Dream House

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Dream House

Post autor: Ktosik » wtorek 21 kwie 2020, 01:59

Cześć :)
W ramach wolnego czasu zrobiłam zdjęcia domku zbudowanego dla mojej simowej rodzinki. Powstał jakiś czas temu, więc pora go przedstawić. :01-grinning-face:

Dream House to dom dla rodzinki z dzieciakami i zwierzętami. Mieści się na parceli 40 x 30 , a jego koszt to 159.829 $

Zapraszam do oglądania. :02-grinning-face-smiling-eyes:

Widok domu i ogrodu
01 DH front.jpg
02 DH bok.jpg
03 DH bok.jpg
04 DH tył.jpg
05 DH basen.jpg
06 DH taras.jpg
07 DH ogród 1.jpg
08 DH ogród2.jpg

Parter
09 DH hol dół.jpg
10 DH kuchnia.jpg
11 DH jadalnia.jpg
12 DH saloln.jpg
13 DH łazienka.jpg
14 DH barek.jpg
15 DH dziecięcy.jpg
16 DH syp g.jpg
17 DH łazienka.jpg

Piętro
18 DH hol góra.jpg
19 DH sala do ćwiczeń.jpg
20 DH pokój nastolatków.jpg
21 DH sypialnia 2.jpg
jest tam jeszcze łazienka, ale nie zrobiłam fotki. XD


Rzuty i widoczki
22 DH rzuty.jpg
23 jesień.jpg
24 jesień.jpg
25 zima.jpg

Link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 891CD6F027

Dziękuje za serduszka i komentarze w Galerii. :hearts/heavy-black-heart:
Pozdrawiam serdecznie. :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 21 kwie 2020, 08:48

Domek jest prześliczny, pięknie i wielkim wyczuciem rozplanowany z zewnątrz i wykończony cudnymi daszkami. Mistrzostwo Gabi :hearts/heavy-black-heart: Wnętrza, jak zwykle u Ciebie, dopracowane do perfekcji. Ogromnie mi się podoba ten kącik do grillowania, a w zasadzie weranda oraz kącik za domkiem z pięknym, zadaszonym mini ogródkiem, urocze i śliczne miejsce. Poza ogródkiem moje serce podbił bardzo klimatyczny i pięknie urządzony salon. Z całą pewnością podkradnę pomysł z kominkiem w narożniku oraz z tymi szafkami pod telewizorem :09-winking-face: Wszystkie pomieszczenia zaprojektowane z wielkim smakiem i wspaniałym wyczuciem kolorystycznym. Zachwycająca i śliczna praca Gabi :hearts/heavy-black-heart:


A ta fotka to już prawdziwa bajka :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

25 zima.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 21 kwie 2020, 18:33

Domek jest prześliczny, Bryła tradycyjna taka trochę XIX wieczna, ze względu na stolarkę okienna - to akurat dotyczy tylko Europy, bo tego typu retro domy są bardzo modne w Stanach do dziś. Wnętrza to bajeczka - nawet dziecinny jest wypieszczony kolorystycznie cudnie. Każde pomieszczenie to kawałek świetnej roboty dekoratora ale moim ulubionym miejscem jest barek koło fortepianu ze względu na kolorystykę - błękit i granat- kolory które kocham w simowych wnętrzach.
Otoczenie domu to inna bajeczka z dwupoziomowym tarasem nad basenem, obszernym placem zabaw dla dzieci - wciąż nie mogę się zdobyć na zakup tych dziecinnych akcesorii, choć zaczynam się łamać ze względu na ten dziecinny basenik który w wersji Pory Roku jest okropny z tymi palmami i walącą po oczach kolorystyka a tu u Ciebie ten z tych akcesorii wygląda ślicznie z tymi rybkami.
Nawet twój domek - szklarnia jest staroświecki i uroczy z przeszklona tylko partia dachów i staroświeckimi oknami zamiast tafli szkła spuszczonych do ziemi. Pomysł niewątpliwie podkradnę bo na dziś moim ostatnim wynalazkiem, to tylko szklany - a czasem nie szklany jak mi szkło nie pasuje do całości - dach nad roślinkami na czterech słupach bez ścian który w grze działa mimo przeciągu jak szklarnia, ale jednak za ładnie nie wygląda - chyba ze w Sulani
Cudna wypieszczona praca :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 21 kwie 2020, 23:48

@Kropka , @kreatora - dziewczyny ślicznie dziękuję za komentarze :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:

Kropeczko - też korzystam w swoich pracach z ciekawych rozwiązań innych graczy, więc podkradaj jak Ci się pomysł spodobał. :01-grinning-face:

Elu - nie musisz kupować dziecinnych akcesorii, zresztą niewiele tam jest ciekawych rzeczy, a ten basenik z rybką i ten z palmami są z dodatku "Cztery pory roku". :01-grinning-face:

