Co jest grane? - Nasza ulubiona muzyka

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Co jest grane? - Nasza ulubiona muzyka

Post autor: SimDels » czwartek 09 kwie 2020, 01:37

Ja Loating-u i Immortal czyli tych 2 pierwszych Mariny słucham codziennie na noc (taki bzik-uzależnienie tymczasowe choć pewnie jeszcze potrwa :D Myślę ogólnie, że w większości ta płyta "z lokami" jest bardzo ok.
Mars mnie dziś napadł! Aleś mi zafundowała powrót do przeszłości, cały niemal przekrój klimatów które mnie swojego czasu bardzo kręciły, ba w sumie nie mogły nie kręcić zwłaszcza Hunter choc ogólnie cały klimat "tego czasu".Kultowa wolność to ponadczasowy hymn w jakimś sensie. AJ mi wycieche zafundowalaś w osobiste wspomniania w pewnym sensie też i...możnaby długo o tym więc ograniczę się do tego, że dzięki :hearts/green-heart: :13-thumbs-up: :a_laugh: )
YT wyświetliło mi coś ciekawego więc zaskoczon i rozradoszon sie podzielę :D

A na dobranoc klasyk klasyki oklepanej lecz nie bez znaczenia tak docenianej :) I love it czy jak mawiają niektórzy "lofciam" bo na swój sposób ten kawałek ,jest ponadczasowy, Dobranoc :)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 21 maja 2020, 16:11

Cos dla Misia - nie ze wzgledu na muzyke,strasznie stary przebój ale ja go lubie - ale ze wzgledu na rysunkowe ilustracje z Topala world chyba :)

ORIGIN ID Kreatora

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 21 maja 2020, 20:34

Dzięki <3 :) Pacyfik, Hawaje... na czymżby innym wzorowano się tworząc Sulani? Więc oczywiście kojarzy się jak najbardziej choć w swoim pomyśle pomieszałem to troch z Ameryką południową ale kto wie czy i Hawajów nie zasiedlili indianie stamtąd :)
Przy okazji przeczytałem w opisie, że ten pan to także hawajski działacz ,który wypowiadał się nie raz o niezależności wysp i potrzebie obrony tamtejszej kultury.

Pozostając tak jeszcze trochę w tematyce, znalazłem w podobnych na YT ,chyba z baji, której jakoś do tej pory nie obejrzałem w całości choć mnie ciekawiła :) Może Sulańczycy albo Topalczycy przybyli do nowego domu w podobny sposób :D

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 22 maja 2020, 17:12

@SimDels
Są dwie teorie - jedna , ze wyspiarze to potomkowie ludu ktory przybyli z Azji i druga w ktora ja bardziej wierzę twierdzi ze to Polinezyjczycy to potomkowie indian z Peru ktorzy zasiedlili Polinezje w tym Hawaje żeglując na gigantycznych tratwach z drzewa balsa a wiodl ich wielki wodz KonTiki. Jak wiec widzisz Ameryka Poludniowa i Polinezja wiazą sie ścisle ze sobą. Nie wiem czy czytales ksiazke Kon-Tiki Thora Heyerdahla - swietna! Duzo tam o teorii wedrowek Indian. Libiłbys to :) jest zreszta i film z tej podrózy, gdzie udowodnil on niedowiarkom, ze na tratwie balsa mozna przepłynac tysiace mil morskich. W drugiej podrozy tez na tratwie z balsa syn Thora przeplynal z Peru na francuzką Polinezje w 2 miesiace - odleglos jak z Oslo w Noregii do Tokio. Zreszta to tylko dowodzi z w epoce kamiennej nasi przodkowie zeglowali na dlugich dystansach i handel morski na przyklad miedzy Indiami a Bliskim Wschodem jeszcze w epoce Sumerów - 5 tysiace lat przed naszą era byl uprawiany regularnie, To akurar wiem z zapisków na glinianych tabliczkach sumeryjskich znalezionych w Indiach - zapiski kupca - ile beczek oliwy ma i tym podobne, W Europie w Niemczech z kolei odkryto wielki magazyn wyrobow z krzemieniach ale takze ceramiki wschodniej i wyrobów z obsydianu pochodzących z Egiptu, Nasi przodkowie podrozowali, handlowali i byli bardzo przediebiorczy jak widac Tak samo jak Ci Indianie z Peru.

ORIGIN ID Kreatora

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 24 maja 2020, 02:53

Dzięki Elu 💚 nie znałem tej historii . Niezwykły wyczyn i determinacja odważnego badacza słusznie uczczony książka i filmem. To jeden z wielu przypadków kiedy uświadamiamy sobie że historia ludzkości to głównie nasze wyobrażenia i teorie ,które uznajemy za mniej lub bardziej wiarygodne a rzadziej to co możemy uznać za fakty choć dzięki takim ludziom tych możemy mieć więcej. Z pewnością istniały dalekie podróże ,afrykańskie rysy twarzy na pomnikach kultury indiańskich Olmeków też pewnie nie wzięły się znikąd ,temat ocean ,dzięki . Piszę z telu to dziś nic nie wstawię
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”