Villa Bonbonniere

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Villa Bonbonniere

Post autor: Ktosik » poniedziałek 03 gru 2018, 18:16

Villa Bonbonniere

Typ parceli : Mieszkalna
Wielkość parceli: 40x40
Koszt : 215 409 $

DOWNLOAD

Tym razem do stworzenia takiej bryły budynku zainspirowało mnie ... pudełko czekoladek. :03-face-with-tears-of-joy:
Bombonierka-480x480.jpg
Dom jest zbudowany w bliżej nieokreślonym stylu, a wnętrza są różnorodne, tak jak różne są smaki czekoladek. :01-grinning-face:
Parter to pomieszczenia użytkowe i gościnne, czyli kuchnia z jadalnią, salon, barek do serwowania drinków, łazienka i sypialnia do ewentualnego przenocowania gości.
Piętro jest przeznaczone dla domowników, mieszczą się tam trzy sypialnie- główna dla gospodarzy, dziecięca i dodatkowa dla innych członków rodziny np. dziadków. W holu znajduje się kącik gimnastyczny i biurko z komputerem. Na pietrze jest również łazienka, muszą się nią dzielić. Moja rodzinka nie ma z tym problemu, bo wszyscy mają "stalowy pęcherz" i rzadko korzystają z toalety. :03S-face-with-tears-of-joy:
Na jednym z tarasów jest zadaszony kącik szachowy, a na drugim tajemnicze urządzenie do puszczania baniek lub ssania napojów. Na szczycie tego budynku usytuowane są dwie pracownie, malarska oraz archeologiczna.
Zejdźmy jeszcze na ziemię, gdzie z prawej strony domu jest mini ogródek, z lewej staw z rybkami, a z tyłu basen, jacuzzi, i altanka z grillem. Zapraszam do oglądania. :01-grinning-face:
01 VB Front simtopia.jpg
02 VB  bok simtopia.jpg
03 VB tył simtoipa.jpg
03A VB altanka simtopia.jpg
03B VB basen simtopia.jpg
03C VB taras szachy simtopia.jpg
03D VB fontanna simtopia.jpg
04 VB kuchnia simtopia.jpg
04A VB kuchnia simtopia.jpg
05 VB barek simtopia.jpg
06 VB salon simtopia.jpg
06A VB salon simtopia.jpg
06B VB syp sloneczna simtopia.jpg
Piętro
08 VB sypialnia simtopia.jpg
08A VB sypialnia simtopia.jpg
07 VB dzieciecy simtopia.jpg
06D VB syp straz.jpg
06C VB lazienka simtopia.jpg
drugie piętro a właściwie dach
09 VB górny taras simtopia.jpg
09A VB pokoj malarski simtopia.jpg
09B VB pracownia simtopia.jpg
rzuty
09C VB Rzuty simtop[ia.jpg
Widoczki :)
10 VB zima simtopia.jpg
wid noc 1200.jpg
Pozdrawiam serdecznie :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » wtorek 04 gru 2018, 15:59

Szczęka wpadła mi do piwnicy i tam została. Ja Cię kręcę, czad! Ja nie wiem jak Wy umiecie wyczuć styl, genialnie dobrać materiały, mebelki i kolory, Jezu! Przede wszystkim ta bryła (jak z Disneya) i otoczenie domku (zwłaszcza otoczenie powala!). Niesamowicie twórcze wykorzystanie szklanych dachów, czad!
Trudno mi nawet wybrać ulubione miejsce, ale chyba bałaby to jadalnia (taka jasna mimo braku okien w sumie) i różowa sypialnia. Jezu, ale i pokoik dziecka jest super (ja nie umiem urządzać dzieciakom pokoi).
Coś niesamowitego!
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 05 gru 2018, 14:48

Zgadzam się i podpisuje 4 łapami pod przedmówcą <3 Przepiekne to bowiem, bajkowe i słodkie jak ta inspiracja :) Strasznie fajny pomysł, pieknie kolorowo wewnatrz i pieknie słodko na zwentrz, podobaja mi sie szklane dachy i cała bryła z tymi łukami od frontu. Wspaniale wewnątrz wygląda kuchnia pod szklaną kopułą uwielbiam stosować szklane dachy dla takiego efektu i fotek . Niesamowita antresola (tak się to chyba zowie?) i marokańskie ścianki no zgłupiałem bo nie potrafię napisać spójnego komenta ( i bez rekordowej ilości byków popełnionych z wrażenia, które teraz poprawiam :D ) czyli skupić sie na czymkolwiek, dlaczego? Bo to faktycznie jak bombonierka - chciałoby się wszystko na raz (pożreć) i nie można wybrać tej jednej rzeczy do krytyki tudzież pochwały (no tu jakbym nawet lubował się w uszczypliwościach to musiałbym zaimrowizować, że coś mi sie nie podoba bo i wnętrza sa jak najlepsze słodycze). Spróbujmy jednak; Sypialnia-ciastko z pomarańczką a potem truskawka, piękne, wcześniej czekoladowy salon zaraz po tym jak spróbowałem waniliowej kuchni (no bo jak wspomniałem chronologii żadnej i ładu przy takich pokusach nie zachowam). Zwróciłem uwage także na sypialnie dzieckowna pokój dzieckowy jak nigdy bo jest super no i łóżko niebieskie z cudami na ścianie. Nie od dziś jesteś dla mnie mistrzem w takich ciekawych ściennych improwizacjach tzn bez końca potrafisz wymyślać nowe rzeczy i tu to co jest to dla mnie też ciekawy nowy sposób na wykorzystanie rzeczy z gry (moge jedynie podziwiać i ewentualnie... podkraść w przyszłości ;) ) Marokańskie ścianki dopełniaja całości zaś łazienka to iście królewski relaks niczym z barokowego pałacu (wanienka na środku jak to chyba bywałao w takowych rezydencyjach). Świetnym urozmaiceniem są warsztaciki i tak eleganckich i przyjemnych dawno już nie widziałem. No więc.. prawdziwa bombonierka jak nic! Słodkie cudo jak dla mnie superowe do faktycznego pogrania i pomieszkania w grze, gratuluje kapitalnej pracy Gabi, świetnie, że pokazałaś ją tu szerzej <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 06 gru 2018, 13:44