Zapomniałam wcześniej napisać, że śliczne obrazy w sypialni i łazience są autorstwa Michała @SimDels - dziękuję :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 22 kwie 2020, 19:18

I ja przypełzłam na końcu. Cóż dodać do moich szanownych przedmówczyń - podpisuję się pod każdym słowem, które tu padły. Piękna, czysta bryła, można powiedzieć - klasyczna. Umeblowany jak zwykle u ciebie - z wyczuciem kolorów i kształtów. I nie ma tu wymyślnych łączeń, dziwacznych zakamarków, karkołomnych poączeń... A jednak dom nie traci nic ze świeżości... Mnie też skradł serce ten kącik grillowy i cały ogród zresztą. Fajny, rodzinny dom dla wielu pololeń.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 23 kwie 2020, 14:47

Kiedyś potocznie znane było takie powiedzenie kiedy ktoś podchodząc do osób stojących w kolejce pytał : "Pan ostatni ? " zgadnięty, który wykazywał się sporą dawką humoru zwykle odpowiadał: "są jeszcze gorsi" dlatego wierzę, że chociaż nie załapałam się do pierwszej ligi, to do ostatnich też się nie zaliczam :D

Ten dom jak wszystkie inne prezentowane wcześniej, od początku do końca jest przemyślany i dopracowany tak pod względem architektonicznym jak i aranżacji poszczególnych wnętrz.
Czasami nawet mistrzom budowlanym zdarzają się niedoróbki albo puszczenie pracy bez jej sprawdzenia ... a tu wszystko działa, pasuje do siebie i na dobitkę wygląda odlotowo :12-ok-hand:

Oczywiście, że pobrałam, bo ten dom marzeń spełnia marzenia wielu graczy.... w tym także i moje. Przedmówcy w większości już napisali o jego walorach, dlatego ze swej strony pozwolę sobie pokazać dodatkowo to co mnie osobiście urzekło i na co zwróciłam uwagę.

1. nietypowa szklarnia:
ogródek.jpg
2. bardzo oryginalny układ kuchni:
układ w kuchni.jpg
3. cudowna kolorystyka łazienki:
łazienka.jpg
4. wymiatająca sala ćwiczeń:
sala ćwiczeń.jpg
5. na zakończenie genialny pomysł zabudowy kredensu:
świetne rozwiązanie.jpg

Gabi, ustaliłaś bardzo wysoko poprzeczkę sobie i innym, i ani na moment nie obniżasz poziomu - chapeau bas :a_bravo:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 23 kwie 2020, 15:57

@Alibali , @bobas52 - dziękuję kolejnym dziewczynkom za komentarze :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:

Alu - Nie lubię przekombinowanych łączeń, szczególnie jeśli chodzi o przedmioty z którymi Sim wchodzi w interakcję. Kodu MOO używam w ograniczonym zakresie. Domek budowałam dla mojej rodzinki ze zwierzakami. Rzadko gram wielopokoleniowo, ale ostatnio się zdarzyło, więc się przydał. :)

Bożenko - absolutnie nie jesteś ostatnia w tej kolejce. :02-grinning-face-smiling-eyes: Nawiązując do kolejek padało też pytanie : "Czy pan stoi na końcu ? ", na co delikwent odpowiadał : "Nie, na nogach" XD
Prace przed wysłaniem sprawdzam, ale nikt nie jest nieomylny, więc mogą się zdarzyć wpadki. Miło mi, że zwiedziłaś domek ze swoim Simem i kociakiem. Kurcze, a tam żadnego drapaka dla kotełków nie ma. :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 25 kwie 2020, 13:01

Dopieszczony w każdym calu, ciekawy bo także pełen pomysłów jak zawsze u Ciebie, także oryginalnych smaczków jak wykończenia szczytów pod dachem i różne fajnie dobrane materiały poszycia ścian. Zauważyłem że zupełnie inaczej choć spójnie wygląda od przedniego frontu i na tyłach z otoczeniem basenowym *w sensie ,że mogłyby to być dwie bryły). Podoba mi się tak dopracowana i zróżnicowana bryła. Interior piękny, ciekawy jest pomysł z kafelkami przy wejściu (w sumie nie wiem czy to malowanie czy jakiś obiekt?).
Piękne foty, wnętrze to po prostu bajka. Twoja simka sądząc po tym co ogląda w eleganckim salonie w TV, z utęsknieniem wyczekuje koni w sims4 :)
ma do dyspozycji także łazienkę jak z katalogu a nawet dwie. No i proszę,meblościanka wygląda świetnie, warto takie pomysły z "realu" odkurzyć czasami, wygląda to naprawdę fajnie.
Bardzo spodobała mi się tez ta pierwsza sypialnia, mega foto i kolory (dzięki za obrazy). Chyba tez lubisz zieleń we wnętrzach w sensie nie tyle samych roslin co kolorystycznie.Ciekawy pomysł na szklarnię, zupełie oryginalny i bardzo estetyczny budynek dla roślinek. Słowem-mistrz w formie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 29 kwie 2020, 20:28

