napisz mi jeszcze (lub Kropesia) - jakie zwierzęta są w podstawce, bo w necie widzę jakieś dodatki typu deluxe, które dodają... trzy zwierzątka... Ile ich jest w takim razie w samej wersji podstawowej? Czy też jak się kupi tę wersję deluxe to oprócz tych z wersji podstawowej są jeszcze dodatkowo te trzy? (miniaturowy hipek, jakaś antylopa i waran z Komodo).

Tutaj jest jakaś zniżka poinad 70% - ale nie wiem czy to nie jest jakaś oszukańcza stronka

https://www.instant-gaming.com/pl/5762- ... ZMQAvD_BwE

a tutaj za samą tę wersję deluxe edition jest tylko czterdzieści zeta więc nie kumam o co chodzi

https://www.eneba.com/steam-planet-zoo- ... gMQAvD_BwE

Zainstalowałam na początek STEAM - to już krok w dobrą stronę? :P

Ale na Steami taka pozycja jak Ultimate Edition "stoi" ponad 400 zeta... A Deluxe Edition prawie 200... To już nie wiem - dlaczego na Steam 200 a na eneba czterdzieści tylko??? O co tu chodzi?

Mam ogromną ochotę kupić stąd tę wersję Deluxe, jeśli to jest podstawka plus te trzy zwierzątka, ale jeśli nie dowiem się od Was, o co chodzi, czy to nie jest jakieś oszustwo, to się wstrzymam :a_sad:

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » środa 12 sty 2022, 21:07

Alutko, w podstawie jest chyba jakieś 50 gatunków + te 3 z wersji dekux, jeśli ktoś się skusi. Oczywiście najwięcej z Afryki, bo ponad połowa to zwierzaki afrykańskie. Są lwy żyrafy, żebry, hipopotamy (te wielkie grubasy), słonie, szympansy, goryle. Są niedźwiedzie, bizony, wilki (te już z innych części świata), pandziaki, krokodyle, garbus wielbłąd, z ptaków pawie, strusie, flamingi. DLC dodają po kilka zwierząt z różnyck kontynentów, ale i bez nich jest co hodować w tej grze. Mnie osobiście urzeka piękna grafika. Bywa, że wsadzę sobie jakieś stworzenie na wybieg (budowanu trzy dni, albo dłużej) i mam zaciesz, obserwując jak się poruszają, jak pojawiają się młode itede :D Pamiętam jak na początku miałam uciechę podsłuchując jak kwiczą pumby i jak sie tarzają w błotku :D Albo jaką miałam radochę jak mi się urodziły czarne jaguary (one akurat z DLC)

Te 40 zeta za delux, to jak masz podstawke a bardzo chcesz mieć jeszcze te trzy, to trza dopłacić. To nie jest cena za podstawke tylko za samą wersje delux i jeśli byś chciała grać to i tak potrzebujesz podstawy. Dodaje trzy zwierzęta i o ile pamiętam to chyba jeszcze jakiś mjuzyk i tapety. Spokojnie da się bez tego zyć ;)

Co do samego zakupu, to nie mam pojęcia jak jest z innymi stronami. Sama kupowałam na steamie i w jakiejś promocji też łapałam. Warto sobie poczekać i wyhaczyć po taniości, bo jak pewnie sama wiesz trafiają się tam okazje o 50% mniej i czasem nawet 70%. Na DLC też są zniżki trzeba tylko pilnować, albo jak masz tam konto, to wrzucić sobie na listę życzeń i powiadomienia o zniżkach i wyprzedażach przychodzą na maila.

A propos zniżek to właśnie przegapiłam tę na Originie na batuu, więc pozostaje mi czekać na kolejną, bo za pełną cenę za nic tego nie kupię. Po zniżce to jeszcze jakoś przełknę tę żabę ;)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 12 sty 2022, 23:31

Dzięki za odpowiedź. Coś zacznę działać :)

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 13 sty 2022, 09:30

Alutku, @Alibali, w podstawce, w wersji premierowej, jak wynika z opisu, jest 76 zwierząt (nawet sama nie wiedziałam :?) i z każdym DLC dochodzi zawsze kilka nowych. Zamieszczam linka, z którego możesz dowiedzieć się więcej :)

https://www.global-esports.news/pl/gene ... Planet_Zoo

Swoją drogą, najlepiej poczekać na obniżki na Steam i wtedy kupić ;) Na Steam obniżki i promocje są dość często, a ta platforma jest bezpieczna i sprawdzona. Sama mam gry wyłącznie na Origin i Steam'ie.
Pozdrawiam serdecznie :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » piątek 14 sty 2022, 19:53

No więc mam te PlanetZOO :) (Marvi - dziękuję!) Od czego zacząć - nie wiem, ale właśnie jakiś samouczek znalazłąm i zamierzam się podszkolić. Jeszcze tylko jutro muszę mieć za sobą (szczepienie) i mogę powiedzieć, że wrócę do świata graczy :) Dziękuję wszystkim za porady, wsparcie w trudnych dla mnie momentach i całą waszą obecność :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » piątek 14 sty 2022, 19:54

Podziękowanie było tak gorące, że aż dwa razy wysłałam :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 15 sty 2022, 02:40

Trzymaj się dzielny wojowniku i czekamy na Twoją relację z pierwszego zoo :) żałuję że nic nie podpowiem może się na to kiedyś słyszę wszak domki też budować się da ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”