Jenyy, Gabi - cudo! Marokańskie cudo! Od czubka bombonierki aż po szeleszczący celofan, czyli otoczenie. Oczam i oczam i myślę sobie - to wszystko mam w grze??? Cudne jest to cóś w wezgłowiu łóżka - co to w ogóle jest??? Nie widziałam tego w mojej grze :( Ale ja w ogóle nie wiem co mam w grze - to inna inszość. Łapię się czasami na tym że ściągam cece, które jest brzydsze, niż to, co już w grze jest od dawna. Tak jak fryzura męska, którą odkryłam przedwczoraj :a_rolling: - i zastosowałam chybcikiem i cichcem u mojego Mikołaja :)

Nie poddam się jednak w kwestii skórek i makeupu :P

Domów niestety nie umiem budować, tzn jeszcze bryłę jak cię mogę. Ale środek - masakra. Witaj w drużynie Miszka :) :a_tounge:

Gabi - zaraz lecę pobierać. Nie mogę zdzierżyć tego wezgłowia!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 07 gru 2018, 00:12

Niepowtarzalny i unikalny projekt, zreszta jak większosc Twoich projektów, :)
Majstersztyk z dachami i sama bryłą. Wnętrza bardziej z hiszpanskiej kolonii niz bliskowschodnie, co najbardziej widać w kuchni - no coż ten styl Maxis zna najlepiej chyba z Nowego Meksyku i Teksasu wiec mamy to co mamy od niego. Zreszta wiekszość dodatkow od niego miała pasowac do południowej Ameryki - czytaj Selvadorady i Orient olali. Niemniej w cudnej jadalni przykrytej szklaną kopułą jakoś udalo Ci sie przywołac ten klimat Orientu.
Abstrahując od stylu ktorego jak dobrze wiemy NIE DA SIE utrzymac jednolicie dla calej chaty o ile nie jest to modern Twoje wnetrza są absolutnie wypieszczone w kazdym detalu, idealnie kolorystycznie zgrane i to przy posługiwaniu sie zywymi radosnymi barwami, a nie bielą, szaroścą i czernią - ktorymi to barwami posługuja się mniej utalentowani kreatorzy ,aby osiągnąc efekt elegancji. Ja niestety tez ..XD Dobieranie barwnych kolorów bowiem to wyzsza szkola jazdy . Trzeba niec wyczucie kolorów i instynktownie wiedzieć jaka barwa bedzie pasowala do drugiej , malo tego ile jej uzyc w danym pomieszczeniu by barwy sie zrownoważyły . A efektem takiej wiedzy i talentu jest piekno kreacji.
Pod tym wzgledem nie znam drugiej osoby ktora mogła by Ci dorównać. No i pomyslowośc w wykorzystywaniu tego co nam dali w zypełnie inny sposób niż Maxis przewidział. Ten kwietnik z Pór roku jako węzgłowie łozka idealnie dobrany kolorystycznie do calosci tej slicznej sypialni - fantastyczny ! Ja go w przeciwienstwie do Ali znam ale w zyciu bym nie wpadła na to zeby go tak wykorzystac, Prawde powiedziawszy uznałam go za zupełnie bezuzyteczny XD
Wspaniała kreatywna i PIĘKNA praca :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 07 gru 2018, 11:06

Pozwolę sobie zacytować tekst pewnej piosenki, która idealnie oddaje stan w jaki wprawił mnie Twój projekt : " gdy widzę słodycze to kwiczę, a oczy mi świecą jak znicze ". To co stworzyłaś jest bezapelacyjnie genialne.

Wybacz mi skarbie, ale żadne słowa nie oddadzą tego co czułam po wgraniu i obejrzeniu tej parceli. Byłaś i jesteś dla mnie mistrzynią stylu i zastosowania pozornie do niczego nieprzydatnych obiektów. Wielkie brawa.
Applause-GIF-Image-for-Whatsapp-and-Facebook-7.gif

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 04 sty 2019, 21:16

Pięknie dziękuję kochani za te wszystkie miłe słowa. :hearts/heavy-black-heart:
Szerze mówiąc wysyłając dom do Galerii nie wiedziałam, czy ten projekt się spodoba, bo jest taki (jak napisała Ari) Disneyowsko udziwniony. W galerii natomiast królowały głównie moderny i tradycyjne domki. Ponieważ siedzi we mnie ta diabelska dusza, to na przekór wszystkiemu, wysłałam go. :03-face-with-tears-of-joy:
Przy okazji dziękuję również za wszystkie serduszka i komentarze w tamtym miejscu. :hearts/kiss-mark:

ODPOWIEDZ

Wróć do „U Ktosika na budowie”