Ojej, faktycznie to jest domek wymarzony, bo naprawdę śliczny i przytulny zakątek udało Ci się skonstruować - jak zwykle! :D
Bryła jest co najmniej fantazyjna: dużo brył właściwie naniesionych na siebie i przenikających się rozmaitymi fakturami (a już pewnie z milion razy mówiłam, ze tego rodzaju tematy jak kamerdolce, drzewno i sprytnie wpleciona biel, to je jedno z moich trzystu tysięcy najbardziej fav kolaży fasadowych xD).
Z dachami znowu dzieje się coś fantastycznego: te belki stropowe (czy jak to nazwać, boże, mogłabym wreszcie to ogarnąć) wystające z daszków, drewniana stolarka okienna, pomysł z umieszczeniem donic z kwiatami w zasadzie nie tyle na parapecie co na dachu - miodzio!
I hycu hycu zloz na basen, i altana, i w ogóle cały ten ślicznie zagospodarowany ogród - aaaaa, ja tak chcem chcem chcem! Śliczne to jest kurczę!
(tutaj następuje pytanie z dziedziny durnych albo eufemistycznie kłamiąc technicznych: jak się robi taki dach jak zrobiłaś w szklarni? w sensie, ze masz przeszklony, ale jakby od spodu jest zwykły. albo nie mów, spróbuję sama rozkminić xD bo to będzie oszukiwanie i iśćie na łatwiznę xD ale fajnie to wygląda i podobi mi się jak nie wiem).
Ej, i tam jest biała kotałka na wybiegu! Albo mam zwidy xD Ale mój kotałkoradar zazwyczaj się nie myli xD Za kotałkę też daję plusa xD Choć to plus niemerytoryczny xD *a co w tej mojej paplaninie jest merytoryczne, tak swoją drogą XD*
W ogóle zanim mi ucieknie, to podoba mi się to, ze w domku jest dużo skosów, bo i w kuchni i w salonie i kanapa w pokoiku.
Wnętrze jest takie pogodne <3 Kurczę, nie wiedziałam, ze te żołte ściany w prostokąciki można tak ładnie wkomponować w kuchnię - znaczy w ogóle czułam, że ta tapeta ma potencjał, ale nie wiedziałam jak go wyciągnać - no teraz już wiem, wystarczy ją trochę przykryć i zgrać z ciemnymi szafkami :D
Poza tym dużo slicznych zieleni: śliczny i stonowany salon (szafka wdziabana w ściankę z łukiem! o jakie to niemozebnie dobre! i jeszcze segment zrobiony z... no widzę półki z książkami, resztę sobie zostawię do rozkminiania na bezsenne noce XD) oraz zielona sypialnia z pomarańczowymi akcentami (witalnosć! wiosna! żyjmy! :D) i zielona (seledynowa?) sypialnia z wplecioną cegiełką za łóżkiem (znowu fajny pomysł!)
Śliczne to domiszcze i napchane ciekawymi pomysłami :D
Ja się kłaniam nisko, bo nic innego zrobić nie potrafię (czapkie bym zdjęła, ale nie wiem gdzie posiałam ;-;). Oklaski, fanfary, zwijam szczenę na szpulę i raz jeszcze - maestro, muzyka - gratuluję pomysłowości, gustu, smaku, stylu, szyku i skilla! Szacun!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 30 kwie 2020, 15:39

Ja jeszcze dopiszę, że po zastanowieniu głębokiem acz stanowczem, doszłam do wniosku, że to jest najładniejszy twój dom, Gabinko!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 27 maja 2020, 23:27

@SimDels , @Marvi , @Alibali - serdecznie Wam dziękuję :hearts/heavy-black-heart:

Michał, kafelki przed wejściem są obiektem z "debug", sporo tam ciekawych rzeczy odblokowali, tylko trzeba długo ich szukać. Co do obrazów, to ja dziękuje, bo pięknie przyozdobiły te pomieszczenia. Lubię nie tylko zieleń, dlatego w moich wnętrzach jest zawsze kolorowo, czasem może aż za bardzo. :01-grinning-face:

Marvinko, ten dach ze szklarni jest prosty do zbudowania, na pewno szybko to rozkminisz. :09-winking-face: Ja idę na łatwiznę i jak coś mi się podoba, a nie wiem jak zostało zrobione, to pobieram domek i rozbieram na elementy pierwsze. :02-grinning-face-smiling-eyes:

Alutku, cieszy mnie ogromnie Twoje głębsze zastanowienie. :14-face-throwing-a-kiss: Przyznam nieskromnie, że sama lubię ten domek, bo fajnie się w nim gra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „U Ktosika na budowie”